Kuukan hiihdot ja XXXVIII Mirjan Kierros

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 26.1.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 23.1.19 19:59:59
Kilpailun nimi Kuukan hiihdot ja XXXVIII Mirjan Kierros
Kilpailun numero 080
Kilpailupaikka Uurainen
Kilpailupaikan osoite Kuukantie 18 41230 Uurainen Aittovuoren hiihtokeskus
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 26.01.2019
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 15 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
N65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Uuraisten Urheilijat
Seuranumero 10343728
Yhteyshenkilö Olavi Tapper
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 736 0424
GSM
Fax
WWW-osoite
Sähköposti olavitapper@jippii.fi
Ilmoittautumiset 23.1.2019 klo 20.00
Osanottomaksut 15€ alle16 v. 8 €
Pankki ja tilinro POP FI38 4766 0010 018790 Uuraisten Urheilijat
Tiedustelut ja lisäinfo Olavi Tapper 0407360424
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Koulukeskus
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 26.1. Emil Ruokostenpohja 2009 Jämsänkosken Ilves
M10 2 km V 26.1. Erkka-Voitto Heinonen 2009 Keuruun Kisailijat
M10 2 km V 26.1. Matias Tikka 2010 Konneveden Urheilijat
M10 2 km V 26.1. Miska Savolainen 2010 Konneveden Urheilijat
M10 2 km V 26.1. Milo Äyrämö 2009 Kuoreveden Kärki
M10 2 km V 26.1. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
M10 2 km V 26.1. Sampo Heinonen 2010 Pieksämäen Veikot
M10 2 km V 26.1. Kasper Ekonoja 2010 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 26.1. Matias Kallio 2010 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 26.1. Valtteri Hassinen 2009 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 26.1. Veikko Kahelin 2010 Viitasaaren Viesti
M12 3 km V 26.1. Aapo Kuronen 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km V 26.1. Elias Ruokostenpohja 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km V 26.1. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M12 3 km V 26.1. Niki Kuhno 2008 Koiviston Kipinä
M12 3 km V 26.1. Aleksi Kallio 2008 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 26.1. Eetu Vesanen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 26.1. Juuso Tapanila 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 26.1. Konsta Salminen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 26.1. Lauri Huhtanen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 26.1. Valtteri Kinnunen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 26.1. Veeti Kasperi Savolainen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 26.1. Vilho Hietala 2008 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 26.1. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 3 km V 26.1. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M12 3 km V 26.1. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M12 3 km V 26.1. Kasper Kuorinki 2007 Äänekosken Huima
M14 3 km V 26.1. Paulus Siitonen 2006 Jyväskylän Hiihtoseura
M14 3 km V 26.1. Antto-Ville Heinonen 2006 Keuruun Kisailijat
M14 3 km V 26.1. Anssi Mustonen 2005 Koiviston Kipinä
M14 3 km V 26.1. Miska Männynsalo 2005 Pieksämäen Veikot
M14 3 km V 26.1. Johannes Anttila 2005 Ski Jyväskylä
M14 3 km V 26.1. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M14 3 km V 26.1. Patrik Rautiainen 2006 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 26.1. Eelis Meriläinen 2004 Jyväskylän Hiihtoseura
M16 5 km V 26.1. Samuli Kankaanpää 2004 Jyväskylän Hiihtoseura
M16 5 km V 26.1. Aarni Ronkainen 2003 Jämsänkosken Ilves
M16 5 km V 26.1. Hannes Nurminen 2004 Jämsänkosken Ilves
M16 5 km V 26.1. Veeti Tikka 2004 Konneveden Urheilijat
M16 5 km V 26.1. Frans Böhm 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 26.1. Joonas Tapanila 2004 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 26.1. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 26.1. Pyry Heinonen 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 26.1. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M18 10 km V 26.1. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
M18 10 km V 26.1. Eemil Salonen 2002 Kuoreveden Kärki
M20 10 km V 26.1. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M20 10 km V 26.1. Tomi Kyrönlahti 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km V 26.1. Joonas Leppä 2000 Kuoreveden Kärki
M20 10 km V 26.1. Juho Hämäläinen 2000 Ski Jyväskylä
M35 15 km V 26.1. Jarmo Kuorinki 1978 Äänekosken Huima
M45 10 km V 26.1. Kimmo Kaario 1972 Jämsänkosken Ilves
M45 10 km V 26.1. Timo Salminen 1969 Ski Jyväskylä
M45 10 km V 26.1. Keijo Sivill 1970 Uuraisten Urheilijat
M55 5 km V 26.1. Seppo Laukkanen 1964 Iisalmen Visa
M55 5 km V 26.1. Aaro Aaltonen 1956 Virtain Urheilijat
M65 5 km V 26.1. Juhani Välimäki 1951 Karstulan Kiva
M65 5 km V 26.1. Martti Tenhunen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 5 km V 26.1. Kauno Mourujärvi 1952 Kuopion Hiihtäjät
M65 5 km V 26.1. Paavo Pajunen 1950 Mikkelin Hiihtäjät
M8 1 km V 26.1. Nuutti Hietala 2011 Ski Jyväskylä
M8 1 km V 26.1. Topias Kallio 2012 Ski Jyväskylä
M8 1 km V 26.1. Veikka Lampinen 2012 Uuraisten Urheilijat
M8 1 km V 26.1. Taavetti Tossavainen 2012 Äänekosken Huima
MYL 15 km V 26.1. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 26.1. Santeri Virta 1993 Parkanon Urheilijat
MYL 15 km V 26.1. Joel Sariola 1993 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 26.1. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 26.1. Mikko Marjamaa 1993 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 26.1. Ville Tuukkanen 1985 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 26.1. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N10 2 km V 26.1. Jennika Hopponen 2010 Konneveden Urheilijat
N10 2 km V 26.1. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
N10 2 km V 26.1. Lila Lampinen 2009 Uuraisten Urheilijat
N10 2 km V 26.1. Petra Rautiainen 2010 Valkeakosken Haka
N12 2 km V 26.1. Minttu Salonen 2007 Kaipolan Vire
N12 2 km V 26.1. Jenna Ravolainen 2007 Kangasniemen Kalske
N12 2 km V 26.1. Olivia Puranen 2008 Ski Jyväskylä
N12 2 km V 26.1. Iida Kalliomäki 2008 Uuraisten Urheilijat
N12 2 km V 26.1. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N12 2 km V 26.1. Taru Kautto 2008 Äänekosken Huima
N14 3 km V 26.1. Karoliina Hirvelä 2006 Jämsänkosken Ilves
N14 3 km V 26.1. Kaisa Koivisto 2006 Kaipolan Vire
N14 3 km V 26.1. Minja Minkkinen 2005 Äänekosken Huima
N16 5 km V 26.1. Elviira Peltonen 2003 Jämsänkosken Ilves
N16 5 km V 26.1. Hanna Koivisto 2003 Kaipolan Vire
N16 5 km V 26.1. Iiris Helander 2003 Keuruun Kisailijat
N16 5 km V 26.1. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 26.1. Anniina Ström 2004 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 26.1. Pauliina Pirinen 2004 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 26.1. Siiri Yijälä 2004 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 26.1. Viivi Kinnunen 2004 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 26.1. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N18 5 km V 26.1. Peppi Salonen 2002 Kaipolan Vire
N18 5 km V 26.1. Sara Leppäsalmi 2002 Kuoreveden Kärki
N18 5 km V 26.1. Emilia Silkkola 2001 Rautalammin Urheilijat
N18 5 km V 26.1. Tessa Jormakka 2001 Ski Jyväskylä
N18 5 km V 26.1. Inka Sivill 2002 Uuraisten Urheilijat
N20 5 km V 26.1. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N20 5 km V 26.1. Loviisa Kalliokoski 1999 Perhon Kiri
N20 5 km V 26.1. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N45 5 km V 26.1. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
N8 1 km V 26.1. Hilla Ruokostenpohja 2011 Jämsänkosken Ilves
N8 1 km V 26.1. Alisa Äyrämö 2012 Kuoreveden Kärki
N8 1 km V 26.1. Sara Kalliomäki 2012 Uuraisten Urheilijat
NYL 10 km V 26.1. Sini Alusniemi 1981 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 26.1. Riikka-Liisa Räsänen 1991 Joutsan Pommi
NYL 10 km V 26.1. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 10 km V 26.1. Greta Sariola 1995 Puijon Hiihtoseura
NYL 10 km V 26.1. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä