66. Joutsan Hiihdot ja 35. Junnuhiihdot / Keski-Suomen Hopeasompacupin osakilpailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 17.3.2019
Kilpailun alkamisajankohta Junnuhiihdot klo 11.00, Joutsan Hiihdot klo 12.30
Ilmoittautumisen eräpäivä 13.3.19 23:59:59
Kilpailun nimi 66. Joutsan Hiihdot ja 35. Junnuhiihdot / Keski-Suomen Hopeasompacupin osakilpailu
Kilpailun numero 147
Kilpailupaikka Joutsa
Kilpailupaikan osoite Tapiontie 3, 19650 Joutsa/Liikuntahalli
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 17.03.2019
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 10 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 5 km
N18 P 5 km
M20 P 15 km
N20 P 10 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M55 P 5 km
M60 P 5 km
M65 P 5 km
M70 P 3 km
M13 P 3 km
N13 P 3 km
M15 P 5 km
N15 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Joutsan Pommi
Seuranumero 10349515
Yhteyshenkilö Marko Hartonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 877 714
GSM
Fax
WWW-osoite www.joutsanpommi.fi
Sähköposti rakennuspalvelu.hartonen@gmail.com
Ilmoittautumiset 13.3.2019 klo 23.59 mennessä
Osanottomaksut Junnuhiihdot 10€, Joutsan Hiihdot 15€
Pankki ja tilinro Ks Op FI41 5082 0740 0248 64 Joutsan Pommi
TD/TDA Sami Hilden
Tiedustelut ja lisäinfo Marko Hartonen 0400-877714, rakennuspalvelu.hartonen@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus E4 tieltä
Majoitus Hotel Aatto&Elli
Palkinnot ja palkintojen jako Rahapalkinnot: N/M yl 1. 500€, 2. 300€, 3. 100€ sekä tavarapalkintoja kaikissa sarjoissa. Junnuhiihdoissa kaikki palkitaan
Muuta tietoa www.joutsanpommi.fi
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 17.3. Hermanni Latonummi 2010 Hollolan Urheilijat -46
M10 2 km P 17.3. Aleksi Saarela 2009 Joutsan Pommi
M10 2 km P 17.3. Erkka-Voitto Heinonen 2009 Keuruun Kisailijat
M10 2 km P 17.3. Milo Äyrämö 2009 Kuoreveden Kärki
M10 2 km P 17.3. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
M10 2 km P 17.3. Sampo Heinonen 2010 Pieksämäen Veikot
M10 2 km P 17.3. Kasper Ekonoja 2010 Ski Jyväskylä
M10 2 km P 17.3. Lukas Karjaluoto 2010 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 17.3. Aapo Kuronen 2007 Jämsänkosken Ilves
M12 3 km P 17.3. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M12 3 km P 17.3. Onni Mäiseli 2007 Lahden Hiihtoseura
M12 3 km P 17.3. Konsta Salminen 2007 Ski Jyväskylä
M12 3 km P 17.3. Anton Vainio 2008 Vehkalahden Veikot
M12 3 km P 17.3. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M13 3 km P 17.3. Antto-Ville Heinonen 2006 Keuruun Kisailijat
M13 3 km P 17.3. Patrik Rautiainen 2006 Äänekosken Huima
M14 5 km P 17.3. Väinö Koistinen 2005 Joutsan Pommi
M14 5 km P 17.3. Eero Sinkko 2005 Lappeen Riento
M14 5 km P 17.3. Miska Männynsalo 2005 Pieksämäen Veikot
M14 5 km P 17.3. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M16 5 km P 17.3. Onni Paasonen 2003 Mäntyharjun Virkistys
M16 5 km P 17.3. Ilari Virtanen 2003 Ski Jyväskylä
M20 15 km P 17.3. Juho Mylläri 2000 Heinolan Isku
M20 15 km P 17.3. Sami Nuuttila 1999 Hollolan Urheilijat -46
M20 15 km P 17.3. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km P 17.3. Patrik Siekkinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km P 17.3. Tomi Kyrönlahti 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km P 17.3. Juho Hämäläinen 2000 Ski Jyväskylä
M35 10 km P 17.3. Jukka Mäiseli 1980 Lahden Hiihtoseura
M35 10 km P 17.3. Heikki Karjaluoto 1977 Ski Jyväskylä
M35 10 km P 17.3. Jari Joutsen 1978 Ski Jyväskylä
M35 10 km P 17.3. Samuli Pigg 1966 Ski Jyväskylä
M45 5 km P 17.3. Kimmo Gynther 1967 Lahden Hiihtoseura
M45 5 km P 17.3. Pertti Huotari 1969 Ski Jyväskylä
M45 5 km P 17.3. Timo Salminen 1969 Ski Jyväskylä
M45 5 km P 17.3. Harri Karjalainen 1974 Vantaan Hiihtoseura
M45 5 km P 17.3. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M55 5 km P 17.3. Pauli Ojalainen 1962 Hollolan Nasta
M55 5 km P 17.3. Jarmo Lautanen 1960 Kyyjärven Kyky/hiihto
M55 5 km P 17.3. Esko Hänninen 1962 Mikkelin Hiihtäjät
M55 5 km P 17.3. Jari Immonen 1964 Nastolan Naseva
M60 5 km P 17.3. Heikki Peltonen 1957 Joutsan Pommi
M60 5 km P 17.3. Johnny Hamström 1955 Valkealan Kajo
M60 5 km P 17.3. Jouko Kaukanen 1955 Virtain Urheilijat
M60 5 km P 17.3. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M65 5 km P 17.3. Paavo Pajunen 1950 Mikkelin Hiihtäjät
M65 5 km P 17.3. Seppo Väisänen 1949 Pieksämäen Veikot
M65 5 km P 17.3. Juhani Auvinen 1952 Ruokolahden Raju
M65 5 km P 17.3. Jouko Räsänen 1951 Siilinjärven Hiihtoseura
M70 3 km P 17.3. Eero Heman 1945 Hollolan Nasta
M70 3 km P 17.3. Heikki Nurminen 1946 Joutsan Pommi
M70 3 km P 17.3. Veijo Peltola 1947 Joutsan Pommi
M70 3 km P 17.3. Antero Ahtiainen 1944 Kuusankosken Kisa
M70 3 km P 17.3. Pentti Minkkinen 1949 Pieksämäen Veikot
M8 1 km P 17.3. Elias Tiisanoja 2011 Keuruun Kisailijat
M8 1 km P 17.3. Topias Karjaluoto 2012 Ski Jyväskylä
M8 1 km P 17.3. Taavetti Tossavainen 2012 Äänekosken Huima
MYL 15 km P 17.3. Arttu Nyman 1989 Anjalan Liitto
MYL 15 km P 17.3. Santtu Nyman 1991 Anjalan Liitto
MYL 15 km P 17.3. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km P 17.3. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km P 17.3. Kari Varis 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km P 17.3. Tomi Mikkonen 1993 Imatran Urheilijat
MYL 15 km P 17.3. Aku Nikander 1990 Jämin Jänne
MYL 15 km P 17.3. Aleksi Leino 1993 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 17.3. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 17.3. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km P 17.3. Jani Heimonen 1986 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km P 17.3. Alexander Artemyev 1982 Lahden Hiihtoseura
MYL 15 km P 17.3. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km P 17.3. Topi Huttunen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km P 17.3. Harri Parkkinen 1995 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km P 17.3. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km P 17.3. Aada Salo 2009 Joutsan Pommi
N10 2 km P 17.3. Iida Lavia 2010 Joutsan Pommi
N10 2 km P 17.3. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N10 2 km P 17.3. Venla Salminen 2009 Ski Jyväskylä
N10 2 km P 17.3. Petra Rautiainen 2010 Äänekosken Huima
N12 3 km P 17.3. Jenna Ravolainen 2007 Kangasniemen Kalske
N12 3 km P 17.3. Hetaliina Karkiainen 2007 Keuruun Kisailijat
N12 3 km P 17.3. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N12 3 km P 17.3. Taru Kautto 2008 Äänekosken Huima
N13 3 km P 17.3. Elli Lavia 2006 Joutsan Pommi
N13 3 km P 17.3. Karoliina Hirvelä 2006 Jämsänkosken Ilves
N13 3 km P 17.3. Kaisa Koivisto 2006 Kaipolan Vire
N13 3 km P 17.3. Viia Vuorikoski 2006 Lahden Hiihtoseura
N13 3 km P 17.3. Heidi Paasonen 2006 Mäntyharjun Virkistys
N14 3 km P 17.3. Helmi Karkiainen 2005 Keuruun Kisailijat
N14 3 km P 17.3. Lotta Veikkolainen 2005 Lahden Hiihtoseura
N14 3 km P 17.3. Venla Metsänvuori 2005 Lahden Hiihtoseura
N15 5 km P 17.3. Anni Mylläri 2004 Heinolan Isku
N15 5 km P 17.3. Venla Miettinen 2004 Mikkelin Hiihtäjät
N15 5 km P 17.3. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N16 5 km P 17.3. Elviira Peltonen 2003 Jämsänkosken Ilves
N16 5 km P 17.3. Hanna Koivisto 2003 Kaipolan Vire
N16 5 km P 17.3. Varpu-Sofia Heinonen 2003 Keuruun Kisailijat
N16 5 km P 17.3. Iida-Emilia Karhula 2004 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km P 17.3. Aino Soininen 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km P 17.3. Peppi Salonen 2002 Kaipolan Vire
N18 5 km P 17.3. Aino-Kaisa Taipale 2002 Mäntyharjun Virkistys
N18 5 km P 17.3. Peppiina Holm 2001 Viitasaaren Viesti
N20 10 km P 17.3. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N20 10 km P 17.3. Hanna-Sofia Karhula 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 10 km P 17.3. Marika Aho 2000 Ski Jyväskylä
N20 10 km P 17.3. Amanda Saari 2000 Tampereen Pyrintö
N35 5 km P 17.3. Kati Lavia 1979 Joutsan Pommi
N45 5 km P 17.3. Mirva Pynnönen 1962 Joutsan Pommi
N45 5 km P 17.3. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
N8 1 km P 17.3. Alisa Äyrämö 2012 Kuoreveden Kärki
N8 1 km P 17.3. Cecilia Kecki 2012 Lappeen Riento
N8 1 km P 17.3. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
NYL 10 km P 17.3. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km P 17.3. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km P 17.3. Terhi Pollari 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km P 17.3. Hanna Varjus 1994 Imatran Urheilijat
NYL 10 km P 17.3. Merja Eronen 1991 Joroisten Urheilijat
NYL 10 km P 17.3. Emmi Hakomäki 1998 Jämin Jänne
NYL 10 km P 17.3. Laura Nurminen 1998 Keravan Urheilijat
NYL 10 km P 17.3. Nea Katajala 1995 Kymin Koskenpojat
NYL 10 km P 17.3. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km P 17.3. Rebecca Immonen 1998 Nastolan Naseva
NYL 10 km P 17.3. Elisa Parkkinen 1998 Pyhäjärven Pohti
NYL 10 km P 17.3. Netta Tuhkanen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 10 km P 17.3. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 17.3. Emma Hämäläinen 1992 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 17.3. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 17.3. Jenni Raivio 1989 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 17.3. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 17.3. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä
NYL 10 km P 17.3. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura