Nivalan Urheilijoiden Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 23.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo. 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 19.2.19 20:59:59
Kilpailun nimi Nivalan Urheilijoiden Hiihdot
Kilpailun numero 115
Kilpailupaikka Nivala
Kilpailupaikan osoite Pyssymäentie 195
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 23.02.2019
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 10 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 8 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 15 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 10 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M55 P 5 km
M65 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Nivalan Urheilijat
Seuranumero 10346466
Yhteyshenkilö Juhani Kumpusalo
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 034 5233
GSM
Fax
WWW-osoite https://nivalanurheilijat.sporttisaitti.com/hiihto/
Sähköposti juhani.kumpusalo@kotinet.com
Ilmoittautumiset Kilmon kautta 19.2.2019 klo 21:00 mennessä www.kilmo.fi
Osanottomaksut 20 euroa, 16 v. ja nuoremmat 15 euroa. Maksettava ilmoittautumisen yhteydessä. Jälki-ilmoittautumiset kaksinkertaisin maksuin.
Pankki ja tilinro Nivalan Osuuspankki FI60 5291 0820 0171 65
TD/TDA TD Jukka Lehtosaari 044 4457636
TDA Ossi Hautalahti 040 8431159
Tiedustelut ja lisäinfo Juhani Kumpusalo, juhani.kumpusalo@kotinet.com, GSM 0400 345 233
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Kokkola-Kajaanitietä (vt28) 5km Nivalan keskustasta Sievin suuntaan, josta opasteet ohjaavat osoitteeseen Pyssymäentie 195
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Sarjojen N/M10-N/M14 palkintojen jako on noin klo 12.15 (mahdolliset muutokset kerrotaan kuulutuksessa) Loput sarjat palkitaan noin 15 minuutin kuluttua viimeisen kilpailijan maaliintulosta.
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 23.2. Eelis Tenhunen 2009 Pyhäjärven Pohti
M10 2 km P 23.2. Veikka Niskanen 2010 Viitasaaren Viesti
M12 3 km P 23.2. Jani Tytärniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M12 3 km P 23.2. Valtteri Kinnunen 2007 Ski Jyväskylä
M14 5 km P 23.2. Ville Nieminen 2005 Haapaveden Urheilijat
M14 5 km P 23.2. Arttu Nikunen 2005 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km P 23.2. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km P 23.2. Oliver Dalhem 2005 Kokkolan Veikot
M16 8 km P 23.2. Miika Ylikulju 2003 Team Skiers
M16 8 km P 23.2. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M16 8 km P 23.2. Jimi Leppälä 2003 Ylivieskan Kuula
M18 10 km P 23.2. Jussi Iisakki Raappana 2002 Haapajärven Kiilat
M18 10 km P 23.2. Konsta Männistö 2001 Oulaisten Huima
M18 10 km P 23.2. Ville Vesaluoma 2001 Sievin Sisu
M20 15 km P 23.2. Kristian Hakala 2000 Himangan Urheilijat
M20 15 km P 23.2. Ravinder Kohtaniemi 2000 Ykspihlajan Reima
M35 10 km P 23.2. Kai Takkunen 1981 Alavieskan Viri
M35 10 km P 23.2. Hannu Paaso 1976 Sievin Sisu
M55 5 km P 23.2. Matti Lehtinen 1961 Himangan Roima
M55 5 km P 23.2. Veli Matti Kuronen 1964 Kainuun Hiihtoseura
M55 5 km P 23.2. Kauko Himanka 1962 Kalajoen Junkkarit
M55 5 km P 23.2. Seppo Kuhanen 1961 Raision Kuula
M65 5 km P 23.2. Eero Okkonen 1950 Kainuun Hiihtoseura
M65 5 km P 23.2. Juha Sakari Hautamäki 1952 Kälviän Tarmo
M65 5 km P 23.2. Eero Mykkänen 1953 Lapinlahden Veto
M65 5 km P 23.2. Martti Immonen 1951 Oulaisten Huima
M65 5 km P 23.2. Pauli Halonen 1952 Säyneisen Salpa
M65 5 km P 23.2. Juhani Jämsä 1951 Toholammin Urheilijat
MYL 15 km P 23.2. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 23.2. Joona Männistö 1992 Oulaisten Huima
MYL 15 km P 23.2. Janne Uusitalo 1993 Pihtiputaan Tuisku
MYL 15 km P 23.2. Tero Similä 1980 Posion Pyrintö
MYL 15 km P 23.2. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
N10 2 km P 23.2. Iisa Savelainen 2009 Haapajärven Kiilat
N10 2 km P 23.2. Eedith Törmänen 2011 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km P 23.2. Martta Pekkala 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km P 23.2. Ruuth Törmänen 2009 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km P 23.2. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N10 2 km P 23.2. Ella Pesola 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 2 km P 23.2. Sanni Suomu 2009 Kokkolan Veikot
N10 2 km P 23.2. Venla Nisula 2009 Reisjärven Pilke
N12 3 km P 23.2. Iiris Savelainen 2007 Haapajärven Kiilat
N12 3 km P 23.2. Vilja Pekkala 2008 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km P 23.2. Klaara Kivistö 2008 Kalajoen Junkkarit
N12 3 km P 23.2. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N14 3 km P 23.2. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N14 3 km P 23.2. Assi Hakala 2005 Himangan Urheilijat
N14 3 km P 23.2. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km P 23.2. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N14 3 km P 23.2. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N14 3 km P 23.2. Miina Koivisto 2005 Sievin Sisu
N14 3 km P 23.2. Sara Kukkola 2005 Sievin Sisu
N16 5 km P 23.2. Noora Alatalo 2003 Alavieskan Viri
N16 5 km P 23.2. Riina Taskila 2004 Haapaveden Urheilijat
N16 5 km P 23.2. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km P 23.2. Friida Kivistö 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km P 23.2. Viivi Kinnunen 2004 Ski Jyväskylä
N16 5 km P 23.2. Iina Koskela 2003 Team Skiers
N16 5 km P 23.2. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N16 5 km P 23.2. Veera Vähäkangas 2003 Ylivieskan Kuula
N18 5 km P 23.2. Petra Alatalo 2001 Alavieskan Viri
N18 5 km P 23.2. Laura Keskitalo 2001 Haapajärven Kiilat
N18 5 km P 23.2. Aada Peltola 2002 Visa Ski Team Kemi
N45 5 km P 23.2. Orvokki Mäyrä 1952 Kiuruveden Urheilijat
NYL 10 km P 23.2. Emilia Pulkkinen 1997 Haapajärven Kiilat
NYL 10 km P 23.2. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 10 km P 23.2. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 10 km P 23.2. Merja Eronen 1991 Puijon Hiihtoseura
NYL 10 km P 23.2. Anni Huuha 1994 Tampereen Pyrintö
NYL 10 km P 23.2. Johanna Niskakoski 1995 Team Skiers