FIS Härkösten hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 21.12.2019
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 17.12.19 23:59:59
Kilpailun nimi FIS Härkösten hiihdot
Kilpailun numero 032
Kilpailupaikka Ristijärvi
Kilpailupaikan osoite Saukkovaarantie 12, 88400 Ristijärvi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
FIS-kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 21.12.2019
FIS-koodi pakollinen MYL/NYL- ja 20-sarjoissa!
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 3 km
M65 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Ristijärven Pyry
Seuranumero 10345056
Yhteyshenkilö Arto Tolonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin +358445157181
GSM
Fax
WWW-osoite www.ristijarvenpyry.fi
Sähköposti ripy.hiihto@gmail.com
Ilmoittautumiset ti 17.12.2019 klo 23.59. For foreign competitors entrys by email latest 17.12.2019 at 11.59 p.m. to email ryhti.hiihto@gmail.com
Osanottomaksut 20 €, 16v. nuoremmat 10 € maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä
Pankki ja tilinro BIC OKOYFIHH, FI34 5760 5120 0067 86
TD/TDA TD Marita Kaipainen, TDA Urpo Sorsa
Tiedustelut ja lisäinfo ripy.hiihto@gmail.com, p. +358 44 515 7181
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus Majoitusta voi tiedustella Leila Karppinen p. +358 400 290 728, saukonhiihto@gmail.com
Palkinnot ja palkintojen jako Palkinnot jaetaan kilpailukeskuksessa noin puoli tuntia kilpailun päättymisen jälkeen Saukkovaarantie 12, 88400 Ristijärvi
Muuta tietoa Voitelutilavaraukset ti 17.12.2019 mennessä varausjärjestyksessä niin kauan kuin tilaa riittää, Markku Mäkäräinen p. +358 44 211 3100, markkuilmari8@gmail.com, voitelutilan vuokra 60 €
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 21.12. Veikko Korhonen 2011 Kainuun Hiihtoseura
M10 2 km V 21.12. Konsta Koski 2010 Kangasalan Kisa
M10 2 km V 21.12. Herkko Heikkinen 2010 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 21.12. Kyrö Kiiskinen 2010 Sotkamon Jymy
M10 2 km V 21.12. Hannes Leinonen 2011 Utajärven Urheilijat
M12 3 km V 21.12. Juho Kemppainen 2009 Hyrynsalmen Isku
M12 3 km V 21.12. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M12 3 km V 21.12. Juha Komu 2009 Iisalmen Visa
M12 3 km V 21.12. Karri Korhonen 2008 Kainuun Hiihtoseura
M12 3 km V 21.12. Niilo Jäppinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
M12 3 km V 21.12. Joel Mäki 2008 Kiuruveden Urheilijat
M12 3 km V 21.12. Matias Tihinen 2009 Laitasaaren Veto
M12 3 km V 21.12. Kent Lindholm 2009 Lovisa Tor-Loviisan Tor
M12 3 km V 21.12. Väinö Kurttila 2009 Utajärven Urheilijat
M12 3 km V 21.12. Nico Välimäki 2009 Vammalan Seudun Voima
M14 5 km V 21.12. Anton Kemppi 2007 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km V 21.12. Matias Uusitalo 2006 Iin Urheilijat
M14 5 km V 21.12. Jaakko Kyllönen 2006 Kainuun Hiihtoseura
M14 5 km V 21.12. Teemu Honkanen 2006 Oulun Hiihtoseura
M14 5 km V 21.12. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M14 5 km V 21.12. Atte Pelkonen 2006 Sotkamon Jymy
M14 5 km V 21.12. Eero Sorsa 2006 Sotkamon Jymy
M14 5 km V 21.12. Oskari Hakkarainen 2007 Sotkamon Jymy
M14 5 km V 21.12. Juho Hyyryläinen 2006 Vaalan Karhu
M16 5 km V 21.12. Kouta Heiskanen 2005 Iisalmen Visa
M16 5 km V 21.12. Tuomas Laurikainen 2005 Karihaaran Visa
M16 5 km V 21.12. Luukas Mäkelä 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 21.12. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M16 5 km V 21.12. Juuso Kinnunen 2004 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 21.12. Topias Törmäkangas 2004 Sotkamon Jymy
M16 5 km V 21.12. Aapo Kurttila 2005 Utajärven Urheilijat
M18 10 km V 21.12. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 21.12. Pyry Rannikko 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 21.12. Topias Kemppi 2003 Espoon Hiihtoseura
M18 10 km V 21.12. Eemil Juntunen 2003 Iisalmen Visa
M18 10 km V 21.12. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M18 10 km V 21.12. Konsta Mäntyvaara 2003 Kankaantaan Kisa
M18 10 km V 21.12. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M18 10 km V 21.12. Perttu Reponen 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km V 21.12. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M18 10 km V 21.12. Severi Oikkonen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M18 10 km V 21.12. Erno Ruuskanen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 21.12. Arttu Heilala 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km V 21.12. Atte Rahikkala 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km V 21.12. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M20 10 km V 21.12. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M20 10 km V 21.12. Arttu Kaario 2000 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km V 21.12. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
M20 10 km V 21.12. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
M20 10 km V 21.12. Otto Invenius 2000 Keravan Urheilijat
M20 10 km V 21.12. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M20 10 km V 21.12. Erkka Kangas 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M20 10 km V 21.12. Saku Siren 2001 Oulun Hiihtoseura
M20 10 km V 21.12. Eetu Lakanen 2001 Perhon Kiri
M20 10 km V 21.12. Valtteri Pennanen 2001 Puijon Hiihtoseura
M20 10 km V 21.12. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M20 10 km V 21.12. Väinö Kotro 2000 Vehkalahden Veikot
M20 10 km V 21.12. Topias Torvinen 2001 Ylöjärven Ryhti
M35 10 km V 21.12. Petteri Arovainio 1975 Haapajärven Kiilat
M35 10 km V 21.12. Keijo Pintamo-Kenttälä 1981 Inarin Yritys
M35 10 km V 21.12. Juho Kämäräinen 1982 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 21.12. Marko Törmänen 1971 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km V 21.12. Viljo Juntunen 1983 Ristijärven Pyry
M35 10 km V 21.12. Jukka Oikarinen 1981 Suomussalmen Rasti
M45 5 km V 21.12. Ismo Parkkonen 1966 IF Åsarna
M45 5 km V 21.12. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M45 5 km V 21.12. Janne Tuhkalainen 1970 Mikkelin Hiihtäjät
M45 5 km V 21.12. Jouni Mäkäräinen 1975 Oulun Hiihtoseura
M45 5 km V 21.12. Petri Pieviläinen 1974 Ristijärven Pyry
M55 5 km V 21.12. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
M55 5 km V 21.12. Jorma Kuronen 1957 Kainuun Hiihtoseura
M55 5 km V 21.12. Ari Svanberg 1958 Lapinlahden Veto
M55 5 km V 21.12. Marco Sang 1965 Suomussalmen Rasti
M55 5 km V 21.12. Petri Kinnunen 1965 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M65 3 km V 21.12. Sauli Hujanen 1947 Iisalmen Visa
M65 3 km V 21.12. Eero Okkonen 1950 Kainuun Hiihtoseura
M65 3 km V 21.12. Arto Härkönen 1952 Kajaanin Hiihtäjät
M65 3 km V 21.12. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 3 km V 21.12. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M65 3 km V 21.12. Keijo Salonen 1951 Kuivasjärven Aura
M65 3 km V 21.12. Eero Mykkänen 1953 Lapinlahden Veto
M65 3 km V 21.12. Kari Hyttinen 1955 Suomussalmen Rasti
M65 3 km V 21.12. Pertti Oikarinen 1950 Suomussalmen Rasti
M8 1 km V 21.12. Elias Tihinen 2012 Laitasaaren Veto
M8 1 km V 21.12. Johannes Könttä 2012 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km V 21.12. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 21.12. Miska Tervala 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 10 km V 21.12. Patrik Kuuttinen 2000 IF Minken
MYL 10 km V 21.12. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL 10 km V 21.12. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL 10 km V 21.12. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL 10 km V 21.12. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 10 km V 21.12. Kari Varis 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 21.12. Miro Karppanen 1998 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 21.12. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 21.12. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 10 km V 21.12. Aku Nikander 1990 Jämin Jänne
MYL 10 km V 21.12. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL 10 km V 21.12. Janne Häkkinen 1984 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 21.12. Arttu Mäkiaho 1997 Kainuun Hiihtoseura
MYL 10 km V 21.12. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 21.12. Jussi Karkkulainen 1996 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km V 21.12. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10 km V 21.12. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 21.12. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 21.12. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 21.12. Petri Torvinen 1991 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km V 21.12. Matias Lantta 1998 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km V 21.12. Vili Hämäläinen 1994 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km V 21.12. Petteri Laurén 1998 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 21.12. Samuli Schroderus 1996 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 21.12. Joonas Sarkkinen 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 21.12. Iiro-Mikko Harju 1995 Pohti Skiteam
MYL 10 km V 21.12. Juuso Mäkelä 1994 Pohti Skiteam
MYL 10 km V 21.12. Miikka Kinnunen 1991 Pohti Skiteam
MYL 10 km V 21.12. Lauri Peltoniemi 1995 Saloisten Reipas
MYL 10 km V 21.12. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 10 km V 21.12. Riku Ollikainen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL 10 km V 21.12. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 10 km V 21.12. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 10 km V 21.12. Tuomas Ranto 1999 Team Skiers
MYL 10 km V 21.12. Henri Erkkilä 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 21.12. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 21.12. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 21.12. Ville Vakkila 1999 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 21.12. Tuomas Kotro 1993 Vehkalahden Veikot
MYL 10 km V 21.12. Markus Nikander 1997 Vihdin Viesti
MYL 10 km V 21.12. Vesa Raussi 1996 Vihdin Viesti
MYL 10 km V 21.12. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km V 21.12. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km V 21.12. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 2 km V 21.12. Eevi Juka 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 21.12. Milja Tihinen 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 21.12. Sofi Rinta 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 21.12. Kaisla Vuollet 2011 Sotkamon Jymy
N10 2 km V 21.12. Selena Törmäkangas 2011 Sotkamon Jymy
N10 2 km V 21.12. Fanni Rantaeskola 2010 Suomussalmen Rasti
N12 3 km V 21.12. Annika Heikkinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
N12 3 km V 21.12. Viivi Koponen 2009 Laitasaaren Veto
N12 3 km V 21.12. Venja Pennanen 2009 Puijon Hiihtoseura
N12 3 km V 21.12. Ruusa Väisänen 2009 Ristijärven Pyry
N12 3 km V 21.12. Hilda Moilanen 2009 Suomussalmen Rasti
N12 3 km V 21.12. Venla Kivelä 2009 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
N12 3 km V 21.12. Helmi Leinonen 2009 Utajärven Urheilijat
N14 3 km V 21.12. Hanni Koski 2007 Kangasalan Kisa
N14 3 km V 21.12. Lania Karim 2006 Kempeleen Kiri
N14 3 km V 21.12. Helinä Niskanen 2007 Kuhmo-Ski
N14 3 km V 21.12. Selma Mäkäräinen 2006 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 21.12. Ranja Pennanen 2006 Puijon Hiihtoseura
N14 3 km V 21.12. Elina Kansanaho 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km V 21.12. Karla Kiiskinen 2007 Sotkamon Jymy
N14 3 km V 21.12. Annika Rantanen 2006 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 21.12. Silva Kemppi 2005 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 21.12. Anni Niku 2004 Haapaveden Urheilijat
N16 5 km V 21.12. Siiri Juntunen 2004 Kainuun Hiihtoseura
N16 5 km V 21.12. Katriina Vuollet 2005 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 21.12. Sanni Pirttikoski 2004 Oulun Hiihtoseura
N16 5 km V 21.12. Sissi Oikkonen 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 21.12. Inka Lakanen 2005 Perhon Kiri
N16 5 km V 21.12. Neea Kemppainen 2005 Ristijärven Pyry
N16 5 km V 21.12. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 21.12. Ida Niskanen 2004 Sonkajärven Pahka
N16 5 km V 21.12. Nina Välimäki 2004 Vammalan Seudun Voima
N18 5 km V 21.12. Suvi Kemppainen 2003 Hyrynsalmen Isku
N18 5 km V 21.12. Hannah Smart 2002 Iisalmen Visa
N18 5 km V 21.12. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N18 5 km V 21.12. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5 km V 21.12. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5 km V 21.12. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N18 5 km V 21.12. Maija Tiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
N18 5 km V 21.12. Sofia Tivinen 2002 Mikkelin Hiihtäjät
N18 5 km V 21.12. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 21.12. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 21.12. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 21.12. Venla Järvelä 2003 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 21.12. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 5 km V 21.12. Sofia Niskanen 2002 Sonkajärven Pahka
N18 5 km V 21.12. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km V 21.12. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti
N20 5 km V 21.12. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
N20 5 km V 21.12. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
N20 5 km V 21.12. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N20 5 km V 21.12. Seela Peuralahti 2001 Oulun Hiihtoseura
N20 5 km V 21.12. Sanni Oikkonen 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 5 km V 21.12. Suvi Leinonen 2001 Paltamon Urheilijat
N20 5 km V 21.12. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5 km V 21.12. Aino-Maria Linna 2000 Team Skiers
N55 3 km V 21.12. Sirpa Pääkkönen 1957 Sotkamon Jymy
N8 1 km V 21.12. Kiira Sirviö 2012 Kainuun Hiihtoseura
N8 1 km V 21.12. Valpuri Heikkinen 2013 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 21.12. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 5 km V 21.12. Linnea Henriksson 1998 IF Femman
NYL 5 km V 21.12. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 5 km V 21.12. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL 5 km V 21.12. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 21.12. Silja Tarvonen 1985 Kangasniemen Kalske
NYL 5 km V 21.12. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 21.12. Laura Karkkulainen 1992 Kontiolahden Urheilijat
NYL 5 km V 21.12. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 21.12. Heta Jalonen 1991 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 21.12. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 21.12. Marjut Turunen 1992 Lieksan Hiihtoseura
NYL 5 km V 21.12. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 5 km V 21.12. Saana Lahdelma 1998 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 5 km V 21.12. Silja Saarela 1999 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 21.12. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 5 km V 21.12. Ronja Linna 1999 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 21.12. Maarit Heiskanen 1999 Sonkajärven Pahka
NYL 5 km V 21.12. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 5 km V 21.12. Anni Huuha 1994 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km V 21.12. Heli Heiskanen 1981 Team Skiers
NYL 5 km V 21.12. Tellervo Ranto 1996 Team Skiers
NYL 5 km V 21.12. Eeva Ahervo 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 21.12. Jasmi Joensuu 1996 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 21.12. Saara Nikander 1994 Vihdin Viesti
NYL 5 km V 21.12. Aija Söyrinki 1996 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 5 km V 21.12. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu