Suomen Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 7.11.2020-8.11.2020
Kilpailun alkamisajankohta 10:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 30.10.20 23:59:59
Kilpailun nimi Suomen Cup
Kilpailun numero 009
Kilpailupaikka Vuokatti
Kilpailupaikan osoite Kidekuja 2, 88610 Vuokatti
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
Suomen Cup
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 07.11.2020
Sarja Matka
MYL V Sprintti
NYL V Sprintti
Kilpailupäivä 2: Su 08.11.2020
Sarja Matka
MYL V Viesti 3 x 6 km
NYL V Viesti 3 x 4 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Sotkamon Jymy
Seuranumero 10343867
Yhteyshenkilö
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite https://www.hiihtoliitto.fi/suomen-cup/
Sähköposti
Ilmoittautumiset 30.10.2020 klo 24 mennessä
Osanottomaksut Sprintit 30€/urheilija, viestit 60€/joukkue
Pankki ja tilinro Sotkamon OP: FI57 5436 0920 0200 24
TD/TDA TD: Mattias Skog
TDA: Kai Samposalo
Tuomarineuvoston jäsen, sprintit: Vesa Mäkipää
Tiedustelut ja lisäinfo marita.kaipainen@windowslive.com, 050-5707778
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Opastus Vuokatti Sport, Opistontie 4 & Break Sokos Hotel Vuokatti, Kidekuja 2, Vuokatti
Majoitus Vuokatti Sport & Break Sokos Hotel Vuokatti
Palkinnot ja palkintojen jako Heti tulosten varmistuttua stadionilla
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
MYL Sprintti V 7.11. Antti Ahvenjärvi 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Eero Iso-Tryykäri 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Erik Ingman 1999 Espoon Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Ilmari Saarinen 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Niilo Helkama 2000 Espoon Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Topias Kemppi 2003 Espoon Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Miska Tervala 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL Sprintti V 7.11. Onni-Kalle Lahdelma 2000 Hollolan Urheilijat -46
MYL Sprintti V 7.11. Verneri Suhonen 1997 Hollolan Urheilijat -46
MYL Sprintti V 7.11. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
MYL Sprintti V 7.11. Kasper Lönnbäck 1997 IF Minken
MYL Sprintti V 7.11. Otto Niittykoski 2001 IF Minken
MYL Sprintti V 7.11. Remi Lindholm 1998 IF Minken
MYL Sprintti V 7.11. Roni Lukkarinen 1999 IF Minken
MYL Sprintti V 7.11. Jonas Nordström 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL Sprintti V 7.11. August Högnabba 1998 IF Åsarna
MYL Sprintti V 7.11. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
MYL Sprintti V 7.11. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
MYL Sprintti V 7.11. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL Sprintti V 7.11. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL Sprintti V 7.11. Kari Varis 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL Sprintti V 7.11. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL Sprintti V 7.11. Miro Karppanen 1998 Imatran Urheilijat
MYL Sprintti V 7.11. Olli Ahonen 1999 Imatran Urheilijat
MYL Sprintti V 7.11. Rasmus Räikkönen 2003 Imatran Urheilijat
MYL Sprintti V 7.11. Saku Miettinen 2002 Imatran Urheilijat
MYL Sprintti V 7.11. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL Sprintti V 7.11. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL Sprintti V 7.11. Ville Maunuksela 1989 Imatran Urheilijat
MYL Sprintti V 7.11. Aatu Mäkelä 1997 Joensuun Kataja
MYL Sprintti V 7.11. Jeremias Lipsanen 1995 Juvan Urheilijat
MYL Sprintti V 7.11. Juha Hyyryläinen 1989 Juvan Urheilijat
MYL Sprintti V 7.11. Topi Huttunen 1993 Juvan Urheilijat
MYL Sprintti V 7.11. Markus Vuorela 1996 Jämin Jänne
MYL Sprintti V 7.11. Ristomatti Hakola 1991 Jämin Jänne
MYL Sprintti V 7.11. Tomi Santasalo 1999 Jämin Jänne
MYL Sprintti V 7.11. Jussi Hyytiäinen 2002 Jämsänkosken Ilves
MYL Sprintti V 7.11. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL Sprintti V 7.11. Ville Muhonen 2002 Jämsänkosken Ilves
MYL Sprintti V 7.11. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
MYL Sprintti V 7.11. Elias Valikainen 1998 Kalajoen Junkkarit
MYL Sprintti V 7.11. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
MYL Sprintti V 7.11. Ike Melnits 2003 Kankaantaan Kisa
MYL Sprintti V 7.11. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL Sprintti V 7.11. Samu Hanska 2001 Keravan Urheilijat
MYL Sprintti V 7.11. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
MYL Sprintti V 7.11. Elmeri Toivanen 1998 Kouvolan Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Lauri Lepistö 1996 Kouvolan Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL Sprintti V 7.11. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
MYL Sprintti V 7.11. Niko Husu 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL Sprintti V 7.11. Ville Vakkila 1999 Kuusamon Erä-Veikot
MYL Sprintti V 7.11. Matias Hyvönen 2002 Lahden Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Juho Neuvonen 1997 Mikkelin Hiihtäjät
MYL Sprintti V 7.11. Jussi Karkkulainen 1996 Mikkelin Hiihtäjät
MYL Sprintti V 7.11. Petteri Mattila 2001 Norrvalla Ski Team
MYL Sprintti V 7.11. Santeri Leikas 2001 Norrvalla Ski Team
MYL Sprintti V 7.11. Severi Oikkonen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Waltteri Karhumaa 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Eemil Juntunen 2003 Pohti SkiTeam
MYL Sprintti V 7.11. Heikki Korpela 1990 Pohti SkiTeam
MYL Sprintti V 7.11. Iiro-Mikko Harju 1995 Pohti SkiTeam
MYL Sprintti V 7.11. Joel Ikonen 1994 Pohti SkiTeam
MYL Sprintti V 7.11. Joni Mäki 1995 Pohti SkiTeam
MYL Sprintti V 7.11. Juuso Mäkelä 1994 Pohti SkiTeam
MYL Sprintti V 7.11. Miikka Kinnunen 1991 Pohti SkiTeam
MYL Sprintti V 7.11. Niilo Moilanen 2001 Pohti SkiTeam
MYL Sprintti V 7.11. Samppo Kumpumäki 2002 Pohti SkiTeam
MYL Sprintti V 7.11. Tuure Pesola 1999 Pohti SkiTeam
MYL Sprintti V 7.11. Antti Häkämies 1986 Posion Pyrintö
MYL Sprintti V 7.11. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL Sprintti V 7.11. Tero Similä 1980 Posion Pyrintö
MYL Sprintti V 7.11. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Antti-Jussi Räsänen 2001 Puijon Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Joonas Sarkkinen 1994 Puijon Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Perttu Hyvärinen 1991 Puijon Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Petteri Koivisto 2000 Puijon Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Riku Ollikainen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Luukas Siitonen 2003 Ski Jyväskylä
MYL Sprintti V 7.11. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL Sprintti V 7.11. Eetu Takomo 2004 Skiteam 105
MYL Sprintti V 7.11. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL Sprintti V 7.11. Lauri Vuorinen 1995 Skiteam 105
MYL Sprintti V 7.11. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
MYL Sprintti V 7.11. Leo Rantahalvari 1999 Skiteam 105
MYL Sprintti V 7.11. Niklas Ekström 2002 Skiteam 105
MYL Sprintti V 7.11. Onni Rantahalvari 1999 Skiteam 105
MYL Sprintti V 7.11. Topias Törmäkangas 2004 Sotkamon Jymy
MYL Sprintti V 7.11. Tuukka Tolkkinen 2005 Sotkamon Jymy
MYL Sprintti V 7.11. Eero Mannila 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL Sprintti V 7.11. Lauri Mannila 1998 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL Sprintti V 7.11. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL Sprintti V 7.11. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL Sprintti V 7.11. Valtteri Heinimaa 2002 Tampereen Yritys
MYL Sprintti V 7.11. Petteri Laurén 1998 Team Skiers
MYL Sprintti V 7.11. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
MYL Sprintti V 7.11. Turkka Nieminen 2003 Valkeakosken Haka
MYL Sprintti V 7.11. Kaarel Kasper Kõrge 1996 Vantaan Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Teemu Sillantaus 1997 Vantaan Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL Sprintti V 7.11. Aapo Tilli 2000 Vehkalahden Veikot
MYL Sprintti V 7.11. Benjamin Tasa 2003 Vehkalahden Veikot
MYL Sprintti V 7.11. Eero Rantala 2003 Vehkalahden Veikot
MYL Sprintti V 7.11. Olli-Pekka Laitila 2001 Vehkalahden Veikot
MYL Sprintti V 7.11. Tuomas Kotro 1993 Vehkalahden Veikot
MYL Sprintti V 7.11. Väinö Kotro 2000 Vehkalahden Veikot
MYL Sprintti V 7.11. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
MYL Sprintti V 7.11. Jarkko Kukkonen 2002 Visa Ski Team Kemi
MYL Sprintti V 7.11. Niko Anttola 2003 Visa Ski Team Kemi
MYL Sprintti V 7.11. Santeri Pirneskoski 1998 Visa Ski Team Kemi
MYL Sprintti V 7.11. Emil Liekari 2001 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL Sprintti V 7.11. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL Sprintti V 7.11. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL Sprintti V 7.11. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL Sprintti V 7.11. Miro Jylkkä 2002 Ylivieskan Kuula
MYL Sprintti V 7.11. Aapo Haataja 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL Sprintti V 7.11. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL Sprintti V 7.11. Veeti Henriksson 2001 Ylöjärven Ryhti
MYL Sprintti V 7.11. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
MYL Sprintti V 7.11. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
NYL Sprintti V 7.11. Nea Katajala 1995 Espoon Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Tiia Olkkonen 1999 Haapajärven Kiilat
NYL Sprintti V 7.11. Mira Holopainen 1993 Hollolan Urheilijat -46
NYL Sprintti V 7.11. Olivia Halme 2003 Hollolan Urheilijat -46
NYL Sprintti V 7.11. Laura Mononen 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Linnea Henriksson 1998 IF Femman
NYL Sprintti V 7.11. Andrea Julin 1994 IF Minken
NYL Sprintti V 7.11. Jennie Lindvall 1995 IF Minken
NYL Sprintti V 7.11. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL Sprintti V 7.11. Hannah Smart 2002 Iisalmen Visa
NYL Sprintti V 7.11. Vilma Ryytty 2001 Iisalmen Visa
NYL Sprintti V 7.11. Hilla Niemelä 2001 Ikaalisten Urheilijat
NYL Sprintti V 7.11. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL Sprintti V 7.11. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL Sprintti V 7.11. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
NYL Sprintti V 7.11. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Miia Kemppainen 1993 Kainuun Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Suvi Kemppainen 2003 Kainuun Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Suvi Leinonen 2001 Kainuun Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
NYL Sprintti V 7.11. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
NYL Sprintti V 7.11. Maria Harju 1987 Kalajoen Junkkarit
NYL Sprintti V 7.11. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
NYL Sprintti V 7.11. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
NYL Sprintti V 7.11. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
NYL Sprintti V 7.11. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
NYL Sprintti V 7.11. Inka Hämäläinen 2005 Kontiolahden Urheilijat
NYL Sprintti V 7.11. Maija Borén 2004 Kontiolahden Urheilijat
NYL Sprintti V 7.11. Nastassia Kinnunen 1985 Kontiolahden Urheilijat
NYL Sprintti V 7.11. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
NYL Sprintti V 7.11. Iida-Mari Takanen 2001 Kymin Koskenpojat
NYL Sprintti V 7.11. Emma Hämäläinen 1992 Lahden Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Siiri Kaijansinkko 2001 Lappeen Riento
NYL Sprintti V 7.11. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL Sprintti V 7.11. Ella Noora Haapalehto 2005 Lempäälän Kisa
NYL Sprintti V 7.11. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL Sprintti V 7.11. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Lotta Kurttila 2001 Liperin Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Anniina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL Sprintti V 7.11. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL Sprintti V 7.11. Katariina Neuvonen 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL Sprintti V 7.11. Laura Karkkulainen 1992 Mikkelin Hiihtäjät
NYL Sprintti V 7.11. Noora Tivinen 1999 Mikkelin Hiihtäjät
NYL Sprintti V 7.11. Saana Lahdelma 1998 Mikkelin Hiihtäjät
NYL Sprintti V 7.11. Amanda Yli-Futka 2004 Nakkilan Vire
NYL Sprintti V 7.11. Krista Manninen 2004 Nakkilan Vire
NYL Sprintti V 7.11. Tuuli Järviluoma 2002 Nivalan Urheilijat
NYL Sprintti V 7.11. Emilia Irvankoski 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Sanni Oikkonen 2000 Ounasvaaran Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Tuuli Suutari 1997 Ounasvaaran Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Anni Lindroos 2001 Pargas IF
NYL Sprintti V 7.11. Merja Eronen 1991 Puijon Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Noora Kupari 1999 Puijon Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL Sprintti V 7.11. Netta Tuhkanen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL Sprintti V 7.11. Eevi-Inkeri Tossavainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Maija Tiainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Vilma Jylhä 1996 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Senni Vuolle 1996 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä
NYL Sprintti V 7.11. Annu Pylkkänen 1999 Ski Jyväskylä
NYL Sprintti V 7.11. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL Sprintti V 7.11. Sanni Räisänen 2003 Ski Jyväskylä
NYL Sprintti V 7.11. Nea Kytäjä 2002 Skiteam 105
NYL Sprintti V 7.11. Nora Kytäjä 2004 Skiteam 105
NYL Sprintti V 7.11. Salla Loukusa 1997 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL Sprintti V 7.11. Amanda Saari 2000 Tampereen Pyrintö
NYL Sprintti V 7.11. Anni Huuha 1994 Tampereen Pyrintö
NYL Sprintti V 7.11. Fanny Kukonlehto 2003 Tampereen Pyrintö
NYL Sprintti V 7.11. Hanna Varjus 1994 Tampereen Pyrintö
NYL Sprintti V 7.11. Saana Vuolle 2000 Tampereen Pyrintö
NYL Sprintti V 7.11. Aino-Maria Linna 2000 Team Skiers
NYL Sprintti V 7.11. Johanna Niskakoski 1995 Team Skiers
NYL Sprintti V 7.11. Katriina Autti 1999 Team Skiers
NYL Sprintti V 7.11. Maria Hiivala 1997 Team Skiers
NYL Sprintti V 7.11. Miia Säilynoja 1994 Team Skiers
NYL Sprintti V 7.11. Roosa Juuska 1996 Team Skiers
NYL Sprintti V 7.11. Saara Mattila 2003 Valkeakosken Haka
NYL Sprintti V 7.11. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
NYL Sprintti V 7.11. Ilona Lampila 2004 Vammalan Seudun Voima
NYL Sprintti V 7.11. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
NYL Sprintti V 7.11. Nina Välimäki 2004 Vammalan Seudun Voima
NYL Sprintti V 7.11. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Jasmi Joensuu 1996 Vantaan Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Sonja Eskelinen 1998 Vantaan Hiihtoseura
NYL Sprintti V 7.11. Aino Hämäläinen 2004 Vehkalahden Veikot
NYL Sprintti V 7.11. Venla Rantala 2001 Vehkalahden Veikot
NYL Sprintti V 7.11. Ella Anttola 1999 Visa Ski Team Kemi
NYL Sprintti V 7.11. Emmi Lämsä 1998 Visa Ski Team Kemi
NYL Sprintti V 7.11. Jonna Vestenius 2002 Visa Ski Team Kemi
NYL Sprintti V 7.11. Katri Lylynperä 1994 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL Sprintti V 7.11. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL Sprintti V 7.11. Roosa Riikola 2001 Ylikiimingin Nuijamiehet
NYL Sprintti V 7.11. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti
NYL Sprintti V 7.11. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
NYL Sprintti V 7.11. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
NYL Sprintti V 7.11. Saimi Lupala 2003 Österby Sportklubb