Valkealan Marwe Tasatyöntö kilpailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 21.9.2019
Kilpailun alkamisajankohta Klo 12.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 18.9.19 21:59:59
Kilpailun nimi Valkealan Marwe Tasatyöntö kilpailu
Kilpailun numero 007
Kilpailupaikka Kouvola (Tuohikotti)
Kilpailupaikan osoite Vapaudentie 5 46110 Tuohikotti
Kilpailun luokitus Rullahiihtokilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 21.09.2019
Muutos: Sarjat M50 / 60 / 70 / hiihtävät 9 km
Sarja Matka
MYL P 13.5 km
NYL P 9.0 km
M14 P 9.0 km
N14 P 6.3 km
M16 P 13.5 km
N16 P 9.0 km
M40 P 13.5 km
M50 P 9 km
M60 P 9 km
M70 P 9 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Valkealan Kajo
Seuranumero 10343485
Yhteyshenkilö Veli Koski
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 407678885
GSM
Fax
WWW-osoite www.valkealankajo.fi
Sähköposti velikoski@hotmail.com
Ilmoittautumiset 18.09.2019 klo 22 mennessä, ilmoita sidetyyppi Fis-koodi lokerossa Kilmossa
Osanottomaksut Alle 16 V 10,00€ Yli 16 V 15,00€
Pankki ja tilinro FI46 5750 4640 0049 85 Valkealan Kajo
Tiedustelut ja lisäinfo 0407768149 johnny.hamstrom@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Opastus valtatie 15 Tuohikotin ABC jälkeen Mikkelin suunnasta lukee Varuskunta ja Kouvolan suunnasta
Majoitus Kouvolan Majoitus liikkeet
Palkinnot ja palkintojen jako Palkintojen jako 20 min viimeisen maalintulon jälkeen 14V palkitaan kaikki muut 3 parasta
Muuta tietoa Hiihdetään järjestäjän suksilla ( Marwe )Ilmoita järjestäjälle sidetyyppi SNS vai NNN
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M14 9.0 P 21.9. Alex Skutnabb 2009 IF Sibbo-Vargarna
M14 9.0 P 21.9. Tom Lainet 2006 Vantaan Hiihtoseura
M14 9.0 P 21.9. Lauri Sakki 2007 Vehkalahden Veikot
M16 13.5 km P 21.9. Anton Skutnabb 2004 IF Sibbo-Vargarna
M40 13.5 km P 21.9. Ari Mikkelä 1979 Anjalan Liitto
M40 13.5 km P 21.9. Petri Pulkkinen 1973 Leppävirran Urheilijat
M40 13.5 km P 21.9. Jani Hiltunen 1972 Riihimäen Kiista-Veikot
M50 9 km P 21.9. Mika Keronen 1963 Anjalan Liitto
M50 9 km P 21.9. Tero Karppinen 1970 Anjalan Liitto
M50 9 km P 21.9. Petri Heinonen 1961 Espoon Hiihtoseura
M50 9 km P 21.9. Veli-Heikki Mustonen 1961 Valkealan Kajo
M60 9 km P 21.9. Arto Purho 1955 Anjalan Liitto
M60 9 km P 21.9. Jarmo Mäkelä 1958 Anjalan Liitto
M60 9 km P 21.9. Veikko Purho 1957 Anjalan Liitto
M60 9 km P 21.9. Matti Luotio 1955 Keuruun Kisailijat
M60 9 km P 21.9. Rauno Tuomi 1957 Nakkilan Vire
M60 9 km P 21.9. Pentti Mikkonen 1954 Riihimäen Kiista-Veikot
M60 9 km P 21.9. Johnny Hamström 1955 Valkealan Kajo
M60 9 km P 21.9. Heikki Vuoksiala 1959 Vehkalahden Veikot
M60 9 km P 21.9. Keijo Kattelus 1954 Vehkalahden Veikot
M70 9 km P 21.9. Kurt Dannholm 1945 Espoon Hiihtoseura
MYL 13.5 km P 21.9. Niklas Raappana 2003 IF Sibbo-Vargarna
MYL 13.5 km P 21.9. Jaakko Suutari 1993 Kontiolahden Urheilijat
MYL 13.5 km P 21.9. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 13.5 km P 21.9. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 13.5 km P 21.9. Henri Äijö 1983 Laitilan Jyske
MYL 13.5 km P 21.9. Jaime Huerta 1982 Leppävirran Urheilijat
MYL 13.5 km P 21.9. Valtteri Härkönen 1985 Ruokolahden Raju
MYL 13.5 km P 21.9. Miika Ruokonen 1990 Ski Jyväskylä
MYL 13.5 km P 21.9. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
MYL 13.5 km P 21.9. Esa Takala 1989 Äänekosken Huima
N14 6.3 km P 21.9. Gisela-Mei Hakkarainen 2006 Äänekosken Urheilijat
N16 9.0 P 21.9. Iida Piiroinen 2005 Espoon Hiihtoseura
N16 9.0 P 21.9. Venla Metsänvuori 2005 Lahden Hiihtoseura
N16 9.0 P 21.9. Jasmin Turunen 2005 Lappeen Riento
N16 9.0 P 21.9. Lotta Aumakallio 2004 Lappeen Riento
NYL 9.0 P 21.9. Nea Katajala 1995 Espoon Hiihtoseura
NYL 9.0 P 21.9. Nanna Rauos 2003 Kouvolan Hiihtoseura
NYL 9.0 P 21.9. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 9.0 P 21.9. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 9.0 P 21.9. Hilda Salonen 2003 Vantaan Hiihtoseura
NYL 9.0 P 21.9. Sara Urpalainen 2000 Vehkalahden Veikot
NYL 9.0 P 21.9. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot