130. Kestilän Laskiaishiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 23.2.2020
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 19.2.20 23:59:59
Kilpailun nimi 130. Kestilän Laskiaishiihdot
Kilpailun numero 103
Kilpailupaikka Kestilä
Kilpailupaikan osoite 92700 Kestilä Taipaleentie 29
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Su 23.02.2020
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
N35 V 5 km
M40 V 5 km
M45 V 5 km
M50 V 5 km
N50 V 5 km
M55 V 5 km
M60 V 5 km
M65 V 5 km
N65 V 5 km
M70 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kestilän Kisa-Veikot
Seuranumero 10348927
Yhteyshenkilö Erkki Tiikkaja
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 520 4270
GSM
Fax
WWW-osoite www.kestilankisaveikot.net
Sähköposti erkki.tiikkaja@pp.inet.fi
Ilmoittautumiset 19.2.2020 Klo23:59 mennessä
Osanottomaksut Alle 16v 10,00e muut 15,00e Kestilän Kisa-Veikot
Pankki ja tilinro FI 08 5138 0840 0004 20
Tiedustelut ja lisäinfo Erkki Tiikkaja puh. 0405204270
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 23.2. Jarno Mannala 2010 Iisalmen Visa
M10 2 km V 23.2. Eero Seväkivi 2012 Laitasaaren Veto
M10 2 km V 23.2. Elias Tihinen 2012 Laitasaaren Veto
M10 2 km V 23.2. Ohto Järviluoma 2010 Nivalan Urheilijat
M10 2 km V 23.2. Kasper Ekonoja 2010 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 23.2. Hannes Leinonen 2011 Utajärven Urheilijat
M12 3 km V 23.2. Vilho Käräjäoja 2009 Haapaveden Urheilijat
M12 3 km V 23.2. Niko Liuska 2008 Kempeleen Kiri
M12 3 km V 23.2. Joel Mäki 2008 Kiuruveden Urheilijat
M12 3 km V 23.2. Heikki Seväkivi 2009 Laitasaaren Veto
M12 3 km V 23.2. Matias Tihinen 2009 Laitasaaren Veto
M12 3 km V 23.2. Ukko Järviluoma 2009 Nivalan Urheilijat
M12 3 km V 23.2. Matias Latomaa 2009 Vetelin Urheilijat
M14 5 km V 23.2. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M14 5 km V 23.2. Jesse Lifflander 2007 Saloisten Reipas
M14 5 km V 23.2. Juho Hyyryläinen 2006 Vaalan Karhu
M16 5 km V 23.2. Jesse Mokko 2004 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 23.2. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 23.2. Lauri Saarela 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 10 km V 23.2. Werneri Pudas 2000 Alavieskan Viri
M20 10 km V 23.2. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
M20 10 km V 23.2. Aleksi Salmela 2000 Haapajärven Kiilat
M20 10 km V 23.2. Tuomas Törnvall 2000 Kalajoen Junkkarit
M20 10 km V 23.2. Antti-Jussi Räsänen 2001 Puijon Hiihtoseura
M20 10 km V 23.2. Elias Erkkilä 2000 Saloisten Reipas
M20 10 km V 23.2. Veikka Ylilauri 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 10 km V 23.2. Santtu Panttila 2000 Teuvan Rivakka
M40 5 km V 23.2. Markku Siponen 1979 Kiuruveden Urheilijat
M40 5 km V 23.2. Jani Tuovila 1976 Sievin Sisu
M40 5 km V 23.2. Juha Latomaa 1979 Vetelin Urheilijat
M40 5 km V 23.2. Timo Kaveri 1979 Yli-Iin Naseva
M45 5 km V 23.2. Ismo Parkkonen 1966 IF Åsarna
M45 5 km V 23.2. Jani Laine 1974 Kuivasjärven Aura
M45 5 km V 23.2. Petri Pulkkinen 1973 Leppävirran Urheilijat
M45 5 km V 23.2. Harri Karjalainen 1974 Vantaan Hiihtoseura
M50 5 km V 23.2. Jari Mannala 1970 Iisalmen Visa
M50 5 km V 23.2. Ilkka Kinnunen 1969 Kajaanin Hiihtäjät
M50 5 km V 23.2. Arto Hakala 1970 Lempäälän Kisa
M50 5 km V 23.2. Janne Tuhkalainen 1970 Mikkelin Hiihtäjät
M50 5 km V 23.2. Jouko Helenius 1967 Pulkkilan Ponsi
M50 5 km V 23.2. Tommi Hyttinen 1969 Saloisten Salama
M50 5 km V 23.2. Matti Roininen 1968 Valtimon Vasama
M55 5 km V 23.2. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
M55 5 km V 23.2. Seppo Laukkanen 1964 Iisalmen Visa
M55 5 km V 23.2. Jukka Puustinen 1965 Kainuun Hiihtoseura
M55 5 km V 23.2. Veli Matti Kuronen 1964 Kainuun Hiihtoseura
M55 5 km V 23.2. Simo Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M55 5 km V 23.2. Valto Kinnunen 1964 Kajaanin Hiihtäjät
M55 5 km V 23.2. Arto Nissinen 1964 Keuruun Kisailijat
M55 5 km V 23.2. Jari Mäkelä 1963 Keuruun Kisailijat
M55 5 km V 23.2. Juha Juntunen 1965 Kiuruveden Urheilijat
M55 5 km V 23.2. Arto Heiskanen 1965 Sonkajärven Pahka
M60 5 km V 23.2. Jorma Aalto 1957 Iin Urheilijat
M60 5 km V 23.2. Timo Hämäläinen 1959 Kainuun Hiihtoseura
M60 5 km V 23.2. Teijo Niskanen 1957 Kiuruveden Urheilijat
M60 5 km V 23.2. Ari Svanberg 1958 Lapinlahden Veto
M60 5 km V 23.2. Jari Svanberg 1959 Lapinlahden Veto
M60 5 km V 23.2. Jouko Karppinen 1958 Utajärven Urheilijat
M60 5 km V 23.2. Veikko Mannermaa 1960 Utajärven Urheilijat
M65 5 km V 23.2. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 5 km V 23.2. Martti Tenhunen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 5 km V 23.2. Keijo Salonen 1951 Oulun Kilpa-Veljet
M65 5 km V 23.2. Kari Hyttinen 1955 Suomussalmen Rasti
M65 5 km V 23.2. Paavo Oilinki 1953 Utajärven Urheilijat
M65 5 km V 23.2. Leino Nisula 1951 Virtain Urheilijat
M70 5 km V 23.2. Mauno Hanhela 1945 Haukiputaan Heitto
M70 5 km V 23.2. Sauli Hujanen 1947 Iisalmen Visa
M70 5 km V 23.2. Eero Okkonen 1950 Kainuun Hiihtoseura
M70 5 km V 23.2. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M70 5 km V 23.2. Paavo Pajunen 1950 Rantasalmen Urheilijat
M70 5 km V 23.2. Eero Vehkala 1948 Saloisten Reipas
MYL 10 km V 23.2. Matti Korhonen 1995 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 23.2. Miska Tervala 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL 10 km V 23.2. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 10 km V 23.2. Miro Karppanen 1998 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 23.2. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL 10 km V 23.2. Joni Mustonen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km V 23.2. Tuomas Harjula 1998 Keravan Urheilijat
MYL 10 km V 23.2. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
MYL 10 km V 23.2. Timo Pikkarainen 1985 Kokkolan Veikot
MYL 10 km V 23.2. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL 10 km V 23.2. Arto Pauna 1985 Oulaisten Huima
MYL 10 km V 23.2. Joona Männistö 1992 Oulaisten Huima
MYL 10 km V 23.2. Marko Törmänen 1971 Oulun Kilpa-Veljet
MYL 10 km V 23.2. Iiro-Mikko Harju 1995 Pohti SkiTeam
MYL 10 km V 23.2. Joni Mäki 1995 Pohti SkiTeam
MYL 10 km V 23.2. Juuso Mäkelä 1994 Pohti SkiTeam
MYL 10 km V 23.2. Miikka Kinnunen 1991 Pohti SkiTeam
MYL 10 km V 23.2. Tero Similä 1980 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 23.2. Joonas Sarkkinen 1994 Puijon Hiihtoseura
MYL 10 km V 23.2. Viljo Juntunen 1983 Ristijärven Pyry
MYL 10 km V 23.2. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 23.2. Lauri Peltoniemi 1995 Saloisten Reipas
MYL 10 km V 23.2. Markus Kanamäki 1983 Saloisten Salama
MYL 10 km V 23.2. Kalle Häkkinen 1995 Ski Jyväskylä
MYL 10 km V 23.2. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 10 km V 23.2. Petteri Laurén 1998 Team Skiers
MYL 10 km V 23.2. Tuomas Ranto 1999 Team Skiers
MYL 10 km V 23.2. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km V 23.2. Juho Mikkonen 1990 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km V 23.2. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km V 23.2. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km V 23.2. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 2 km V 23.2. Eedith Törmänen 2011 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 23.2. Kielo Käräjäoja 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 23.2. Martta Pekkala 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km V 23.2. Anna Siponen 2011 Kiuruveden Urheilijat
N10 2 km V 23.2. Emilia Siponen 2012 Kiuruveden Urheilijat
N10 2 km V 23.2. Eevi Juka 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 23.2. Milja Tihinen 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 23.2. Sofi Rinta 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km V 23.2. Lumi-Kukka Saaranen 2011 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 23.2. Benedikta Wikström 2011 Solf IK
N12 3 km V 23.2. Ruuth Törmänen 2009 Haapaveden Urheilijat
N12 3 km V 23.2. Annika Heikkinen 2009 Kainuun Hiihtoseura
N12 3 km V 23.2. Iina Kiiskilä 2008 Kokkolan Veikot
N12 3 km V 23.2. Alisa Luukkonen 2009 Kuusamon Erä-Veikot
N12 3 km V 23.2. Martta Väisänen 2008 Laitasaaren Veto
N12 3 km V 23.2. Dorothea Wikström 2008 Solf IK
N14 3 km V 23.2. Anni Naumanen 2007 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 23.2. Saija Nordström 2006 Rantsilan Raikas
N16 5 km V 23.2. Aura Hakala 2005 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km V 23.2. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N18 5 km V 23.2. Meri Hakala 2002 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km V 23.2. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N18 5 km V 23.2. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N18 5 km V 23.2. Tuuli Järviluoma 2002 Nivalan Urheilijat
N18 5 km V 23.2. Emmi Huovinen 2002 Paltamon Urheilijat
N18 5 km V 23.2. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km V 23.2. Aada Peltola 2002 Visa Ski Team Kemi
N18 5 km V 23.2. Reija Ahola 2002 Visa Ski Team Kemi
N20 5 km V 23.2. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
N20 5 km V 23.2. Emmi Erkkilä 2000 Saloisten Reipas
N35 5 km V 23.2. Terhi Mäki 1976 Iisalmen Visa
N35 5 km V 23.2. Niina Mäntyniemi 1974 Kempeleen Pyrintö
N35 5 km V 23.2. Kirsi Pääkkönen 1978 Laitasaaren Veto
N35 5 km V 23.2. Maarit Kaveri 1979 Yli-Iin Naseva
N50 5 km V 23.2. Teija Eskelinen 1961 Kainuun Hiihtoseura
N50 5 km V 23.2. Pirkko Jaakola-Juntunen 1967 Kiuruveden Urheilijat
N50 5 km V 23.2. Tarja Viertorinne 1970 Kiuruveden Urheilijat
N50 5 km V 23.2. Arja Lotvonen 1964 Laitasaaren Veto
N50 5 km V 23.2. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N50 5 km V 23.2. Sirpa Pääkkönen 1957 Sotkamon Jymy
N65 5 km V 23.2. Marjut Vuorenmaa 1952 Oulun Kilpa-Veljet
NYL 5 km V 23.2. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 5 km V 23.2. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 5 km V 23.2. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
NYL 5 km V 23.2. Anita Korva 1999 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 23.2. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 23.2. Maria Harju 1987 Kalajoen Junkkarit
NYL 5 km V 23.2. Maria Mikkonen 1988 Kempeleen Pyrintö
NYL 5 km V 23.2. Elina Läspä 1998 Kuusamon Erä-Veikot
NYL 5 km V 23.2. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 23.2. Heta Jalonen 1991 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 23.2. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km V 23.2. Mari Patanen 1988 Saloisten Salama
NYL 5 km V 23.2. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km V 23.2. Anni Huuha 1994 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km V 23.2. Roosa Juuska 1996 Team Skiers
NYL 5 km V 23.2. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku
NYL 5 km V 23.2. Janita Jäntti 1996 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 23.2. Marjaana Pitkänen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km V 23.2. Tiia Huuskonen 1985 Viitasaaren Viesti