FIS Nuorten SM/ St1 Cup/ U18-Fennovoima Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 22.3.2019-24.3.2019
Kilpailun alkamisajankohta 22.3.2019 klo 16.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 14.3.19 23:59:59
Kilpailun nimi FIS Nuorten SM/ St1 Cup/ U18-Fennovoima Cup
Kilpailun numero 149
Kilpailupaikka Haapajärvi
Kilpailupaikan osoite Ouluntie 780
Kilpailun luokitus SM-kilpailu,
FIS-kilpailu,
U18-cup,
St1-cup
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Pe 22.03.2019
P+V+V Kilpailu alkaa klo 16
Sarja Matka
M18 P/V 3x5 km
N18 P/V 3x3.3 km
M20 P/V 3x5 km
N20 P/V 3x3.3 km
Kilpailupäivä 2: La 23.03.2019
Väliaikalähtö
Sarja Matka
M18 P 15 km
N18 P 10 km
M20 P 15 km
N20 P 10 km
M23 P 15 km
N23 P 10 km
M17 P 15 km
N17 P 10 km
Kilpailupäivä 3: Su 24.03.2019
Yhteislähtö
Sarja Matka
M18 V 20 km
N18 V 15 km
M20 V 30 km
N20 V 20 km
M23 V 30 km
N23 V 20 km
M17 V 20 km
N17 V 15 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Haapajärven Kiilat
Seuranumero 10351354
Yhteyshenkilö Tapani Keskitalo
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 5700019
GSM
Fax
WWW-osoite www.kiilat.fi
Sähköposti tapanip.keskitalo@gmail.com
Ilmoittautumiset Ilmoittautumiset tehtävä KILMO-järjestelmällä torstaihin 14.3.2019 klo 23:59 mennessä. Jälki-ilmoittautumisia ei hyväksytä.
Osanottomaksut 20€/laji/osallistuja, viestijoukkue 45€ maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä
Pankki ja tilinro Suomenselän Osuuspankki FI28 5026 0820 0196 68 Haapajärven Kiilat
TD/TDA TD Maria Sorvisto p. 044 429 4210
TDA Mattias Skog p. 044 721 8373
Tiedustelut ja lisäinfo Tapani Keskitalo 0405700019 tapanip.keskitalo@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Opastus alkaa Haapajärven suunnasta ABC:n risteyksestä (Teiden 27 ja 58 risteyksestä). Kärsämäen suunnalta ajetaan Haapajärven suuntaan noin 29 km (tie 58).
Majoitus Majoitusvaihtoehdot löytyvät: www.hiihtoliitto.fi/nuorten-sm-hiihdot/haapajarvi/kilpailijoille/majoitus/
Palkinnot ja palkintojen jako Palkintojen tapahtuu kilpailukeskuksessa kilpailuohjeen mukaisesti
Muuta tietoa Kilpailijoiden puku-ja rajoitetut pesutilat sijaitsevat hiihtomajalla. Kaupungilla lisää pesutiloja monitoimitalolla os (Opintie 2) ja uimahallilla (Ståhlberginkatu 10).
Kilpailualueella toimii ravintola ja kahviomyynti.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M17 15 km P 23.3. Amos Nordman 2002 Borgå Akilles
M17 15 km P 23.3. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M17 15 km P 23.3. Jussi Iisakki Raappana 2002 Haapajärven Kiilat
M17 15 km P 23.3. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M17 15 km P 23.3. Santeri Mäkelä 2002 Himangan Urheilijat
M17 15 km P 23.3. Tuukka Marjala 2002 Himangan Urheilijat
M17 15 km P 23.3. Miika Passila 2002 Hollolan Urheilijat -46
M17 15 km P 23.3. Matias Lautamäki 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M17 15 km P 23.3. Robin Mäenpää 2002 IF Brahe
M17 15 km P 23.3. Eemil Juntunen 2003 Iisalmen Visa
M17 15 km P 23.3. Saku Miettinen 2002 Joutsenon Kullervo
M17 15 km P 23.3. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M17 15 km P 23.3. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
M17 15 km P 23.3. Ville Muhonen 2002 Jämsänkosken Ilves
M17 15 km P 23.3. Jussi-Matti Rahja 2002 Kalajoen Junkkarit
M17 15 km P 23.3. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M17 15 km P 23.3. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
M17 15 km P 23.3. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
M17 15 km P 23.3. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M17 15 km P 23.3. Jussi Rantala 2003 Karihaaran Visa
M17 15 km P 23.3. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M17 15 km P 23.3. Tuomas Ruuskanen 2003 Keravan Urheilijat
M17 15 km P 23.3. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
M17 15 km P 23.3. Jasper Saarinen 2002 Lahden Hiihtoseura
M17 15 km P 23.3. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M17 15 km P 23.3. Otso Eliel Kolehmainen 2002 Lahden Hiihtoseura
M17 15 km P 23.3. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M17 15 km P 23.3. Alexander Ståhlberg 2002 Norrvalla Ski Team
M17 15 km P 23.3. Oliver Rusk 2002 Norrvalla Ski Team
M17 15 km P 23.3. Emil Rosin 2002 Pargas IF
M17 15 km P 23.3. Viktor Johansson 2002 Pargas IF
M17 15 km P 23.3. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M17 15 km P 23.3. Akseli Lindgren 2002 Raision Kuula
M17 15 km P 23.3. Mikko Vesma 2002 Raision Kuula
M17 15 km P 23.3. Erno Ruuskanen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M17 15 km P 23.3. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M17 15 km P 23.3. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M17 15 km P 23.3. Lauri Ström 2002 Ski Jyväskylä
M17 15 km P 23.3. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M17 15 km P 23.3. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
M17 15 km P 23.3. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M17 15 km P 23.3. Juho Veikkolainen 2002 Valkeakosken Haka
M17 15 km P 23.3. Niilo Syrjälä 2002 Valkeakosken Haka
M17 15 km P 23.3. Oskari Aumo 2002 Valkeakosken Haka
M17 15 km P 23.3. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M17 15 km P 23.3. Miro Jylkkä 2002 Ylivieskan Kuula
M17 15 km P 23.3. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M17 15 km P 23.3. Tommi Valkolehto 2002 Ylöjärven Ryhti
M17 15 km P 23.3. Veeti Seppälä 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 15 km P 23.3. Adam Tallberg 2001 Espoon Hiihtoseura
M18 15 km P 23.3. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 15 km P 23.3. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 15 km P 23.3. Anton Sjölund 2001 IF Brahe
M18 15 km P 23.3. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M18 15 km P 23.3. Tatu Sutinen 2001 Iisalmen Visa
M18 15 km P 23.3. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M18 15 km P 23.3. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
M18 15 km P 23.3. Samuel Koljonen 2001 Keuruun Kisailijat
M18 15 km P 23.3. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 15 km P 23.3. Lauri Aaltonen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 15 km P 23.3. Rasmus Ähtävä 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 15 km P 23.3. Samu Hanska 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 15 km P 23.3. Jesse Piiroinen 2001 Liperin Hiihtoseura
M18 15 km P 23.3. Akseli Iivonen 2001 Mikkelin Hiihtäjät
M18 15 km P 23.3. Casper Hjerpe 2001 Norrvalla Ski Team
M18 15 km P 23.3. Christian Tarvonen 2001 Norrvalla Ski Team
M18 15 km P 23.3. Eero Mannila 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 15 km P 23.3. Kalle Ijäs 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 15 km P 23.3. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 15 km P 23.3. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 15 km P 23.3. Eetu Lakanen 2001 Perhon Kiri
M18 15 km P 23.3. Severi Honkonen 2001 Perhon Kiri
M18 15 km P 23.3. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
M18 15 km P 23.3. Mitri Lerssi 2001 Pyhäjärven Pohti
M18 15 km P 23.3. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
M18 15 km P 23.3. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M18 15 km P 23.3. Antti-Jussi Räsänen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 15 km P 23.3. Viljami Miettinen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 15 km P 23.3. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M18 15 km P 23.3. Eino Koivula 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 15 km P 23.3. Antti-Olavi Rytky 2001 Team Skiers
M18 15 km P 23.3. Lauri Joukas 2001 Teuvan Rivakka
M18 15 km P 23.3. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M18 15 km P 23.3. Santeri Leikas 2001 Teuvan Rivakka
M18 15 km P 23.3. Matias Vaahtio 2001 Ulvilan Ura
M18 15 km P 23.3. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
M18 15 km P 23.3. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M18 15 km P 23.3. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 15 km P 23.3. Roni Hiitelä 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 15 km P 23.3. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 15 km P 23.3. Topias Torvinen 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 15 km P 23.3. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 15 km P 23.3. Werneri Pudas 2000 Alavieskan Viri
M20 15 km P 23.3. Eetu Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M20 15 km P 23.3. Leevi Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M20 15 km P 23.3. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 15 km P 23.3. Aleksi Salmela 2000 Haapajärven Kiilat
M20 15 km P 23.3. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
M20 15 km P 23.3. Kristian Hakala 2000 Himangan Urheilijat
M20 15 km P 23.3. Alex Svartsjö 1999 IF Femman
M20 15 km P 23.3. Robin Sundsten 1999 IF Femman
M20 15 km P 23.3. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M20 15 km P 23.3. Kalle Parantainen 1999 IF Minken
M20 15 km P 23.3. Kevin Lindholm 1999 IF Minken
M20 15 km P 23.3. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
M20 15 km P 23.3. Joakim Nordström 2000 IF Sibbo-Vargarna
M20 15 km P 23.3. Axel Aurén 1999 IF Åsarna
M20 15 km P 23.3. Jere Ena 2000 IK Falken
M20 15 km P 23.3. Joonas Sinkkonen 2000 Imatran Urheilijat
M20 15 km P 23.3. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M20 15 km P 23.3. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
M20 15 km P 23.3. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M20 15 km P 23.3. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
M20 15 km P 23.3. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km P 23.3. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km P 23.3. Juho Mäki 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km P 23.3. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km P 23.3. Patrik Siekkinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km P 23.3. Tomi Kyrönlahti 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 15 km P 23.3. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M20 15 km P 23.3. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
M20 15 km P 23.3. Otto Invenius 2000 Keravan Urheilijat
M20 15 km P 23.3. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
M20 15 km P 23.3. Pyry Mattila 2000 Kouvolan Hiihtoseura
M20 15 km P 23.3. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M20 15 km P 23.3. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M20 15 km P 23.3. Eetu Tolvanen 2000 Lempäälän Kisa
M20 15 km P 23.3. Aleksi Hellman 1999 Liedon Luja
M20 15 km P 23.3. Eppu Honkanen 1999 Liperin Hiihtoseura
M20 15 km P 23.3. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
M20 15 km P 23.3. Saku Hautalahti 2000 Nivalan Urheilijat
M20 15 km P 23.3. Anton Damlin 1999 Norrvalla Ski Team
M20 15 km P 23.3. Tuure Pesola 1999 Pohti Skiteam
M20 15 km P 23.3. Petteri Koivisto 2000 Puijon Hiihtoseura
M20 15 km P 23.3. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
M20 15 km P 23.3. Sameli Joronen 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
M20 15 km P 23.3. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 15 km P 23.3. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 15 km P 23.3. Jere Helminen 1999 Skiteam 105
M20 15 km P 23.3. Leo Rantahalvari 1999 Skiteam 105
M20 15 km P 23.3. Onni Rantahalvari 1999 Skiteam 105
M20 15 km P 23.3. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 15 km P 23.3. Visa Joenperä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 15 km P 23.3. Tuomas Ranto 1999 Team Skiers
M20 15 km P 23.3. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 15 km P 23.3. Ville Vakkila 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 15 km P 23.3. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
M20 15 km P 23.3. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
M20 15 km P 23.3. Esa-Pekka Mustola 1999 Ylivieskan Kuula
M23 15 km P 23.3. Tomi Sipilä 1997 Alavieskan Viri
M23 15 km P 23.3. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
M23 15 km P 23.3. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
M23 15 km P 23.3. Juho Salmela 1998 Haapajärven Kiilat
M23 15 km P 23.3. Niklas Sundström 1998 IF Femman
M23 15 km P 23.3. Benjamin Sundqvist 1998 IF Minken
M23 15 km P 23.3. Kasper Lönnbäck 1997 IF Minken
M23 15 km P 23.3. Remi Lindholm 1998 IF Minken
M23 15 km P 23.3. Ville Parantainen 1998 IF Minken
M23 15 km P 23.3. Benjamin Holmgren 1997 IF Sibbo-Vargarna
M23 15 km P 23.3. Jonas Nordström 1997 IF Sibbo-Vargarna
M23 15 km P 23.3. August Högnabba 1998 IF Åsarna
M23 15 km P 23.3. Aku Hietaharju 1997 Ilmajoen Kisailijat
M23 15 km P 23.3. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
M23 15 km P 23.3. Miro Karppanen 1998 Imatran Urheilijat
M23 15 km P 23.3. Tuukka Gröhn 1996 Joensuun Kataja
M23 15 km P 23.3. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
M23 15 km P 23.3. Juho Muhonen 1996 Jämsänkosken Ilves
M23 15 km P 23.3. Viljami Kirjavainen 1996 Jämsänkosken Ilves
M23 15 km P 23.3. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
M23 15 km P 23.3. Max Enbuske 1996 Keminsuun Kisa
M23 15 km P 23.3. Pauli Mäkelä 1996 Keuruun Kisailijat
M23 15 km P 23.3. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
M23 15 km P 23.3. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
M23 15 km P 23.3. Lauri Lepistö 1996 Kouvolan Hiihtoseura
M23 15 km P 23.3. Juha Nurmi 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M23 15 km P 23.3. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M23 15 km P 23.3. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M23 15 km P 23.3. Valtteri Niskanen 1997 Lempäälän Kisa
M23 15 km P 23.3. Juho Neuvonen 1997 Mikkelin Hiihtäjät
M23 15 km P 23.3. Lauri Mannila 1998 Oulun Hiihtoseura
M23 15 km P 23.3. Akseli Kuusimaa 1998 Ounasvaaran Hiihtoseura
M23 15 km P 23.3. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
M23 15 km P 23.3. Juuso Haarala 1996 Pohti Skiteam
M23 15 km P 23.3. Roope Haapakangas 1997 Pohti Skiteam
M23 15 km P 23.3. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
M23 15 km P 23.3. Lauri Gummerus 1996 Puijon Hiihtoseura
M23 15 km P 23.3. Tero Pesonen 1998 Pyhäjärven Pohti
M23 15 km P 23.3. Jari Turtiainen 1997 Savonlinnan Hiihtoseura
M23 15 km P 23.3. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
M23 15 km P 23.3. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
M23 15 km P 23.3. Tuukka Invenius 1997 Skiteam 105
M23 15 km P 23.3. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
M23 15 km P 23.3. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
M23 15 km P 23.3. Elias Mäntynen 1998 Vantaan Hiihtoseura
M23 15 km P 23.3. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
M23 15 km P 23.3. Juuso Hämäläinen 1997 Vehkalahden Veikot
M23 15 km P 23.3. Markus Nikander 1997 Vihdin Viesti
M23 15 km P 23.3. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
M23 15 km P 23.3. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N17 10 km P 23.3. Henna Korpi 2002 Aavasaksan Urheilijat
N17 10 km P 23.3. Noora Alatalo 2003 Alavieskan Viri
N17 10 km P 23.3. Liisa Raasakka 2002 Espoon Hiihtoseura
N17 10 km P 23.3. Meri Hakala 2002 Espoon Hiihtoseura
N17 10 km P 23.3. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N17 10 km P 23.3. Anni Mäkinen 2002 Himangan Urheilijat
N17 10 km P 23.3. Anni Gustafsson 2002 Hollolan Urheilijat -46
N17 10 km P 23.3. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N17 10 km P 23.3. Josephine Sundqvist 2002 IF Femman
N17 10 km P 23.3. Linnea Backman 2002 IF Femman
N17 10 km P 23.3. Tilde Niemelä 2002 IF Femman
N17 10 km P 23.3. Hannah Smart 2002 Iisalmen Visa
N17 10 km P 23.3. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N17 10 km P 23.3. Peppi Salonen 2002 Kaipolan Vire
N17 10 km P 23.3. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N17 10 km P 23.3. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N17 10 km P 23.3. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N17 10 km P 23.3. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N17 10 km P 23.3. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N17 10 km P 23.3. Enni Katajalaakso 2002 Kannuksen Ura
N17 10 km P 23.3. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N17 10 km P 23.3. Minna Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
N17 10 km P 23.3. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N17 10 km P 23.3. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N17 10 km P 23.3. Maija Tiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
N17 10 km P 23.3. Elisa Mattila 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N17 10 km P 23.3. Anni Hyvärinen 2003 Lahden Hiihtoseura
N17 10 km P 23.3. Henna Viitala 2003 Lahden Hiihtoseura
N17 10 km P 23.3. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N17 10 km P 23.3. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
N17 10 km P 23.3. Sofia Tivinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
N17 10 km P 23.3. Tiina Niskanen 2003 Nilsiän Nujakka
N17 10 km P 23.3. Tuuli Järviluoma 2002 Nivalan Urheilijat
N17 10 km P 23.3. Lisa-Sofie Fabig 2002 Noormarkun Nopsa
N17 10 km P 23.3. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N17 10 km P 23.3. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N17 10 km P 23.3. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N17 10 km P 23.3. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N17 10 km P 23.3. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N17 10 km P 23.3. Wilma Westerlund 2002 Pargas IF
N17 10 km P 23.3. Eevi-Inkeri Tossavainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N17 10 km P 23.3. Vilma Pylkkänen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N17 10 km P 23.3. Iiris Helander 2003 Ski Jyväskylä
N17 10 km P 23.3. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N17 10 km P 23.3. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N17 10 km P 23.3. Aino Vuorinen 2002 Valkeakosken Haka
N17 10 km P 23.3. Anni Virta 2002 Valkeakosken Haka
N17 10 km P 23.3. Fanny Kukonlehto 2003 Valkeakosken Haka
N17 10 km P 23.3. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N17 10 km P 23.3. Saana Kuusinen 2003 Valkeakosken Haka
N17 10 km P 23.3. Saara Mattila 2003 Valkeakosken Haka
N17 10 km P 23.3. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N17 10 km P 23.3. Vilma Kanerva 2002 Valkeakosken Haka
N17 10 km P 23.3. Eeva Haasanen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N17 10 km P 23.3. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N17 10 km P 23.3. Helmi Peipinen 2002 Ylikiimingin Nuijamiehet
N18 10 km P 23.3. Petra Alatalo 2001 Alavieskan Viri
N18 10 km P 23.3. Chira Gullqvist 2001 Borgå Akilles
N18 10 km P 23.3. Rebecca Lönnqvist 2001 Borgå Akilles
N18 10 km P 23.3. Sofia Valasti 2001 Borgå Akilles
N18 10 km P 23.3. Aino Soininen 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 10 km P 23.3. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 10 km P 23.3. Vilja Kauranen 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 10 km P 23.3. Ida Tonteri 2001 Hyvinkään Hiihtoseura
N18 10 km P 23.3. Ida Mäenpää 2001 IF Brahe
N18 10 km P 23.3. Matilda Snellman 2001 IF Brahe
N18 10 km P 23.3. Ellen Bäck 2001 IF Åsarna
N18 10 km P 23.3. Niina Holmström 2001 Iin Hiihtoseura
N18 10 km P 23.3. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N18 10 km P 23.3. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
N18 10 km P 23.3. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N18 10 km P 23.3. Henna Hamari 2001 Karihaaran Visa
N18 10 km P 23.3. Eerika Salomäki 2001 Keravan Urheilijat
N18 10 km P 23.3. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N18 10 km P 23.3. Heidi Nikkinen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 10 km P 23.3. Ella Levanen 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 10 km P 23.3. Roosa Vantaala 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 10 km P 23.3. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
N18 10 km P 23.3. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N18 10 km P 23.3. Aada Föhr 2001 Nilsiän Nujakka
N18 10 km P 23.3. Riina Niskanen 2001 Nilsiän Nujakka
N18 10 km P 23.3. Roosa Riikola 2001 Oulun Hiihtoseura
N18 10 km P 23.3. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N18 10 km P 23.3. Anna Rask 2001 Pargas IF
N18 10 km P 23.3. Anni Lindroos 2001 Pargas IF
N18 10 km P 23.3. Iida Kajanki 2001 Raision Kuula
N18 10 km P 23.3. Nina Vänskä 2001 Rantasalmen Urheilijat
N18 10 km P 23.3. Elisa Reijonen 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N18 10 km P 23.3. Venla Välläri 2001 Tampereen Pyrintö
N18 10 km P 23.3. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N18 10 km P 23.3. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N18 10 km P 23.3. Emilia Nissinaho 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
N20 10 km P 23.3. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
N20 10 km P 23.3. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
N20 10 km P 23.3. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
N20 10 km P 23.3. Amanda Nyfors 2000 IF Brahe
N20 10 km P 23.3. Alexandra Stark 2000 IF Femman
N20 10 km P 23.3. Erika Storbacka 1999 IF Femman
N20 10 km P 23.3. Linnea Halonen 2000 IF Femman
N20 10 km P 23.3. Amanda Strandvall 1999 IF Minken
N20 10 km P 23.3. Sonja Katajamäki 1999 IF Minken
N20 10 km P 23.3. Elin Björk 1999 IK Falken
N20 10 km P 23.3. Hanna Ray 2000 IK Falken
N20 10 km P 23.3. Suvi Hietaharju 1999 Ilmajoen Kisailijat
N20 10 km P 23.3. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
N20 10 km P 23.3. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
N20 10 km P 23.3. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
N20 10 km P 23.3. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N20 10 km P 23.3. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N20 10 km P 23.3. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N20 10 km P 23.3. Eveliina Toivanen 2000 Karihaaran Visa
N20 10 km P 23.3. Minerva Karppanen 2000 Kiteen Urheilijat
N20 10 km P 23.3. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
N20 10 km P 23.3. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N20 10 km P 23.3. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 10 km P 23.3. Hanna-Sofia Karhula 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 10 km P 23.3. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 10 km P 23.3. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 10 km P 23.3. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
N20 10 km P 23.3. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
N20 10 km P 23.3. Sandra Jordman 1999 Norrvalla Ski Team
N20 10 km P 23.3. Silja Saarela 1999 Oulun Hiihtoseura
N20 10 km P 23.3. Anni Huovinen 2000 Paltamon Urheilijat
N20 10 km P 23.3. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
N20 10 km P 23.3. Iiris Moisio 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 10 km P 23.3. Johanna Laakkonen 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 10 km P 23.3. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 10 km P 23.3. Siiri Räsänen 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 10 km P 23.3. Tiia Kauppinen 1999 Savonlinnan Hiihtoseura
N20 10 km P 23.3. Anni-Sofia Ankkuri 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 10 km P 23.3. Noora Kupari 1999 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 10 km P 23.3. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 10 km P 23.3. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
N20 10 km P 23.3. Marika Aho 2000 Ski Jyväskylä
N20 10 km P 23.3. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N20 10 km P 23.3. Viivi Varjus 1999 Ski Jyväskylä
N20 10 km P 23.3. Maarit Heiskanen 1999 Sonkajärven Pahka
N20 10 km P 23.3. Amanda Saari 2000 Tampereen Pyrintö
N20 10 km P 23.3. Aino-Maria Linna 2000 Team Skiers
N20 10 km P 23.3. Katriina Autti 1999 Team Skiers
N20 10 km P 23.3. Sonja Lahtinen 1999 Valkeakosken Haka
N20 10 km P 23.3. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
N20 10 km P 23.3. Anne Penttilä 2000 Vehkalahden Veikot
N20 10 km P 23.3. Sara Urpalainen 2000 Vehkalahden Veikot
N20 10 km P 23.3. Nella Keskinen 2000 Vähänkyrön Viesti
N23 10 km P 23.3. Emilia Pulkkinen 1997 Haapajärven Kiilat
N23 10 km P 23.3. Essi Lievonen 1998 Hollolan Urheilijat -46
N23 10 km P 23.3. Linnea Henriksson 1998 IF Femman
N23 10 km P 23.3. Heidi Kuuttinen 1998 IF Minken
N23 10 km P 23.3. Julia Häger 1996 IF Minken
N23 10 km P 23.3. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
N23 10 km P 23.3. Emmi Hakomäki 1998 Jämin Jänne
N23 10 km P 23.3. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
N23 10 km P 23.3. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
N23 10 km P 23.3. Petra Viirumäki 1996 Karihaaran Visa
N23 10 km P 23.3. Sanna-Mari Purola 1997 Karihaaran Visa
N23 10 km P 23.3. Laura Nurminen 1998 Keravan Urheilijat
N23 10 km P 23.3. Johanna Pykäläinen 1996 Kontiolahden Urheilijat
N23 10 km P 23.3. Elina Läspä 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N23 10 km P 23.3. Eveliina Korva 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N23 10 km P 23.3. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
N23 10 km P 23.3. Sanni Alatalo 1997 Lempäälän Kisa
N23 10 km P 23.3. Rebecca Immonen 1998 Nastolan Naseva
N23 10 km P 23.3. Elisa Parkkinen 1998 Pyhäjärven Pohti
N23 10 km P 23.3. Johanna Matintalo 1996 Pöytyän Urheilijat
N23 10 km P 23.3. Netta Tuhkanen 1996 Rantasalmen Urheilijat
N23 10 km P 23.3. Vilma Jylhä 1996 Savonlinnan Hiihtoseura
N23 10 km P 23.3. Sofia Joronen 1998 Seinäjoen Hiihtoseura
N23 10 km P 23.3. Senni Vuolle 1996 Siilinjärven Hiihtoseura
N23 10 km P 23.3. Mari Heiskanen 1996 Sonkajärven Pahka
N23 10 km P 23.3. Krista Laitinen 1998 Tampereen Pyrintö
N23 10 km P 23.3. Roosa Juuska 1996 Team Skiers
N23 10 km P 23.3. Saana Ukkonen 1996 Team Skiers
N23 10 km P 23.3. Janita Jäntti 1996 Vantaan Hiihtoseura
N23 10 km P 23.3. Sonja Eskelinen 1998 Vantaan Hiihtoseura
N23 10 km P 23.3. Klaara Leponiemi 1998 Viialan Viri
N23 10 km P 23.3. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
N23 10 km P 23.3. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
M17 20 km V 24.3. Amos Nordman 2002 Borgå Akilles
M17 20 km V 24.3. Eemeli Salmelin 2002 Espoon Hiihtoseura
M17 20 km V 24.3. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M17 20 km V 24.3. Pyry Rannikko 2002 Espoon Hiihtoseura
M17 20 km V 24.3. Jussi Iisakki Raappana 2002 Haapajärven Kiilat
M17 20 km V 24.3. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
M17 20 km V 24.3. Tuukka Marjala 2002 Himangan Urheilijat
M17 20 km V 24.3. Miika Passila 2002 Hollolan Urheilijat -46
M17 20 km V 24.3. Taavi Nyström 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M17 20 km V 24.3. Robin Mäenpää 2002 IF Brahe
M17 20 km V 24.3. Eemil Juntunen 2003 Iisalmen Visa
M17 20 km V 24.3. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M17 20 km V 24.3. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
M17 20 km V 24.3. Ville Muhonen 2002 Jämsänkosken Ilves
M17 20 km V 24.3. Jussi-Matti Rahja 2002 Kalajoen Junkkarit
M17 20 km V 24.3. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M17 20 km V 24.3. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
M17 20 km V 24.3. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
M17 20 km V 24.3. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M17 20 km V 24.3. Jussi Rantala 2003 Karihaaran Visa
M17 20 km V 24.3. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M17 20 km V 24.3. Aron Pyssysalo 2002 Keravan Urheilijat
M17 20 km V 24.3. Miko Martikainen 2003 Keravan Urheilijat
M17 20 km V 24.3. Tuomas Ruuskanen 2003 Keravan Urheilijat
M17 20 km V 24.3. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
M17 20 km V 24.3. Ville-Valtteri Karvinen 2002 Kontiolahden Urheilijat
M17 20 km V 24.3. Lauri Maaninka 2002 Kuusamon Erä-Veikot
M17 20 km V 24.3. Jasper Saarinen 2002 Lahden Hiihtoseura
M17 20 km V 24.3. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
M17 20 km V 24.3. Otso Eliel Kolehmainen 2002 Lahden Hiihtoseura
M17 20 km V 24.3. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M17 20 km V 24.3. Alexander Ståhlberg 2002 Norrvalla Ski Team
M17 20 km V 24.3. Jimi Aalto 2002 Norrvalla Ski Team
M17 20 km V 24.3. Oliver Rusk 2002 Norrvalla Ski Team
M17 20 km V 24.3. Severi Oikkonen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M17 20 km V 24.3. Emil Rosin 2002 Pargas IF
M17 20 km V 24.3. Viktor Johansson 2002 Pargas IF
M17 20 km V 24.3. Henri Heikkinen 2002 Puijon Hiihtoseura
M17 20 km V 24.3. Samppo Kumpumäki 2002 Pyhäjärven Pohti
M17 20 km V 24.3. Akseli Lindgren 2002 Raision Kuula
M17 20 km V 24.3. Matias Vesma 2002 Raision Kuula
M17 20 km V 24.3. Mikko Vesma 2002 Raision Kuula
M17 20 km V 24.3. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M17 20 km V 24.3. Antti Rolig 2002 Ski Jyväskylä
M17 20 km V 24.3. Lauri Ström 2002 Ski Jyväskylä
M17 20 km V 24.3. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
M17 20 km V 24.3. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
M17 20 km V 24.3. Jarkko Lankinen 2002 Tampereen Pyrintö
M17 20 km V 24.3. Roope Etelämäki 2002 Toholammin Urheilijat
M17 20 km V 24.3. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M17 20 km V 24.3. Juho Veikkolainen 2002 Valkeakosken Haka
M17 20 km V 24.3. Niilo Syrjälä 2002 Valkeakosken Haka
M17 20 km V 24.3. Oskari Aumo 2002 Valkeakosken Haka
M17 20 km V 24.3. Oskari Tanninen 2002 Valkeakosken Haka
M17 20 km V 24.3. Benjamin Tasa 2003 Vehkalahden Veikot
M17 20 km V 24.3. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M17 20 km V 24.3. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M17 20 km V 24.3. Miro Jylkkä 2002 Ylivieskan Kuula
M17 20 km V 24.3. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M17 20 km V 24.3. Tommi Valkolehto 2002 Ylöjärven Ryhti
M17 20 km V 24.3. Veeti Seppälä 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 20 km V 24.3. Veeti Haapa-Aho 2001 Alajärven Ankkurit
M18 20 km V 24.3. Adam Tallberg 2001 Espoon Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M18 20 km V 24.3. Tatu Sutinen 2001 Iisalmen Visa
M18 20 km V 24.3. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M18 20 km V 24.3. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
M18 20 km V 24.3. Samuel Koljonen 2001 Keuruun Kisailijat
M18 20 km V 24.3. Emil Liekari 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Lauri Aaltonen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Rasmus Ähtävä 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Samu Hanska 2001 Lahden Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Jesse Piiroinen 2001 Liperin Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Akseli Iivonen 2001 Mikkelin Hiihtäjät
M18 20 km V 24.3. Casper Hjerpe 2001 Norrvalla Ski Team
M18 20 km V 24.3. Christian Tarvonen 2001 Norrvalla Ski Team
M18 20 km V 24.3. Eero Mannila 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Kalle Ijäs 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Niilo Moilanen 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Eetu Lakanen 2001 Perhon Kiri
M18 20 km V 24.3. Severi Honkonen 2001 Perhon Kiri
M18 20 km V 24.3. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Mitri Lerssi 2001 Pyhäjärven Pohti
M18 20 km V 24.3. Roope-Eemeli Huttunen 2001 Pyhäjärven Pohti
M18 20 km V 24.3. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M18 20 km V 24.3. Antti-Jussi Räsänen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Erno Ruuskanen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Viljami Miettinen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 20 km V 24.3. Sakari Hynynen 2001 Ski Jyväskylä
M18 20 km V 24.3. Tuomas Salonen 2001 Sysmän Sisu
M18 20 km V 24.3. Eino Koivula 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 20 km V 24.3. Lauri Joukas 2001 Teuvan Rivakka
M18 20 km V 24.3. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M18 20 km V 24.3. Santeri Leikas 2001 Teuvan Rivakka
M18 20 km V 24.3. Matias Vaahtio 2001 Ulvilan Ura
M18 20 km V 24.3. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
M18 20 km V 24.3. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M18 20 km V 24.3. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 20 km V 24.3. Roni Hiitelä 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 20 km V 24.3. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 20 km V 24.3. Topias Torvinen 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 20 km V 24.3. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
M20 30 km V 24.3. Werneri Pudas 2000 Alavieskan Viri
M20 30 km V 24.3. Eetu Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M20 30 km V 24.3. Leevi Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M20 30 km V 24.3. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 30 km V 24.3. Aleksi Salmela 2000 Haapajärven Kiilat
M20 30 km V 24.3. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
M20 30 km V 24.3. Kristian Hakala 2000 Himangan Urheilijat
M20 30 km V 24.3. Alex Svartsjö 1999 IF Femman
M20 30 km V 24.3. Robin Sundsten 1999 IF Femman
M20 30 km V 24.3. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M20 30 km V 24.3. Kalle Parantainen 1999 IF Minken
M20 30 km V 24.3. Kevin Lindholm 1999 IF Minken
M20 30 km V 24.3. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
M20 30 km V 24.3. Joakim Nordström 2000 IF Sibbo-Vargarna
M20 30 km V 24.3. Axel Aurén 1999 IF Åsarna
M20 30 km V 24.3. Jere Ena 2000 IK Falken
M20 30 km V 24.3. Joonas Sinkkonen 2000 Imatran Urheilijat
M20 30 km V 24.3. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
M20 30 km V 24.3. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
M20 30 km V 24.3. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
M20 30 km V 24.3. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
M20 30 km V 24.3. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 30 km V 24.3. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 30 km V 24.3. Juho Mäki 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 30 km V 24.3. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 30 km V 24.3. Patrik Siekkinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 30 km V 24.3. Tomi Kyrönlahti 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 30 km V 24.3. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M20 30 km V 24.3. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
M20 30 km V 24.3. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
M20 30 km V 24.3. Otto Invenius 2000 Keravan Urheilijat
M20 30 km V 24.3. Pyry Stevander 1999 Keravan Urheilijat
M20 30 km V 24.3. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
M20 30 km V 24.3. Otto-Eemil Karvinen 1999 Kontiolahden Urheilijat
M20 30 km V 24.3. Pyry Mattila 2000 Kouvolan Hiihtoseura
M20 30 km V 24.3. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M20 30 km V 24.3. Erkka Kangas 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M20 30 km V 24.3. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M20 30 km V 24.3. Onni-Kalle Lahdelma 2000 Lahden Hiihtoseura
M20 30 km V 24.3. Eetu Tolvanen 2000 Lempäälän Kisa
M20 30 km V 24.3. Aleksi Hellman 1999 Liedon Luja
M20 30 km V 24.3. Aapo Saastamoinen 2000 Lieksan Hiihtoseura
M20 30 km V 24.3. Eppu Honkanen 1999 Liperin Hiihtoseura
M20 30 km V 24.3. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
M20 30 km V 24.3. Saku Hautalahti 2000 Nivalan Urheilijat
M20 30 km V 24.3. Anton Damlin 1999 Norrvalla Ski Team
M20 30 km V 24.3. Tuure Pesola 1999 Pohti Skiteam
M20 30 km V 24.3. Petteri Koivisto 2000 Puijon Hiihtoseura
M20 30 km V 24.3. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
M20 30 km V 24.3. Sameli Joronen 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
M20 30 km V 24.3. Akseli Loikkanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 30 km V 24.3. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 30 km V 24.3. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 30 km V 24.3. Juho Hämäläinen 2000 Ski Jyväskylä
M20 30 km V 24.3. Jere Helminen 1999 Skiteam 105
M20 30 km V 24.3. Leo Rantahalvari 1999 Skiteam 105
M20 30 km V 24.3. Onni Rantahalvari 1999 Skiteam 105
M20 30 km V 24.3. Juho Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 30 km V 24.3. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 30 km V 24.3. Visa Joenperä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 30 km V 24.3. Tuomas Ranto 1999 Team Skiers
M20 30 km V 24.3. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 30 km V 24.3. Ville Vakkila 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 30 km V 24.3. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
M20 30 km V 24.3. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
M23 30 km V 24.3. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
M23 30 km V 24.3. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
M23 30 km V 24.3. Miska Tervala 1997 Hollolan Urheilijat -46
M23 30 km V 24.3. Niklas Sundström 1998 IF Femman
M23 30 km V 24.3. Benjamin Sundqvist 1998 IF Minken
M23 30 km V 24.3. Kasper Lönnbäck 1997 IF Minken
M23 30 km V 24.3. Remi Lindholm 1998 IF Minken
M23 30 km V 24.3. Ville Parantainen 1998 IF Minken
M23 30 km V 24.3. Benjamin Holmgren 1997 IF Sibbo-Vargarna
M23 30 km V 24.3. Jonas Nordström 1997 IF Sibbo-Vargarna
M23 30 km V 24.3. August Högnabba 1998 IF Åsarna
M23 30 km V 24.3. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
M23 30 km V 24.3. Miro Karppanen 1998 Imatran Urheilijat
M23 30 km V 24.3. Aatu Mäkelä 1997 Joensuun Kataja
M23 30 km V 24.3. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
M23 30 km V 24.3. Juho Muhonen 1996 Jämsänkosken Ilves
M23 30 km V 24.3. Viljami Kirjavainen 1996 Jämsänkosken Ilves
M23 30 km V 24.3. Aapo Erkkilä 1997 Karihaaran Visa
M23 30 km V 24.3. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
M23 30 km V 24.3. Tuomas Harjula 1998 Keravan Urheilijat
M23 30 km V 24.3. Joona Mäkelä 1998 Keuruun Kisailijat
M23 30 km V 24.3. Pauli Mäkelä 1996 Keuruun Kisailijat
M23 30 km V 24.3. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
M23 30 km V 24.3. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
M23 30 km V 24.3. Lauri Lepistö 1996 Kouvolan Hiihtoseura
M23 30 km V 24.3. Juha Nurmi 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M23 30 km V 24.3. Jussi Pesonen 1996 Kuusamon Erä-Veikot
M23 30 km V 24.3. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M23 30 km V 24.3. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
M23 30 km V 24.3. Valtteri Niskanen 1997 Lempäälän Kisa
M23 30 km V 24.3. Juho Neuvonen 1997 Mikkelin Hiihtäjät
M23 30 km V 24.3. Juuso Kivilähde 1996 Noormarkun Nopsa
M23 30 km V 24.3. Eero Aittolampi 1997 Oulun Hiihtoseura
M23 30 km V 24.3. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
M23 30 km V 24.3. Akseli Kuusimaa 1998 Ounasvaaran Hiihtoseura
M23 30 km V 24.3. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
M23 30 km V 24.3. Lauri Varis 1997 Pielaveden Sampo
M23 30 km V 24.3. Juuso Haarala 1996 Pohti Skiteam
M23 30 km V 24.3. Roope Haapakangas 1997 Pohti Skiteam
M23 30 km V 24.3. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
M23 30 km V 24.3. Lauri Gummerus 1996 Puijon Hiihtoseura
M23 30 km V 24.3. Tero Pesonen 1998 Pyhäjärven Pohti
M23 30 km V 24.3. Jari Turtiainen 1997 Savonlinnan Hiihtoseura
M23 30 km V 24.3. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
M23 30 km V 24.3. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
M23 30 km V 24.3. Tuukka Invenius 1997 Skiteam 105
M23 30 km V 24.3. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
M23 30 km V 24.3. Elias Mäntynen 1998 Vantaan Hiihtoseura
M23 30 km V 24.3. Henri Erkkilä 1998 Vantaan Hiihtoseura
M23 30 km V 24.3. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
M23 30 km V 24.3. Teemu Sillantaus 1997 Vantaan Hiihtoseura
M23 30 km V 24.3. Juuso Hämäläinen 1997 Vehkalahden Veikot
M23 30 km V 24.3. Markus Nikander 1997 Vihdin Viesti
M23 30 km V 24.3. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
M23 30 km V 24.3. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N17 15 km V 24.3. Henna Korpi 2002 Aavasaksan Urheilijat
N17 15 km V 24.3. Noora Alatalo 2003 Alavieskan Viri
N17 15 km V 24.3. Liisa Raasakka 2002 Espoon Hiihtoseura
N17 15 km V 24.3. Meri Hakala 2002 Espoon Hiihtoseura
N17 15 km V 24.3. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N17 15 km V 24.3. Anni Gustafsson 2002 Hollolan Urheilijat -46
N17 15 km V 24.3. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N17 15 km V 24.3. Josephine Sundqvist 2002 IF Femman
N17 15 km V 24.3. Linnea Backman 2002 IF Femman
N17 15 km V 24.3. Tilde Niemelä 2002 IF Femman
N17 15 km V 24.3. Hannah Smart 2002 Iisalmen Visa
N17 15 km V 24.3. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N17 15 km V 24.3. Peppi Salonen 2002 Kaipolan Vire
N17 15 km V 24.3. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N17 15 km V 24.3. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N17 15 km V 24.3. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N17 15 km V 24.3. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N17 15 km V 24.3. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N17 15 km V 24.3. Enni Katajalaakso 2002 Kannuksen Ura
N17 15 km V 24.3. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N17 15 km V 24.3. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N17 15 km V 24.3. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N17 15 km V 24.3. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N17 15 km V 24.3. Mette Ojala 2002 Keminsuun Kisa
N17 15 km V 24.3. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N17 15 km V 24.3. Maija Tiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
N17 15 km V 24.3. Viivi Syrjä 2003 Kinnulan Kinuski Team
N17 15 km V 24.3. Elisa Mattila 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N17 15 km V 24.3. Sara Leppäsalmi 2002 Kuoreveden Kärki
N17 15 km V 24.3. Anni Hyvärinen 2003 Lahden Hiihtoseura
N17 15 km V 24.3. Anniina Jokinen 2002 Lahden Hiihtoseura
N17 15 km V 24.3. Emmi Kiljunen 2002 Lahden Hiihtoseura
N17 15 km V 24.3. Kristiina Rantakömi 2002 Lahden Hiihtoseura
N17 15 km V 24.3. Olivia Halme 2003 Lahden Hiihtoseura
N17 15 km V 24.3. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N17 15 km V 24.3. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
N17 15 km V 24.3. Sofia Tivinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
N17 15 km V 24.3. Tuuli Järviluoma 2002 Nivalan Urheilijat
N17 15 km V 24.3. Lisa-Sofie Fabig 2002 Noormarkun Nopsa
N17 15 km V 24.3. Frida Achrén 2003 Oravais IF
N17 15 km V 24.3. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N17 15 km V 24.3. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N17 15 km V 24.3. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N17 15 km V 24.3. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N17 15 km V 24.3. Wilma Westerlund 2002 Pargas IF
N17 15 km V 24.3. Heli Harjuhaahto 2002 Saloisten Reipas
N17 15 km V 24.3. Eevi-Inkeri Tossavainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N17 15 km V 24.3. Iiris Helander 2003 Ski Jyväskylä
N17 15 km V 24.3. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N17 15 km V 24.3. Iina Koskela 2003 Team Skiers
N17 15 km V 24.3. Aino Vuorinen 2002 Valkeakosken Haka
N17 15 km V 24.3. Anni Virta 2002 Valkeakosken Haka
N17 15 km V 24.3. Fanny Kukonlehto 2003 Valkeakosken Haka
N17 15 km V 24.3. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N17 15 km V 24.3. Saara Mattila 2003 Valkeakosken Haka
N17 15 km V 24.3. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N17 15 km V 24.3. Vilma Kanerva 2002 Valkeakosken Haka
N17 15 km V 24.3. Eeva Haasanen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N17 15 km V 24.3. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N17 15 km V 24.3. Veera Vähäkangas 2003 Ylivieskan Kuula
N18 15 km V 24.3. Petra Alatalo 2001 Alavieskan Viri
N18 15 km V 24.3. Chira Gullqvist 2001 Borgå Akilles
N18 15 km V 24.3. Rebecca Lönnqvist 2001 Borgå Akilles
N18 15 km V 24.3. Sofia Valasti 2001 Borgå Akilles
N18 15 km V 24.3. Aino Soininen 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 15 km V 24.3. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 15 km V 24.3. Vilja Kauranen 2001 Espoon Hiihtoseura
N18 15 km V 24.3. Laura Keskitalo 2001 Haapajärven Kiilat
N18 15 km V 24.3. Essi Leikas 2001 Hollolan Urheilijat -46
N18 15 km V 24.3. Ida Tonteri 2001 Hyvinkään Hiihtoseura
N18 15 km V 24.3. Kaisa Keränen 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N18 15 km V 24.3. Ellen Bäck 2001 IF Åsarna
N18 15 km V 24.3. Niina Holmström 2001 Iin Hiihtoseura
N18 15 km V 24.3. Julia Laitinen 2001 Iisalmen Visa
N18 15 km V 24.3. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N18 15 km V 24.3. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
N18 15 km V 24.3. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N18 15 km V 24.3. Henna Hamari 2001 Karihaaran Visa
N18 15 km V 24.3. Eerika Salomäki 2001 Keravan Urheilijat
N18 15 km V 24.3. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N18 15 km V 24.3. Heidi Nikkinen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N18 15 km V 24.3. Roosa Vantaala 2001 Lahden Hiihtoseura
N18 15 km V 24.3. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
N18 15 km V 24.3. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
N18 15 km V 24.3. Aada Föhr 2001 Nilsiän Nujakka
N18 15 km V 24.3. Riina Niskanen 2001 Nilsiän Nujakka
N18 15 km V 24.3. Roosa Riikola 2001 Oulun Hiihtoseura
N18 15 km V 24.3. Seela Peuralahti 2001 Oulun Hiihtoseura
N18 15 km V 24.3. Johanna Isojärvi 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 15 km V 24.3. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N18 15 km V 24.3. Anna Rask 2001 Pargas IF
N18 15 km V 24.3. Anni Lindroos 2001 Pargas IF
N18 15 km V 24.3. Iida Kajanki 2001 Raision Kuula
N18 15 km V 24.3. Nina Vänskä 2001 Rantasalmen Urheilijat
N18 15 km V 24.3. Emilia Silkkola 2001 Rautalammin Urheilijat
N18 15 km V 24.3. Tessa Jormakka 2001 Ski Jyväskylä
N18 15 km V 24.3. Elisa Reijonen 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N18 15 km V 24.3. Vilma Tuominen 2001 Tampereen Pyrintö
N18 15 km V 24.3. Siiri Sipari 2001 Vehkalahden Veikot
N18 15 km V 24.3. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N18 15 km V 24.3. Emilia Nissinaho 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
N20 20 km V 24.3. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
N20 20 km V 24.3. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
N20 20 km V 24.3. Mari Seppälä 1999 Haapajärven Kiilat
N20 20 km V 24.3. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
N20 20 km V 24.3. Jenni Keränen 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N20 20 km V 24.3. Maija Keränen 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N20 20 km V 24.3. Amanda Nyfors 2000 IF Brahe
N20 20 km V 24.3. Alexandra Stark 2000 IF Femman
N20 20 km V 24.3. Erika Storbacka 1999 IF Femman
N20 20 km V 24.3. Linnea Halonen 2000 IF Femman
N20 20 km V 24.3. Sonja Katajamäki 1999 IF Minken
N20 20 km V 24.3. Elin Björk 1999 IK Falken
N20 20 km V 24.3. Hanna Ray 2000 IK Falken
N20 20 km V 24.3. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
N20 20 km V 24.3. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
N20 20 km V 24.3. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N20 20 km V 24.3. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
N20 20 km V 24.3. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N20 20 km V 24.3. Eveliina Toivanen 2000 Karihaaran Visa
N20 20 km V 24.3. Minerva Karppanen 2000 Kiteen Urheilijat
N20 20 km V 24.3. Jonna Pakola 1999 Kosken Kaiku
N20 20 km V 24.3. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N20 20 km V 24.3. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 20 km V 24.3. Hanna-Sofia Karhula 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 20 km V 24.3. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 20 km V 24.3. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 20 km V 24.3. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
N20 20 km V 24.3. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
N20 20 km V 24.3. Sandra Jordman 1999 Norrvalla Ski Team
N20 20 km V 24.3. Silja Saarela 1999 Oulun Hiihtoseura
N20 20 km V 24.3. Sanni Oikkonen 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 20 km V 24.3. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
N20 20 km V 24.3. Iiris Moisio 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 20 km V 24.3. Johanna Laakkonen 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 20 km V 24.3. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 20 km V 24.3. Siiri Räsänen 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 20 km V 24.3. Tiia Kauppinen 1999 Savonlinnan Hiihtoseura
N20 20 km V 24.3. Anni-Sofia Ankkuri 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 20 km V 24.3. Noora Kupari 1999 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 20 km V 24.3. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 20 km V 24.3. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
N20 20 km V 24.3. Marika Aho 2000 Ski Jyväskylä
N20 20 km V 24.3. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
N20 20 km V 24.3. Maarit Heiskanen 1999 Sonkajärven Pahka
N20 20 km V 24.3. Amanda Saari 2000 Tampereen Pyrintö
N20 20 km V 24.3. Aino-Maria Linna 2000 Team Skiers
N20 20 km V 24.3. Hilda Kukonlehto 2000 Valkeakosken Haka
N20 20 km V 24.3. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
N20 20 km V 24.3. Anne Penttilä 2000 Vehkalahden Veikot
N20 20 km V 24.3. Sara Urpalainen 2000 Vehkalahden Veikot
N20 20 km V 24.3. Nella Keskinen 2000 Vähänkyrön Viesti
N23 20 km V 24.3. Emilia Pulkkinen 1997 Haapajärven Kiilat
N23 20 km V 24.3. Essi Lievonen 1998 Hollolan Urheilijat -46
N23 20 km V 24.3. Linnea Henriksson 1998 IF Femman
N23 20 km V 24.3. Heidi Kuuttinen 1998 IF Minken
N23 20 km V 24.3. Julia Häger 1996 IF Minken
N23 20 km V 24.3. Anni Ahonen 1997 Imatran Urheilijat
N23 20 km V 24.3. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
N23 20 km V 24.3. Emmi Hakomäki 1998 Jämin Jänne
N23 20 km V 24.3. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
N23 20 km V 24.3. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
N23 20 km V 24.3. Petra Viirumäki 1996 Karihaaran Visa
N23 20 km V 24.3. Sanna-Mari Purola 1997 Karihaaran Visa
N23 20 km V 24.3. Laura Nurminen 1998 Keravan Urheilijat
N23 20 km V 24.3. Johanna Pykäläinen 1996 Kontiolahden Urheilijat
N23 20 km V 24.3. Elina Läspä 1998 Kuusamon Erä-Veikot
N23 20 km V 24.3. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
N23 20 km V 24.3. Rebecca Immonen 1998 Nastolan Naseva
N23 20 km V 24.3. Elisa Parkkinen 1998 Pyhäjärven Pohti
N23 20 km V 24.3. Johanna Matintalo 1996 Pöytyän Urheilijat
N23 20 km V 24.3. Netta Tuhkanen 1996 Rantasalmen Urheilijat
N23 20 km V 24.3. Vilma Jylhä 1996 Savonlinnan Hiihtoseura
N23 20 km V 24.3. Sofia Joronen 1998 Seinäjoen Hiihtoseura
N23 20 km V 24.3. Emma Hirvonen 1998 Ski Jyväskylä
N23 20 km V 24.3. Mari Heiskanen 1996 Sonkajärven Pahka
N23 20 km V 24.3. Iida Sirviö 1996 Sotkamon Jymy
N23 20 km V 24.3. Krista Laitinen 1998 Tampereen Pyrintö
N23 20 km V 24.3. Roosa Juuska 1996 Team Skiers
N23 20 km V 24.3. Saana Ukkonen 1996 Team Skiers
N23 20 km V 24.3. Janita Jäntti 1996 Vantaan Hiihtoseura
N23 20 km V 24.3. Sonja Eskelinen 1998 Vantaan Hiihtoseura
N23 20 km V 24.3. Klaara Leponiemi 1998 Viialan Viri
N23 20 km V 24.3. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
N23 20 km V 24.3. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu