OHS kansalliset SKIGO-hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 24.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 14
Ilmoittautumisen eräpäivä 18.2.19 23:59:59
Kilpailun nimi OHS kansalliset SKIGO-hiihdot
Kilpailun numero 183
Kilpailupaikka Oulu
Kilpailupaikan osoite Haukiputaalla Virpiniemen hiihtokeskuksessa
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 24.02.2019
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 2 km
N8 V 2 km
M10 V 3 km
N10 V 3 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 5 km
M16 V 10 km
N16 V 5 km
M18 V 15 km
N18 V 10 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Oulun Hiihtoseura
Seuranumero 10346291
Yhteyshenkilö OHS toimisto
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.oulunhiihtoseura.fi
Sähköposti veikko.anttonen@mail.suomi.net
Ilmoittautumiset 18.2. klo 24 mennessä KILMOn kautta
Osanottomaksut alle 16 v. 15,00 eur/päivä, muut 20,00 eur/päivä
Pankki ja tilinro IBAN: FI41 5741 3620 3806 07 BIC: OKOYFIHH Oulun Hiihtoseura
Tiedustelut ja lisäinfo Ilmoittautumiseen liittyvät tiedustelut Markku Kukkola, 044 3355 095. Muut asiat Veikko Anttonen s.posti: veikko.anttonen(ät) mail.suomi.net 050 5170884
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Nyl- ja Myl-sarjoissa voittajille stipendit
Muuta tietoa Kilpailujen TD Esko Valikainen 0400 907335
Kilpailujen ajankohtaisinfo:
Osallistujat, lähtöluettelo, kisasää, yms. kts. www.oulunhiihtoseura.fi ja www.facebook.com/oulunhiihtoseura

Tervetuloa! Oulun Hiihtoseura ry
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 3 km V 24.2. Oliver Lastikka 2009 Kannuksen Ura
M10 3 km V 24.2. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
M10 3 km V 24.2. Topias Pääkkönen 2009 Kuhmo-Ski
M10 3 km V 24.2. Matias Tihinen 2009 Laitasaaren Veto
M10 3 km V 24.2. Veeti Rahkolin 2009 Limingan Niittomiehet
M10 3 km V 24.2. Aleksi Uutinen 2010 Oulun Hiihtoseura
M10 3 km V 24.2. Arttu Juola 2009 Oulun Hiihtoseura
M10 3 km V 24.2. Matias Latomaa 2009 Oulun Hiihtoseura
M10 3 km V 24.2. Nooa Karjalainen 2009 Oulun Hiihtoseura
M10 3 km V 24.2. Riko Mäntyranta 2010 Oulun Hiihtoseura
M10 3 km V 24.2. Miska Hokajärvi 2009 Viitasaaren Viesti
M12 3 km V 24.2. Elias Angeria 2007 Iisalmen Visa
M12 3 km V 24.2. Nooa Kaunisto 2007 Karihaaran Visa
M12 3 km V 24.2. Eetu Juola 2007 Oulun Hiihtoseura
M12 3 km V 24.2. Eino Ryytty 2008 Oulun Hiihtoseura
M12 3 km V 24.2. Mikael Kynkäänniemi 2008 Oulun Hiihtoseura
M12 3 km V 24.2. Onni Kukkonen 2007 Oulun Hiihtoseura
M12 3 km V 24.2. Santeri Eade 2008 Oulun Hiihtoseura
M12 3 km V 24.2. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 3 km V 24.2. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M14 5 km V 24.2. Kouta Heiskanen 2005 Iisalmen Visa
M14 5 km V 24.2. Johannes Paaso 2005 Karihaaran Visa
M14 5 km V 24.2. Tuomas Laurikainen 2005 Karihaaran Visa
M14 5 km V 24.2. Tuukka Posio 2006 Keminsuun Kisa
M14 5 km V 24.2. Joonas Pääkkönen 2006 Kuhmo-Ski
M14 5 km V 24.2. Otto Karjalainen 2005 Kuusamon Erä-Veikot
M14 5 km V 24.2. Eemeli Kuiri 2005 Oulun Hiihtoseura
M14 5 km V 24.2. Ronni Mäntyranta 2006 Oulun Hiihtoseura
M14 5 km V 24.2. Teemu Honkanen 2006 Oulun Hiihtoseura
M14 5 km V 24.2. Aapo Kurttila 2005 Utajärven Urheilijat
M14 5 km V 24.2. Juho Hyyryläinen 2006 Vaalan Karhu
M16 10 km V 24.2. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M16 10 km V 24.2. Matias Karisaari 2004 Karihaaran Visa
M16 10 km V 24.2. Eeli Kujala 2004 Oulun Hiihtoseura
M16 10 km V 24.2. Jesse Mokko 2004 Oulun Hiihtoseura
M16 10 km V 24.2. Juuso Kinnunen 2004 Oulun Hiihtoseura
M16 10 km V 24.2. Roope Klemola 2004 Oulun Hiihtoseura
M16 10 km V 24.2. Aappo Mustonen 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 10 km V 24.2. Antti-Jussi Raappana 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 10 km V 24.2. Santtu Outila 2004 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 15 km V 24.2. Eetu Petrelius 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
M20 15 km V 24.2. Roope Jokela 2000 Oulun Hiihtoseura
M20 15 km V 24.2. Elias Erkkilä 2000 Saloisten Reipas
M8 2 km V 24.2. Aaron Harju 2011 Haukiputaan Veikot
M8 2 km V 24.2. Luka Selkälä 2011 Haukiputaan Veikot
M8 2 km V 24.2. Atte Kähtävä 2012 Kalajoen Junkkarit
M8 2 km V 24.2. Emil Kähtävä 2014 Kalajoen Junkkarit
M8 2 km V 24.2. Hannes Leinonen 2011 Utajärven Urheilijat
MYL 15 km V 24.2. Matti Keskitalo 1993 Haapajärven Kiilat
MYL 15 km V 24.2. Antti Harmaala 1986 Iin Hiihtoseura
MYL 15 km V 24.2. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 24.2. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 15 km V 24.2. Konsta Puutio 1997 Kokkolan Veikot
MYL 15 km V 24.2. Ilkka-Petri Välitalo 1986 Muurolan Kisaveikot
MYL 15 km V 24.2. Jaakko Kotajärvi 1999 Oulunsalon Vasama
MYL 15 km V 24.2. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 24.2. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 24.2. Tero Similä 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 24.2. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 24.2. Markus Isola 1985 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 15 km V 24.2. Jonne Seppänen 1991 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 24.2. Matias Tiiro 1993 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 24.2. Santtu Panttila 2000 Teuvan Rivakka
MYL 15 km V 24.2. Janne Stenbäck 1989 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 24.2. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 3 km V 24.2. Martta Pekkala 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 3 km V 24.2. Miona Selkälä 2009 Haukiputaan Veikot
N10 3 km V 24.2. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N10 3 km V 24.2. Miia Laakkonen 2010 Kuusamon Erä-Veikot
N10 3 km V 24.2. Milja Tihinen 2010 Laitasaaren Veto
N10 3 km V 24.2. Inka Ryytty 2009 Oulun Hiihtoseura
N10 3 km V 24.2. Sofia Latomaa 2009 Oulun Hiihtoseura
N10 3 km V 24.2. Helmi Leinonen 2009 Utajärven Urheilijat
N12 3 km V 24.2. Vilja Pekkala 2008 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km V 24.2. Linnea Selkälä 2007 Haukiputaan Veikot
N12 3 km V 24.2. Edith Kilpiäinen 2007 Karihaaran Visa
N12 3 km V 24.2. Lotta Rossi 2008 Karihaaran Visa
N12 3 km V 24.2. Veera Niskanen 2007 Karihaaran Visa
N12 3 km V 24.2. Emilia Hakasalmi 2008 Kuivasjärven Aura
N12 3 km V 24.2. Iina Laakkonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N12 3 km V 24.2. Sofia Käsmä 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N12 3 km V 24.2. Liina Laine 2008 Lauttakylän Luja
N12 3 km V 24.2. Aliisa Kärkkäinen 2007 Oulun Hiihtoseura
N12 3 km V 24.2. Laura Ojala 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 5 km V 24.2. Helmi Korpi 2006 Aavasaksan Urheilijat
N14 5 km V 24.2. Sunna Vihervirta 2005 Inarin Yritys
N14 5 km V 24.2. Hanna Niskanen 2005 Karihaaran Visa
N14 5 km V 24.2. Nea Knuuti 2005 Keminsuun Kisa
N14 5 km V 24.2. Lania Karim 2006 Kempeleen Kiri
N14 5 km V 24.2. Iina Haataja 2005 Limingan Niittomiehet
N14 5 km V 24.2. Nelli-Lotta Karppelin 2006 Limingan Niittomiehet
N14 5 km V 24.2. Roosa Vuori 2005 Limingan Niittomiehet
N14 5 km V 24.2. Emilia Eade 2006 Oulun Hiihtoseura
N14 5 km V 24.2. Erika Kujala 2006 Oulun Hiihtoseura
N14 5 km V 24.2. Selma Mäkäräinen 2006 Oulun Hiihtoseura
N14 5 km V 24.2. Heta Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 5 km V 24.2. Hilpi Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 5 km V 24.2. Seela Salokangas 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 5 km V 24.2. Silja Saarenpää 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 5 km V 24.2. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N14 5 km V 24.2. Elina Parpala 2005 Simon Kiri
N14 5 km V 24.2. Ella Tammi 2005 Simon Kiri
N14 5 km V 24.2. Veera Tammi 2005 Simon Kiri
N16 5 km V 24.2. Heli Korpi 2004 Aavasaksan Urheilijat
N16 5 km V 24.2. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N16 5 km V 24.2. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N16 5 km V 24.2. Sara Niskanen 2004 Karihaaran Visa
N16 5 km V 24.2. Milla Kiviaho 2003 Keminsuun Kisa
N16 5 km V 24.2. Helmi Kukkonen 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 24.2. Iida-Maria Lämsä 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 24.2. Neea Taskila 2004 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 24.2. Sanni Pirttikoski 2004 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 24.2. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 24.2. Jenni Ojala 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 24.2. Seliina Manninen 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 24.2. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N18 10 km V 24.2. Mette Ojala 2002 Keminsuun Kisa
N18 10 km V 24.2. Seela Peuralahti 2001 Oulun Hiihtoseura
N18 10 km V 24.2. Tiia Jaakola 2002 Oulun Hiihtoseura
N18 10 km V 24.2. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 10 km V 24.2. Emilia Nissinaho 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
N20 10 km V 24.2. Ella Hyvärinen 1999 Nastolan Naseva
N8 2 km V 24.2. Fanny Pussila 2011 Keminsuun Kisa
N8 2 km V 24.2. Enni Laakkonen 2011 Kuusamon Erä-Veikot
N8 2 km V 24.2. Elena Ryytty 2011 Oulun Hiihtoseura
N8 2 km V 24.2. Hilla Määttä 2012 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 24.2. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 10 km V 24.2. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 10 km V 24.2. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 24.2. Jonna Niskanen 1997 Karihaaran Visa
NYL 10 km V 24.2. Krista Lehtola 1991 Karihaaran Visa
NYL 10 km V 24.2. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km V 24.2. Maria Virpi 1987 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 24.2. Ruut Vähämetsä 1988 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 24.2. Tuulia Kinnunen 1998 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km V 24.2. Noora Räisänen 1996 Saloisten Reipas
NYL 10 km V 24.2. Mari Patanen 1988 Saloisten Salama
NYL 10 km V 24.2. Sonja Mörsky 1991 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 24.2. Sanna Martikkala 1993 Vuokatti Ski Team Kainuu