Tampereen Talvikisat/ KristaCup -osakilpailu

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 11.1.2020-12.1.2020
Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 8.1.20 23:59:59
Kilpailun nimi Tampereen Talvikisat/ KristaCup -osakilpailu
Kilpailun numero 056
Kilpailupaikka Tampere
Kilpailupaikan osoite Kuntokatu 5, 33520 Tampere
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 11.01.2020
Väliaikalähtö kilpailu. KristaCup on 7-16 -vuotiaiden sarjoissa
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 15 km
M8 P 1.5 km
N8 P 1.5 km
M10 P 3 km
N10 P 3 km
M12 P 4.5 km
N12 P 4.5 km
M14 P 6 km
N14 P 6 km
M16 P 10.5 km
N16 P 10.5 km
M18 P 15 km
N18 P 15 km
M40 P 15 km
N40 P 10.5 km
M50 P 10.5 km
N50 P 10.5 km
M60 P 10.5 km
N60 P 10.5 km
Kilpailupäivä 2: Su 12.01.2020
Väliaikalähtö kilpailu.
Sarja Matka
MYL V 10.5 km
NYL V 6 km
M8 V 1.5 km
N8 V 1.5 km
M10 V 1.5 km
N10 V 1.5 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 4.5 km
N14 V 4.5 km
M16 V 6 km
N16 V 6 km
M18 V 10.5 km
N18 V 6 km
M40 V 10.5 km
N40 V 6 km
M50 V 6 km
N50 V 6 km
M60 V 6 km
N60 V 6 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Tampereen Yritys
Seuranumero 10343773
Yhteyshenkilö Jeri Koponen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 045 650 2324
GSM
Fax
WWW-osoite www.tampereenyritys.fi
Sähköposti jjerii@hotmail.fi
Ilmoittautumiset Kilmossa 8.1.2020 Klo 24 mennessä. Sähköpostilla jjerii@hotmail.fi
Osanottomaksut 15€ / 16v ja nuoremmat 12€ Osallistumismaksuun sisältyy 2e KristaCup-osuus, jonka Hämeen Hiihto käyttää KristaCup -palkintoihin
Pankki ja tilinro FI30 4726 0010 0785 12, POP Pankki Tampereen Yritys
TD/TDA Kai Samposalo
Tiedustelut ja lisäinfo Jeri Koponen, 045 650 2324, jjerii@hotmail.fi
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus Kts. muuta tietoa
Palkinnot ja palkintojen jako Kahdessa osassa, Ensimmäinen noin puolivälissä kilpailua 7-14v, Loput kilpailun jälkeen. Miesten ja naisten yleisessä sarjassa pokaalit + rahapalkinnot kokonaiskilpailun mukaan. Lapsille ja nuorille tavarapalkintoja ja pokaalit. Palkittavien määrä ilmoitetaan kilpailupaikan ilmoitustaululla ja nettisivuilla osallistuja määrän tarkennettua.
Muuta tietoa Miesten ja naisten yleisessä sarjassa kokonaiskilpailu joka ratkaistaan molempien päivien yhteenlasketulla ajalla. Kolmelle parhaalle rahapalkinnot seuraavasti.
1: 150€ 2. 100€ 3. 50€.


Hermica on perheomisteinen hotelli osoitteessa
Insinöörinkatu 78. Huoneita on 50. Suksihuoltoon tarjolla lämmin tila
autohallimme pohjakerroksessa.
Huomioitavaksi myös kätevä yhteys Hervannasta Kauppiin itäistä
ohitustietä käyttäen.


Tarjoamme majoitusta hiihtokisaan osallistujille ja tukijoukoille
erikoishintaan:


1hh 69€/vrk (norm 80€)
2hh 79€/vrk (norm. 96€)
Lisävuode 24€


Tarjoushinta saatavissa mainitsemalla Tampereen Yrityksen Talvikisat.


Varauksen voi tehdä:
sähköpostitse: sales@hermica.fi
tai soittamalla:
03-365 1111
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 3 km P 11.1. Hermanni Latonummi 2010 Hollolan Urheilijat -46
M10 3 km P 11.1. Juho Seppälä 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 3 km P 11.1. Matias Joutvuo 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 3 km P 11.1. Sisu Lehtonen 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 3 km P 11.1. Eino Liuha 2010 Kangasalan Kisa
M10 3 km P 11.1. Viljo Linnamaa 2010 Kangasalan Kisa
M10 3 km P 11.1. Elias Tiisanoja 2011 Keuruun Kisailijat
M10 3 km P 11.1. Aleksi Kivistö 2011 Lempäälän Kisa
M10 3 km P 11.1. Luka Laurila 2011 Lempäälän Kisa
M10 3 km P 11.1. Okko Koskinen 2011 Lempäälän Kisa
M10 3 km P 11.1. Roope Itävuo 2011 Lempäälän Kisa
M10 3 km P 11.1. Saku Repo 2010 Lempäälän Kisa
M10 3 km P 11.1. Niki Sirén 2010 Raision Kuula
M10 3 km P 11.1. Kasper Ekonoja 2010 Ski Jyväskylä
M10 3 km P 11.1. Lukas Karjaluoto 2010 Ski Jyväskylä
M10 3 km P 11.1. Martti Kulmala 2010 Tampereen Pyrintö
M10 3 km P 11.1. Toivo Leveelahti 2011 Valkeakosken Haka
M10 3 km P 11.1. Antti Tuomisto 2010 Vammalan Seudun Voima
M10 3 km P 11.1. Visa Lampila 2010 Vammalan Seudun Voima
M10 3 km P 11.1. Väinö Koivu 2010 Vammalan Seudun Voima
M10 3 km P 11.1. Oskari Hankaniemi 2011 Ylöjärven Ryhti
M12 4.5 km P 11.1. Eemil Veikkola 2008 Espoon Hiihtoseura
M12 4.5 km P 11.1. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M12 4.5 km P 11.1. Olli Seppälä 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 4.5 km P 11.1. Vilho Peltotalo 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 4.5 km P 11.1. Tuomas Suopajärvi 2009 Kalannin Vankka
M12 4.5 km P 11.1. Lennu Seppänen 2009 Kangasalan Kisa
M12 4.5 km P 11.1. Niilo Linnamaa 2008 Kangasalan Kisa
M12 4.5 km P 11.1. Rasmus Ijäs 2009 Kangasalan Kisa
M12 4.5 km P 11.1. Eetu Kinnunen 2009 Kankaantaan Kisa
M12 4.5 km P 11.1. Aapeli Karislahti 2008 Lempäälän Kisa
M12 4.5 km P 11.1. Joona Kivistö 2009 Lempäälän Kisa
M12 4.5 km P 11.1. Aatos Hämäläinen 2008 Pakilan Veto
M12 4.5 km P 11.1. Amos Korin 2008 Pargas IF
M12 4.5 km P 11.1. Jonathan Virta 2009 Pargas IF
M12 4.5 km P 11.1. Eemeli Varemäki 2008 Perniön Urheilijat
M12 4.5 km P 11.1. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
M12 4.5 km P 11.1. Eero Siivonen 2009 Pirkkalan Hiihtäjät
M12 4.5 km P 11.1. Elias Vähä-Ypyä 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
M12 4.5 km P 11.1. Mikael Kynkäänniemi 2008 Pöytyän Urheilijat
M12 4.5 km P 11.1. Milo Äyrämö 2009 Ski Jyväskylä
M12 4.5 km P 11.1. Eero Hietala 2009 Teiskon Urheilijat
M12 4.5 km P 11.1. Olavi Tuomisto 2008 Vammalan Seudun Voima
M12 4.5 km P 11.1. Toivo Koivu 2009 Vammalan Seudun Voima
M12 4.5 km P 11.1. Viljami Vuosku 2009 Vantaan Hiihtoseura
M12 4.5 km P 11.1. Eeli Haverinen 2008 Ylöjärven Ryhti
M14 6 km P 11.1. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M14 6 km P 11.1. Noa Lax 2006 Borgå Akilles
M14 6 km P 11.1. Valtteri Liukkonen 2007 Borgå Akilles
M14 6 km P 11.1. Anton Kemppi 2007 Espoon Hiihtoseura
M14 6 km P 11.1. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M14 6 km P 11.1. Joel Seppälä 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 6 km P 11.1. Kalle Kulju 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 6 km P 11.1. Christoffer Höglund 2007 IF Sibbo-Vargarna
M14 6 km P 11.1. Frans Rintamäki 2007 Kankaanpään Urheilijat
M14 6 km P 11.1. Henri Saunaluoma 2006 Kankaanpään Urheilijat
M14 6 km P 11.1. Rami Tuominen 2006 Kankaanpään Urheilijat
M14 6 km P 11.1. Verneri Lehtinen 2006 Lauttakylän Luja
M14 6 km P 11.1. Väinö Länsiluoto 2007 Pakilan Veto
M14 6 km P 11.1. Benjamin Virta 2006 Pargas IF
M14 6 km P 11.1. Linus Korin 2006 Pargas IF
M14 6 km P 11.1. Eevert Salonen 2007 Pöytyän Urheilijat
M14 6 km P 11.1. Elias Ruokostenpohja 2007 Ski Jyväskylä
M14 6 km P 11.1. Patrik Rautiainen 2006 Ski Jyväskylä
M14 6 km P 11.1. Eemeli Halonen 2007 Vantaan Hiihtoseura
M14 6 km P 11.1. Niilo Aivelo 2006 Vantaan Hiihtoseura
M14 6 km P 11.1. Lauri Sakki 2007 Vehkalahden Veikot
M14 6 km P 11.1. Eino Kärkimaa 2007 Ylöjärven Ryhti
M14 6 km P 11.1. Erik Lillqvist 2007 Ylöjärven Ryhti
M14 6 km P 11.1. Jesse Sandberg 2007 Österby Sportklubb
M16 10.5 km P 11.1. Elias Ala-Heikkilä 2005 Asikkalan Raikas
M16 10.5 km P 11.1. Elliot Fjeldkåsa 2004 Espoon Hiihtoseura
M16 10.5 km P 11.1. Tuomas Lindholm 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M16 10.5 km P 11.1. Lauri Saarinen 2004 Kalannin Vankka
M16 10.5 km P 11.1. Aatu Seppänen 2004 Kangasalan Kisa
M16 10.5 km P 11.1. Konsta Soikkeli 2004 Kymin Koskenpojat
M16 10.5 km P 11.1. Taneli Salminen 2005 Noormarkun Nopsa
M16 10.5 km P 11.1. Topias Salminen 2004 Noormarkun Nopsa
M16 10.5 km P 11.1. Lukas Kuuttinen 2005 Närpes Kraft Skidförening
M16 10.5 km P 11.1. Eetu Takomo 2004 Skiteam 105
M16 10.5 km P 11.1. Tomas-Casimir Niemi 2004 Tampereen Yritys
M16 10.5 km P 11.1. Tuomas Hietala 2004 Teiskon Urheilijat
M16 10.5 km P 11.1. Elias Lehtonen 2004 Ulvilan Ura
M16 10.5 km P 11.1. Eetu Koskinen 2005 Viialan Viri
M18 15 km P 11.1. Amos Nordman 2002 Borgå Akilles
M18 15 km P 11.1. Anton Liukkonen 2003 Borgå Akilles
M18 15 km P 11.1. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M18 15 km P 11.1. Roope Juntunen 2003 Kangasalan Kisa
M18 15 km P 11.1. Tuukka Kupiainen 2003 Kankaantaan Kisa
M18 15 km P 11.1. Jesper Lietzén 2002 Pargas IF
M18 15 km P 11.1. Akseli Lindgren 2002 Raision Kuula
M18 15 km P 11.1. Juho Veikkolainen 2002 Valkeakosken Haka
M18 15 km P 11.1. Eetu Kärkäinen 2003 Viialan Viri
M18 15 km P 11.1. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M40 15 km P 11.1. Arvo Luts 1976 Borgå Akilles
M40 15 km P 11.1. Sam Fransman 1976 IF Sibbo-Vargarna
M40 15 km P 11.1. Heikki Karjaluoto 1977 Oulun Kilpa-Veljet
M40 15 km P 11.1. Toni Hyyryläinen 1975 Pakilan Veto
M40 15 km P 11.1. Niilo Ruotsalainen 1979 Pyhäjärven Pohti
M40 15 km P 11.1. Jani Hiltunen 1972 Riihimäen Kiista-Veikot
M40 15 km P 11.1. Santeri Ryhänen 1977 Vantaan Hiihtoseura
M40 15 km P 11.1. Tero Uusitalo 1970 Vantaan Hiihtoseura
M40 15 km P 11.1. Tönu Illaru 1971 Vihdin Viesti
M40 15 km P 11.1. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
M50 10.5 km P 11.1. Mika Tervala 1968 Hollolan Urheilijat -46
M50 10.5 km P 11.1. Ari-Pekka Lassila 1969 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M50 10.5 km P 11.1. Christer Lindberg 1961 IF Sibbo-Vargarna
M50 10.5 km P 11.1. Jari Paavola 1964 Pargas IF
M50 10.5 km P 11.1. Harri Ala-Lahti 1961 Seinäjoen Hiihtoseura
M50 10.5 km P 11.1. Reijo Niemi 1962 Vantaan Hiihtoseura
M60 10.5 km P 11.1. Sakari Matikainen 1949 Espoon Tapiot
M60 10.5 km P 11.1. Mikael Ramstedt 1960 Pargas IF
M60 10.5 km P 11.1. Pentti Mikkonen 1954 Riihimäen Kiista-Veikot
M60 10.5 km P 11.1. Timo Pullinen 1954 Tampereen Maratonklubi
M60 10.5 km P 11.1. Antti Ojala 1955 Tampereen Pyrintö
M60 10.5 km P 11.1. Leo Ukkonen 1956 Tampereen Pyrintö
M60 10.5 km P 11.1. Harri Mäkelä 1948 Vammalan Seudun Voima
M60 10.5 km P 11.1. Heikki Ruokonen 1955 Vehkalahden Veikot
M60 10.5 km P 11.1. Rainer Hakamäki 1956 Virtain Urheilijat
M8 1.5 km P 11.1. Aaretti Latonummi 2013 Hollolan Urheilijat -46
M8 1.5 km P 11.1. Vilho Mennala 2012 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1.5 km P 11.1. Arttu Ylilehto 2013 Lempäälän Kisa
M8 1.5 km P 11.1. Juho Vainikkala 2013 Pöytyän Urheilijat
M8 1.5 km P 11.1. Topias Karjaluoto 2012 Ski Jyväskylä
M8 1.5 km P 11.1. Joosep Alarotu 2013 Teiskon Urheilijat
M8 1.5 km P 11.1. Kasperi Vuosku 2013 Vantaan Hiihtoseura
M8 1.5 km P 11.1. Urho Hankaniemi 2013 Ylöjärven Ryhti
MYL 15 km P 11.1. Axel Nordman 2000 Borgå Akilles
MYL 15 km P 11.1. Eetu Liukkonen 2000 Borgå Akilles
MYL 15 km P 11.1. Leevi Liukkonen 2000 Borgå Akilles
MYL 15 km P 11.1. Patrik Ingman 2001 Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.1. Sami Nuuttila 1999 Hollolan Urheilijat -46
MYL 15 km P 11.1. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.1. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.1. Lukas Lindberg 1988 IF Sibbo-Vargarna
MYL 15 km P 11.1. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
MYL 15 km P 11.1. Henri Äijö 1983 Laitilan Jyske
MYL 15 km P 11.1. Mikael Lähteenmäki 1989 Laitilan Jyske
MYL 15 km P 11.1. Eero Joukas 1999 Pöytyän Urheilijat
MYL 15 km P 11.1. Elias Järventaus 1999 Ski Jyväskylä
MYL 15 km P 11.1. Miika Ruokonen 1990 Ski Jyväskylä
MYL 15 km P 11.1. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 15 km P 11.1. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
MYL 15 km P 11.1. Lauri Joukas 2001 Teuvan Rivakka
MYL 15 km P 11.1. Elias Mäntynen 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 15 km P 11.1. Roni Hiitelä 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL 15 km P 11.1. Topias Torvinen 2001 Ylöjärven Ryhti
N10 3 km P 11.1. Iira-Nella Norrbacka 2011 Asikkalan Raikas
N10 3 km P 11.1. Maria Tiits 2010 Kangasalan Kisa
N10 3 km P 11.1. Sanni Keskinen 2011 Kangasalan Kisa
N10 3 km P 11.1. Sini Vallittu 2010 Kangasalan Kisa
N10 3 km P 11.1. Hilda Rintamäki 2011 Kankaanpään Urheilijat
N10 3 km P 11.1. Ella Rajala 2010 Lempäälän Kisa
N10 3 km P 11.1. Julia Sköld 2011 Nakkilan Vire
N10 3 km P 11.1. Milja Anttila 2011 Nakkilan Vire
N10 3 km P 11.1. Amanda Onnela 2010 Oriveden Ponnistus
N10 3 km P 11.1. Elli Leppä 2011 Oriveden Ponnistus
N10 3 km P 11.1. Emmi Hämäläinen 2011 Oriveden Ponnistus
N10 3 km P 11.1. Roosa Teho 2010 Oriveden Ponnistus
N10 3 km P 11.1. Linn Mattsson 2011 Pargas IF
N10 3 km P 11.1. Elina Varemäki 2011 Perniön Urheilijat
N10 3 km P 11.1. Wilma Aarnio 2011 Perniön Urheilijat
N10 3 km P 11.1. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
N10 3 km P 11.1. Anni Siivonen 2011 Pirkkalan Hiihtäjät
N10 3 km P 11.1. Martta Uusipaikka 2011 Pöytyän Urheilijat
N10 3 km P 11.1. Hilla Ruokostenpohja 2011 Ski Jyväskylä
N10 3 km P 11.1. Petra Rautiainen 2010 Ski Jyväskylä
N10 3 km P 11.1. Maija Häkli 2010 Teiskon Urheilijat
N10 3 km P 11.1. Aurora Lehtonen 2010 Ulvilan Ura
N10 3 km P 11.1. Saara Torro 2011 Vantaan Hiihtoseura
N10 3 km P 11.1. Senni Kivistö 2010 Vantaan Hiihtoseura
N10 3 km P 11.1. Iiris Helenius 2010 Viialan Viri
N12 4.5 km P 11.1. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N12 4.5 km P 11.1. Aino Tonteri 2008 Hyvinkään Hiihtoseura
N12 4.5 km P 11.1. Alisa Heijasto 2008 Hyvinkään Hiihtoseura
N12 4.5 km P 11.1. Alma Peltotalo 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 4.5 km P 11.1. Silva Kulju 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 4.5 km P 11.1. Venla Mennala 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 4.5 km P 11.1. Ronja Turunen 2008 Lahden Hiihtoseura
N12 4.5 km P 11.1. Liina Laine 2008 Lauttakylän Luja
N12 4.5 km P 11.1. Aada Ylilehto 2009 Lempäälän Kisa
N12 4.5 km P 11.1. Aino Koskinen 2008 Lempäälän Kisa
N12 4.5 km P 11.1. Jenny Sköld 2009 Nakkilan Vire
N12 4.5 km P 11.1. Kerttu Anttila 2008 Nakkilan Vire
N12 4.5 km P 11.1. Venla Länsiluoto 2009 Pakilan Veto
N12 4.5 km P 11.1. Cecilia Lietzén 2009 Pargas IF
N12 4.5 km P 11.1. Theresia Johansson 2008 Pargas IF
N12 4.5 km P 11.1. Greta Aarnio 2009 Perniön Urheilijat
N12 4.5 km P 11.1. Elma Uusipaikka 2008 Pöytyän Urheilijat
N12 4.5 km P 11.1. Jatta Haltsonen 2009 Pöytyän Urheilijat
N12 4.5 km P 11.1. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N12 4.5 km P 11.1. Hertta Pitkänen 2009 Teiskon Urheilijat
N12 4.5 km P 11.1. Eedla Halonen 2009 Vantaan Hiihtoseura
N12 4.5 km P 11.1. Lydia Salonen 2009 Vantaan Hiihtoseura
N12 4.5 km P 11.1. Usva Torro 2009 Vantaan Hiihtoseura
N12 4.5 km P 11.1. Reea Hiitelä 2009 Ylöjärven Ryhti
N12 4.5 km P 11.1. Tilta-Maria Liuksiala 2008 Ylöjärven Ryhti
N12 4.5 km P 11.1. Isabelle Malmberg 2009 Österby Sportklubb
N14 6 km P 11.1. Alisa Kiiski 2007 Borgå Akilles
N14 6 km P 11.1. Alina Virtanen 2006 Espoon Hiihtoseura
N14 6 km P 11.1. Emma Riihilahti 2007 Hollolan Urheilijat -46
N14 6 km P 11.1. Julia Haaranen 2006 Hyvinkään Hiihtoseura
N14 6 km P 11.1. Meeri Summanen 2006 Hyvinkään Hiihtoseura
N14 6 km P 11.1. Anni Saarinen 2007 Kalannin Vankka
N14 6 km P 11.1. Aino Aarnio 2007 Kangasalan Kisa
N14 6 km P 11.1. Iiris Ijäs 2007 Kangasalan Kisa
N14 6 km P 11.1. Tuuli Vallittu 2007 Kangasalan Kisa
N14 6 km P 11.1. Hetaliina Karkiainen 2007 Keuruun Kisailijat
N14 6 km P 11.1. Iiris Pousi 2006 Lahden Hiihtoseura
N14 6 km P 11.1. Viia Vuorikoski 2006 Lahden Hiihtoseura
N14 6 km P 11.1. Emilia Ylilehto 2007 Lempäälän Kisa
N14 6 km P 11.1. Aino Anttila 2006 Nakkilan Vire
N14 6 km P 11.1. Anna Stenroos 2006 Nakkilan Vire
N14 6 km P 11.1. Emilia Helmi 2007 Noormarkun Nopsa
N14 6 km P 11.1. Ellinor Halonen 2006 Närpes Kraft Skidförening
N14 6 km P 11.1. Daniela Lietzén 2006 Pargas IF
N14 6 km P 11.1. Rebecka Backholm 2007 Pargas IF
N14 6 km P 11.1. Karoliina Olli 2006 Pöytyän Urheilijat
N14 6 km P 11.1. Sandra Mariani 2007 Tampereen Hiihtoseura
N14 6 km P 11.1. Helmi Haavisto 2006 Tampereen Pyrintö
N14 6 km P 11.1. Ilona Mäkelä 2007 Tampereen Pyrintö
N14 6 km P 11.1. Kerttu Kulmala 2007 Tampereen Pyrintö
N14 6 km P 11.1. Venla Lehtonen 2006 Ulvilan Ura
N14 6 km P 11.1. Amanda Saltbacka 2006 Valkeakosken Haka
N14 6 km P 11.1. Matilda Saltbacka 2006 Valkeakosken Haka
N14 6 km P 11.1. Aada Suominen 2007 Vantaan Hiihtoseura
N14 6 km P 11.1. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N14 6 km P 11.1. Miina Palonen 2007 Ylöjärven Ryhti
N14 6 km P 11.1. Jill Friberg 2006 Österby Sportklubb
N14 6 km P 11.1. Rebecca Malmberg 2006 Österby Sportklubb
N16 10.5 km P 11.1. Ida Suuronen 2004 Borgå Akilles
N16 10.5 km P 11.1. Wilma Lax 2004 Borgå Akilles
N16 10.5 km P 11.1. Annu Virtanen 2004 Espoon Hiihtoseura
N16 10.5 km P 11.1. Ada Aarnio 2005 Kangasalan Kisa
N16 10.5 km P 11.1. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N16 10.5 km P 11.1. Helmi Karkiainen 2005 Keuruun Kisailijat
N16 10.5 km P 11.1. Veera Väisänen 2005 Lahden Hiihtoseura
N16 10.5 km P 11.1. Amanda Yli-Futka 2004 Nakkilan Vire
N16 10.5 km P 11.1. Emilia Johansson 2005 Pargas IF
N16 10.5 km P 11.1. Jenna Ylönen 2005 Pargas IF
N16 10.5 km P 11.1. Matilda Åberg 2005 Pargas IF
N16 10.5 km P 11.1. Aino Uusipaikka 2004 Pöytyän Urheilijat
N16 10.5 km P 11.1. Pauliina Koivuniemi 2004 Tampereen Pyrintö
N16 10.5 km P 11.1. Annukka Linnainmaa 2005 Valkeakosken Haka
N16 10.5 km P 11.1. Ella Sytelä 2005 Vantaan Hiihtoseura
N18 15 km P 11.1. Ada Kiiski 2003 Borgå Akilles
N18 15 km P 11.1. Kaarina Nurminen 2002 Kangasalan Kisa
N18 15 km P 11.1. Noora Daavitsainen 2003 Keravan Urheilijat
N18 15 km P 11.1. Henna Viitala 2003 Lahden Hiihtoseura
N18 15 km P 11.1. Sara Laurén 2003 Pargas IF
N18 15 km P 11.1. Ilana Onnela 2003 Skiteam 105
N18 15 km P 11.1. Ronja Haavisto 2003 Tampereen Pyrintö
N18 15 km P 11.1. Hilda Salonen 2003 Vantaan Hiihtoseura
N18 15 km P 11.1. Vilma Sytelä 2002 Vantaan Hiihtoseura
N18 15 km P 11.1. Matleena Palonen 2003 Ylöjärven Ryhti
N40 15 km P 11.1. Malin Johansson 1979 Pargas IF
N40 15 km P 11.1. Hanna-Mari Siivonen 1980 Pirkkalan Hiihtäjät
N40 15 km P 11.1. Anna-Liisa Häkkinen 1976 Punkalaitumen Kunto
N50 10.5 km P 11.1. Pirjo Laurén 1962 Espoon Hiihtoseura
N50 10.5 km P 11.1. Mirva Pynnönen 1962 Joutsan Pommi
N50 10.5 km P 11.1. Jaana Kuittinen 1962 Tampereen Yritys
N50 10.5 km P 11.1. Tytti Pelkonen 1966 Tampereen Yritys
N60 10.5 km P 11.1. Aino Berg 1956 Tampereen Yritys
N8 1.5 km P 11.1. Isla-Riina Norrbacka 2012 Asikkalan Raikas
N8 1.5 km P 11.1. Mailis Ijäs 2013 Kangasalan Kisa
N8 1.5 km P 11.1. Anni Kinnunen 2012 Kankaantaan Kisa
N8 1.5 km P 11.1. Siiri Saarinen 2012 Kankaantaan Kisa
N8 1.5 km P 11.1. Aino Siivonen 2013 Pirkkalan Hiihtäjät
N8 1.5 km P 11.1. Mette Häkkinen 2012 Punkalaitumen Kunto
N8 1.5 km P 11.1. Elviira Salonen 2012 Pöytyän Urheilijat
N8 1.5 km P 11.1. Milja Häkli 2013 Teiskon Urheilijat
N8 1.5 km P 11.1. Mea Jade Alexandra Väisänen 2013 Vantaan Hiihtoseura
N8 1.5 km P 11.1. Alina Luttinen 2012 Viialan Viri
N8 1.5 km P 11.1. Erin Helenius 2012 Viialan Viri
NYL 15 km P 11.1. Ida Tonteri 2001 Hyvinkään Hiihtoseura
NYL 15 km P 11.1. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 15 km P 11.1. Heta Jalonen 1991 Lempäälän Kisa
NYL 15 km P 11.1. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
NYL 15 km P 11.1. Amanda Saari 2000 Tampereen Pyrintö
NYL 15 km P 11.1. Janita Jäntti 1996 Vantaan Hiihtoseura
NYL 15 km P 11.1. Klaara Leponiemi 1998 Viialan Viri
M10 1.5 km V 12.1. Eelis Koskinen 2010 Hollolan Urheilijat -46
M10 1.5 km V 12.1. Hermanni Latonummi 2010 Hollolan Urheilijat -46
M10 1.5 km V 12.1. Kevin Niittyviita 2011 Hollolan Urheilijat -46
M10 1.5 km V 12.1. Antti Mäkelä 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 1.5 km V 12.1. Joona Mäkelä 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 1.5 km V 12.1. Juho Seppälä 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 1.5 km V 12.1. Matias Joutvuo 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 1.5 km V 12.1. Sisu Lehtonen 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 1.5 km V 12.1. Eino Liuha 2010 Kangasalan Kisa
M10 1.5 km V 12.1. Elias Tiisanoja 2011 Keuruun Kisailijat
M10 1.5 km V 12.1. Axel Koiranen 2011 Lahden Hiihtoseura
M10 1.5 km V 12.1. Eikka Kiljunen 2010 Lahden Hiihtoseura
M10 1.5 km V 12.1. Aleksi Kivistö 2011 Lempäälän Kisa
M10 1.5 km V 12.1. Okko Koskinen 2011 Lempäälän Kisa
M10 1.5 km V 12.1. Saku Repo 2010 Lempäälän Kisa
M10 1.5 km V 12.1. Eemeli Taponen 2010 Pakilan Veto
M10 1.5 km V 12.1. Urho Haverinen 2010 Pakilan Veto
M10 1.5 km V 12.1. Adrian Ducander 2011 Pargas IF
M10 1.5 km V 12.1. Matias Holma 2011 Pöytyän Urheilijat
M10 1.5 km V 12.1. Tuure Kulju 2010 Pöytyän Urheilijat
M10 1.5 km V 12.1. Niki Sirén 2010 Raision Kuula
M10 1.5 km V 12.1. Kasper Ekonoja 2010 Ski Jyväskylä
M10 1.5 km V 12.1. Lukas Karjaluoto 2010 Ski Jyväskylä
M10 1.5 km V 12.1. Topi Alin 2011 Säkylän Urheilijat
M10 1.5 km V 12.1. Rasmus Samposalo 2010 Tampereen Pyrintö
M10 1.5 km V 12.1. Antti Tuomisto 2010 Vammalan Seudun Voima
M10 1.5 km V 12.1. Visa Lampila 2010 Vammalan Seudun Voima
M10 1.5 km V 12.1. Väinö Koivu 2010 Vammalan Seudun Voima
M10 1.5 km V 12.1. Sulo Lahtinen 2010 Vihdin Viesti
M10 1.5 km V 12.1. Oskari Hankaniemi 2011 Ylöjärven Ryhti
M10 1.5 km V 12.1. Ron Nyman 2010 Österby Sportklubb
M12 3 km V 12.1. Aapeli Oila 2008 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 12.1. Aaro Helenius 2009 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 12.1. Eemil Veikkola 2008 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 12.1. Evert Ikonen 2008 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 12.1. Hugo Hindsberg 2008 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 12.1. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 12.1. Matias Kohtala 2009 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km V 12.1. Jaakko Jussila 2008 Honkajoen Seudun Urheilijat
M12 3 km V 12.1. Olli Seppälä 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km V 12.1. Kevin Hildén 2009 IF Sibbo-Vargarna
M12 3 km V 12.1. Tuomas Suopajärvi 2009 Kalannin Vankka
M12 3 km V 12.1. Eetu Kinnunen 2009 Kankaantaan Kisa
M12 3 km V 12.1. Antti Kirves 2008 Keravan Urheilijat
M12 3 km V 12.1. Eevert Nurmela 2009 Lahden Hiihtoseura
M12 3 km V 12.1. Aapeli Karislahti 2008 Lempäälän Kisa
M12 3 km V 12.1. Joona Kivistö 2009 Lempäälän Kisa
M12 3 km V 12.1. Joonas Kolehmainen 2009 Lempäälän Kisa
M12 3 km V 12.1. Matias Ruissalo 2008 Oriveden Ponnistus
M12 3 km V 12.1. Aatos Hämäläinen 2008 Pakilan Veto
M12 3 km V 12.1. Amos Korin 2008 Pargas IF
M12 3 km V 12.1. Jonathan Virta 2009 Pargas IF
M12 3 km V 12.1. Eemeli Varemäki 2008 Perniön Urheilijat
M12 3 km V 12.1. Onni Vuorinen 2008 Perniön Urheilijat
M12 3 km V 12.1. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
M12 3 km V 12.1. Eero Siivonen 2009 Pirkkalan Hiihtäjät
M12 3 km V 12.1. Mikael Kynkäänniemi 2008 Pöytyän Urheilijat
M12 3 km V 12.1. Veikka Kulju 2008 Pöytyän Urheilijat
M12 3 km V 12.1. Elis Köpsi 2009 Rajamäen Kehitys
M12 3 km V 12.1. Henrik Ahoniemi 2009 Rajamäen Kehitys
M12 3 km V 12.1. Niklas Lehtinen 2009 Rasti-Lukko
M12 3 km V 12.1. Milo Äyrämö 2009 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 12.1. Olavi Tuomisto 2008 Vammalan Seudun Voima
M12 3 km V 12.1. Toivo Koivu 2009 Vammalan Seudun Voima
M12 3 km V 12.1. Samuli Ylipelkonen 2009 Vantaan Hiihtoseura
M12 3 km V 12.1. Toivo Mikkola 2008 Viialan Viri
M12 3 km V 12.1. Eeli Haverinen 2008 Ylöjärven Ryhti
M12 3 km V 12.1. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M14 4.5 km V 12.1. Einar Vickholm 2007 Borgå Akilles
M14 4.5 km V 12.1. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M14 4.5 km V 12.1. Noa Lax 2006 Borgå Akilles
M14 4.5 km V 12.1. Anton Kemppi 2007 Espoon Hiihtoseura
M14 4.5 km V 12.1. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M14 4.5 km V 12.1. Juho Koskinen 2007 Hollolan Urheilijat -46
M14 4.5 km V 12.1. Joel Seppälä 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 4.5 km V 12.1. Kalle Kulju 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 4.5 km V 12.1. Frans Rintamäki 2007 Kankaanpään Urheilijat
M14 4.5 km V 12.1. Verneri Lehtinen 2006 Lauttakylän Luja
M14 4.5 km V 12.1. Oliver Kaikkonen 2007 Lempäälän Kisa
M14 4.5 km V 12.1. Väinö Länsiluoto 2007 Pakilan Veto
M14 4.5 km V 12.1. Benjamin Virta 2006 Pargas IF
M14 4.5 km V 12.1. Linus Korin 2006 Pargas IF
M14 4.5 km V 12.1. Emil Köpsi 2006 Rajamäen Kehitys
M14 4.5 km V 12.1. Touko Salmikivi 2006 Rajamäen Kehitys
M14 4.5 km V 12.1. Luukas Lehtinen 2007 Rasti-Lukko
M14 4.5 km V 12.1. Elias Ruokostenpohja 2007 Ski Jyväskylä
M14 4.5 km V 12.1. Lauri Huhtanen 2007 Ski Jyväskylä
M14 4.5 km V 12.1. Patrik Rautiainen 2006 Ski Jyväskylä
M14 4.5 km V 12.1. Veeti Liuha 2007 Vammalan Seudun Voima
M14 4.5 km V 12.1. Veli Lampila 2007 Vammalan Seudun Voima
M14 4.5 km V 12.1. Aatu Ylipelkonen 2006 Vantaan Hiihtoseura
M14 4.5 km V 12.1. Jaakko Ajo 2006 Vantaan Hiihtoseura
M14 4.5 km V 12.1. Kasper Lassig 2006 Vantaan Hiihtoseura
M14 4.5 km V 12.1. Joona Koskinen 2006 Viialan Viri
M14 4.5 km V 12.1. Eino Kärkimaa 2007 Ylöjärven Ryhti
M14 4.5 km V 12.1. Elias Palomäki 2006 Ylöjärven Ryhti
M14 4.5 km V 12.1. Erik Lillqvist 2007 Ylöjärven Ryhti
M16 6 km V 12.1. Elias Ala-Heikkilä 2005 Asikkalan Raikas
M16 6 km V 12.1. Aleksi Murtoniemi 2004 Espoon Hiihtoseura
M16 6 km V 12.1. Robin Fransman 2004 IF Sibbo-Vargarna
M16 6 km V 12.1. Robin Hildén 2004 IF Sibbo-Vargarna
M16 6 km V 12.1. Hannes Nurminen 2004 Jämsänkosken Ilves
M16 6 km V 12.1. Lauri Saarinen 2004 Kalannin Vankka
M16 6 km V 12.1. Taneli Salminen 2005 Noormarkun Nopsa
M16 6 km V 12.1. Topias Salminen 2004 Noormarkun Nopsa
M16 6 km V 12.1. Christoffer Ingman 2004 Norrvalla Ski Team
M16 6 km V 12.1. Sisu Rannikko 2005 Pakilan Veto
M16 6 km V 12.1. Artur Pahlman 2004 Pargas IF
M16 6 km V 12.1. Marius Ducander 2004 Pargas IF
M16 6 km V 12.1. Aukusti Arvola 2004 Pirkkalan Hiihtäjät
M16 6 km V 12.1. Eetu Takomo 2004 Skiteam 105
M16 6 km V 12.1. Tomas-Casimir Niemi 2004 Tampereen Yritys
M16 6 km V 12.1. Thomas Saarela 2005 Valkeakosken Haka
M16 6 km V 12.1. Eetu Koskinen 2005 Viialan Viri
M16 6 km V 12.1. Konsta Uuttera 2005 Ylöjärven Ryhti
M18 10.5 km V 12.1. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M18 10.5 km V 12.1. Elias Hannula 2003 Espoon Hiihtoseura
M18 10.5 km V 12.1. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
M18 10.5 km V 12.1. Taavi Nyström 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10.5 km V 12.1. Samuli Kuusinen 2002 Jämin Jänne
M18 10.5 km V 12.1. Tuukka Kupiainen 2003 Kankaantaan Kisa
M18 10.5 km V 12.1. Samuli Jalonen 2003 Lempäälän Kisa
M18 10.5 km V 12.1. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
M18 10.5 km V 12.1. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M18 10.5 km V 12.1. Valtteri Heinimaa 2002 Tampereen Yritys
M18 10.5 km V 12.1. Benjamin Saarela 2002 Valkeakosken Haka
M18 10.5 km V 12.1. Juho Veikkolainen 2002 Valkeakosken Haka
M18 10.5 km V 12.1. Turkka Nieminen 2003 Valkeakosken Haka
M18 10.5 km V 12.1. Oliver Lassig 2003 Vantaan Hiihtoseura
M18 10.5 km V 12.1. Rasmus Ahoniemi 2003 Vantaan Hiihtoseura
M18 10.5 km V 12.1. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M40 10.5 km V 12.1. Arvo Luts 1976 Borgå Akilles
M40 10.5 km V 12.1. Jani Koiranen 1979 Hollolan Urheilijat -46
M40 10.5 km V 12.1. Tero Tahvanainen 1977 Hollolan Urheilijat -46
M40 10.5 km V 12.1. Ilkka Nurminen 1974 Kangasalan Kisa
M40 10.5 km V 12.1. Kai Samposalo 1978 Lahden Hiihtoseura
M40 10.5 km V 12.1. Esa Seppä 1979 Lempäälän Kisa
M40 10.5 km V 12.1. Markus Välimäki 1977 Lempäälän Kisa
M40 10.5 km V 12.1. Jani Köpsi 1974 Nurmijärven Hiihtoseura
M40 10.5 km V 12.1. Heikki Karjaluoto 1977 Oulun Kilpa-Veljet
M40 10.5 km V 12.1. Niklas Westerlund 1975 Pargas IF
M40 10.5 km V 12.1. Jyri-Juhani Hyvärinen 1971 Suonenjoen Vasama
M40 10.5 km V 12.1. Marko Alin 1980 Säkylän Urheilijat
M40 10.5 km V 12.1. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
M50 6 km V 12.1. Seppo Vinkanharju 1964 Hyvinkään Hiihtäjät
M50 6 km V 12.1. Ari-Pekka Lassila 1969 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M50 6 km V 12.1. Kai Samelin 1969 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M50 6 km V 12.1. Arto Hakala 1970 Lempäälän Kisa
M50 6 km V 12.1. Ari Niittymäki 1965 Skiteam 105
M50 6 km V 12.1. Kari Niemi 1963 Skiteam 105
M50 6 km V 12.1. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M50 6 km V 12.1. Reijo Niemi 1962 Vantaan Hiihtoseura
M60 6 km V 12.1. Sakari Matikainen 1949 Espoon Tapiot
M60 6 km V 12.1. Tom Rosenlund 1954 Pargas IF
M60 6 km V 12.1. Timo Pullinen 1954 Tampereen Maratonklubi
M60 6 km V 12.1. Antti Ojala 1955 Tampereen Pyrintö
M60 6 km V 12.1. Leo Ukkonen 1956 Tampereen Pyrintö
M60 6 km V 12.1. Pekka Siiskonen 1959 Tampereen Pyrintö
M60 6 km V 12.1. Pertti Tapani Östman 1958 Tampereen Yritys
M60 6 km V 12.1. Hannu Laine 1960 Vammalan Seudun Voima
M60 6 km V 12.1. Harri Mäkelä 1948 Vammalan Seudun Voima
M60 6 km V 12.1. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M8 1.5 km V 12.1. Aaretti Latonummi 2013 Hollolan Urheilijat -46
M8 1.5 km V 12.1. Vilho Mennala 2012 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1.5 km V 12.1. Kaarle Tiits 2012 Kangasalan Kisa
M8 1.5 km V 12.1. Emil Ruissalo 2013 Oriveden Ponnistus
M8 1.5 km V 12.1. Topias Karjaluoto 2012 Ski Jyväskylä
M8 1.5 km V 12.1. Reima Lahtinen 2012 Vihdin Viesti
M8 1.5 km V 12.1. Urho Hankaniemi 2013 Ylöjärven Ryhti
M8 1.5 km V 12.1. Anton Nyman 2012 Österby Sportklubb
MYL 10.5 km V 12.1. Onni-Kalle Lahdelma 2000 Hollolan Urheilijat -46
MYL 10.5 km V 12.1. Roope Nyström 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
MYL 10.5 km V 12.1. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10.5 km V 12.1. Aki Järvelä 1990 Iso-Mustajärven Urheilijat
MYL 10.5 km V 12.1. Jussi Jussila 2000 Jämin Jänne
MYL 10.5 km V 12.1. Olli Niemi 1998 Kangasalan Kisa
MYL 10.5 km V 12.1. Jaska Lius 2000 Kankaantaan Kisa
MYL 10.5 km V 12.1. Henri Kaukanen 1986 Kuoreveden Kärki
MYL 10.5 km V 12.1. Akseli Nuutinen 2001 Lahden Hiihtoseura
MYL 10.5 km V 12.1. Jan-Eric Passell 1988 Pargas IF
MYL 10.5 km V 12.1. Eevert Toivonen 1997 Pirkkalan Hiihtäjät
MYL 10.5 km V 12.1. Eero Joukas 1999 Pöytyän Urheilijat
MYL 10.5 km V 12.1. Juuso Ruohonen 1992 Pöytyän Urheilijat
MYL 10.5 km V 12.1. Aleksi Koskela 1998 Sippolan Kunto
MYL 10.5 km V 12.1. Jere Helminen 1999 Skiteam 105
MYL 10.5 km V 12.1. Ville Mäkelä 1984 Tampereen Pyrintö
MYL 10.5 km V 12.1. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 10.5 km V 12.1. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 10.5 km V 12.1. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
MYL 10.5 km V 12.1. Lauri Joukas 2001 Teuvan Rivakka
MYL 10.5 km V 12.1. Jyri Korhonen 1989 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10.5 km V 12.1. Vilho Moilanen 1992 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10.5 km V 12.1. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10.5 km V 12.1. Kalle Rytkönen 1988 Vihdin Viesti
MYL 10.5 km V 12.1. Roni Hiitelä 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL 10.5 km V 12.1. Topias Torvinen 2001 Ylöjärven Ryhti
N10 1.5 km V 12.1. Mette Miettinen 2010 Espoon Hiihtoseura
N10 1.5 km V 12.1. Hilla-Tuuli Korpela 2011 Hollolan Urheilijat -46
N10 1.5 km V 12.1. Maria Tiits 2010 Kangasalan Kisa
N10 1.5 km V 12.1. Sanni Keskinen 2011 Kangasalan Kisa
N10 1.5 km V 12.1. Hilda Rintamäki 2011 Kankaanpään Urheilijat
N10 1.5 km V 12.1. Kaisa Kirves 2011 Keravan Urheilijat
N10 1.5 km V 12.1. Ella Rajala 2010 Lempäälän Kisa
N10 1.5 km V 12.1. Lidia Karislahti 2010 Lempäälän Kisa
N10 1.5 km V 12.1. Julia Sköld 2011 Nakkilan Vire
N10 1.5 km V 12.1. Wilhelmiina Ruohomäki 2011 Nakkilan Vire
N10 1.5 km V 12.1. Jenny Viitanen 2010 Noormarkun Nopsa
N10 1.5 km V 12.1. Elina Varemäki 2011 Perniön Urheilijat
N10 1.5 km V 12.1. Wilma Aarnio 2011 Perniön Urheilijat
N10 1.5 km V 12.1. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
N10 1.5 km V 12.1. Anni Siivonen 2011 Pirkkalan Hiihtäjät
N10 1.5 km V 12.1. Martta Uusipaikka 2011 Pöytyän Urheilijat
N10 1.5 km V 12.1. Ilona Utriainen 2010 Raision Kuula
N10 1.5 km V 12.1. Hilla Ruokostenpohja 2011 Ski Jyväskylä
N10 1.5 km V 12.1. Petra Rautiainen 2010 Ski Jyväskylä
N10 1.5 km V 12.1. Maija Häkli 2010 Teiskon Urheilijat
N10 1.5 km V 12.1. Amanda Lassig 2011 Vantaan Hiihtoseura
N10 1.5 km V 12.1. Ida Saarela 2010 Vantaan Hiihtoseura
N10 1.5 km V 12.1. Saara Torro 2011 Vantaan Hiihtoseura
N10 1.5 km V 12.1. Senni Kivistö 2010 Vantaan Hiihtoseura
N10 1.5 km V 12.1. Iiris Helenius 2010 Viialan Viri
N12 3 km V 12.1. Charlotte Knape 2009 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Ebba Miettinen 2008 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Emilia Tulokas 2009 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Meri-Tuuli Hane 2008 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Siru Soininen 2009 Espoon Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Lumi-Pihla Korpela 2009 Hollolan Urheilijat -46
N12 3 km V 12.1. Aino Tonteri 2008 Hyvinkään Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Alisa Heijasto 2008 Hyvinkään Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Salla Niemi 2007 Hyvinkään Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Alma Peltotalo 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Nia Kytäjä 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Salla Lehtonen 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Silva Kulju 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Venla Mennala 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Ronja Turunen 2008 Lahden Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Aino Koskinen 2008 Lempäälän Kisa
N12 3 km V 12.1. Jenny Sköld 2009 Nakkilan Vire
N12 3 km V 12.1. Venla Länsiluoto 2009 Pakilan Veto
N12 3 km V 12.1. Theresia Johansson 2008 Pargas IF
N12 3 km V 12.1. Greta Aarnio 2009 Perniön Urheilijat
N12 3 km V 12.1. Lotta Pesu 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
N12 3 km V 12.1. Elma Uusipaikka 2008 Pöytyän Urheilijat
N12 3 km V 12.1. Jatta Haltsonen 2009 Pöytyän Urheilijat
N12 3 km V 12.1. Anni Rohila 2009 Rasti-Lukko
N12 3 km V 12.1. Olivia Puranen 2008 Ski Jyväskylä
N12 3 km V 12.1. Leona Lönngren 2008 Vantaan Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Usva Torro 2009 Vantaan Hiihtoseura
N12 3 km V 12.1. Tilta-Maria Liuksiala 2008 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km V 12.1. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km V 12.1. Isabelle Malmberg 2009 Österby Sportklubb
N14 4.5 km V 12.1. Essi Laapas 2006 Anjalan Liitto
N14 4.5 km V 12.1. Alina Virtanen 2006 Espoon Hiihtoseura
N14 4.5 km V 12.1. Julia Haaranen 2006 Hyvinkään Hiihtoseura
N14 4.5 km V 12.1. Meeri Summanen 2006 Hyvinkään Hiihtoseura
N14 4.5 km V 12.1. Eveliina Hakala 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N14 4.5 km V 12.1. Anni Saarinen 2007 Kalannin Vankka
N14 4.5 km V 12.1. Aino Aarnio 2007 Kangasalan Kisa
N14 4.5 km V 12.1. Hetaliina Karkiainen 2007 Keuruun Kisailijat
N14 4.5 km V 12.1. Helmiina Nurmela 2007 Lahden Hiihtoseura
N14 4.5 km V 12.1. Iida Palviainen 2007 Lahden Hiihtoseura
N14 4.5 km V 12.1. Iiris Pousi 2006 Lahden Hiihtoseura
N14 4.5 km V 12.1. Viia Vuorikoski 2006 Lahden Hiihtoseura
N14 4.5 km V 12.1. Anna Stenroos 2006 Nakkilan Vire
N14 4.5 km V 12.1. Maija Vuori 2007 Nakkilan Vire
N14 4.5 km V 12.1. Emilia Helmi 2007 Noormarkun Nopsa
N14 4.5 km V 12.1. Rebecca Nyberg 2007 Pargas IF
N14 4.5 km V 12.1. Rebecka Backholm 2007 Pargas IF
N14 4.5 km V 12.1. Ronja Westerlund 2006 Pargas IF
N14 4.5 km V 12.1. Karoliina Olli 2006 Pöytyän Urheilijat
N14 4.5 km V 12.1. Helmi Haavisto 2006 Tampereen Pyrintö
N14 4.5 km V 12.1. Ilona Mäkelä 2007 Tampereen Pyrintö
N14 4.5 km V 12.1. Aada Suominen 2007 Vantaan Hiihtoseura
N14 4.5 km V 12.1. Anna Kerko 2007 Vantaan Hiihtoseura
N14 4.5 km V 12.1. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N14 4.5 km V 12.1. Miina Palonen 2007 Ylöjärven Ryhti
N14 4.5 km V 12.1. Jill Friberg 2006 Österby Sportklubb
N14 4.5 km V 12.1. Rebecca Malmberg 2006 Österby Sportklubb
N14 4.5 km V 12.1. Therese Äbb 2006 Österby Sportklubb
N16 6 km V 12.1. Ida Suuronen 2004 Borgå Akilles
N16 6 km V 12.1. Wilma Lax 2004 Borgå Akilles
N16 6 km V 12.1. Annu Virtanen 2004 Espoon Hiihtoseura
N16 6 km V 12.1. Riina Alarotu 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N16 6 km V 12.1. Aino Saarinen 2005 Kalannin Vankka
N16 6 km V 12.1. Elisa Pirilä 2004 Kalannin Vankka
N16 6 km V 12.1. Ada Aarnio 2005 Kangasalan Kisa
N16 6 km V 12.1. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N16 6 km V 12.1. Helmi Karkiainen 2005 Keuruun Kisailijat
N16 6 km V 12.1. Minea Mannerkivi 2004 Lahden Hiihtoseura
N16 6 km V 12.1. Veera Väisänen 2005 Lahden Hiihtoseura
N16 6 km V 12.1. Andréa Nyberg 2005 Pargas IF
N16 6 km V 12.1. Emilia Johansson 2005 Pargas IF
N16 6 km V 12.1. Jenna Ylönen 2005 Pargas IF
N16 6 km V 12.1. Aino Uusipaikka 2004 Pöytyän Urheilijat
N16 6 km V 12.1. Pauliina Koivuniemi 2004 Tampereen Pyrintö
N16 6 km V 12.1. Annukka Linnainmaa 2005 Valkeakosken Haka
N16 6 km V 12.1. Ilona Lampila 2004 Vammalan Seudun Voima
N16 6 km V 12.1. Lyydia Rainio 2004 Vantaan Hiihtoseura
N16 6 km V 12.1. Noora Laine 2004 Ylöjärven Ryhti
N18 6 km V 12.1. Anni Heinonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N18 6 km V 12.1. Siiri Kejonen 2003 Hollolan Urheilijat -46
N18 6 km V 12.1. Sonja Hakala 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N18 6 km V 12.1. Silja Lamminmäki 2003 Kangasalan Kisa
N18 6 km V 12.1. Noora Daavitsainen 2003 Keravan Urheilijat
N18 6 km V 12.1. Anni Gustafsson 2002 Lahden Hiihtoseura
N18 6 km V 12.1. Anniina Jokinen 2002 Lahden Hiihtoseura
N18 6 km V 12.1. Emmi Kiljunen 2002 Lahden Hiihtoseura
N18 6 km V 12.1. Henna Viitala 2003 Lahden Hiihtoseura
N18 6 km V 12.1. Ada Mäkinen 2003 Noormarkun Nopsa
N18 6 km V 12.1. Lisa-Sofie Fabig 2002 Noormarkun Nopsa
N18 6 km V 12.1. Nea Vähäsarja 2003 Pakilan Veto
N18 6 km V 12.1. Wilma Westerlund 2002 Pargas IF
N18 6 km V 12.1. Vilma Pesu 2003 Pirkkalan Hiihtäjät
N18 6 km V 12.1. Ilana Onnela 2003 Skiteam 105
N18 6 km V 12.1. Ronja Haavisto 2003 Tampereen Pyrintö
N18 6 km V 12.1. Aino Vuorinen 2002 Valkeakosken Haka
N18 6 km V 12.1. Katja Linnainmaa 2003 Valkeakosken Haka
N18 6 km V 12.1. Siiri Toivanen 2002 Vantaan Hiihtoseura
N18 6 km V 12.1. Anni Laine 2002 Ylöjärven Ryhti
N18 6 km V 12.1. Matleena Palonen 2003 Ylöjärven Ryhti
N40 6 km V 12.1. Anne Alarotu 1976 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N40 6 km V 12.1. Susanna Tainio 1975 Kannuksen Ura
N40 6 km V 12.1. Malin Johansson 1979 Pargas IF
N40 6 km V 12.1. Hanna-Mari Siivonen 1980 Pirkkalan Hiihtäjät
N40 6 km V 12.1. Anna-Liisa Häkkinen 1976 Punkalaitumen Kunto
N50 6 km V 12.1. Pirjo Laurén 1962 Espoon Hiihtoseura
N50 6 km V 12.1. Jaana Kuittinen 1962 Tampereen Yritys
N50 6 km V 12.1. Tytti Pelkonen 1966 Tampereen Yritys
N60 6 km V 12.1. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
N8 1.5 km V 12.1. Anni Kinnunen 2012 Kankaantaan Kisa
N8 1.5 km V 12.1. Siiri Saarinen 2012 Kankaantaan Kisa
N8 1.5 km V 12.1. Aino Siivonen 2013 Pirkkalan Hiihtäjät
N8 1.5 km V 12.1. Mette Häkkinen 2012 Punkalaitumen Kunto
N8 1.5 km V 12.1. Elviira Salonen 2012 Pöytyän Urheilijat
N8 1.5 km V 12.1. Alisa Äyrämö 2012 Ski Jyväskylä
N8 1.5 km V 12.1. Milja Häkli 2013 Teiskon Urheilijat
NYL 6 km V 12.1. Sofia Valasti 2001 Borgå Akilles
NYL 6 km V 12.1. Essi Leikas 2001 Hollolan Urheilijat -46
NYL 6 km V 12.1. Ida Tonteri 2001 Hyvinkään Hiihtoseura
NYL 6 km V 12.1. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 6 km V 12.1. Sini Alusniemi 1981 Ikaalisten Urheilijat
NYL 6 km V 12.1. Janette Mäki 1992 Karinaisten Kunto
NYL 6 km V 12.1. Heta Jalonen 1991 Lempäälän Kisa
NYL 6 km V 12.1. Saana Lahdelma 1998 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 6 km V 12.1. Elisa Parkkinen 1998 Pyhäjärven Pohti
NYL 6 km V 12.1. Milla Alikeskikylä 2001 Pöytyän Urheilijat
NYL 6 km V 12.1. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
NYL 6 km V 12.1. Amanda Saari 2000 Tampereen Pyrintö
NYL 6 km V 12.1. Elsa Heinikainen 1998 Tampereen Pyrintö
NYL 6 km V 12.1. Sonja Lahtinen 1999 Valkeakosken Haka
NYL 6 km V 12.1. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 6 km V 12.1. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 6 km V 12.1. Klaara Leponiemi 1998 Viialan Viri