24. Rantasalmen Kansalliset Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 15.12.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 10.12.19 23:59:59
Kilpailun nimi 24. Rantasalmen Kansalliset Hiihdot
Kilpailun numero 029
Kilpailupaikka Rantasalmi
Kilpailupaikan osoite Lehtolantie 10B
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 15.12.2019
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 8 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
N50 V 3 km
M55 V 5 km
M60 V 5 km
N60 V 3 km
M65 V 5 km
M70 V 3 km
N70 V 3 km
M75 V 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Rantasalmen Urheilijat
Seuranumero 10345328
Yhteyshenkilö Tiina Tilaeus
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 583 2200
GSM
Fax
WWW-osoite https://rantasalmenurheilijat.sporttisaitti.com/
Sähköposti tiinatilaeus@hotmail.com
Ilmoittautumiset 10.12.2019 klo 24.00 mennessä. Jälki-ilmoittautuminen Artolle.
Osanottomaksut Aikuiset 20 €, Sarjat 16v ja nuoremmat 15 €
Pankki ja tilinro Rantasalmen Urheilijat/hiihtojaosto OP FI44 5383 0420 0270 43
TD/TDA TD - Tapio Montonen
TDA - Kauko Wilkman
Tiedustelut ja lisäinfo Arto Tilaeus 0400 152391, arto.tilaeus@gmail.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Tavarapalkinnot, alle 12v kaikki osallistujat palkitaan, muissa sarjoissa palkitaan kolme parasta.
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 15.12. Iivo Räisänen 2011 Joroisten Urheilijat
M10 2 km V 15.12. Akseli Kiljunen 2010 Juvan Urheilijat
M10 2 km V 15.12. Iivari Kiljunen 2010 Juvan Urheilijat
M10 2 km V 15.12. Oliver Viitanen 2011 Kerimäen Urheilijat
M10 2 km V 15.12. Aatu Kauhanen 2011 Mikkelin Hiihtäjät
M10 2 km V 15.12. Sampo Heinonen 2010 Pieksämäen Veikot
M12 2 km V 15.12. Jooa Kantanen 2009 Juvan Urheilijat
M12 2 km V 15.12. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M12 2 km V 15.12. Kasperi Rinta-Jaskari 2008 Lappeen Riento
M12 2 km V 15.12. Sisu Suvinen 2009 Leppävirran Viri
M12 2 km V 15.12. Johannes Kääriö 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
M12 2 km V 15.12. Nuutti Seppänen 2008 Sulkavan Urheilijat 41
M14 3 km V 15.12. Atte Räikkönen 2006 Imatran Urheilijat
M14 3 km V 15.12. Aapo Turtiainen 2006 Kerimäen Urheilijat
M14 3 km V 15.12. Lenni Paloheimo 2007 Kerimäen Urheilijat
M14 3 km V 15.12. Otto Konttinen 2007 Leppävirran Viri
M14 3 km V 15.12. Veikka Huuskonen 2007 Rantasalmen Urheilijat
M14 3 km V 15.12. Aimo Parviainen 2006 Ristiinan Urheilijat
M14 3 km V 15.12. Ossi Mutikainen 2006 Savonlinnan Hiihtoseura
M14 3 km V 15.12. Eelis Jaroma 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
M16 5 km V 15.12. Jaakko Salomäki 2004 Keravan Urheilijat
M16 5 km V 15.12. Jimi Klemettinen 2005 Keravan Urheilijat
M16 5 km V 15.12. Konsta Soikkeli 2004 Kymin Koskenpojat
M16 5 km V 15.12. Eero Sinkko 2005 Lappeen Riento
M16 5 km V 15.12. Jami Rinta-Jaskari 2005 Lappeen Riento
M16 5 km V 15.12. Janne Kalle Nyberg 2005 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 15.12. Joni Nyberg 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 15.12. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 15.12. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M16 5 km V 15.12. Miska Männynsalo 2005 Pieksämäen Veikot
M16 5 km V 15.12. Ville Huuskonen 2005 Rantasalmen Urheilijat
M18 8 km V 15.12. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
M18 8 km V 15.12. Jarkko Tolvanen 2002 Joroisten Urheilijat
M18 8 km V 15.12. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
M18 8 km V 15.12. Arttu Turtiainen 2003 Kerimäen Urheilijat
M18 8 km V 15.12. Nico Hämäläinen 2003 Maaningan Mahti
M18 8 km V 15.12. Aapo Hotokka 2003 Mikkelin Hiihtäjät
M18 8 km V 15.12. Valtteri Huuskonen 2003 Rantasalmen Urheilijat
M18 8 km V 15.12. Aaro Parviainen 2003 Ristiinan Urheilijat
M18 8 km V 15.12. Juho Repo 2002 Simpeleen Urheilijat
M18 8 km V 15.12. Antti Seppänen 2003 Sulkavan Urheilijat 41
M18 8 km V 15.12. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
M20 10 km V 15.12. Juuso Kuosma 2001 Maaningan Mahti
M20 10 km V 15.12. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
M35 10 km V 15.12. Jaime Huerta 1982 Leppävirran Urheilijat
M35 10 km V 15.12. Hannu Henrik Lappi 1983 Siilinjärven Hiihtoseura
M35 10 km V 15.12. Jyri-Juhani Hyvärinen 1971 Suonenjoen Vasama
M45 5 km V 15.12. Petri Pulkkinen 1973 Leppävirran Urheilijat
M45 5 km V 15.12. Markku Iivonen 1970 Mikkelin Hiihtäjät
M45 5 km V 15.12. Jukka-Pekka Huuskonen 1971 Rantasalmen Urheilijat
M50 5 km V 15.12. Heikki Hämäläinen 1966 Juvan Urheilijat
M50 5 km V 15.12. Jari Turunen 1966 Juvan Urheilijat
M50 5 km V 15.12. Janne Vilve 1970 Rantasalmen Urheilijat
M55 5 km V 15.12. Timo Makkonen 1965 Kontiolahden Urheilijat
M55 5 km V 15.12. Arto Tilaeus 1962 Rantasalmen Urheilijat
M60 5 km V 15.12. Juha Ovaska 1957 Ruokolahden Raju
M65 5 km V 15.12. Martti Tenhunen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 5 km V 15.12. Seppo Väisänen 1949 Pieksämäen Veikot
M65 5 km V 15.12. Aarne Vartiainen 1953 Simpeleen Urheilijat
M70 3 km V 15.12. Markku Myllylä 1949 Anjalan Liitto
M70 3 km V 15.12. Jouko Kärki 1948 Leppävirran Urheilijat
M70 3 km V 15.12. Teuvo Juutilainen 1950 Leppävirran Urheilijat
M70 3 km V 15.12. Paavo Räisänen 1947 Muuramen Urheilijat
M70 3 km V 15.12. Keijo Kosonen 1948 Parikkalan Urheilijat
M70 3 km V 15.12. Paavo Pajunen 1950 Rantasalmen Urheilijat
M75 3 km V 15.12. Yrjö Makkonen 1941 Joensuun Kataja
M8 1 km V 15.12. Aleksi Ehrnrooth 2013 Juvan Urheilijat
M8 1 km V 15.12. Nuutti Suvinen 2013 Leppävirran Viri
M8 1 km V 15.12. Jouni Leikas 2012 Pieksämäen Veikot
M8 1 km V 15.12. Paulus Kinnunen 2012 Pieksämäen Veikot
MYL 15 km V 15.12. Ville Happonen 1995 Kiteen Urheilijat
MYL 15 km V 15.12. Lauri Niemi 1994 Lappeen Riento
MYL 15 km V 15.12. Juuso Tilaeus 1988 Rantasalmen Urheilijat
MYL 15 km V 15.12. Aki Heinonen 1986 Viialan Viri
N10 2 km V 15.12. Kristiina Rinta-Jaskari 2010 Lappeen Riento
N10 2 km V 15.12. Liina Suvinen 2011 Leppävirran Viri
N10 2 km V 15.12. Lilli-Lotta Kaiponen 2011 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 15.12. Lotta Lindholm 2010 Savonlinnan Hiihtoseura
N12 2 km V 15.12. Kiira Karttunen 2008 Imatran Urheilijat
N12 2 km V 15.12. Sara Ehrnrooth 2008 Juvan Urheilijat
N12 2 km V 15.12. Netta Paloheimo 2009 Kerimäen Urheilijat
N12 2 km V 15.12. Elina Leikas 2008 Pieksämäen Veikot
N12 2 km V 15.12. Netta Rauhanen 2009 Puijon Hiihtoseura
N12 2 km V 15.12. Venja Pennanen 2009 Puijon Hiihtoseura
N12 2 km V 15.12. Isla Mähönen 2009 Rantasalmen Urheilijat
N12 2 km V 15.12. Siiri Lindholm 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 3 km V 15.12. Venla Räikkönen 2007 Imatran Urheilijat
N14 3 km V 15.12. Matilda Salonen 2006 Juvan Urheilijat
N14 3 km V 15.12. Oosa Kantanen 2006 Juvan Urheilijat
N14 3 km V 15.12. Silja Himanen 2007 Juvan Urheilijat
N14 3 km V 15.12. Jenna Ravolainen 2007 Kangasniemen Kalske
N14 3 km V 15.12. Peppi Seppänen 2007 Kerimäen Urheilijat
N14 3 km V 15.12. Aada Rauos 2007 Kouvolan Hiihtoseura
N14 3 km V 15.12. Isla Kinnunen 2006 Pieksämäen Veikot
N14 3 km V 15.12. Lotta Rauhanen 2007 Puijon Hiihtoseura
N14 3 km V 15.12. Ranja Pennanen 2006 Puijon Hiihtoseura
N14 3 km V 15.12. Janna-Julia Tilaeus 2007 Rantasalmen Urheilijat
N14 3 km V 15.12. Ella-Sofia Kaiponen 2007 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 3 km V 15.12. Elsa Kairikko 2007 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 3 km V 15.12. Ella Repo 2006 Simpeleen Urheilijat
N16 5 km V 15.12. Elina Sainio 2005 Lappeen Riento
N16 5 km V 15.12. Pauliina Kirvesniemi 2005 Mikkelin Hiihtäjät
N16 5 km V 15.12. Venla Miettinen 2004 Mikkelin Hiihtäjät
N16 5 km V 15.12. Saana Kinnunen 2004 Pieksämäen Veikot
N16 5 km V 15.12. Pinja Yläharju 2005 Puumalan Hiihtäjät
N16 5 km V 15.12. Iida-Emilia Kaiponen 2004 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 5 km V 15.12. Kiia Karttunen 2004 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 5 km V 15.12. Lotta Kairikko 2005 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 5 km V 15.12. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 15.12. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
N18 5 km V 15.12. Aino-Kaisa Taipale 2002 Kouvolan Hiihtoseura
N18 5 km V 15.12. Nanna Rauos 2003 Kouvolan Hiihtoseura
N18 5 km V 15.12. Veera Kiljunen 2003 Puumalan Hiihtäjät
N18 5 km V 15.12. Helmiina Lantta 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 5 km V 15.12. Maija Tiainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 5 km V 15.12. Vilma Pylkkänen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N18 5 km V 15.12. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N20 5 km V 15.12. Eerika Salomäki 2001 Keravan Urheilijat
N20 5 km V 15.12. Hanna-Sofia Karhula 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 5 km V 15.12. Jenna Niskanen 2000 Nilsiän Nujakka
N20 5 km V 15.12. Riina Niskanen 2001 Nilsiän Nujakka
N20 5 km V 15.12. Johanna Kiljunen 2001 Puumalan Hiihtäjät
N20 5 km V 15.12. Kerttu Seppänen 2001 Sulkavan Urheilijat 41
N20 5 km V 15.12. Sara Urpalainen 2000 Vehkalahden Veikot
N20 5 km V 15.12. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
N50 3 km V 15.12. Jaana Mäkelä 1966 Polvijärven Vauhti
N50 3 km V 15.12. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N70 3 km V 15.12. Liisa Kämäräinen 1949 Rantasalmen Urheilijat
N8 1 km V 15.12. Heta Räisänen 2013 Joroisten Urheilijat
N8 1 km V 15.12. Veera Auvinen 2012 Rantasalmen Urheilijat
NYL 5 km V 15.12. Sini Alusniemi 1981 Ikaalisten Urheilijat
NYL 5 km V 15.12. Merja Eronen 1991 Puijon Hiihtoseura
NYL 5 km V 15.12. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
NYL 5 km V 15.12. Netta Tuhkanen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 5 km V 15.12. Terttu Lappi 1986 Siilinjärven Hiihtoseura