Suomen Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 12.1.2021-13.1.2021
Kilpailun alkamisajankohta Klo 18 molempina päivinä (seuraa kuitenkin tiedotusta - tv voi aikaistaa)
Ilmoittautumisen eräpäivä 12.1.21 11:59:59
Kilpailun nimi Suomen Cup
Kilpailun numero 056
Kilpailupaikka Vantaa
Kilpailupaikan osoite Luotikuja 2, Hakunilan urheilupuisto, Vantaa
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Ti 12.01.2021
Väliaikalähtö
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
Kilpailupäivä 2: Ke 13.01.2021
Sarja Matka
MYL P Viesti 3 x 7.5 km
NYL P Viesti 3 x 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Vantaan Hiihtoseura
Seuranumero 10350821
Yhteyshenkilö Satu Kalajainen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 5245286
GSM
Fax
WWW-osoite https://arkisto.hiihtoliitto.fi/suomen-cup/vantaa/
Sähköposti satu.kalajainen@vhs.fi
Ilmoittautumiset TI 12.1.2021 11:59:59 mennessä
Osanottomaksut Henkilökohtaiset matkat 30€ / viestijoukkue 60€
Pankki ja tilinro Aktia FI55 4055 1320 0719 82 Vantaan Hiihtoseura
TD/TDA Niklas Turku, Ahti Laaksonen
Tiedustelut ja lisäinfo Satu Kalajainen 040 524 5286 - satu.kalajainen@vhs.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Kehä III:lta Hakunilan liittymä, seuraa liikenneopasteita Hakunilan urheilupuisto
Majoitus Break Sokos Hotel Flamingo, Vantaa: Huonehinnat/yö: 80€/1hh Standard, 90€/2hh Standard, 100€/2hh Standard lisävuoteella - varaukset 8.1.2021 mennessä, katso lisää https://arkisto.hiihtoliitto.fi/suomen-cup/vantaa/ - koronaerikoisjärjestelyitäl
Palkinnot ja palkintojen jako sekä henkilökohtaisilla matkoilla että viesteissä palkitaan kolme parasta
Muuta tietoa Suomen Cup kisa totetutetaan tiukkojen koronatoimenpiteiden vallitessa, lue lisää
https://arkisto.hiihtoliitto.fi/suomen-cup/vantaa/kilpailuohje/

Break Sokos Hotel Flamingo, Vantaa: Huonehinnat/yö: 80€/1hh Standard, 90€/2hh Standard, 100€/2hh Standard lisävuoteella - varaukset 8.1.2021 mennessä, katso lisää https://arkisto.hiihtoliitto.fi/suomen-cup/vantaa/ - hotelli panostaa koronaerikoisjärjestelyihin
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
MYL 10 km P 12.1. Arttu Nyman 1989 Anjalan Liitto
MYL 10 km P 12.1. Santtu Nyman 1991 Anjalan Liitto
MYL 10 km P 12.1. Eetu Isometsä 1997 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km P 12.1. Matias Heinonen 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km P 12.1. Miika Heikkilä 1996 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km P 12.1. Oskari Yli-Penttilä 2002 Espoon Hiihtoseura
MYL 10 km P 12.1. Ilkka Ruuska 1991 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km P 12.1. Juho Salmela 1998 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km P 12.1. Benjamin Holmgren 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 10 km P 12.1. Jonas Nordström 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 10 km P 12.1. Wilhelm Stenbacka 1990 IF Sibbo-Vargarna
MYL 10 km P 12.1. Oscar Högnabba 1994 IF Åsarna
MYL 10 km P 12.1. Antti Kartano 1994 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km P 12.1. Jussi Salo 1991 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km P 12.1. Kari Varis 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km P 12.1. Karri Hakala 1996 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km P 12.1. Niko Koskela 1990 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km P 12.1. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 10 km P 12.1. Miro Karppanen 1998 Imatran Urheilijat
MYL 10 km P 12.1. Santeri Erola 1994 Imatran Urheilijat
MYL 10 km P 12.1. Ville Ahonen 1994 Imatran Urheilijat
MYL 10 km P 12.1. Jeremias Lipsanen 1995 Juvan Urheilijat
MYL 10 km P 12.1. Juha Hyyryläinen 1989 Juvan Urheilijat
MYL 10 km P 12.1. Topi Huttunen 1993 Juvan Urheilijat
MYL 10 km P 12.1. Aku Nikander 1990 Jämin Jänne
MYL 10 km P 12.1. Ristomatti Hakola 1991 Jämin Jänne
MYL 10 km P 12.1. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 12.1. Juho Mäki 1999 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 12.1. Veli-Matti Räsänen 1994 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 12.1. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
MYL 10 km P 12.1. Ville-Petteri Saarela 1989 Keminsuun Kisa
MYL 10 km P 12.1. Nico Bennert 2000 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km P 12.1. Juho Neuvonen 1997 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 12.1. Jussi Karkkulainen 1996 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 12.1. Valtteri Härkönen 1985 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 12.1. Vili Hämäläinen 1994 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km P 12.1. Heikki Korpela 1990 Pohti SkiTeam
MYL 10 km P 12.1. Iiro-Mikko Harju 1995 Pohti SkiTeam
MYL 10 km P 12.1. Joni Mäki 1995 Pohti SkiTeam
MYL 10 km P 12.1. Juuso Haarala 1996 Pohti SkiTeam
MYL 10 km P 12.1. Juuso Mäkelä 1994 Pohti SkiTeam
MYL 10 km P 12.1. Miikka Kinnunen 1991 Pohti SkiTeam
MYL 10 km P 12.1. Roope Haapakangas 1997 Pohti SkiTeam
MYL 10 km P 12.1. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 12.1. Eino Vuollet 1993 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 12.1. Tero Similä 1980 Posion Pyrintö
MYL 10 km P 12.1. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 10 km P 12.1. Joonas Sarkkinen 1994 Puijon Hiihtoseura
MYL 10 km P 12.1. Perttu Hyvärinen 1991 Puijon Hiihtoseura
MYL 10 km P 12.1. Petteri Koivisto 2000 Puijon Hiihtoseura
MYL 10 km P 12.1. Akseli Lindgren 2002 Raision Kuula
MYL 10 km P 12.1. Kalle Linnasaari 1997 Raision Kuula
MYL 10 km P 12.1. Sami Lähdemäki 1992 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km P 12.1. Miika Ruokonen 1990 Ski Jyväskylä
MYL 10 km P 12.1. Aleksi Parttimaa 1997 Skiteam 105
MYL 10 km P 12.1. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL 10 km P 12.1. Lauri Vuorinen 1995 Skiteam 105
MYL 10 km P 12.1. Eero Mannila 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 10 km P 12.1. Lauri Mannila 1998 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 10 km P 12.1. Oskari Hökkä 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
MYL 10 km P 12.1. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 10 km P 12.1. Henri Erkkilä 1998 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 12.1. Mikko Kuusela 1987 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 12.1. Otso Klemola 1993 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 12.1. Teemu Sillantaus 1997 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 12.1. Waltteri Vinkanharju 1995 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 12.1. Väinö Kotro 2000 Vehkalahden Veikot
MYL 10 km P 12.1. Jukka Palo 1988 Vihdin Viesti
MYL 10 km P 12.1. Kalle Rytkönen 1988 Vihdin Viesti
MYL 10 km P 12.1. Topi Kuorelahti 1991 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km P 12.1. Turo Sipilä 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu
MYL 10 km P 12.1. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
NYL 5 km P 12.1. Ida Haapala 2001 Espoon Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Rebecca Ehrnrooth 1999 Espoon Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Sirkka Ehrnrooth 1956 Espoon Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Anni Kainulainen 1992 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Laura Mononen 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Terhi Pollari 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Andrea Julin 1994 IF Minken
NYL 5 km P 12.1. Jennie Lindvall 1995 IF Minken
NYL 5 km P 12.1. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL 5 km P 12.1. Katariina Lonka 1995 Ikaalisten Urheilijat
NYL 5 km P 12.1. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Anni Alakoski 1997 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Emma Hämäläinen 1992 Lahden Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Marja-Terttu Repo 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Noora Kivikko 1990 Lahden Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Oona Kettunen 1994 Lempäälän Kisa
NYL 5 km P 12.1. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 5 km P 12.1. Katariina Hämäläinen 1991 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 5 km P 12.1. Anni Kaipainen 1996 Rantasalmen Urheilijat
NYL 5 km P 12.1. Vilma Jylhä 1996 Savonlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Eevakaisa Loukusa 1992 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Johanna Ukkola 1993 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Senni Vuolle 1996 Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä
NYL 5 km P 12.1. Anni Huuha 1994 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km P 12.1. Hanna Varjus 1994 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km P 12.1. Roosa Juuska 1996 Team Skiers
NYL 5 km P 12.1. Aira-Maarit Mantsinen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Elisa Pelttari 1989 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Jasmi Joensuu 1996 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Marjaana Pitkänen 1991 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Sonja Eskelinen 1998 Vantaan Hiihtoseura
NYL 5 km P 12.1. Kerttu Niskanen 1988 Vieremän Koitto
NYL 5 km P 12.1. Tiia Huuskonen 1985 Viitasaaren Viesti
NYL 5 km P 12.1. Vilma Nissinen 1997 Vuokatti Ski Team Kainuu