39. Ollin hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 9.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 5.2.19 22:59:59
Kilpailun nimi 39. Ollin hiihdot
Kilpailun numero 095
Kilpailupaikka Vieremä
Kilpailupaikan osoite Vieremän urheilukenttä, Pamppulantie 3, 74200 Vieremä
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 09.02.2019
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 1.7 km
N10 V 1.7 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M50 V 5 km
N50 V 5 km
M60 V 5 km
N60 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Vieremän Koitto
Seuranumero 10342884
Yhteyshenkilö Tuomo Pulkka
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 874 896
GSM
Fax
WWW-osoite vieremankoitto.sporttisaitti.com
Sähköposti tuomo.pulkka@perkkiontila.fi
Ilmoittautumiset Tiistai 5.2.2019 klo 23.00 mennesä
Osanottomaksut alle 16v 10 €, muut sarjat 15 € kilpailija
Pankki ja tilinro Säästöpankki Optia FI73 4600 1540 0012 80, Vieremän Koitto
TD/TDA Eero Heiskanen TD
Tiedustelut ja lisäinfo Jorma Huttunen (kilpailunjohtaja) 044-2886616
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1.7 km V 9.2. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M10 1.7 km V 9.2. Antti Tanskanen 2010 Iisalmen Visa
M10 1.7 km V 9.2. Juha Komu 2009 Iisalmen Visa
M10 1.7 km V 9.2. Julius Manninen 2010 Suonenjoen Vasama
M12 3 km V 9.2. Elias Angeria 2007 Iisalmen Visa
M12 3 km V 9.2. Joona Arppe 2008 Iisalmen Visa
M12 3 km V 9.2. Sami Moilanen 2007 Iisalmen Visa
M12 3 km V 9.2. Arttu Ritvanen 2007 Kiuruveden Urheilijat
M12 3 km V 9.2. Joel Mäki 2008 Kiuruveden Urheilijat
M12 3 km V 9.2. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M12 3 km V 9.2. Eelis Jaroma 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
M12 3 km V 9.2. Miika Huttunen 2007 Sonkajärven Pahka
M12 3 km V 9.2. Tuukka Ovaskainen 2007 Sonkajärven Pahka
M14 5 km V 9.2. Pekka Tanskanen 2006 Iisalmen Visa
M14 5 km V 9.2. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M14 5 km V 9.2. Eero Sorsa 2006 Sotkamon Jymy
M14 5 km V 9.2. Oliver Törmäkangas 2006 Sotkamon Jymy
M16 5 km V 9.2. Aleksi Huttunen 2004 Iisalmen Visa
M16 5 km V 9.2. Eemil Juntunen 2003 Iisalmen Visa
M16 5 km V 9.2. Jesse Kettunen 2003 Iisalmen Visa
M16 5 km V 9.2. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M16 5 km V 9.2. Aki Pennanen 2004 Kiuruveden Urheilijat
M16 5 km V 9.2. Nico Hämäläinen 2003 Maaningan Mahti
M16 5 km V 9.2. Niilo Mäkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 9.2. Nuutti Mäkinen 2003 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 9.2. Mikko Huttunen 2003 Sonkajärven Pahka
M16 5 km V 9.2. Topias Törmäkangas 2004 Sotkamon Jymy
M18 10 km V 9.2. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M18 10 km V 9.2. Tatu Sutinen 2001 Iisalmen Visa
M18 10 km V 9.2. Rasmus Ähtävä 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 10 km V 9.2. Juuso Kuosma 2001 Maaningan Mahti
M18 10 km V 9.2. Arttu Heikkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 9.2. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 9.2. Antti-Jussi Räsänen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 9.2. Erno Ruuskanen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 9.2. Viljami Miettinen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M40 10 km V 9.2. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M40 10 km V 9.2. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M40 10 km V 9.2. Juha Remes 1975 Kiuruveden Urheilijat
M40 10 km V 9.2. Jyri-Juhani Hyvärinen 1971 Suonenjoen Vasama
M40 10 km V 9.2. Tommi Nissinen 1974 Suonenjoen Vasama
M50 5 km V 9.2. Ismo Parkkonen 1966 IF Åsarna
M50 5 km V 9.2. Jukka Puustinen 1965 Kainuun Hiihtoseura
M50 5 km V 9.2. Simo Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M50 5 km V 9.2. Juha Juntunen 1965 Kiuruveden Urheilijat
M50 5 km V 9.2. Urpo Sorsa 1969 Sotkamon Jymy
M50 5 km V 9.2. Reijo Tolsa 1961 Virolahden Sampo
M60 5 km V 9.2. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M60 5 km V 9.2. Teijo Niskanen 1957 Kiuruveden Urheilijat
M60 5 km V 9.2. Ilmo Pulkkinen 1957 Kuhmo-Ski
M60 5 km V 9.2. Pauli Halonen 1952 Säyneisen Salpa
M60 5 km V 9.2. Leino Nisula 1951 Virtain Urheilijat
M8 1 km V 9.2. Eino Angeria 2011 Iisalmen Visa
MYL 15 km V 9.2. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km V 9.2. Kalle Parantainen 1999 IF Minken
MYL 15 km V 9.2. Kevin Lindholm 1999 IF Minken
MYL 15 km V 9.2. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 15 km V 9.2. Ville Soininen 1993 Iisalmen Visa
MYL 15 km V 9.2. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
MYL 15 km V 9.2. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
MYL 15 km V 9.2. Riku Koirikivi 1999 Kiuruveden Urheilijat
MYL 15 km V 9.2. Risto-Pekka Räty 1984 Kiuruveden Urheilijat
MYL 15 km V 9.2. Lauri Varis 1997 Pielaveden Sampo
MYL 15 km V 9.2. Juuso Heiskanen 1995 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 9.2. Jesse Pääkkönen 1999 PUIJON HIIHTOSEURA MÄKIJAOSTO
MYL 15 km V 9.2. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 15 km V 9.2. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 15 km V 9.2. Riku Ollikainen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 15 km V 9.2. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 1.7 km V 9.2. Sara Rönkä 2009 Kiuruveden Urheilijat
N10 1.7 km V 9.2. Netta Rauhanen 2009 Puijon Hiihtoseura
N10 1.7 km V 9.2. Sanni Katainen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 1.7 km V 9.2. Siiri Kauppinen 2010 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 1.7 km V 9.2. Venja Pennanen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 1.7 km V 9.2. Taru Ovaskainen 2010 Sonkajärven Pahka
N10 1.7 km V 9.2. Hilma Heiskanen 2010 Suonenjoen Vasama
N12 3 km V 9.2. Anna Ritvanen 2008 Kiuruveden Urheilijat
N12 3 km V 9.2. Laura Rönkä 2007 Kiuruveden Urheilijat
N12 3 km V 9.2. Helinä Niskanen 2007 Kuhmo-Ski
N12 3 km V 9.2. Lotta Rauhanen 2007 Puijon Hiihtoseura
N12 3 km V 9.2. Elsi Katainen 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km V 9.2. Moona Kauppinen 2008 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km V 9.2. Riitta-Liisa Dahl 2008 Sonkajärven Pahka
N14 3 km V 9.2. Iina Holopainen 2005 Nilsiän Nujakka
N14 3 km V 9.2. Ranja Pennanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 9.2. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N16 5 km V 9.2. Noora Mäkäräinen 2004 Iisalmen Visa
N16 5 km V 9.2. Siiri Juntunen 2004 Kainuun Hiihtoseura
N16 5 km V 9.2. Hilla Niskanen 2004 Kuhmo-Ski
N16 5 km V 9.2. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N16 5 km V 9.2. Anni Föhr 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 9.2. Eveliina Lindsberg 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 9.2. Tiina Niskanen 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 9.2. Anni Niku 2004 Nivalan Urheilijat
N16 5 km V 9.2. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 9.2. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km V 9.2. Julia Laitinen 2001 Iisalmen Visa
N18 5 km V 9.2. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N18 5 km V 9.2. Aada Föhr 2001 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 9.2. Riina Niskanen 2001 Nilsiän Nujakka
N18 5 km V 9.2. Aino Loikkanen 2001 Puijon Hiihtoseura
N40 5 km V 9.2. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N50 5 km V 9.2. Pirkko Jaakola-Juntunen 1967 Kiuruveden Urheilijat
N50 5 km V 9.2. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N60 5 km V 9.2. Sirpa Pääkkönen 1957 Sotkamon Jymy
N8 1 km V 9.2. Aino Myllylä 2012 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 9.2. Anna Siponen 2011 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 9.2. Emilia Siponen 2012 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 9.2. Selena Törmäkangas 2011 Sotkamon Jymy
NYL 10 km V 9.2. Anni Angeria 1981 Iisalmen Visa
NYL 10 km V 9.2. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL 10 km V 9.2. Jonna Juntunen 1995 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 9.2. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 9.2. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 10 km V 9.2. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
NYL 10 km V 9.2. Kati Venäläinen 1975 Noormarkun Nopsa
NYL 10 km V 9.2. Marjaana Pitkänen 1991 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 9.2. Iida-Sofia Korhonen 2000 Puijon Hiihtoseura
NYL 10 km V 9.2. Johanna Laakkonen 1999 Puijon Hiihtoseura
NYL 10 km V 9.2. Emilia Silkkola 2001 Rautalammin Urheilijat
NYL 10 km V 9.2. Maarit Heiskanen 1999 Sonkajärven Pahka
NYL 10 km V 9.2. Mari Heiskanen 1996 Sonkajärven Pahka