FIS Skandinavia Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 4.1.2019-6.1.2019
Kilpailun alkamisajankohta Pe ja la klo 10:00, su klo 09:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 28.12.18 23:59:59
Kilpailun nimi FIS Skandinavia Cup
Kilpailun numero 056
Kilpailupaikka Vuokatti
Kilpailupaikan osoite Opistontie 1
Kilpailun luokitus FIS-kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Pe 04.01.2019
Sprintti V
Sarja Matka
MYL V sprintti
NYL V sprintti
Kilpailupäivä 2: La 05.01.2019
10/15 km P
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 10 km
Kilpailupäivä 3: Su 06.01.2019
20/30 km V yhteislähtö
Sarja Matka
MYL V 30 km
NYL V 20 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Vuokattisport Club
Seuranumero 11014959
Yhteyshenkilö Ann-Mary Ähtävä
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 414 8802
GSM
Fax
WWW-osoite https://vuokattisport.fi/tapahtumat/fis-scandinavia-cup-vuokatti-4-6-1-19/
Sähköposti
Ilmoittautumiset www.kilmo.fi 28.12. klo 24 mennessä
Osanottomaksut 20 euroa/kisa
Pankki ja tilinro Vuokatti Sport Resort FI1412163000101966
TD/TDA TD Germo Kalpus, EST, germo.kalpus@gmail.com
TDA (4.-5.1.2019) Urpo Sorsa
TDA (6.1.2019) Antti Leppävuori, FIN, anttileppavuori07@gmail.com
Kilpailunjohtaja Jyrki Uotila, FIN, jyrki.uotila@vuokattisport.fi

Kilpailusihteeri (4.1. ja 6.1.2019) Marita Kaipainen, marita.kaipainen@windowslive.com

Kilpailusihteeri (5.1.2019) Ann-Mary Ähtävä, ann-mary.ahtava@vuokattisport.fi

Tiedustelut ja lisäinfo myyntipalvelu@vuokattisport.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus https://vuokattisport.fi/tapahtumat/fis-scandinavia-cup-vuokatti-4-6-1-19/
Majoitus myyntipalvelu@vuokattisport.fi
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Lisätietoa: https://vuokattisport.fi/tapahtumat/fis-scandinavia-cup-vuokatti-4-6-1-19/
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
MYL sprintti V 4.1. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 4.1. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL sprintti V 4.1. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
MYL sprintti V 4.1. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL sprintti V 4.1. Johan Gustafsson 1982 IF Femman
MYL sprintti V 4.1. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
MYL sprintti V 4.1. Kalle Parantainen 1999 IF Minken
MYL sprintti V 4.1. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL sprintti V 4.1. Ville Parantainen 1998 IF Minken
MYL sprintti V 4.1. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL sprintti V 4.1. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL sprintti V 4.1. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL sprintti V 4.1. Kari Varis 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL sprintti V 4.1. Miro Karppanen 1998 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 4.1. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 4.1. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 4.1. Vesa Kallio 1990 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 4.1. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 4.1. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL sprintti V 4.1. Antti Ojansivu 1993 Jämin Jänne
MYL sprintti V 4.1. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 4.1. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL sprintti V 4.1. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
MYL sprintti V 4.1. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL sprintti V 4.1. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
MYL sprintti V 4.1. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
MYL sprintti V 4.1. Joona Mäkelä 1998 Keuruun Kisailijat
MYL sprintti V 4.1. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL sprintti V 4.1. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
MYL sprintti V 4.1. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
MYL sprintti V 4.1. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL sprintti V 4.1. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
MYL sprintti V 4.1. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL sprintti V 4.1. Akseli Kuusimaa 1998 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL sprintti V 4.1. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL sprintti V 4.1. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL sprintti V 4.1. Heikki Korpela 1990 POHTI SKITEAM
MYL sprintti V 4.1. Iiro-Mikko Harju 1995 POHTI SKITEAM
MYL sprintti V 4.1. Joni Mäki 1995 POHTI SKITEAM
MYL sprintti V 4.1. Antti Häkämies 1986 Posion Pyrintö
MYL sprintti V 4.1. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL sprintti V 4.1. Perttu Hyvärinen 1991 Puijon Hiihtoseura
MYL sprintti V 4.1. Petteri Koivisto 2000 Puijon Hiihtoseura
MYL sprintti V 4.1. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
MYL sprintti V 4.1. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL sprintti V 4.1. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL sprintti V 4.1. Leo Rantahalvari 1999 Skiteam 105
MYL sprintti V 4.1. Onni Rantahalvari 1999 Skiteam 105
MYL sprintti V 4.1. Ari Luusua 1988 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL sprintti V 4.1. Matias Tiiro 1993 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL sprintti V 4.1. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL sprintti V 4.1. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
MYL sprintti V 4.1. Anssi Pentsinen 1986 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 4.1. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 4.1. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL sprintti V 4.1. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
MYL sprintti V 4.1. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL sprintti V 4.1. Martti Jylhä 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL sprintti V 4.1. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL sprintti V 4.1. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL sprintti V 4.1. Akezhuoli Tuohetaohan 1999 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 4.1. Guoqing Zhang 1999 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 4.1. Haiyang Qin 1997 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 4.1. Jiajun Zhang 1998 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 4.1. Meng Wei 1996 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 4.1. Menglong Xing 2000 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 4.1. Runzhe Wang 1996 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 4.1. Shiwohen Yeersen 1990 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 4.1. Xiaoqiang Bai 1998 Vuokattisport Club
MYL sprintti V 4.1. Yi Zhou 1996 Vuokattisport Club
NYL sprintti V 4.1. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
NYL sprintti V 4.1. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Linnea Henriksson 1998 IF Femman
NYL sprintti V 4.1. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL sprintti V 4.1. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL sprintti V 4.1. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
NYL sprintti V 4.1. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL sprintti V 4.1. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL sprintti V 4.1. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL sprintti V 4.1. Hanna Varjus 1994 Imatran Urheilijat
NYL sprintti V 4.1. Tuuli Liukkonen 2000 Joutsan Pommi
NYL sprintti V 4.1. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
NYL sprintti V 4.1. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL sprintti V 4.1. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Silja Tarvonen 1985 Kangasniemen Kalske
NYL sprintti V 4.1. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
NYL sprintti V 4.1. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL sprintti V 4.1. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
NYL sprintti V 4.1. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Kati Roivas 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL sprintti V 4.1. Maria Paatero 1981 Oulun Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL sprintti V 4.1. Netta Tuhkanen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL sprintti V 4.1. Vilma Jylhä 1996 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Senni Vuolle 1996 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä
NYL sprintti V 4.1. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
NYL sprintti V 4.1. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL sprintti V 4.1. Viivi Varjus 1999 Ski Jyväskylä
NYL sprintti V 4.1. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL sprintti V 4.1. Roosa Juuska 1996 TEAM SKIERS
NYL sprintti V 4.1. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Jasmi Joensuu 1996 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Sonja Eskelinen 1998 Vantaan Hiihtoseura
NYL sprintti V 4.1. Eveliina Piippo 1998 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL sprintti V 4.1. Lei Li 1994 Vuokattisport Club
NYL sprintti V 4.1. Li Lunhui 2000 Vuokattisport Club
NYL sprintti V 4.1. Shuaiqi Zhu 1999 Vuokattisport Club
NYL sprintti V 4.1. Xinlin Song 1991 Vuokattisport Club
NYL sprintti V 4.1. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima
MYL 15 km P 5.1. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 15 km P 5.1. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
MYL 15 km P 5.1. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 15 km P 5.1. Christian Kronberg 1994 IF Minken
MYL 15 km P 5.1. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
MYL 15 km P 5.1. Kalle Parantainen 1999 IF Minken
MYL 15 km P 5.1. Kevin Lindholm 1999 IF Minken
MYL 15 km P 5.1. Patrick Kronberg 1991 IF Minken
MYL 15 km P 5.1. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 15 km P 5.1. Ville Parantainen 1998 IF Minken
MYL 15 km P 5.1. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL 15 km P 5.1. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 15 km P 5.1. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km P 5.1. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km P 5.1. Lari Lehtonen 1987 Imatran Urheilijat
MYL 15 km P 5.1. Miro Karppanen 1998 Imatran Urheilijat
MYL 15 km P 5.1. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
MYL 15 km P 5.1. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL 15 km P 5.1. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL 15 km P 5.1. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 15 km P 5.1. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 15 km P 5.1. Juha Hyyryläinen 1989 Juvan Urheilijat
MYL 15 km P 5.1. Topi Huttunen 1993 Juvan Urheilijat
MYL 15 km P 5.1. Antti Ojansivu 1993 Jämin Jänne
MYL 15 km P 5.1. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
MYL 15 km P 5.1. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 5.1. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 5.1. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 5.1. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
MYL 15 km P 5.1. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
MYL 15 km P 5.1. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
MYL 15 km P 5.1. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
MYL 15 km P 5.1. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
MYL 15 km P 5.1. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 15 km P 5.1. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
MYL 15 km P 5.1. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km P 5.1. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km P 5.1. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km P 5.1. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km P 5.1. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Eppu Honkanen 1999 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Juho Neuvonen 1997 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km P 5.1. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km P 5.1. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km P 5.1. Vili Hämäläinen 1994 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km P 5.1. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Akseli Kuusimaa 1998 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Niklas Niska 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Heikki Korpela 1990 POHTI SKITEAM
MYL 15 km P 5.1. Iiro-Mikko Harju 1995 POHTI SKITEAM
MYL 15 km P 5.1. Jaakko Halonen 1994 POHTI SKITEAM
MYL 15 km P 5.1. Joni Mäki 1995 POHTI SKITEAM
MYL 15 km P 5.1. Juho Halonen 1988 POHTI SKITEAM
MYL 15 km P 5.1. Juuso Mäkelä 1994 POHTI SKITEAM
MYL 15 km P 5.1. Miikka Kinnunen 1991 POHTI SKITEAM
MYL 15 km P 5.1. Roope Haapakangas 1997 POHTI SKITEAM
MYL 15 km P 5.1. Antti Häkämies 1986 Posion Pyrintö
MYL 15 km P 5.1. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 15 km P 5.1. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Iivo Niskanen 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Perttu Hyvärinen 1991 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Petteri Koivisto 2000 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
MYL 15 km P 5.1. Markus Järvenpää 1993 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km P 5.1. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km P 5.1. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km P 5.1. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km P 5.1. Jari Turtiainen 1997 Savonlinnan Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL 15 km P 5.1. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL 15 km P 5.1. Leo Rantahalvari 1999 Skiteam 105
MYL 15 km P 5.1. Onni Rantahalvari 1999 Skiteam 105
MYL 15 km P 5.1. Ari Luusua 1988 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km P 5.1. Matias Tiiro 1993 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km P 5.1. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km P 5.1. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL 15 km P 5.1. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
MYL 15 km P 5.1. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 15 km P 5.1. Anssi Pentsinen 1986 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Janne Stenbäck 1989 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 5.1. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
MYL 15 km P 5.1. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km P 5.1. Martti Jylhä 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km P 5.1. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km P 5.1. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km P 5.1. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km P 5.1. Akezhuoli Tuohetaohan 1999 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Buerlibaike Huxita 1998 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Chen Ye 2001 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Guoqing Zhang 1999 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Hadesi Badelihan 1999 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Haiyang Qin 1997 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Hayibieke Alihaer 2000 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Jiajun Zhang 1998 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Kaichen Shang 1999 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Kangshuai Wang 2002 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Menglong Xing 2000 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Runzhe Wang 1996 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Sam Findlay 1998 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Shiwohen Yeersen 1990 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Tamile Tamile 2000 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Weixu Liu 1999 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Wuerkaixi Kuerbanjiang 2000 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Wuhantu Wuhantu 1998 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Xiangxin Meng 2002 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Xiaoqiang Bai 1998 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Yi Zhou 1996 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Yunpengfei Du 1995 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Zehang Ning 2002 Vuokattisport Club
MYL 15 km P 5.1. Zeyu Li 2000 Vuokattisport Club
NYL 10 km P 5.1. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
NYL 10 km P 5.1. Sara Niittyviita 2001 Hollolan Urheilijat -46
NYL 10 km P 5.1. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Terhi Pollari 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL 10 km P 5.1. Linnea Henriksson 1998 IF Femman
NYL 10 km P 5.1. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL 10 km P 5.1. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km P 5.1. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km P 5.1. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL 10 km P 5.1. Hanna Varjus 1994 Imatran Urheilijat
NYL 10 km P 5.1. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Joutsan Pommi
NYL 10 km P 5.1. Tuuli Liukkonen 2000 Joutsan Pommi
NYL 10 km P 5.1. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL 10 km P 5.1. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
NYL 10 km P 5.1. Silja Tarvonen 1985 Kangasniemen Kalske
NYL 10 km P 5.1. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
NYL 10 km P 5.1. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
NYL 10 km P 5.1. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 10 km P 5.1. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
NYL 10 km P 5.1. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
NYL 10 km P 5.1. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 10 km P 5.1. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL 10 km P 5.1. Kati Roivas 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 10 km P 5.1. Rebecca Immonen 1998 Nastolan Naseva
NYL 10 km P 5.1. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Riitta-Liisa Roponen 1978 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 10 km P 5.1. Netta Tuhkanen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 10 km P 5.1. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Päivi Roivainen 1989 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Senni Vuolle 1996 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 5.1. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 5.1. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 5.1. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 5.1. Viivi Varjus 1999 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 5.1. Mari Heiskanen 1996 Sonkajärven Pahka
NYL 10 km P 5.1. Anna-Riikka Tyni 1991 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 10 km P 5.1. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 10 km P 5.1. Anni Huuha 1994 Tampereen Pyrintö
NYL 10 km P 5.1. Aino-Maria Linna 2000 TEAM SKIERS
NYL 10 km P 5.1. Heli Heiskanen 1981 TEAM SKIERS
NYL 10 km P 5.1. Johanna Niskakoski 1995 TEAM SKIERS
NYL 10 km P 5.1. Roosa Juuska 1996 TEAM SKIERS
NYL 10 km P 5.1. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Jasmi Joensuu 1996 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Sonja Eskelinen 1998 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km P 5.1. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km P 5.1. Eveliina Piippo 1998 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km P 5.1. Jing Yu 1999 Vuokattisport Club
NYL 10 km P 5.1. Jingyi Lu 2001 Vuokattisport Club
NYL 10 km P 5.1. Junqiu Yue 2002 Vuokattisport Club
NYL 10 km P 5.1. Lei Li 1994 Vuokattisport Club
NYL 10 km P 5.1. Li Lunhui 2000 Vuokattisport Club
NYL 10 km P 5.1. Qiang Yao 2000 Vuokattisport Club
NYL 10 km P 5.1. Ruoxuan Liu 2004 Vuokattisport Club
NYL 10 km P 5.1. Shuaiqi Zhu 1999 Vuokattisport Club
NYL 10 km P 5.1. Xinlin Song 1991 Vuokattisport Club
NYL 10 km P 5.1. Yang Song 1999 Vuokattisport Club
NYL 10 km P 5.1. Yingying Wang 1999 Vuokattisport Club
NYL 10 km P 5.1. Yujia Liu 2001 Vuokattisport Club
NYL 10 km P 5.1. Zitong Shang 2002 Vuokattisport Club
NYL 10 km P 5.1. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima
MYL 30 km V 6.1. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 30 km V 6.1. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 30 km V 6.1. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 30 km V 6.1. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 30 km V 6.1. Johan Gustafsson 1982 IF Femman
MYL 30 km V 6.1. Christian Kronberg 1994 IF Minken
MYL 30 km V 6.1. Kalle Parantainen 1999 IF Minken
MYL 30 km V 6.1. Kevin Lindholm 1999 IF Minken
MYL 30 km V 6.1. Patrick Kronberg 1991 IF Minken
MYL 30 km V 6.1. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 30 km V 6.1. Ville Parantainen 1998 IF Minken
MYL 30 km V 6.1. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL 30 km V 6.1. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL 30 km V 6.1. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 30 km V 6.1. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 30 km V 6.1. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL 30 km V 6.1. Kari Varis 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 30 km V 6.1. Lari Lehtonen 1987 Imatran Urheilijat
MYL 30 km V 6.1. Miro Karppanen 1998 Imatran Urheilijat
MYL 30 km V 6.1. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
MYL 30 km V 6.1. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL 30 km V 6.1. Vesa Kallio 1990 Imatran Urheilijat
MYL 30 km V 6.1. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL 30 km V 6.1. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 30 km V 6.1. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 30 km V 6.1. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 30 km V 6.1. Jussi Tauriainen 1993 Juvan Urheilijat
MYL 30 km V 6.1. Antti Ojansivu 1993 Jämin Jänne
MYL 30 km V 6.1. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
MYL 30 km V 6.1. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
MYL 30 km V 6.1. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
MYL 30 km V 6.1. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 30 km V 6.1. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 30 km V 6.1. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 30 km V 6.1. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 30 km V 6.1. Vili Hämäläinen 1994 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 30 km V 6.1. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 30 km V 6.1. Niklas Niska 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 30 km V 6.1. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 30 km V 6.1. Heikki Korpela 1990 POHTI SKITEAM
MYL 30 km V 6.1. Iiro-Mikko Harju 1995 POHTI SKITEAM
MYL 30 km V 6.1. Joel Ikonen 1994 POHTI SKITEAM
MYL 30 km V 6.1. Juuso Mäkelä 1994 POHTI SKITEAM
MYL 30 km V 6.1. Miikka Kinnunen 1991 POHTI SKITEAM
MYL 30 km V 6.1. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 30 km V 6.1. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 30 km V 6.1. Iivo Niskanen 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 30 km V 6.1. Perttu Hyvärinen 1991 Puijon Hiihtoseura
MYL 30 km V 6.1. Petteri Koivisto 2000 Puijon Hiihtoseura
MYL 30 km V 6.1. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 30 km V 6.1. Olli Vertanen 1995 Saarijärven Pullistus
MYL 30 km V 6.1. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 30 km V 6.1. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL 30 km V 6.1. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL 30 km V 6.1. Ari Luusua 1988 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 30 km V 6.1. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 30 km V 6.1. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL 30 km V 6.1. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 30 km V 6.1. Anssi Pentsinen 1986 Vantaan Hiihtoseura
MYL 30 km V 6.1. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 30 km V 6.1. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 30 km V 6.1. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL 30 km V 6.1. Vilho Moilanen 1992 Vantaan Hiihtoseura
MYL 30 km V 6.1. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 30 km V 6.1. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
MYL 30 km V 6.1. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 30 km V 6.1. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 30 km V 6.1. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 30 km V 6.1. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 30 km V 6.1. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 30 km V 6.1. Buerlibaike Huxita 1998 Vuokattisport Club
MYL 30 km V 6.1. Chen Ye 2001 Vuokattisport Club
MYL 30 km V 6.1. Hadesi Badelihan 1999 Vuokattisport Club
MYL 30 km V 6.1. Hayibieke Alihaer 2000 Vuokattisport Club
MYL 30 km V 6.1. Kaichen Shang 1999 Vuokattisport Club
MYL 30 km V 6.1. Kangshuai Wang 2002 Vuokattisport Club
MYL 30 km V 6.1. Menglong Xing 2000 Vuokattisport Club
MYL 30 km V 6.1. Sam Findlay 1998 Vuokattisport Club
MYL 30 km V 6.1. Tamile Tamile 2000 Vuokattisport Club
MYL 30 km V 6.1. Weixu Liu 1999 Vuokattisport Club
MYL 30 km V 6.1. Wuerkaixi Kuerbanjiang 2000 Vuokattisport Club
MYL 30 km V 6.1. Wuhantu Wuhantu 1998 Vuokattisport Club
MYL 30 km V 6.1. Xiangxin Meng 2002 Vuokattisport Club
MYL 30 km V 6.1. Yunpengfei Du 1995 Vuokattisport Club
MYL 30 km V 6.1. Zehang Ning 2002 Vuokattisport Club
MYL 30 km V 6.1. Zeyu Li 2000 Vuokattisport Club
NYL 20 km V 6.1. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Linnea Henriksson 1998 IF Femman
NYL 20 km V 6.1. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL 20 km V 6.1. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 20 km V 6.1. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL 20 km V 6.1. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 20 km V 6.1. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL 20 km V 6.1. Hanna Varjus 1994 Imatran Urheilijat
NYL 20 km V 6.1. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 20 km V 6.1. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Joutsan Pommi
NYL 20 km V 6.1. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Silja Tarvonen 1985 Kangasniemen Kalske
NYL 20 km V 6.1. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
NYL 20 km V 6.1. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
NYL 20 km V 6.1. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 20 km V 6.1. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
NYL 20 km V 6.1. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 20 km V 6.1. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL 20 km V 6.1. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Rebecca Immonen 1998 Nastolan Naseva
NYL 20 km V 6.1. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Riitta-Liisa Roponen 1978 Oulun Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä
NYL 20 km V 6.1. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL 20 km V 6.1. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 20 km V 6.1. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Jasmi Joensuu 1996 Vantaan Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Sonja Eskelinen 1998 Vantaan Hiihtoseura
NYL 20 km V 6.1. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 20 km V 6.1. Eveliina Piippo 1998 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 20 km V 6.1. Jing Yu 1999 Vuokattisport Club
NYL 20 km V 6.1. Jingyi Lu 2001 Vuokattisport Club
NYL 20 km V 6.1. Junqiu Yue 2002 Vuokattisport Club
NYL 20 km V 6.1. Li Lunhui 2000 Vuokattisport Club
NYL 20 km V 6.1. Qiang Yao 2000 Vuokattisport Club
NYL 20 km V 6.1. Ruoxuan Liu 2004 Vuokattisport Club
NYL 20 km V 6.1. Yang Song 1999 Vuokattisport Club
NYL 20 km V 6.1. Yingying Wang 1999 Vuokattisport Club
NYL 20 km V 6.1. Yujia Liu 2001 Vuokattisport Club
NYL 20 km V 6.1. Zitong Shang 2002 Vuokattisport Club
NYL 20 km V 6.1. Marie Sippus 1986 Vörå IF
NYL 20 km V 6.1. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima