88. Marianpäivähiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 24.3.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 10.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 21.3.19 23:59:59
Kilpailun nimi 88. Marianpäivähiihdot
Kilpailun numero 154
Kilpailupaikka Miehikkälä/Muurikkala
Kilpailupaikan osoite Muurikkalantie 1110, 49730 Muurikkala
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 24.03.2019
Sarja Matka
MYL P 13.8 km
NYL P 4.6 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 1.8 km
N10 P 1.8 km
M12 P 2.3 km
N12 P 2.3 km
M14 P 4.6 km
N14 P 2.3 km
M16 P 4.6 km
N16 P 4.6 km
M18 P 9.2 km
N18 P 4.6 km
M20 P 13.8 km
N20 P 4.6 km
M35 P 9.2 km
M45 P 9.2 km
M55 P 4.6 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Miehikkälän Vilkas
Seuranumero 10347054
Yhteyshenkilö Harri Husu
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 558 7157
GSM
Fax
WWW-osoite
Sähköposti harri.husu@pp3.inet.fi
Ilmoittautumiset To 21.3.2019 klo 23.59,59 mennessä
Osanottomaksut 15€, alle 16v 10€
Pankki ja tilinro OP FI94 5268 1440 0003 58 Miehikkälän Vilkas
Tiedustelut ja lisäinfo Harri Husu, 0405587157, harri.husu@pp3.inet.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Kaikki maaliin hiihtäneet palkitaan
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1.8 km P 24.3. Eelis Jauho 2009 Joutsenon Kullervo
M10 1.8 km P 24.3. Elias Tani 2010 Kymin Koskenpojat
M10 1.8 km P 24.3. Samuli Eskelinen 2010 Kymin Koskenpojat
M10 1.8 km P 24.3. Justus Turunen 2010 Lappeen Riento
M10 1.8 km P 24.3. Eeli Kallio 2010 Vehkalahden Veikot
M10 1.8 km P 24.3. Miika Lanki 2010 Vehkalahden Veikot
M10 1.8 km P 24.3. Niilo Urpalainen 2010 Vehkalahden Veikot
M10 1.8 km P 24.3. Vilho Immonen 2009 Vehkalahden Veikot
M10 1.8 km P 24.3. Viljami Hyvönen 2009 Vehkalahden Veikot
M12 2.3 km P 24.3. Kasperi Rinta-Jaskari 2008 Joutsenon Kullervo
M12 2.3 km P 24.3. Mico Kokko 2008 Kymin Koskenpojat
M12 2.3 km P 24.3. Olavi Kiiski 2007 Kymin Koskenpojat
M12 2.3 km P 24.3. Anton Vainio 2008 Vehkalahden Veikot
M12 2.3 km P 24.3. Eetu Takanen 2007 Vehkalahden Veikot
M12 2.3 km P 24.3. Lauri Sakki 2007 Vehkalahden Veikot
M12 2.3 km P 24.3. Niklas Hirvilahti 2008 Vehkalahden Veikot
M14 4.6 km P 24.3. Valtteri Vuorela 2006 Anjalan Liitto
M14 4.6 km P 24.3. Noa Lax 2006 Borgå Akilles
M14 4.6 km P 24.3. Atte Räikkönen 2006 Imatran Urheilijat
M14 4.6 km P 24.3. Eero Sinkko 2005 Lappeen Riento
M14 4.6 km P 24.3. Eemeli Hyvönen 2006 Vehkalahden Veikot
M14 4.6 km P 24.3. Joona Hirvilahti 2006 Vehkalahden Veikot
M14 4.6 km P 24.3. Lassi Pärtty 2006 Vehkalahden Veikot
M14 4.6 km P 24.3. Samu Tilli 2006 Vehkalahden Veikot
M16 4.6 km P 24.3. Lasse Peltonen 2004 Anjalan Liitto
M16 4.6 km P 24.3. Saku Kivikko 2003 Anjalan Liitto
M16 4.6 km P 24.3. Topias Zerni 2004 Anjalan Liitto
M16 4.6 km P 24.3. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M16 4.6 km P 24.3. Veeti Hostikka 2004 Kymin Koskenpojat
M16 4.6 km P 24.3. Petrus Tasa 2004 Vehkalahden Veikot
M20 13.8 km P 24.3. Antti Ahtiainen 1999 Vehkalahden Veikot
M35 9.2 km P 24.3. Tommi Lavonen 1981 Anjalan Liitto
M35 9.2 km P 24.3. Antti Kosonen 1980 Imatran Urheilijat
M35 9.2 km P 24.3. Simo Mänttäri 1983 Sippolan Kunto
M35 9.2 km P 24.3. Jan Kiljunen 1974 Vantaan Hiihtoseura
M55 4.6 km P 24.3. Juhani Auvinen 1952 Ruokolahden Raju
M55 4.6 km P 24.3. Johnny Hamström 1955 Valkealan Kajo
M55 4.6 km P 24.3. Heikki Vuoksiala 1959 Vehkalahden Veikot
M55 4.6 km P 24.3. Keijo Kattelus 1954 Vehkalahden Veikot
M8 1 km P 24.3. Topias Jauho 2011 Joutsenon Kullervo
M8 1 km P 24.3. Onni Kivelä 2012 Kymin Koskenpojat
M8 1 km P 24.3. Viljami Paasi 2012 Kymin Koskenpojat
M8 1 km P 24.3. Eevert Immonen 2011 Vehkalahden Veikot
M8 1 km P 24.3. Hugo Immonen 2013 Vehkalahden Veikot
M8 1 km P 24.3. Niko Jaakkola 2011 Vehkalahden Veikot
M8 1 km P 24.3. Oiva Kallio 2012 Vehkalahden Veikot
M8 1 km P 24.3. Vilho Urpalainen 2012 Vehkalahden Veikot
MYL 13.8 km P 24.3. Antti Hartikainen 1991 Anjalan Liitto
MYL 13.8 km P 24.3. Arttu Nyman 1989 Anjalan Liitto
MYL 13.8 km P 24.3. Eerik Sihvola 1991 Anjalan Liitto
MYL 13.8 km P 24.3. Santtu Nyman 1991 Anjalan Liitto
MYL 13.8 km P 24.3. Lauri Niemi 1994 Lappeen Riento
MYL 13.8 km P 24.3. Miika Ruokonen 1990 Ski Jyväskylä
N10 1.8 km P 24.3. Kristiina Rinta-Jaskari 2010 Joutsenon Kullervo
N10 1.8 km P 24.3. Ciia Kokko 2010 Kymin Koskenpojat
N10 1.8 km P 24.3. Erika Hienonen 2010 Kymin Koskenpojat
N10 1.8 km P 24.3. Ilona Kiiski 2009 Kymin Koskenpojat
N10 1.8 km P 24.3. Pihla Paasi 2009 Kymin Koskenpojat
N10 1.8 km P 24.3. Pauliina Vesterinen 2009 Lappeen Riento
N10 1.8 km P 24.3. Emilia Muukka 2010 Vehkalahden Veikot
N10 1.8 km P 24.3. Karoliina Vapalahti 2009 Vehkalahden Veikot
N10 1.8 km P 24.3. Katariina Tasa 2010 Vehkalahden Veikot
N10 1.8 km P 24.3. Oona Jaakkola 2009 Vehkalahden Veikot
N10 1.8 km P 24.3. Tiitu Takanen 2009 Vehkalahden Veikot
N12 2.3 km P 24.3. Aino Koskela 2008 Anjalan Liitto
N12 2.3 km P 24.3. Sara Suhonen 2007 Anjalan Liitto
N12 2.3 km P 24.3. Kiira Karttunen 2008 Imatran Urheilijat
N12 2.3 km P 24.3. Venla Räikkönen 2007 Imatran Urheilijat
N12 2.3 km P 24.3. Nelli Tani 2008 Kymin Koskenpojat
N12 2.3 km P 24.3. Elsa Hakolahti 2007 Lappeen Riento
N12 2.3 km P 24.3. Eveliina Vesterinen 2007 Lappeen Riento
N12 2.3 km P 24.3. Jemina Turunen 2007 Lappeen Riento
N12 2.3 km P 24.3. Anni Pärtty 2008 Vehkalahden Veikot
N12 2.3 km P 24.3. Neea Lanki 2007 Vehkalahden Veikot
N12 2.3 km P 24.3. Senni Teikari 2008 Vehkalahden Veikot
N14 2.3 km P 24.3. Aino Risku 2005 Keravan Urheilijat
N14 2.3 km P 24.3. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N14 2.3 km P 24.3. Jasmin Turunen 2005 Lappeen Riento
N14 2.3 km P 24.3. Saara Kervinen 2005 Lappeen Riento
N14 2.3 km P 24.3. Eevi Laatikainen 2006 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 2.3 km P 24.3. Liinu Urpalainen 2006 Vehkalahden Veikot
N14 2.3 km P 24.3. Titta Paavola 2005 Vehkalahden Veikot
N16 4.6 km P 24.3. Wilma Lax 2004 Borgå Akilles
N16 4.6 km P 24.3. Kiia Karttunen 2004 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 4.6 km P 24.3. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N8 1 km P 24.3. Aliisa Tani 2012 Kymin Koskenpojat
N8 1 km P 24.3. Ines Hienonen 2012 Kymin Koskenpojat
N8 1 km P 24.3. Cecilia Kecki 2012 Lappeen Riento
N8 1 km P 24.3. Ada Puhakka 2011 Vehkalahden Veikot
NYL 4.6 km P 24.3. Nea Katajala 1995 Espoon Hiihtoseura
NYL 4.6 km P 24.3. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL 4.6 km P 24.3. Anna Keskisaari 1984 Imatran Urheilijat
NYL 4.6 km P 24.3. Niina Virtanen 1991 Kouvolan Hiihtoseura