Suomen Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 7.11.2020-8.11.2020
Kilpailun alkamisajankohta 10:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 30.10.20 23:59:59
Kilpailun nimi Suomen Cup
Kilpailun numero 009
Kilpailupaikka Vuokatti
Kilpailupaikan osoite Kidekuja 2, 88610 Vuokatti
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
Suomen Cup
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 07.11.2020
Sarja Matka
MYL V Sprintti
NYL V Sprintti
Kilpailupäivä 2: Su 08.11.2020
Sarja Matka
MYL V Viesti 3 x 6 km
NYL V Viesti 3 x 4 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Sotkamon Jymy
Seuranumero 10343867
Yhteyshenkilö
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite https://www.hiihtoliitto.fi/suomen-cup/
Sähköposti
Ilmoittautumiset 30.10.2020 klo 24 mennessä
Osanottomaksut Sprintit 30€/urheilija, viestit 60€/joukkue
Pankki ja tilinro Sotkamon OP: FI57 5436 0920 0200 24
TD/TDA TD: Mattias Skog
TDA: Kai Samposalo
Tuomarineuvoston jäsen, sprintit: Vesa Mäkipää
Tiedustelut ja lisäinfo marita.kaipainen@windowslive.com, 050-5707778
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Opastus Vuokatti Sport, Opistontie 4 & Break Sokos Hotel Vuokatti, Kidekuja 2, Vuokatti
Majoitus Vuokatti Sport & Break Sokos Hotel Vuokatti
Palkinnot ja palkintojen jako Heti tulosten varmistuttua stadionilla
Muuta tietoa
Näytä ilmoittautuneet Piilota ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Joukkue/osallistuja Seura
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Espoon Hiihtoseura 1 Espoon Hiihtoseura
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Espoon Hiihtoseura 2 Espoon Hiihtoseura
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Espoon Hiihtoseura 3 Espoon Hiihtoseura
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Hollolan Urheilijat -46 1 Hollolan Urheilijat -46
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Hollolan Urheilijat -46 2 Hollolan Urheilijat -46
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. IF Minken IF Minken
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. IF Minken IF Minken
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. If Sibbo Vargarna IF Sibbo-Vargarna
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. IF Åsarna IF Åsarna
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Iisalmen Visa Iisalmen Visa
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Ilmajoen Kisailijat 1 Ilmajoen Kisailijat
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Ilmajoen Kisailijat 2 Ilmajoen Kisailijat
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Imatran Urheilijat 1 Imatran Urheilijat
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Imatran Urheilijat 2 Imatran Urheilijat
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Imatran Urheilijat 3 Imatran Urheilijat
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Juvan Urheilijat Juvan Urheilijat
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Jämin Jänne Jämin Jänne
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Petoteam 1 Jämsänkosken Ilves
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Petoteam 2 Jämsänkosken Ilves
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Kalajoen Junkkarit Kalajoen Junkkarit
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Kankaantaan Kisa Kankaantaan Kisa
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Kouvolan Hiihtoseura Kouvolan Hiihtoseura
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Kuusamon Erä-Veikot Kuusamon Erä-Veikot
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Kuusamon Erä-Veikot Kuusamon Erä-Veikot
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Liperin Hiihtoseura Liperin Hiihtoseura
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Liperin Hiihtoseura Liperin Hiihtoseura
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Mikkelin Hiihtäjät Mikkelin Hiihtäjät
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Norrvalla Ski Team Norrvalla Ski Team
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Pohti SkiTeam 1 Pohti SkiTeam
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Pohti SkiTeam 2 Pohti SkiTeam
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Pohti SkiTeam 3 Pohti SkiTeam
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Pohti SkiTeam Junior Pohti SkiTeam
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Posion Pyrintö Posion Pyrintö
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Puijon Hiihtoseura 1 Puijon Hiihtoseura
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Puijon Hiihtoseura 2 Puijon Hiihtoseura
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Puijon Hiihtoseura 3 Puijon Hiihtoseura
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Siilinjärven Hiihtoseura Siilinjärven Hiihtoseura
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Ski Jyväskylä Ski Jyväskylä
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Skiteam 105 1 Skiteam 105
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Skiteam 105 2 Skiteam 105
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Skiteam 105 3 Skiteam 105
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Sotkamon Jymy Sotkamon Jymy
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Taivalkosken Metsä-Veikot 85 1 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Taivalkosken Metsä-Veikot 85 2 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Tampereen yritys Tampereen Yritys
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Valkeakosken Haka Valkeakosken Haka
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Vantaan hiihtoseura Vantaan Hiihtoseura
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Vehkalahden Veikot Vehkalahden Veikot
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Vehkalahden Veikot Vehkalahden Veikot
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Visa Ski Team Kemi Visa Ski Team Kemi
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Vuokatti Ski Team Kainuu Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Ylivieskan Kuula Ylivieskan Kuula
MYL Viesti 3 x 6 V 8.11. Ylöjärven Ryhti Ylöjärven Ryhti
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Espoon Hiihtoseura Espoon Hiihtoseura
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Hollolan Urheilijat-46 Hollolan Urheilijat -46
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Hollolan Urheilijat-46 Hollolan Urheilijat -46
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. HlHs Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. IF Femman IF Femman
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. IF Minken IF Minken
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Iisalmen Visa Iisalmen Visa
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Ikaalisten Urheilijat Ikaalisten Urheilijat
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Kainuun Hiihtoseura Kainuun Hiihtoseura
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Kalajoen Junkkarit Kalajoen Junkkarit
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Kankaantaan Kisa Kankaantaan Kisa
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Kontiolahden Urheilijat Kontiolahden Urheilijat
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Lahden Hiihtoseura Lahden Hiihtoseura
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Lempäälän Kisa Lempäälän Kisa
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Liperin Hiihtoseura Liperin Hiihtoseura
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Mikkelin Hiihtäjät Mikkelin Hiihtäjät
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Mikkelin Hiihtäjät Mikkelin Hiihtäjät
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Nakkilan Vire Nakkilan Vire
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Ounasvaaaran Hiihtoseura Ounasvaaran Hiihtoseura
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Puijon Hiihtoseura Puijon Hiihtoseura
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Rantasalmen Urheilijat Rantasalmen Urheilijat
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Savonlinnan Hiihtoseura Savonlinnan Hiihtoseura
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Siilinjärven Hiihtoseura Siilinjärven Hiihtoseura
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Ski Jyväskylä Ski Jyväskylä
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Skiteam 105 Skiteam 105
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Tampereen Pyrintö 1 Tampereen Pyrintö
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Tampereen Pyrintö 2 Tampereen Pyrintö
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Tampereen Pyrintö 3 Tampereen Pyrintö
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Team Skiers 1 Team Skiers
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Team Skiers 2 Team Skiers
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Valkeakosken Haka Valkeakosken Haka
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Vammalan Seudun Voima Vammalan Seudun Voima
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Vantaan hiihtoseura Vantaan Hiihtoseura
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Vantaan hiihtoseura Vantaan Hiihtoseura
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Visa Ski Team Kemi Visa Ski Team Kemi
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Visa Ski Team Kemi Visa Ski Team Kemi
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Vuokatti Ski Team Kainuu Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL Viesti 3 x 4 V 8.11. Ylöjärven Ryhti Ylöjärven Ryhti