SM-kilpailu veteraanit

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 25.1.2019-27.1.2019
Kilpailun alkamisajankohta Pe 25.1.2019 klo 17.00 ja La ja Su 26.1.-27.1 .2019 klo 10.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 22.1.19 17:59:59
Kilpailun nimi SM-kilpailu veteraanit
Kilpailun numero 079
Kilpailupaikka Oulu
Kilpailupaikan osoite Haukiputaalla Virpiniemen hiihtokeskuksessa.
Kilpailun luokitus SM-kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Pe 25.01.2019
Sarja Matka
Joukkue M120 P/V 1P+2V 3x5 km
Joukkue N120 P/V 1P+2V 3x3 km
Joukkue M150 P/V 1P+2V 3x5 km
Joukkue M180 P/V 1P+2V 3x3 km
Kilpailupäivä 2: La 26.01.2019
Väliaikalähtö
Sarja Matka
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M40 P 10 km
N40 P 5 km
M45 P 10 km
N45 P 5 km
M50 P 10 km
N50 P 5 km
M55 P 10 km
N55 P 5 km
M60 P 10 km
N60 P 5 km
M65 P 10 km
N65 P 5 km
M70 P 10 km
N70 P 5 km
M75 P 5 km
N75 P 5 km
Kilpailupäivä 3: Su 27.01.2019
Väliaikalähtö
Sarja Matka
M35 V 15 km
N35 V 10 km
M40 V 15 km
N40 V 10 km
M45 V 15 km
N45 V 10 km
M50 V 15 km
N50 V 10 km
M55 V 10 km
N55 V 5 km
M60 V 10 km
N60 V 5 km
M65 V 10 km
N65 V 5 km
M70 V 10 km
N70 V 5 km
M75 V 5 km
N75 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Oulun Hiihtoseura
Seuranumero 10346291
Yhteyshenkilö Veikko Anttonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.oulunhiihtoseura.fi
Sähköposti veikko.anttonen@mail.suomi.net
Ilmoittautumiset Tiistai 22.1.2019 klo 18.00 mennessä KILMOn kautta.
Osanottomaksut HENKILÖKOHTAINEN KILPAILU: 25 EUROA/ henkilö/matka, Viestit 40,00/ joukkue
Pankki ja tilinro Maksettaessa käytettävä KILMON seurakohtaista viitenumeroa IBAN: FI41 5741 3620 3806 07 BIC: OKOYFIHH Oulun Hiihtoseura
TD/TDA TD on Esko Valikainen, p. 0400907335, esko.valikainen@kotinet.com
TDA on Erkki Jääskeläinen, p. 0405852013, erkki.jaas@pp.inet.fi

Tiedustelut ja lisäinfo Veikko Anttonen Kilpailun johtaja s.posti: veikko.anttonen (ät ) mail.suomi.net) puh. 050 5170884. Ilmoittautumiseen liittyvät tiedustelut Markku Kukkola, 044 3355 095
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako SM-mitalit kolmelle parhaalle. Samoin viestissä kolmelle parhaalle joukkueelle. Lisäksi tavarapalkintoja.
Muuta tietoa Kilpailujen ajankohtaisinfo:
Osallistujat, lähtöluettelo, kisasää, yms. kts. www.oulunhiihtoseura.fi ja www.facebook.com/oulunhiihtoseura


Tervetuloa! Oulun Hiihtoseura ry
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M180 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Johnny Hamström 1955 Valkealan Kajo
M180 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Tapio Tikkanen 1955 Valkealan Kajo
M180 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Veli-Heikki Mustonen 1961 Valkealan Kajo
N120 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Anu Skog 1978 Kempeleen Pyrintö
N120 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Niina Mäntyniemi 1974 Kempeleen Pyrintö
N120 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Virve Jouhten 1973 Kempeleen Pyrintö
M35 10 km P 26.1. Pasi Auvinen 1980 IF Brahe
M35 10 km P 26.1. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
M35 10 km P 26.1. Joni Seppä 1980 Inarin Yritys
M35 10 km P 26.1. Keijo Pintamo-Kenttälä 1981 Inarin Yritys
M35 10 km P 26.1. Kai Immonen 1982 Kouvolan Hiihtoseura
M35 10 km P 26.1. Juha Vähämetsä 1981 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km P 26.1. Markus Kanamäki 1983 Saloisten Salama
M40 10 km P 26.1. Tomi Lauren 1976 Borgå Akilles
M40 10 km P 26.1. Matti Myllylahti 1978 Haapajärven Kiilat
M40 10 km P 26.1. Markus Ronkainen 1976 Haukiputaan Veikot
M40 10 km P 26.1. Kauko Heinikoski 1976 Iin Hiihtoseura
M40 10 km P 26.1. Jyrki Holmström 1976 Kuusamon Erä-Veikot
M40 10 km P 26.1. Esa Seppä 1979 Lempäälän Kisa
M40 10 km P 26.1. Tuomas Liikavainio 1978 Muonion Kiri
M40 10 km P 26.1. Hannu Kirstinä 1979 Oulun Hiihtoseura
M40 10 km P 26.1. Hannu Paaso 1976 Sievin Sisu
M40 10 km P 26.1. Jussi Mökkönen 1978 Sievin Sisu
M40 10 km P 26.1. Heikki Karjaluoto 1977 Ski Jyväskylä
M40 10 km P 26.1. Roni Knuutila 1979 Ylivieskan Kuula
M45 10 km P 26.1. Ilkka Nurminen 1974 Kangasalan Kisa
M45 10 km P 26.1. Jani Laine 1974 Kuivasjärven Aura
M45 10 km P 26.1. Antti Henriksson 1974 Oulun Hiihtoseura
M45 10 km P 26.1. Jani Oravamäki 1972 Oulun Hiihtoseura
M45 10 km P 26.1. Marko Törmänen 1971 Oulun Hiihtoseura
M45 10 km P 26.1. Pekka Eeronheimo 1973 Oulun Hiihtoseura
M45 10 km P 26.1. Petri Pieviläinen 1974 Ristijärven Pyry
M45 10 km P 26.1. Juha Hänninen 1971 Ski Jyväskylä
M45 10 km P 26.1. Juha-Pekka Hyttinen 1973 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M45 10 km P 26.1. Jari Kalliokoski 1974 Vetelin Urheilijat
M45 10 km P 26.1. Vesa Moilanen 1971 Ylivieskan Kuula
M45 10 km P 26.1. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
M50 10 km P 26.1. Ronny Svartsjö 1968 IF Åsarna
M50 10 km P 26.1. Pekka Kukkula 1966 Iin Hiihtoseura
M50 10 km P 26.1. Simo Törnvall 1968 Kalajoen Junkkarit
M50 10 km P 26.1. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M50 10 km P 26.1. Keijo Pulkkinen 1966 Kempeleen Maratonklubi
M50 10 km P 26.1. Juha Juntunen 1965 Kiuruveden Urheilijat
M50 10 km P 26.1. Juha-Matti Valkama 1967 Nurmijärven Hiihtoseura
M50 10 km P 26.1. Ari Pajala 1967 Oulun Hiihtoseura
M50 10 km P 26.1. Jouko Höynälä 1966 Oulun Hiihtoseura
M50 10 km P 26.1. Juha Alm 1969 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M50 10 km P 26.1. Jari Kuhno 1968 Saarijärven Pullistus
M50 10 km P 26.1. Tommi Hyttinen 1969 Saloisten Salama
M50 10 km P 26.1. Ari Orava 1967 Seinäjoen Hiihtoseura
M50 10 km P 26.1. Jarkko Kauppinen 1967 Ski Jyväskylä
M50 10 km P 26.1. Mikko Autti 1969 TEAM SKIERS
M50 10 km P 26.1. Kimmo Vehkakoski 1967 Vaasan Hiihtäjät
M50 10 km P 26.1. Matti Roininen 1968 Valtimon Vasama
M50 10 km P 26.1. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M50 10 km P 26.1. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M50 10 km P 26.1. Ismo Parkkonen 1966 Virtain Urheilijat
M55 10 km P 26.1. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M55 10 km P 26.1. Jan Alden 1963 Borgå Akilles
M55 10 km P 26.1. Arto Kyngäs 1963 Heinolan Isku
M55 10 km P 26.1. Matti Lehtinen 1961 Himangan Roima
M55 10 km P 26.1. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
M55 10 km P 26.1. Heikki Roimas 1961 Kälviän Tarmo
M55 10 km P 26.1. Antti Pöyhönen 1963 Maaningan Mahti
M55 10 km P 26.1. Olavi Sariola 1960 Oulun Hiihtoseura
M55 10 km P 26.1. Jari Nieminen 1964 Padasjoen Yritys
M55 10 km P 26.1. Kari Ollila 1963 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M55 10 km P 26.1. Harri Ala-Lahti 1961 Seinäjoen Hiihtoseura
M55 10 km P 26.1. Veli-Heikki Mustonen 1961 Valkealan Kajo
M55 10 km P 26.1. Jari Mäkelä 1963 Vetelin Urheilijat
M55 10 km P 26.1. Jouko Vaali 1964 Virtain Urheilijat
M60 10 km P 26.1. Arto Purho 1955 Anjalan Liitto
M60 10 km P 26.1. Jorma Aalto 1957 Iin Urheilijat
M60 10 km P 26.1. Jorma Kuronen 1957 Kainuun Hiihtoseura
M60 10 km P 26.1. Veikko Hietaoja 1959 Kankaanpään Urheilijat
M60 10 km P 26.1. Veli Pekka Vänni 1957 Kankaanpään Urheilijat
M60 10 km P 26.1. Jorma Honkanen 1958 Maaningan Mahti
M60 10 km P 26.1. Hannu Kaikkonen 1959 Oulun Hiihtoseura
M60 10 km P 26.1. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M60 10 km P 26.1. Jussi Hytönen 1958 Pulkkilan Ponsi
M60 10 km P 26.1. Kai Lappalainen 1956 Pyhäjärven Pohti
M60 10 km P 26.1. Jouko Karppinen 1958 Utajärven Urheilijat
M60 10 km P 26.1. Johnny Hamström 1955 Valkealan Kajo
M60 10 km P 26.1. Tapio Tikkanen 1955 Valkealan Kajo
M60 10 km P 26.1. Jouko Kaukanen 1955 Virtain Urheilijat
M60 10 km P 26.1. Rainer Hakamäki 1956 Virtain Urheilijat
M60 10 km P 26.1. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M65 10 km P 26.1. Erkki Kumpula 1952 Haukiputaan Veikot
M65 10 km P 26.1. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 10 km P 26.1. Keijo Salonen 1951 Kuivasjärven Aura
M65 10 km P 26.1. Mikko Koivukangas 1953 Oulun Hiihtoseura
M65 10 km P 26.1. Pauli Halonen 1952 Säyneisen Salpa
M65 10 km P 26.1. Paavo Oilinki 1953 Utajärven Urheilijat
M65 10 km P 26.1. Mikko Kinnunen 1951 Vetelin Urheilijat
M65 10 km P 26.1. Leino Nisula 1951 Virtain Urheilijat
M65 10 km P 26.1. Juhani Ukonmaanaho 1952 Ylikiimingin Nuijamiehet
M65 10 km P 26.1. Antti Ridanpää 1954 Ylistaron Kilpa-Veljet
M70 10 km P 26.1. Sakari Matikainen 1949 Espoon Tapiot
M70 10 km P 26.1. Veikko Piirainen 1945 Keimolan Kaiku
M70 10 km P 26.1. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M70 10 km P 26.1. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
M70 10 km P 26.1. Kai Saksi 1945 Muonion Kiri
M70 10 km P 26.1. Seppo Malila 1949 Pyhäjärven Pohti
M70 10 km P 26.1. Yrjö Teräväinen 1948 Someron Esa
M70 10 km P 26.1. Harri Mäkelä 1948 Vammalan Seudun Voima
M75 5 km P 26.1. Alpo Virtanen 1941 Hyvinkään Hiihtoseura
M75 5 km P 26.1. Mauri Miettunen 1942 Karihaaran Visa
M75 5 km P 26.1. Paavo Lappalainen 1943 Kontiolahden Urheilijat
M75 5 km P 26.1. Martti Kivelä 1941 Kuoreveden Kärki
M75 5 km P 26.1. Antero Ahtiainen 1944 Kuusankosken Kisa
M75 5 km P 26.1. Matti Juhani Huuhka 1944 Nastolan Naseva
M75 5 km P 26.1. Esko Hyvärinen 1944 Polvijärven Vauhti
M75 5 km P 26.1. Reijo Kauppila 1942 Tampereen Pyrintö
M75 5 km P 26.1. Jussi Palonen 1943 Viitasaaren Viesti
M75 5 km P 26.1. Sakari Ukonmaanaho 1944 Ylikiimingin Nuijamiehet
N35 5 km P 26.1. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
N35 5 km P 26.1. Johanna Skog 1980 IK Falken
N35 5 km P 26.1. Terhi Tuorilainen 1983 Kiuruveden Urheilijat
N35 5 km P 26.1. Anu Junnila 1980 Oulun Hiihtoseura
N35 5 km P 26.1. Minna Patanen 1983 Saloisten Salama
N35 5 km P 26.1. Lotta Tuominen 1984 Seinäjoen Hiihtoseura
N40 5 km P 26.1. Päivi Peltoniemi 1979 Himangan Urheilijat
N40 5 km P 26.1. Marika Suni-Kähtävä 1975 Kalajoen Junkkarit
N40 5 km P 26.1. Anu Skog 1978 Kempeleen Pyrintö
N40 5 km P 26.1. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N40 5 km P 26.1. Sanna Henriksson 1976 Oulun Hiihtoseura
N40 5 km P 26.1. Saara Haikola 1978 Pakilan Veto
N40 5 km P 26.1. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
N40 5 km P 26.1. Kirsi Pääkkönen 1978 Utajärven Urheilijat
N45 5 km P 26.1. Mari Marttinen 1970 Inarin Yritys
N45 5 km P 26.1. Virve Jouhten 1973 Kempeleen Pyrintö
N45 5 km P 26.1. Jonna Kuronen 1974 Lieksan Hiihtoseura
N45 5 km P 26.1. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
N50 5 km P 26.1. Marjo Ena 1968 IK Falken
N50 5 km P 26.1. Pirkko Jaakola-Juntunen 1967 Kiuruveden Urheilijat
N50 5 km P 26.1. Ulla Junttola 1968 Limingan Niittomiehet
N50 5 km P 26.1. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N50 5 km P 26.1. Lilja Buller 1965 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N50 5 km P 26.1. Tytti Pelkonen 1966 Tampereen Yritys
N50 5 km P 26.1. Sirpa Riikola 1966 Ylikiimingin Nuijamiehet
N55 5 km P 26.1. Mirva Pynnönen 1962 Joutsan Pommi
N55 5 km P 26.1. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N55 5 km P 26.1. Jaana Kuittinen 1962 Tampereen Yritys
N60 5 km P 26.1. Maija Käkelä 1958 Haukiputaan Veikot
N60 5 km P 26.1. Marianne Niemi 1956 Kuusamon Erä-Veikot
N60 5 km P 26.1. Merja Teräväinen 1955 Someron Esa
N60 5 km P 26.1. Aino Berg 1956 Tampereen Yritys
N65 5 km P 26.1. Marjut Vuorenmaa 1952 Oulun Kilpa-Veljet
N70 5 km P 26.1. Liisa Kämäräinen 1949 Rantasalmen Urheilijat
N70 5 km P 26.1. Sinikka Salo 1947 Tampereen Pyrintö
N75 5 km P 26.1. Seija Hagström 1939 Ounasvaaran Hiihtoseura