Jalas-Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 15.2.2020
Kilpailun alkamisajankohta 12.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 13.2.20 23:59:59
Kilpailun nimi Jalas-Hiihdot
Kilpailun numero 070
Kilpailupaikka Jalasjärvi, ampumahiihtostadion
Kilpailupaikan osoite Lempilaaksontie 61, 61600 Jalasjärvi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 15.02.2020
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 1 km
N10 V 1 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 5 km
M65 V 5 km
N65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Jalasjärven Jalas
Seuranumero 10350151
Yhteyshenkilö Antti Viinamäki
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 579 7779
GSM
Fax
WWW-osoite https://jalasjarvenjalas.fi/hiihto
Sähköposti antti.viinamaki@anvianet.fi
Ilmoittautumiset Kilmoon to 13.2 klo 24:00 mennessä
Osanottomaksut 16v ja alle 10€, muut 15€
Pankki ja tilinro FI7150770240020997, Jalasjärven Jalas
TD/TDA Annmari Viljanmaa/Anna-Maija Koskela
Tiedustelut ja lisäinfo Antti Viinamäki, 040-5797779, antti.viinamaki@anvianet.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Valtatie 3:lta
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Matkoihin ja reitteihin voi tulla muutoksia lumiolosuhteiden vuoksi
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1 km V 15.2. Elias Sundberg 2010 IF Minken
M10 1 km V 15.2. Kaarlo Orhanen 2011 Ilmajoen Kisailijat
M10 1 km V 15.2. Jaakko Puumila 2010 Jalasjärven Jalas
M10 1 km V 15.2. Juho Puumila 2010 Jalasjärven Jalas
M10 1 km V 15.2. Okko Koskinen 2011 Lempäälän Kisa
M10 1 km V 15.2. Eino Myllymäki 2011 Parkanon Urheilijat
M10 1 km V 15.2. Aatos Pirttinen 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 1 km V 15.2. Joona Meriläinen 2010 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 1 km V 15.2. Peetu Mukkala 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 1 km V 15.2. Topias Riskula 2011 Teuvan Rivakka
M12 2 km V 15.2. Arvi Riutta 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M12 2 km V 15.2. Hannes Sundberg 2008 IF Minken
M12 2 km V 15.2. Johannes Orhanen 2009 Ilmajoen Kisailijat
M12 2 km V 15.2. Antero Yli-Peltola 2009 Jalasjärven Jalas
M12 2 km V 15.2. Rasmus Koski 2009 Jalasjärven Jalas
M12 2 km V 15.2. Konsta Kalliomäki 2009 Kauhajoen Karhu
M12 2 km V 15.2. Lauri Peura 2008 Kauhajoen Karhu
M12 2 km V 15.2. Johannes Syrjälä 2008 Kortesjärven Järvi-Veikot
M12 2 km V 15.2. Kalle Huhdankoski 2009 Kortesjärven Järvi-Veikot
M12 2 km V 15.2. Luka Hohtari 2009 Nakkilan Vire
M12 2 km V 15.2. Oula Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
M12 2 km V 15.2. Onni Fränti 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
M12 2 km V 15.2. Santtu Mylläri 2008 Teuvan Rivakka
M12 2 km V 15.2. Joonas Köykkä 2008 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 2 km V 15.2. Juuso Koski 2008 Ylistaron Kilpa-Veljet
M14 3 km V 15.2. Arttu Viinamäki 2006 Jalasjärven Jalas
M14 3 km V 15.2. Frans Rintamäki 2007 Kankaanpään Urheilijat
M14 3 km V 15.2. Henri Saunaluoma 2006 Kankaanpään Urheilijat
M14 3 km V 15.2. Lari Riippi 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M14 3 km V 15.2. Eemil Koskinen 2006 Teiskon Urheilijat
M14 3 km V 15.2. Eino Kärkimaa 2007 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km V 15.2. Mika Kärkkäinen 2005 Norrvalla Ski Team
M16 5 km V 15.2. Jani Köykkä 2005 Ylistaron Kilpa-Veljet
M16 5 km V 15.2. Akseli Latvala 2004 Ähtärin Urheilijat
M18 10 km V 15.2. Matias Nevala 2003 Seinäjoen Hiihtoseura
M20 10 km V 15.2. Lauri Hievanen 2000 Vahdon Tuisku
M35 10 km V 15.2. Mikael Blomback 1985 Jurvan Urheilijat
M35 10 km V 15.2. Miikka Raivio 1976 Virtain Urheilijat
M35 10 km V 15.2. Lasse Lehtisyrjä 1983 Ylöjärven Urheilijat
M35 10 km V 15.2. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
M55 5 km V 15.2. Jarmo Lautanen 1960 Alajärven Ankkurit
M55 5 km V 15.2. Thommy Klemets 1956 IF Fyren
M55 5 km V 15.2. Asko Sippola 1962 Kuortaneen Kunto
M55 5 km V 15.2. Ari Lundahl 1965 Lapuan Virkiä
M55 5 km V 15.2. Rauno Tuomi 1957 Nakkilan Vire
M55 5 km V 15.2. Ari Niittymäki 1965 Skiteam 105
M55 5 km V 15.2. Kari Niemi 1963 Skiteam 105
M55 5 km V 15.2. Hannu Laine 1960 Vammalan Seudun Voima
M65 5 km V 15.2. Eero Saarenketo 1954 Alajärven Ankkurit
M65 5 km V 15.2. Sakari Matikainen 1949 Espoon Tapiot
M65 5 km V 15.2. Aki Aho-Mantila 1951 Ilmajoen Kisailijat
M65 5 km V 15.2. Väinö Pääkkö 1947 Kankaantaan Kisa
M65 5 km V 15.2. Tom Rosenlund 1954 Pargas IF
M65 5 km V 15.2. Mauri Hautala 1954 Seinäjoen Hiihtoseura
M65 5 km V 15.2. Antti Ojala 1955 Tampereen Pyrintö
M65 5 km V 15.2. Harri Mäkelä 1948 Vammalan Seudun Voima
M65 5 km V 15.2. Jouko Kaukanen 1955 Virtain Urheilijat
M65 5 km V 15.2. Juhani Niinimäki 1954 Virtain Urheilijat
M65 5 km V 15.2. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M8 1 km V 15.2. Lenni Riutta 2012 Härmänseudun Hiihtäjät
M8 1 km V 15.2. Topias Kangas 2012 Härmänseudun Hiihtäjät
MYL 10 km V 15.2. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 10 km V 15.2. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km V 15.2. Santeri Virta 1993 Parkanon Urheilijat
MYL 10 km V 15.2. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
N10 1 km V 15.2. Vera Korkiakangas 2011 Härmänseudun Hiihtäjät
N10 1 km V 15.2. Heta Harju 2011 Ilmajoen Kisailijat
N10 1 km V 15.2. Alma Saari 2010 Jalasjärven Jalas
N10 1 km V 15.2. Eerika Manninen 2011 Jalasjärven Jalas
N10 1 km V 15.2. Lumia Keski-Kokko 2011 Jalasjärven Jalas
N10 1 km V 15.2. Manna Keski-Kokko 2010 Jalasjärven Jalas
N10 1 km V 15.2. Sara Saarela 2010 Jalasjärven Jalas
N10 1 km V 15.2. Hilda Rintamäki 2011 Kankaanpään Urheilijat
N10 1 km V 15.2. Elli Äyrä 2011 Kortesjärven Järvi-Veikot
N10 1 km V 15.2. Nova Enlund 2011 Närpes Kraft Skidförening
N10 1 km V 15.2. Elsa Myllymäki 2010 Parkanon Urheilijat
N10 1 km V 15.2. Noora Hietamäki 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
N10 1 km V 15.2. Katri Uusitalo 2010 Teuvan Rivakka
N10 1 km V 15.2. Netta Saarela 2010 Teuvan Rivakka
N12 2 km V 15.2. Elina Viinamäki 2009 Jalasjärven Jalas
N12 2 km V 15.2. Saana Kuoppala 2008 Kauhajoen Karhu
N12 2 km V 15.2. Fanni Äyrä 2008 Kortesjärven Järvi-Veikot
N12 2 km V 15.2. Aino Koskinen 2008 Lempäälän Kisa
N12 2 km V 15.2. Inka Kuusiluoma 2008 Parkanon Urheilijat
N12 2 km V 15.2. Aliisa Riippi 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2 km V 15.2. Kerttu Rajala 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2 km V 15.2. Minttu Meriläinen 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2 km V 15.2. Tilta-Maria Liuksiala 2008 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 15.2. Aino Aarnio 2007 Kangasalan Kisa
N14 3 km V 15.2. Siiri Laino 2007 Kankaanpään Urheilijat
N14 3 km V 15.2. Olivia Kumara 2006 Norrvalla Ski Team
N14 3 km V 15.2. Isabella Enlund 2007 Närpes Kraft Skidförening
N14 3 km V 15.2. Maija Rajala 2007 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 15.2. Johanna Naskali 2006 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 15.2. Miina Mäki-Korte 2006 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 15.2. Ada Aarnio 2005 Kangasalan Kisa
N16 5 km V 15.2. Siiri Peura 2004 Kauhajoen Karhu
N16 5 km V 15.2. Julia Enlund 2004 Närpes Kraft Skidförening
N18 5 km V 15.2. Silja Lamminmäki 2003 Kangasalan Kisa
N18 5 km V 15.2. Kati Vertanen 2003 Saarijärven Pullistus
N20 5 km V 15.2. Wilhelmiina Liuksiala 2001 Ylöjärven Ryhti
NYL 5 km V 15.2. Annika Sjöström 1988 IF Åsarna
NYL 5 km V 15.2. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 5 km V 15.2. Heta Jalonen 1991 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 15.2. Milla Rajala 1997 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 15.2. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura