SM-kilpailu veteraanit (siirretty kilpailu päivältä 27.1.2019)

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 24.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 10.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 18.2.19 23:59:59
Kilpailun nimi SM-kilpailu veteraanit (siirretty kilpailu päivältä 27.1.2019)
Kilpailun numero 182
Kilpailupaikka Oulu
Kilpailupaikan osoite Haukiputaalla Virpiniemen hiihtokeskuksessa.
Kilpailun luokitus SM-kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 24.02.2019
Sarja Matka
M35 V 15 km
N35 V 10 km
M40 V 15 km
N40 V 10 km
M45 V 15 km
N45 V 10 km
M50 V 15 km
N50 V 10 km
M55 V 10 km
N55 V 5 km
M60 V 10 km
N60 V 5 km
M65 V 10 km
N65 V 5 km
M70 V 10 km
N70 V 5 km
M75 V 5 km
N75 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Oulun Hiihtoseura
Seuranumero 10346291
Yhteyshenkilö OHS toimisto
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.oulunhiihtoseura.fi
Sähköposti veikko.anttonen@mail.suomi.net
Ilmoittautumiset 18.2. klo 24 mennessä KILMOn kautta
Osanottomaksut 25 EUROA/ henkilö/matka
Pankki ja tilinro Maksettaessa käytettävä KILMON seurakohtaista viitenumeroa IBAN: FI41 5741 3620 3806 07 BIC: OKOYFIHH Oulun Hiihtoseura
TD/TDA TD Sorvisto Maria, p. 0503522351, maria.sorvisto@ylivieska.fi
TDA Hannunen Miia, p.0503730527, miia.hannunen@hotmail.com

Kilpailunjohtaja Anttonen Veikko, p. 0505170884, veikko.anttonen@mail.suomi.net
Tiedustelut ja lisäinfo Veikko Anttonen Kilpailun johtaja s.posti: veikko.anttonen (ät ) mail.suomi.net) puh. 050 5170884. Ilmoittautumiseen liittyvät tiedustelut Markku Kukkola, 044 3355 095
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako SM-mitalit kolmelle parhaalle.
Muuta tietoa Kilpailujen ajankohtaisinfo:
Osallistujat, lähtöluettelo, kisasää, yms. kts. www.oulunhiihtoseura.fi ja www.facebook.com/oulunhiihtoseura


Tervetuloa! Oulun Hiihtoseura ry
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M35 15 km V 24.2. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
M35 15 km V 24.2. Johan Gustafsson 1982 IF Femman
M35 15 km V 24.2. Keijo Pintamo-Kenttälä 1981 Inarin Yritys
M35 15 km V 24.2. Miika Kuronen 1981 Lieksan Hiihtoseura
M35 15 km V 24.2. Eero Juola 1980 Oulun Hiihtoseura
M35 15 km V 24.2. Juha Vähämetsä 1981 Oulun Hiihtoseura
M35 15 km V 24.2. Juho Kämäräinen 1982 Oulun Hiihtoseura
M35 15 km V 24.2. Sauli Kuopus 1983 Pudasjärven Urheilijat
M35 15 km V 24.2. Viljo Juntunen 1983 Ristijärven Pyry
M35 15 km V 24.2. Markus Kanamäki 1983 Saloisten Salama
M35 15 km V 24.2. Jukka Oikarinen 1981 Suomussalmen Rasti
M40 15 km V 24.2. Tomi Lauren 1976 Borgå Akilles
M40 15 km V 24.2. Matti Myllylahti 1978 Haapajärven Kiilat
M40 15 km V 24.2. Petteri Arovainio 1975 Haapajärven Kiilat
M40 15 km V 24.2. Jani Jussila 1975 Haukiputaan Veikot
M40 15 km V 24.2. Jani Koiranen 1979 Hollolan Urheilijat -46
M40 15 km V 24.2. Kauko Heinikoski 1976 Iin Hiihtoseura
M40 15 km V 24.2. Jouni Mäkäräinen 1975 Kempeleen Kiri
M40 15 km V 24.2. Markus Ronkainen 1976 Lapin Veikot
M40 15 km V 24.2. Esa Seppä 1979 Lempäälän Kisa
M40 15 km V 24.2. Marko Ruokokoski 1975 Muonion Kiri
M40 15 km V 24.2. Tuomas Liikavainio 1978 Muonion Kiri
M40 15 km V 24.2. Hannu Kirstinä 1979 Oulun Hiihtoseura
M40 15 km V 24.2. Juha Latomaa 1979 Oulun Hiihtoseura
M40 15 km V 24.2. Heikki Karjaluoto 1977 Ski Jyväskylä
M40 15 km V 24.2. Matti Hokajärvi 1976 Viitasaaren Viesti
M40 15 km V 24.2. Miikka Raivio 1976 Virtain Urheilijat
M45 15 km V 24.2. Arto Hiltula 1974 Iin Hiihtoseura
M45 15 km V 24.2. Hannu Niemelä 1971 Iin Hiihtoseura
M45 15 km V 24.2. Ilkka Nurminen 1974 Kangasalan Kisa
M45 15 km V 24.2. Jani Laine 1974 Kuivasjärven Aura
M45 15 km V 24.2. Arto Hakala 1970 Lempäälän Kisa
M45 15 km V 24.2. Mika Tohmola 1970 Muonion Kiri
M45 15 km V 24.2. Antti Henriksson 1974 Oulun Hiihtoseura
M45 15 km V 24.2. Jani Oravamäki 1972 Oulun Hiihtoseura
M45 15 km V 24.2. Marko Törmänen 1971 Oulun Hiihtoseura
M45 15 km V 24.2. Jyri-Juhani Hyvärinen 1971 Suonenjoen Vasama
M45 15 km V 24.2. Kari Kokko 1970 Utajärven Urheilijat
M45 15 km V 24.2. Jari Kalliokoski 1974 Vetelin Urheilijat
M45 15 km V 24.2. Kuisma Taipale 1970 Vetelin Urheilijat
M45 15 km V 24.2. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
M50 15 km V 24.2. Ismo Parkkonen 1966 IF Åsarna
M50 15 km V 24.2. Tommy Haglund 1968 IF Åsarna
M50 15 km V 24.2. Pekka Kukkula 1966 Iin Hiihtoseura
M50 15 km V 24.2. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M50 15 km V 24.2. Simo Törnvall 1968 Kalajoen Junkkarit
M50 15 km V 24.2. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M50 15 km V 24.2. Keijo Pulkkinen 1966 Kempeleen Maratonklubi
M50 15 km V 24.2. Juha Alm 1969 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M50 15 km V 24.2. Jari Kuhno 1968 Saarijärven Pullistus
M50 15 km V 24.2. Tommi Hyttinen 1969 Saloisten Salama
M50 15 km V 24.2. Jarkko Kauppinen 1967 Ski Jyväskylä
M50 15 km V 24.2. Petri Kinnunen 1965 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M50 15 km V 24.2. Mikko Autti 1969 TEAM SKIERS
M50 15 km V 24.2. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M50 15 km V 24.2. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M50 15 km V 24.2. Markku Mäkelä 1966 Virtain Urheilijat
M50 15 km V 24.2. Tapio Hökkä 1967 Yli-Iin Naseva
M55 10 km V 24.2. Arto Kytölä 1961 Alajärven Ankkurit
M55 10 km V 24.2. Jan Alden 1963 Borgå Akilles
M55 10 km V 24.2. Matti Lehtinen 1961 Himangan Roima
M55 10 km V 24.2. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
M55 10 km V 24.2. Simo Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M55 10 km V 24.2. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M55 10 km V 24.2. Heikki Roimas 1961 Kälviän Tarmo
M55 10 km V 24.2. Antti Pöyhönen 1963 Maaningan Mahti
M55 10 km V 24.2. Pauli Ranta 1963 Muonion Kiri
M55 10 km V 24.2. Antti Pietilä 1962 Oulun Hiihtoseura
M55 10 km V 24.2. Olavi Sariola 1960 Oulun Hiihtoseura
M55 10 km V 24.2. Seppo Kuhanen 1961 Raision Kuula
M55 10 km V 24.2. Kari Ollila 1963 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M55 10 km V 24.2. Jari Hurtig 1962 Suomussalmen Rasti
M55 10 km V 24.2. Veli-Heikki Mustonen 1961 Valkealan Kajo
M55 10 km V 24.2. Jari Mäkelä 1963 Vetelin Urheilijat
M55 10 km V 24.2. Jouko Vaali 1964 Virtain Urheilijat
M60 10.0 V 24.2. Jorma Aalto 1957 Iin Urheilijat
M60 10.0 V 24.2. Ilmo Pulkkinen 1957 Kuhmo-Ski
M60 10.0 V 24.2. Tapio Vikman 1955 Lahden Kaleva
M60 10.0 V 24.2. Ari Svanberg 1958 Lapinlahden Veto
M60 10.0 V 24.2. Jorma Honkanen 1958 Maaningan Mahti
M60 10.0 V 24.2. Juhani Kumpusalo 1958 Nivalan Urheilijat
M60 10.0 V 24.2. Hannu Kaikkonen 1959 Oulun Hiihtoseura
M60 10.0 V 24.2. Jouko Laitinen 1956 Pieksämäen Veikot
M60 10.0 V 24.2. Jussi Hytönen 1958 Pulkkilan Ponsi
M60 10.0 V 24.2. Velu Kallunki 1956 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M60 10.0 V 24.2. Juha Ovaska 1957 Ruokolahden Raju
M60 10.0 V 24.2. Väinö Mäkilä 1958 Saloisten Reipas
M60 10.0 V 24.2. Leo Ukkonen 1956 Tampereen Pyrintö
M60 10.0 V 24.2. Pekka Siiskonen 1959 Tampereen Pyrintö
M60 10.0 V 24.2. Jouko Karppinen 1958 Utajärven Urheilijat
M60 10.0 V 24.2. Johnny Hamström 1955 Valkealan Kajo
M60 10.0 V 24.2. Tapio Tikkanen 1955 Valkealan Kajo
M60 10.0 V 24.2. Jouko Kaukanen 1955 Virtain Urheilijat
M60 10.0 V 24.2. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M65 10 km V 24.2. Seppo Illikainen 1954 Haukiputaan Heitto
M65 10 km V 24.2. Erkki Kumpula 1952 Haukiputaan Veikot
M65 10 km V 24.2. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 10 km V 24.2. Keijo Salonen 1951 Kuivasjärven Aura
M65 10 km V 24.2. Timo Kannasvuo 1954 Muonion Kiri
M65 10 km V 24.2. Mikko Koivukangas 1953 Oulun Hiihtoseura
M65 10 km V 24.2. Jouko Räsänen 1951 Siilinjärven Hiihtoseura
M65 10 km V 24.2. Pertti Oikarinen 1950 Suomussalmen Rasti
M65 10 km V 24.2. Pauli Halonen 1952 Säyneisen Salpa
M65 10 km V 24.2. Paavo Oilinki 1953 Utajärven Urheilijat
M65 10 km V 24.2. Leino Nisula 1951 Virtain Urheilijat
M65 10 km V 24.2. Juhani Ukonmaanaho 1952 Ylikiimingin Nuijamiehet
M65 10 km V 24.2. Mikko Hiltunen 1953 Ylikiimingin Nuijamiehet
M65 10 km V 24.2. Antti Ridanpää 1954 Ylistaron Kilpa-Veljet
M70 10 km V 24.2. Sakari Matikainen 1949 Espoon Tapiot
M70 10 km V 24.2. Mauno Hanhela 1945 Haukiputaan Heitto
M70 10 km V 24.2. Veikko Piirainen 1945 Keimolan Kaiku
M70 10 km V 24.2. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M70 10 km V 24.2. Kai Saksi 1945 Muonion Kiri
M70 10 km V 24.2. Esko Korhonen 1948 Oulun Kilpa-Veljet
M70 10 km V 24.2. Jouni Roivainen 1948 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M70 10 km V 24.2. Yrjö Teräväinen 1948 Someron Esa
M70 10 km V 24.2. Harri Mäkelä 1948 Vammalan Seudun Voima
M75 5 km V 24.2. Mauri Miettunen 1942 Karihaaran Visa
M75 5 km V 24.2. Paavo Lappalainen 1943 Kontiolahden Urheilijat
M75 5 km V 24.2. Martti Kivelä 1941 Kuoreveden Kärki
M75 5 km V 24.2. Antero Ahtiainen 1944 Kuusankosken Kisa
M75 5 km V 24.2. Esko Hyvärinen 1944 Polvijärven Vauhti
M75 5 km V 24.2. Reijo Kauppila 1942 Tampereen Pyrintö
M75 5 km V 24.2. Jussi Palonen 1943 Viitasaaren Viesti
N35 10 km V 24.2. Anni Angeria 1981 Iisalmen Visa
N35 10 km V 24.2. Johanna Skog 1980 IK Falken
N35 10 km V 24.2. Terhi Tuorilainen 1983 Kiuruveden Urheilijat
N35 10 km V 24.2. Anu Junnila 1980 Oulun Hiihtoseura
N35 10 km V 24.2. Niina Jaako 1980 Oulun Hiihtoseura
N35 10 km V 24.2. Minna Patanen 1983 Saloisten Salama
N35 10 km V 24.2. Lotta Tuominen 1984 Seinäjoen Hiihtoseura
N40 10 km V 24.2. Marika Suni-Kähtävä 1975 Kalajoen Junkkarit
N40 10 km V 24.2. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N40 10 km V 24.2. Johanna Magga 1975 Oulun Hiihtoseura
N40 10 km V 24.2. Marjo Piirto 1979 Oulun Hiihtoseura
N40 10 km V 24.2. Merja Santaniemi 1978 Oulun Hiihtoseura
N40 10 km V 24.2. Sanna Henriksson 1976 Oulun Hiihtoseura
N40 10 km V 24.2. Susanna Voipio 1976 Oulun Hiihtoseura
N40 10 km V 24.2. Malin Johansson 1979 Pargas IF
N40 10 km V 24.2. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
N45 10 km V 24.2. Niina Mäntyniemi 1974 Kempeleen Pyrintö
N45 10 km V 24.2. Jonna Kuronen 1974 Lieksan Hiihtoseura
N45 10 km V 24.2. Johanna Lindholm 1973 Lovisa Tor-Loviisan Tor
N45 10 km V 24.2. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
N50 10 km V 24.2. Marjo Ena 1968 IK Falken
N50 10 km V 24.2. Pirkko Jaakola-Juntunen 1967 Kiuruveden Urheilijat
N50 10 km V 24.2. Sari Höynälä 1967 Oulun Hiihtoseura
N50 10 km V 24.2. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
N50 10 km V 24.2. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N50 10 km V 24.2. Kaija Korhonen 1965 Sotkamon Jymy
N50 10 km V 24.2. Lilja Buller 1965 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N50 10 km V 24.2. Tytti Pelkonen 1966 Tampereen Yritys
N55 5 km V 24.2. Arja Lotvonen 1964 Laitasaaren Veto
N55 5 km V 24.2. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N55 5 km V 24.2. Jaana Kuittinen 1962 Tampereen Yritys
N60 5 km V 24.2. Maija Käkelä 1958 Haukiputaan Veikot
N60 5 km V 24.2. Jaana Sariola 1958 Oulun Hiihtoseura
N60 5 km V 24.2. Seija Pieskä 1957 Oulun Kilpa-Veljet
N60 5 km V 24.2. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
N60 5 km V 24.2. Merja Teräväinen 1955 Someron Esa
N60 5 km V 24.2. Sirpa Pääkkönen 1957 Sotkamon Jymy
N60 5 km V 24.2. Aino Berg 1956 Tampereen Yritys
N65 5 km V 24.2. Helli Similä 1952 Alavieskan Viri
N65 5 km V 24.2. Marjut Vuorenmaa 1952 Oulun Kilpa-Veljet
N70 5 km V 24.2. Liisa Kämäräinen 1949 Rantasalmen Urheilijat
N70 5 km V 24.2. Sinikka Salo 1947 Tampereen Pyrintö
N75 5 km V 24.2. Seija Hagström 1939 Ounasvaaran Hiihtoseura