SM-kilpailu veteraanit

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 25.1.2019-27.1.2019
Kilpailun alkamisajankohta Pe 25.1.2019 klo 17.00 ja La ja Su 26.1.-27.1 .2019 klo 10.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 22.1.19 17:59:59
Kilpailun nimi SM-kilpailu veteraanit
Kilpailun numero 079
Kilpailupaikka Oulu
Kilpailupaikan osoite Haukiputaalla Virpiniemen hiihtokeskuksessa.
Kilpailun luokitus SM-kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Pe 25.01.2019
Sarja Matka
Joukkue M120 P/V 1P+2V 3x5 km
Joukkue N120 P/V 1P+2V 3x3 km
Joukkue M150 P/V 1P+2V 3x5 km
Joukkue M180 P/V 1P+2V 3x3 km
Kilpailupäivä 2: La 26.01.2019
Väliaikalähtö
Sarja Matka
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M40 P 10 km
N40 P 5 km
M45 P 10 km
N45 P 5 km
M50 P 10 km
N50 P 5 km
M55 P 10 km
N55 P 5 km
M60 P 10 km
N60 P 5 km
M65 P 10 km
N65 P 5 km
M70 P 10 km
N70 P 5 km
M75 P 5 km
N75 P 5 km
Kilpailupäivä 3: Su 27.01.2019
Väliaikalähtö
Sarja Matka
M35 V 15 km
N35 V 10 km
M40 V 15 km
N40 V 10 km
M45 V 15 km
N45 V 10 km
M50 V 15 km
N50 V 10 km
M55 V 10 km
N55 V 5 km
M60 V 10 km
N60 V 5 km
M65 V 10 km
N65 V 5 km
M70 V 10 km
N70 V 5 km
M75 V 5 km
N75 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Oulun Hiihtoseura
Seuranumero 10346291
Yhteyshenkilö Veikko Anttonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.oulunhiihtoseura.fi
Sähköposti veikko.anttonen@mail.suomi.net
Ilmoittautumiset Tiistai 22.1.2019 klo 18.00 mennessä KILMOn kautta.
Osanottomaksut HENKILÖKOHTAINEN KILPAILU: 25 EUROA/ henkilö/matka, Viestit 40,00/ joukkue
Pankki ja tilinro Maksettaessa käytettävä KILMON seurakohtaista viitenumeroa IBAN: FI41 5741 3620 3806 07 BIC: OKOYFIHH Oulun Hiihtoseura
TD/TDA TD on Esko Valikainen, p. 0400907335, esko.valikainen@kotinet.com
TDA on Erkki Jääskeläinen, p. 0405852013, erkki.jaas@pp.inet.fi

Tiedustelut ja lisäinfo Veikko Anttonen Kilpailun johtaja s.posti: veikko.anttonen (ät ) mail.suomi.net) puh. 050 5170884. Ilmoittautumiseen liittyvät tiedustelut Markku Kukkola, 044 3355 095
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako SM-mitalit kolmelle parhaalle. Samoin viestissä kolmelle parhaalle joukkueelle. Lisäksi tavarapalkintoja.
Muuta tietoa Kilpailujen ajankohtaisinfo:
Osallistujat, lähtöluettelo, kisasää, yms. kts. www.oulunhiihtoseura.fi ja www.facebook.com/oulunhiihtoseura


Tervetuloa! Oulun Hiihtoseura ry
Näytä ilmoittautuneet Piilota ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Joukkue/osallistuja Seura
M120 1P+2V 3x5 P/V 25.1. HauVe Haukiputaan Veikot
M120 1P+2V 3x5 P/V 25.1. Iin Hiihtoseura Iin Hiihtoseura
M120 1P+2V 3x5 P/V 25.1. Muonion kiri Muonion Kiri
M120 1P+2V 3x5 P/V 25.1. Oulun Hiihtoseura 1 Oulun Hiihtoseura
M120 1P+2V 3x5 P/V 25.1. Oulun Hiihtoseura 2 Oulun Hiihtoseura
M120 1P+2V 3x5 P/V 25.1. Oulun Hiihtoseura 3 Oulun Hiihtoseura
M120 1P+2V 3x5 P/V 25.1. Oulun Hiihtoseura 4 Oulun Hiihtoseura
M120 1P+2V 3x5 P/V 25.1. Oulun Hiihtoseura 5 Oulun Hiihtoseura
M120 1P+2V 3x5 P/V 25.1. Sievin Sisu Sievin Sisu
M120 1P+2V 3x5 P/V 25.1. Ylikiimingin Nuijamiehet Ylikiimingin Nuijamiehet
M150 1P+2V 3x5 P/V 25.1. IF Åsarna IF Åsarna
M150 1P+2V 3x5 P/V 25.1. Kempeleen Maratonklubi Kempeleen Maratonklubi
M150 1P+2V 3x5 P/V 25.1. Oulun Hiihtoseura 1 Oulun Hiihtoseura
M150 1P+2V 3x5 P/V 25.1. Oulun Hiihtoseura 2 Oulun Hiihtoseura
M150 1P+2V 3x5 P/V 25.1. Seinäjoen Hiihtoseura Seinäjoen Hiihtoseura
M150 1P+2V 3x5 P/V 25.1. Ski Jyväskylä Ski Jyväskylä
M150 1P+2V 3x5 P/V 25.1. Virtain Urheilijat Virtain Urheilijat
M150 1P+2V 3x5 P/V 25.1. Ylistaron Kilpa-Veljet Ylistaron Kilpa-Veljet
M180 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Anjalan liitto Anjalan Liitto
M180 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Muonion kiri Muonion Kiri
M180 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Oulun Hiihtoseura Oulun Hiihtoseura
M180 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Saloisten Salama Saloisten Salama
M180 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Vetelin Urheilijat Vetelin Urheilijat
M180 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Virtain Urheilijat Virtain Urheilijat
M180 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Ylikiimingin Nuijamiehet Ylikiimingin Nuijamiehet
N120 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Kalajoen Junkkarit Kalajoen Junkkarit
N120 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Kiuruveden Urheilijat Kiuruveden Urheilijat
N120 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Oulun Hiihtoseura 1 Oulun Hiihtoseura
N120 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Oulun Hiihtoseura 2 Oulun Hiihtoseura
N120 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Oulun Hiihtoseura 3 Oulun Hiihtoseura
N120 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Pakilan Veto Pakilan Veto
N120 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Ski Jyväskylä Ski Jyväskylä
N120 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Tampereen yritys Tampereen Yritys
N120 1P+2V 3x3 P/V 25.1. Utajärven Urheilijat Utajärven Urheilijat