FIS Scandinavia Cup Vuokatti / U20 MM-tarkkailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 13.12.2019-15.12.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 10:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 6.12.19 23:59:59
Kilpailun nimi FIS Scandinavia Cup Vuokatti / U20 MM-tarkkailu
Kilpailun numero 025
Kilpailupaikka Vuokatti
Kilpailupaikan osoite Vuokatti, Opistontie 1, 88610 Vuokatti, tekniikkarinteen ja hiihtomaan maasto
Kilpailun luokitus Kv-kilpailu,
FIS-kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Pe 13.12.2019
Pe: NYL/MYL Sprintti P klo 10:00. FIS-KOODI PAKOLLINEN!
Sarja Matka
MYL P 1.5 km
NYL P 1.2 km
Kilpailupäivä 2: La 14.12.2019
La: NYL/MYL 20/30 km P yhteislähtö klo 10:00. FIS-KOODI PAKOLLINEN!
Sarja Matka
MYL P 30 km
NYL P 20 km
Kilpailupäivä 3: Su 15.12.2019
Su: NYL/MYL 10/15 km V väliaikalähtö klo 09:00. FIS-KOODI PAKOLLINEN!
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Vuokattisport Club ry
Seuranumero 11014959
Yhteyshenkilö Ann-Mary Ähtävä
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 307 5759
GSM
Fax
WWW-osoite https://vuokattisport.fi/tapahtumat/fis-scandinavia-cup-vuokatti-13-15-12-19/
Sähköposti ann-mary.ahtava@vuokattisport.fi
Ilmoittautumiset suomalaisten seurojen jäsenet kilmon kautta pe 6.12. klo 24:00 mennessä
Osanottomaksut 20€/hlö/kisa
Pankki ja tilinro Vuokatti Sport Resort FI1412163000101966
TD/TDA TD Vahur Leemets EST
TDA Raiko Pousi FIN
Tiedustelut ja lisäinfo ann-mary.ahtava@vuokattisport.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus https://vuokattisport.fi/tapahtumat/fis-scandinavia-cup-vuokatti-13-15-12-19/
Majoitus sales@vuokattisport.fi tai 086191500
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa https://vuokattisport.fi/tapahtumat/fis-scandinavia-cup-vuokatti-13-15-12-19/
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
MYL 1.5 km P 13.12. Eero Iso-Tryykäri 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL 1.5 km P 13.12. Ilmari Saarinen 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL 1.5 km P 13.12. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 1.5 km P 13.12. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 1.5 km P 13.12. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
MYL 1.5 km P 13.12. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
MYL 1.5 km P 13.12. Roni Lukkarinen 1999 IF Minken
MYL 1.5 km P 13.12. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 1.5 km P 13.12. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 1.5 km P 13.12. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL 1.5 km P 13.12. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
MYL 1.5 km P 13.12. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
MYL 1.5 km P 13.12. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL 1.5 km P 13.12. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL 1.5 km P 13.12. Erno Kantanen 1998 Juvan Urheilijat
MYL 1.5 km P 13.12. Jeremias Lipsanen 1995 Juvan Urheilijat
MYL 1.5 km P 13.12. Juha Hyyryläinen 1989 Juvan Urheilijat
MYL 1.5 km P 13.12. Topi Huttunen 1993 Juvan Urheilijat
MYL 1.5 km P 13.12. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
MYL 1.5 km P 13.12. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 1.5 km P 13.12. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
MYL 1.5 km P 13.12. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
MYL 1.5 km P 13.12. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 1.5 km P 13.12. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
MYL 1.5 km P 13.12. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
MYL 1.5 km P 13.12. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 1.5 km P 13.12. Ville Vakkila 1999 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 1.5 km P 13.12. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
MYL 1.5 km P 13.12. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
MYL 1.5 km P 13.12. Samu Hanska 2001 Lahden Hiihtoseura
MYL 1.5 km P 13.12. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 1.5 km P 13.12. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 1.5 km P 13.12. Heikki Korpela 1990 Pohti SkiTeam
MYL 1.5 km P 13.12. Iiro-Mikko Harju 1995 Pohti SkiTeam
MYL 1.5 km P 13.12. Joel Ikonen 1994 Pohti SkiTeam
MYL 1.5 km P 13.12. Miikka Kinnunen 1991 Pohti SkiTeam
MYL 1.5 km P 13.12. Niilo Moilanen 2001 Pohti SkiTeam
MYL 1.5 km P 13.12. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 1.5 km P 13.12. Joonas Sarkkinen 1994 Puijon Hiihtoseura
MYL 1.5 km P 13.12. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
MYL 1.5 km P 13.12. Mitri Lerssi 2001 Pyhäjärven Pohti
MYL 1.5 km P 13.12. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL 1.5 km P 13.12. Eero Mannila 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 1.5 km P 13.12. Lauri Mannila 1998 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 1.5 km P 13.12. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 1.5 km P 13.12. Henri Erkkilä 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 1.5 km P 13.12. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 1.5 km P 13.12. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
MYL 1.5 km P 13.12. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
MYL 1.5 km P 13.12. Emil Liekari 2001 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 1.5 km P 13.12. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 1.5 km P 13.12. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL 1.5 km P 13.12. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
NYL 1.2 km P 13.12. Nea Katajala 1995 Espoon Hiihtoseura
NYL 1.2 km P 13.12. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
NYL 1.2 km P 13.12. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 1.2 km P 13.12. Terhi Pollari 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 1.2 km P 13.12. Linnea Henriksson 1998 IF Femman
NYL 1.2 km P 13.12. Andrea Julin 1994 IF Minken
NYL 1.2 km P 13.12. Jennie Lindvall 1995 IF Minken
NYL 1.2 km P 13.12. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL 1.2 km P 13.12. Sonja Katajamäki 1999 IF Minken
NYL 1.2 km P 13.12. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL 1.2 km P 13.12. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL 1.2 km P 13.12. Hanna Varjus 1994 Imatran Urheilijat
NYL 1.2 km P 13.12. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
NYL 1.2 km P 13.12. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL 1.2 km P 13.12. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
NYL 1.2 km P 13.12. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL 1.2 km P 13.12. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 1.2 km P 13.12. Suvi Leinonen 2001 Kainuun Hiihtoseura
NYL 1.2 km P 13.12. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
NYL 1.2 km P 13.12. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
NYL 1.2 km P 13.12. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
NYL 1.2 km P 13.12. Emma Hämäläinen 1992 Lahden Hiihtoseura
NYL 1.2 km P 13.12. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 1.2 km P 13.12. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 1.2 km P 13.12. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL 1.2 km P 13.12. Kati Roivas 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 1.2 km P 13.12. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
NYL 1.2 km P 13.12. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 1.2 km P 13.12. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 1.2 km P 13.12. Rebecca Immonen 1998 Nastolan Naseva
NYL 1.2 km P 13.12. Anni Huovinen 2000 Puijon Hiihtoseura
NYL 1.2 km P 13.12. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 1.2 km P 13.12. Eevi-Inkeri Tossavainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL 1.2 km P 13.12. Vilma Jylhä 1996 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL 1.2 km P 13.12. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä
NYL 1.2 km P 13.12. Nea Kytäjä 2002 Skiteam 105
NYL 1.2 km P 13.12. Roosa Juuska 1996 Team Skiers
NYL 1.2 km P 13.12. Venla Järvelä 2003 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 1.2 km P 13.12. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 1.2 km P 13.12. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima
MYL 30 km P 14.12. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 30 km P 14.12. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 30 km P 14.12. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL 30 km P 14.12. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 30 km P 14.12. Juuso Mattila 2000 Himangan Urheilijat
MYL 30 km P 14.12. Kalle Parantainen 1999 IF Minken
MYL 30 km P 14.12. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 30 km P 14.12. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL 30 km P 14.12. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL 30 km P 14.12. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 30 km P 14.12. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 30 km P 14.12. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL 30 km P 14.12. Niko Koskela 1990 Ilmajoen Kisailijat
MYL 30 km P 14.12. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 30 km P 14.12. Miro Karppanen 1998 Imatran Urheilijat
MYL 30 km P 14.12. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
MYL 30 km P 14.12. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL 30 km P 14.12. Juha Hyyryläinen 1989 Juvan Urheilijat
MYL 30 km P 14.12. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
MYL 30 km P 14.12. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 30 km P 14.12. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
MYL 30 km P 14.12. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
MYL 30 km P 14.12. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 30 km P 14.12. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 30 km P 14.12. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 30 km P 14.12. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 30 km P 14.12. Ville Vakkila 1999 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 30 km P 14.12. Jussi Karkkulainen 1996 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 30 km P 14.12. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 30 km P 14.12. Vili Hämäläinen 1994 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 30 km P 14.12. Alexander Ståhlberg 2002 Norrvalla Ski Team
MYL 30 km P 14.12. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 30 km P 14.12. Heikki Korpela 1990 Pohti SkiTeam
MYL 30 km P 14.12. Iiro-Mikko Harju 1995 Pohti SkiTeam
MYL 30 km P 14.12. Joel Ikonen 1994 Pohti SkiTeam
MYL 30 km P 14.12. Juuso Mäkelä 1994 Pohti SkiTeam
MYL 30 km P 14.12. Miikka Kinnunen 1991 Pohti SkiTeam
MYL 30 km P 14.12. Roope Haapakangas 1997 Pohti SkiTeam
MYL 30 km P 14.12. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 30 km P 14.12. Joonas Sarkkinen 1994 Puijon Hiihtoseura
MYL 30 km P 14.12. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 30 km P 14.12. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL 30 km P 14.12. Lauri Mannila 1998 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 30 km P 14.12. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 30 km P 14.12. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 30 km P 14.12. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 20 km P 14.12. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Nea Katajala 1995 Espoon Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Terhi Pollari 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL 20 km P 14.12. Linnea Henriksson 1998 IF Femman
NYL 20 km P 14.12. Andrea Julin 1994 IF Minken
NYL 20 km P 14.12. Jennie Lindvall 1995 IF Minken
NYL 20 km P 14.12. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL 20 km P 14.12. Sonja Katajamäki 1999 IF Minken
NYL 20 km P 14.12. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL 20 km P 14.12. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL 20 km P 14.12. Hanna Varjus 1994 Imatran Urheilijat
NYL 20 km P 14.12. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL 20 km P 14.12. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Suvi Leinonen 2001 Kainuun Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Silja Tarvonen 1985 Kangasniemen Kalske
NYL 20 km P 14.12. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
NYL 20 km P 14.12. Emma Hämäläinen 1992 Lahden Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 20 km P 14.12. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL 20 km P 14.12. Kati Roivas 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Laura Karkkulainen 1992 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 20 km P 14.12. Rebecca Immonen 1998 Nastolan Naseva
NYL 20 km P 14.12. Anni Huovinen 2000 Puijon Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 20 km P 14.12. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä
NYL 20 km P 14.12. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Marjaana Pitkänen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 20 km P 14.12. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 20 km P 14.12. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima
MYL 15 km V 15.12. Antti Ahvenjärvi 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Ilmari Saarinen 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 15 km V 15.12. Jaakko Mattila 2002 Himangan Urheilijat
MYL 15 km V 15.12. Miska Tervala 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km V 15.12. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 15 km V 15.12. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
MYL 15 km V 15.12. Kalle Parantainen 1999 IF Minken
MYL 15 km V 15.12. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 15 km V 15.12. Roni Lukkarinen 1999 IF Minken
MYL 15 km V 15.12. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL 15 km V 15.12. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL 15 km V 15.12. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 15 km V 15.12. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 15.12. Kari Varis 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 15.12. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 15.12. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 15.12. Mikael Rovio 2000 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 15.12. Miro Karppanen 1998 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 15.12. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 15.12. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 15.12. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 15.12. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 15 km V 15.12. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 15 km V 15.12. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 15 km V 15.12. Erno Kantanen 1998 Juvan Urheilijat
MYL 15 km V 15.12. Jeremias Lipsanen 1995 Juvan Urheilijat
MYL 15 km V 15.12. Jussi Tauriainen 1993 Juvan Urheilijat
MYL 15 km V 15.12. Topi Huttunen 1993 Juvan Urheilijat
MYL 15 km V 15.12. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
MYL 15 km V 15.12. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
MYL 15 km V 15.12. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 15.12. Hannes Hyytiäinen 2000 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 15.12. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 15.12. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
MYL 15 km V 15.12. Eerik Nurminen 2000 Kangasalan Kisa
MYL 15 km V 15.12. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
MYL 15 km V 15.12. Samuli Schroderus 1996 Karihaaran Visa
MYL 15 km V 15.12. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
MYL 15 km V 15.12. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 15 km V 15.12. Iisakki Ponnikas 1999 Keravan Urheilijat
MYL 15 km V 15.12. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
MYL 15 km V 15.12. Eemil Helander 2001 Keuruun Kisailijat
MYL 15 km V 15.12. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Lauri Aaltonen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 15.12. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 15.12. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 15.12. Ville Vakkila 1999 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 15.12. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Markus Kasanen 2000 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Jussi Karkkulainen 1996 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 15.12. Vili Hämäläinen 1994 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 15 km V 15.12. Viljami Vuorre 2000 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Markus Hietanen 1995 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Heikki Korpela 1990 Pohti SkiTeam
MYL 15 km V 15.12. Iiro-Mikko Harju 1995 Pohti SkiTeam
MYL 15 km V 15.12. Joel Ikonen 1994 Pohti SkiTeam
MYL 15 km V 15.12. Juuso Mäkelä 1994 Pohti SkiTeam
MYL 15 km V 15.12. Niilo Moilanen 2001 Pohti SkiTeam
MYL 15 km V 15.12. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 15 km V 15.12. Joonas Sarkkinen 1994 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Veeti Nissinen 1999 Puolangan Ryhti
MYL 15 km V 15.12. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 15 km V 15.12. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL 15 km V 15.12. Eero Mannila 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 15.12. Lauri Mannila 1998 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 15.12. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 15.12. Saku Siren 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 15 km V 15.12. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 15 km V 15.12. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
MYL 15 km V 15.12. Jani Simola 1985 Valkealan Kajo
MYL 15 km V 15.12. Henri Erkkilä 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km V 15.12. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
MYL 15 km V 15.12. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
MYL 15 km V 15.12. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
MYL 15 km V 15.12. Emil Liekari 2001 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 15.12. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 15.12. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 15.12. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 15 km V 15.12. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL 15 km V 15.12. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL 15 km V 15.12. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
NYL 10 km V 15.12. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
NYL 10 km V 15.12. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL 10 km V 15.12. Linnea Henriksson 1998 IF Femman
NYL 10 km V 15.12. Andrea Julin 1994 IF Minken
NYL 10 km V 15.12. Jennie Lindvall 1995 IF Minken
NYL 10 km V 15.12. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL 10 km V 15.12. Sonja Katajamäki 1999 IF Minken
NYL 10 km V 15.12. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 10 km V 15.12. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
NYL 10 km V 15.12. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 15.12. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 15.12. Emma Jyrkinen 1998 Imatran Urheilijat
NYL 10 km V 15.12. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 10 km V 15.12. Emmi Hakomäki 1998 Jämin Jänne
NYL 10 km V 15.12. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL 10 km V 15.12. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Suvi Leinonen 2001 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
NYL 10 km V 15.12. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
NYL 10 km V 15.12. Elina Tikkanen 2000 Karihaaran Visa
NYL 10 km V 15.12. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
NYL 10 km V 15.12. Krista Vohlakari 1996 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 10 km V 15.12. Emma Hämäläinen 1992 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
NYL 10 km V 15.12. Kati Roivas 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 10 km V 15.12. Laura Karkkulainen 1992 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 10 km V 15.12. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 10 km V 15.12. Rebecca Immonen 1998 Nastolan Naseva
NYL 10 km V 15.12. Eevi-Inkeri Tossavainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Nea Kytäjä 2002 Skiteam 105
NYL 10 km V 15.12. Nora Kytäjä 2004 Skiteam 105
NYL 10 km V 15.12. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 10 km V 15.12. Saana Vuolle 2000 Tampereen Pyrintö
NYL 10 km V 15.12. Roosa Juuska 1996 Team Skiers
NYL 10 km V 15.12. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Iina Ahokas 1990 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Marjaana Pitkänen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 10 km V 15.12. Anne Penttilä 2000 Vehkalahden Veikot
NYL 10 km V 15.12. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km V 15.12. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 10 km V 15.12. Marie Sippus 1986 Vörå IF
NYL 10 km V 15.12. Roosa Riikola 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
NYL 10 km V 15.12. Titta Kuorelahti 1996 Äänekosken Huima