40. Rokuan Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 23.3.2019
Kilpailun alkamisajankohta Klo.11
Ilmoittautumisen eräpäivä 20.3.19 19:59:59
Kilpailun nimi 40. Rokuan Hiihdot
Kilpailun numero 151
Kilpailupaikka Utajärvi
Kilpailupaikan osoite Jaakonjärventie 43 91670 Rokua
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 23.03.2019
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M50 V 5 km
N50 V 5 km
M60 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Utajärven Urheilijat
Seuranumero 10343281
Yhteyshenkilö Raili Kokko
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 517 7190
GSM
Fax
WWW-osoite www.utajarvenurheilijat.sporttisaitti.com
Sähköposti kokko.raili@mail.suomi.net
Ilmoittautumiset 20.3 klo.21 mennessä kilmon kautta.
Osanottomaksut alle 16v. 15e, muut 20e
Pankki ja tilinro UU/HIIHTOJAOSTO:FI7654900750036176
Tiedustelut ja lisäinfo Raili Kokko 040 5177190, Heikki Pirttikoski 0400 190426
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako 10-12 vuotiaat palkitaan 5 parasta muissa sarjoissa 3 parasta. 40v. juhlahiihtojen kunniaksi arvomme kaikkien osallistujien kesken kolme kappaletta 100e lahjakortteja
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 23.3. Vilho Käräjäoja 2009 Haapaveden Urheilijat
M10 2 km V 23.3. Matias Tihinen 2009 Laitasaaren Veto
M10 2 km V 23.3. Veeti Rahkolin 2009 Limingan Niittomiehet
M10 2 km V 23.3. Herman Voipio 2009 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 23.3. Hannes Leinonen 2011 Utajärven Urheilijat
M10 2 km V 23.3. Väinö Kurttila 2009 Utajärven Urheilijat
M12 3 km V 23.3. Aleksi Hannula 2008 Alavieskan Viri
M12 3 km V 23.3. Aappo Anttila 2008 Haapaveden Urheilijat
M12 3 km V 23.3. Arttu Mäntylä 2007 Haapaveden Urheilijat
M12 3 km V 23.3. Eeli Häikiö 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km V 23.3. Niko Liuska 2008 Kempeleen Kiri
M12 3 km V 23.3. Joel Mäki 2008 Kiuruveden Urheilijat
M12 3 km V 23.3. Aleksi Vuorma 2008 Oulun Hiihtoseura
M12 3 km V 23.3. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M14 3 km V 23.3. Anton Hannula 2005 Alavieskan Viri
M14 3 km V 23.3. Ville Nieminen 2005 Haapaveden Urheilijat
M14 3 km V 23.3. Paavo Niemelä 2005 Iin Hiihtoseura
M14 3 km V 23.3. Matias Uusitalo 2006 Iin Urheilijat
M14 3 km V 23.3. Tuukka Törnvall 2006 Kalajoen Junkkarit
M14 3 km V 23.3. Erkki Seppänen 2006 Kortesjärven Järvi-Veikot
M14 3 km V 23.3. Juho Ojala 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
M14 3 km V 23.3. Aapo Kurttila 2005 Utajärven Urheilijat
M14 3 km V 23.3. Juho Hyyryläinen 2006 Vaalan Karhu
M16 5 km V 23.3. Arttu Heilala 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 5 km V 23.3. Miika Ylikulju 2003 Team Skiers
M40 10 km V 23.3. Jani Laine 1974 Kuivasjärven Aura
M40 10 km V 23.3. Janne Tuhkalainen 1970 Mikkelin Hiihtäjät
M40 10 km V 23.3. Hannu Kirstinä 1979 Oulun Hiihtoseura
M40 10 km V 23.3. Jani Tuovila 1976 Sievin Sisu
M50 5 km V 23.3. Jukka Puustinen 1965 Kainuun Hiihtoseura
M50 5 km V 23.3. Simo Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M50 5 km V 23.3. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M50 5 km V 23.3. Simo Törnvall 1968 Kalajoen Junkkarit
M50 5 km V 23.3. Keijo Pulkkinen 1966 Kempeleen Maratonklubi
M50 5 km V 23.3. Tommi Hyttinen 1969 Saloisten Salama
M50 5 km V 23.3. Esa Huotari 1965 Sotkamon Jymy
M60 5 km V 23.3. Väinö Mäkilä 1958 Saloisten Reipas
MYL 10 km V 23.3. Viljam Knif 1990 IF Åsarna
MYL 10 km V 23.3. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 23.3. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 23.3. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km V 23.3. Joona Männistö 1992 Oulaisten Huima
MYL 10 km V 23.3. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 23.3. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 23.3. Iiro-Mikko Harju 1995 Pohti Skiteam
MYL 10 km V 23.3. Juuso Mäkelä 1994 Pohti Skiteam
MYL 10 km V 23.3. Tero Similä 1980 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 23.3. Markus Järvenpää 1993 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km V 23.3. Ari Luusua 1988 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 10 km V 23.3. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km V 23.3. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 2 km V 23.3. Kielo Käräjäoja 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 23.3. Martta Pekkala 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 23.3. Pihla Anttila 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 23.3. Reeta Taskila 2009 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 23.3. Ruuth Törmänen 2009 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 23.3. Inka Niemelä 2010 Iin Hiihtoseura
N10 2 km V 23.3. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N10 2 km V 23.3. Alisa Luukkonen 2009 Kuusamon Erä-Veikot
N10 2 km V 23.3. Eevi Juka 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 23.3. Milja Tihinen 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 23.3. Sofi Rinta 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 23.3. Helmi Leinonen 2009 Utajärven Urheilijat
N12 3 km V 23.3. Vilja Pekkala 2008 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km V 23.3. Saaga Sassi 2007 Iin Urheilijat
N12 3 km V 23.3. Emilia Hakasalmi 2008 Kuivasjärven Aura
N12 3 km V 23.3. Sanni Korpi 2008 Kyrön Voima
N12 3 km V 23.3. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N12 3 km V 23.3. Karla Kiiskinen 2007 Sotkamon Jymy
N14 3 km V 23.3. Elli Seppänen 2005 Kortesjärven Järvi-Veikot
N14 3 km V 23.3. Nelli-Lotta Karppelin 2006 Limingan Niittomiehet
N14 3 km V 23.3. Oona Kangas 2006 Nivalan Urheilijat
N14 3 km V 23.3. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N14 3 km V 23.3. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N16 5 km V 23.3. Anni Niku 2004 Haapaveden Urheilijat
N16 5 km V 23.3. Riina Taskila 2004 Haapaveden Urheilijat
N16 5 km V 23.3. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N16 5 km V 23.3. Siiri Juntunen 2004 Kainuun Hiihtoseura
N18 5 km V 23.3. Salla Tyyskä 2002 Oulaisten Huima
N18 5 km V 23.3. Veera Laaksoviita 2001 Suomussalmen Rasti
N40 5 km V 23.3. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N40 5 km V 23.3. Susanna Voipio 1976 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 23.3. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 5 km V 23.3. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Joutsan Pommi
NYL 5 km V 23.3. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 23.3. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 23.3. Anna-Kaisa Saari 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 23.3. Maria Virpi 1987 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 23.3. Mari Patanen 1988 Saloisten Salama
NYL 5 km V 23.3. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku
NYL 5 km V 23.3. Sanna Martikkala 1993 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 5 km V 23.3. Christina Mishica 1989 Äänekosken Huima