Kausalan Yrityksen Helmihiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 24.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 20.2.19 23:59:59
Kilpailun nimi Kausalan Yrityksen Helmihiihdot
Kilpailun numero 129
Kilpailupaikka Kausala
Kilpailupaikan osoite Hiihtäjäntie, Kausala
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 24.02.2019
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 5 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 15 km
N20 V 5 km
M35 V 15 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kausalan Yritys
Seuranumero 10350591
Yhteyshenkilö Hannu Backman
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 581 1670
GSM
Fax
WWW-osoite www.kausalanyritys.fi
Sähköposti hannu.backman@pp.inet.fi
Ilmoittautumiset eräpäivä keskiviikko 20.2 klo 23:59:59, jälki-ilmoista tuplamaksu
Osanottomaksut aik. 20 €, 16v ja alle 13 €
Pankki ja tilinro P-H OP FI64 5069 0140 0254 76 Kausalan Yritys
Tiedustelut ja lisäinfo Hannu Backman 040 581 1670 tai s-posti hannu.backman@pp.inet.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Valtatie 12
Majoitus -
Palkinnot ja palkintojen jako Kolmelle parhaalle sarjapalkinto + kunniapalkinnot, mistä tiedotus kilpailupaikalla
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 24.2. Hermanni Latonummi 2010 Hollolan Urheilijat -46
M10 2 km V 24.2. Konsta Koski 2010 Kangasalan Kisa
M12 3 km V 24.2. Oskari Juures 2008 Artjärven Ahjo
M12 3 km V 24.2. Vilho Wirman 2008 Artjärven Ahjo
M12 3 km V 24.2. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M12 3 km V 24.2. Aleksander Onnela 2007 Skiteam 105
M12 3 km V 24.2. Anton Vainio 2008 Vehkalahden Veikot
M12 3 km V 24.2. Lauri Sakki 2007 Vehkalahden Veikot
M14 5 km V 24.2. Roni-Eemil Norrbacka 2005 Asikkalan Raikas
M14 5 km V 24.2. Noa Lax 2006 Borgå Akilles
M14 5 km V 24.2. Leevi Passila 2006 Hollolan Urheilijat -46
M14 5 km V 24.2. Joona Martikainen 2005 Keravan Urheilijat
M14 5 km V 24.2. Janne Kalle Nyberg 2005 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km V 24.2. Arto Hotokka 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M14 5 km V 24.2. Daniel Onnela 2005 Skiteam 105
M16 8 km V 24.2. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M16 8 km V 24.2. Veeti Passila 2004 Hollolan Urheilijat -46
M16 8 km V 24.2. Tuukka Kupiainen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 8 km V 24.2. Miko Martikainen 2003 Keravan Urheilijat
M16 8 km V 24.2. Tuomas Ruuskanen 2003 Keravan Urheilijat
M16 8 km V 24.2. Konsta Soikkeli 2004 Kymin Koskenpojat
M16 8 km V 24.2. Joni Nyberg 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km V 24.2. Juha Nyberg 2003 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km V 24.2. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km V 24.2. Aapo Hotokka 2003 Mikkelin Hiihtäjät
M35 15 km V 24.2. Arvo Luts 1976 Borgå Akilles
M35 15 km V 24.2. Tero Tahvanainen 1977 Hollolan Urheilijat -46
M35 15 km V 24.2. Antti Kosonen 1980 Imatran Urheilijat
M35 15 km V 24.2. Toni Hyyryläinen 1975 Pakilan Veto
M45 5 km V 24.2. Kim Lönnström 1972 Borgå Akilles
M45 5 km V 24.2. Teemu Himanen 1974 Juvan Urheilijat
M45 5 km V 24.2. Aki Petteri Onatsu 1969 Kouvolan Hiihtoseura
M45 5 km V 24.2. Jyrki Kotro 1966 Lappeen Riento
M45 5 km V 24.2. Harri Karjalainen 1974 Vantaan Hiihtoseura
M55 5 km V 24.2. Ari Kitunen 1963 Anjalan Liitto
M55 5 km V 24.2. Jarmo Mäkelä 1958 Anjalan Liitto
M55 5 km V 24.2. Veikko Purho 1957 Anjalan Liitto
M55 5 km V 24.2. Pauli Ojalainen 1962 Hollolan Nasta
M55 5 km V 24.2. Andrei Larionov 1962 Lahden Hiihtoseura
M55 5 km V 24.2. Esko Hänninen 1962 Mikkelin Hiihtäjät
M55 5 km V 24.2. Panu Pietikäinen 1959 Vantaan Hiihtoseura
M65 5 km V 24.2. Eero Heman 1945 Hollolan Nasta
M65 5 km V 24.2. Kari Ahonen 1951 Hollolan Urheilijat -46
M65 5 km V 24.2. Rauni Eklund 1954 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M65 5 km V 24.2. Erkki Kilpinen 1948 Lahden Hiihtoseura
M65 5 km V 24.2. Seppo Väisänen 1949 Pieksämäen Veikot
M65 5 km V 24.2. Arttu Tahvanainen 1952 Pyhäselän Urheilijat
M65 5 km V 24.2. Urpo Leinonen 1948 Rekolan Raikas
MYL 15 km V 24.2. Anssi Kesonen 1986 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 24.2. Jani Heimonen 1986 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 24.2. Tuomas Grönman 1991 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 24.2. Aki Kauppinen 1987 Lahden Hiihtoseura
MYL 15 km V 24.2. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
N10 2 km V 24.2. Lumi-Pihla Korpela 2009 Hollolan Urheilijat -46
N10 2 km V 24.2. Jonna Kolari 2010 Valkealan Kajo
N10 2 km V 24.2. Lydia Salonen 2009 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km V 24.2. Karoliina Vapalahti 2009 Vehkalahden Veikot
N10 2 km V 24.2. Peppi Paavola 2009 Vehkalahden Veikot
N12 3 km V 24.2. Aino Koskela 2008 Anjalan Liitto
N12 3 km V 24.2. Alma Laukkanen 2008 Anjalan Liitto
N12 3 km V 24.2. Alisa Kiiski 2007 Borgå Akilles
N12 3 km V 24.2. Sabina Luts 2008 Borgå Akilles
N12 3 km V 24.2. Anna Kerko 2007 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 24.2. Silja Himanen 2007 Juvan Urheilijat
N12 3 km V 24.2. Hanni Koski 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km V 24.2. Aada Rauos 2007 Kouvolan Hiihtoseura
N12 3 km V 24.2. Elisa Nikkinen 2007 Kouvolan Hiihtoseura
N12 3 km V 24.2. Iida Palviainen 2007 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 24.2. Jenna Kolari 2008 Valkealan Kajo
N14 3 km V 24.2. Essi Laapas 2006 Anjalan Liitto
N14 3 km V 24.2. Ellen Jordas 2006 Borgå Akilles
N14 3 km V 24.2. Emelie Hägglund 2005 Borgå Akilles
N14 3 km V 24.2. Selene Rossi 2005 Espoon Hiihtoseura
N14 3 km V 24.2. Vilma Kejonen 2006 Hollolan Urheilijat -46
N14 3 km V 24.2. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 IF Sibbo-Vargarna
N14 3 km V 24.2. Aino Risku 2005 Keravan Urheilijat
N14 3 km V 24.2. Senni Ruuskanen 2005 Keravan Urheilijat
N14 3 km V 24.2. Saara Kervinen 2005 Lappeen Riento
N14 3 km V 24.2. Annukka Linnainmaa 2005 Valkeakosken Haka
N14 3 km V 24.2. Titta Paavola 2005 Vehkalahden Veikot
N16 5 km V 24.2. Ida Suuronen 2004 Borgå Akilles
N16 5 km V 24.2. Melissa Lönnström 2004 Borgå Akilles
N16 5 km V 24.2. Wilma Lax 2004 Borgå Akilles
N16 5 km V 24.2. Siiri Kejonen 2003 Hollolan Urheilijat -46
N16 5 km V 24.2. Kristina Nikkinen 2004 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km V 24.2. Nanna Rauos 2003 Kouvolan Hiihtoseura
N16 5 km V 24.2. Emilia Pätäri 2004 Kymin Koskenpojat
N16 5 km V 24.2. Anniina Rantala 2003 Orimattilan Jymy
N16 5 km V 24.2. Kaisla Ollila 2003 Pakilan Veto
N16 5 km V 24.2. Lyydia Rainio 2004 Pakilan Veto
N16 5 km V 24.2. Ilana Onnela 2003 Skiteam 105
N16 5 km V 24.2. Eeva Haasanen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N16 5 km V 24.2. Hilda Salonen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N16 5 km V 24.2. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N18 5 km V 24.2. Essi Leikas 2001 Hollolan Urheilijat -46
N18 5 km V 24.2. Aino-Kaisa Taipale 2002 Mäntyharjun Virkistys
N20 5 km V 24.2. Emma Stertz 2000 Kouvolan Hiihtoseura
N35 5 km V 24.2. Anna Keskisaari 1984 Imatran Urheilijat
N35 5 km V 24.2. Tatiana Larionova 1961 Lahden Hiihtoseura
NYL 5 km V 24.2. Nea Katajala 1995 Espoon Hiihtoseura
NYL 5 km V 24.2. Katariina Hämäläinen 1991 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 5 km V 24.2. Saana Lahdelma 1998 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 5 km V 24.2. Maria Paatero 1981 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 24.2. Krista Leskinen 1997 Pakilan Veto