Ensilumen Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.12.2017
Kilpailun alkamisajankohta 12.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 13.12.17 17:59:59
Kilpailun nimi Ensilumen Hiihdot
Kilpailun numero 688
Kilpailupaikka Valkeakoski
Kilpailupaikan osoite Korkeakankaan Hiihtokeskus, Veikko Hakulisentie 100
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa P
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.12.2017
Sarja Matka
MYL P 10 km
NYL P 5 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 5 km
M35 P 10 km
N35 P 5 km
M45 P 5 km
N45 P 5 km
M55 P 5 km
N55 P 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Valkeakosken Haka
Seuranumero 10342648
Yhteyshenkilö Ahti Vuorinen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 727 8487
GSM
Fax
WWW-osoite www.haka-ski.org
Sähköposti haka-ski@haka-ski.org
Ilmoittautumiset Kilmoon ke 13.12.2017 klo 18.00 mennessä
Osanottomaksut Aikuiset 17 €, 16v. ja nuoremmat 12 €
Pankki ja tilinro OP Valkeakoski FI 19 5494 0940 1215 04 Valkeakosken Haka
Tiedustelut ja lisäinfo tapio.helenius@haka-ski.org
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 16.12. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km P 16.12. Henrik Ahoniemi 2009 Hyvinkään Hiihtäjät
M10 2 km P 16.12. Juho Seppälä 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km P 16.12. Olli Seppälä 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km P 16.12. Vilho Peltotalo 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km P 16.12. Eero Siivonen 2009 Pirkkalan Hiihtäjät
M10 2 km P 16.12. Elias Vähä-Ypyä 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
M10 2 km P 16.12. Toivo Mikkola 2008 Viialan Viri
M12 3 km P 16.12. Lauri Kortejärvi 2007 Borgå Akilles
M12 3 km P 16.12. Jouka Aaltonen 2006 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 16.12. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 3 km P 16.12. Joel Seppälä 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km P 16.12. Kalle Kulju 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km P 16.12. Antti Urvanta 2006 Lempäälän Kisa
M12 3 km P 16.12. Arttu Formisto 2006 Lempäälän Kisa
M12 3 km P 16.12. Akseli Pesu 2006 Pirkkalan Hiihtäjät
M12 3 km P 16.12. Veli Lampila 2007 Vammalan Seudun Voima
M12 3 km P 16.12. Erik Lillqvist 2007 Ylöjärven Ryhti
M12 3 km P 16.12. Florian Fritzén 2006 Österby Sportklubb
M14 5 km P 16.12. Anton Packalén 2005 Espoon Hiihtoseura
M14 5 km P 16.12. Esa Lehtonen 2004 Hyvinkään Hiihtäjät
M14 5 km P 16.12. Robin Fransman 2004 IF Sibbo-Vargarna
M14 5 km P 16.12. Pyry Selin 2005 Lahden Hiihtoseura
M14 5 km P 16.12. Akseli Vähä-Ypyä 2004 Pirkkalan Hiihtäjät
M14 5 km P 16.12. Eetu Takomo 2004 Skiteam 105
M14 5 km P 16.12. Rauli Aho 2004 Valkeakosken Haka
M14 5 km P 16.12. Thomas Saarela 2005 Valkeakosken Haka
M14 5 km P 16.12. Konsta Uuttera 2005 Ylöjärven Ryhti
M16 5 km P 16.12. Santeri Kortejärvi 2003 Borgå Akilles
M16 5 km P 16.12. Rasmus Ahoniemi 2003 Hyvinkään Hiihtäjät
M16 5 km P 16.12. Benjamin Fransman 2002 IF Sibbo-Vargarna
M16 5 km P 16.12. Casper Höglund 2003 IF Sibbo-Vargarna
M16 5 km P 16.12. Niklas Raappana 2003 IF Sibbo-Vargarna
M16 5 km P 16.12. Tuukka Kupiainen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 5 km P 16.12. Atte Urvanta 2003 Lempäälän Kisa
M16 5 km P 16.12. Benjamin Saarela 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km P 16.12. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km P 16.12. Juho Veikkolainen 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km P 16.12. Oskari Aumo 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km P 16.12. Eetu Kärkäinen 2003 Viialan Viri
M16 5 km P 16.12. Tapio Mikkola 2002 Viialan Viri
M18 10 km P 16.12. Eetu Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M18 10 km P 16.12. Leevi Liukkonen 2000 Borgå Akilles
M18 10 km P 16.12. Joakim Nordström 2000 IF Sibbo-Vargarna
M18 10 km P 16.12. Simon Lindström 2001 IF Sibbo-Vargarna
M18 10 km P 16.12. Eetu Tolvanen 2000 Lempäälän Kisa
M18 10 km P 16.12. Joonas Nieminen 2001 Lempäälän Kisa
M18 10 km P 16.12. Ossi Juusti 2001 Skiteam 105
M18 10 km P 16.12. Ilmari Aho 2001 Valkeakosken Haka
M18 10 km P 16.12. Micke Jyrkinen 2000 Viialan Viri
M18 10 km P 16.12. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 16.12. Tino Stenman 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 16.12. Tommi Valkolehto 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 16.12. Topias Torvinen 2001 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km P 16.12. Veeti Seppälä 2002 Ylöjärven Ryhti
M35 10 km P 16.12. Ilkka Nurminen 1974 Kangasalan Kisa
M35 10 km P 16.12. Mika Häkkinen 1974 Kangasalan Kisa
M35 10 km P 16.12. Markus Välimäki 1977 Lempäälän Kisa
M35 10 km P 16.12. Sami Nikkilä 1973 Vammalan Seudun Voima
M35 10 km P 16.12. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
M45 5 km P 16.12. Kim Lönnström 1972 Borgå Akilles
M45 5 km P 16.12. Markus Mutikainen 1972 Lempäälän Kisa
M45 5 km P 16.12. Marko Takomo 1973 Skiteam 105
M55 5 km P 16.12. Antti Ojala 1955 Tampereen Pyrintö
M55 5 km P 16.12. Leo Ukkonen 1956 Tampereen Pyrintö
M55 5 km P 16.12. Jarmo Kopra 1954 Valkeakosken Haka
M55 5 km P 16.12. Timo Heikkilä 1957 Valkeakosken Haka
M55 5 km P 16.12. Hannu Laine 1960 Vammalan Seudun Voima
M55 5 km P 16.12. Reijo Niemi 1962 Vantaan Hiihtoseura
MYL 10 km P 16.12. Benjamin Holmgren 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 10 km P 16.12. Jonas Nordström 1997 IF Sibbo-Vargarna
MYL 10 km P 16.12. Mikko Harju 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 16.12. Tero Linnainmaa 1992 Jämsänkosken Ilves
MYL 10 km P 16.12. Tero Turunen 1988 Keravan Urheilijat
MYL 10 km P 16.12. Tommi Reponen 1992 Skiteam 105
MYL 10 km P 16.12. Eetu Kurkikangas 1999 Tammelan Ryske
MYL 10 km P 16.12. Akseli Vuorinen 1995 Valkeakosken Haka
MYL 10 km P 16.12. Juha-Matti Mikkolainen 1987 Valkeakosken Haka
MYL 10 km P 16.12. Aki Heinonen 1986 Viialan Viri
MYL 10 km P 16.12. Arttu-Ville Salminen 1992 Viialan Viri
N10 2 km P 16.12. Siru Soininen 2009 Espoon Hiihtoseura
N10 2 km P 16.12. Venla Mennala 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km P 16.12. Liina Laine 2008 Lauttakylän Luja
N10 2 km P 16.12. Aada Ylilehto 2009 Lempäälän Kisa
N10 2 km P 16.12. Anni Siivonen 2011 Pirkkalan Hiihtäjät
N10 2 km P 16.12. Lotta Pesu 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
N10 2 km P 16.12. Hertta Pietilä 2009 Valkeakosken Haka
N10 2 km P 16.12. Nia Kytäjä 2009 Valkeakosken Haka
N10 2 km P 16.12. Sara Karimäki 2009 Vammalan Seudun Voima
N10 2 km P 16.12. Viivi Manninen 2008 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km P 16.12. Ellen Jordas 2006 Borgå Akilles
N12 3 km P 16.12. Amanda Saltbacka 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km P 16.12. Matilda Saltbacka 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N12 3 km P 16.12. Emilia Ylilehto 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km P 16.12. Elisabet Kujanpää 2006 Valkeakosken Haka
N12 3 km P 16.12. Vilma Pietilä 2007 Valkeakosken Haka
N12 3 km P 16.12. Annika Rantanen 2006 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 16.12. Emelie Hägglund 2005 Borgå Akilles
N14 3 km P 16.12. Melissa Lönnström 2004 Borgå Akilles
N14 3 km P 16.12. Ella Noora Haapalehto 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km P 16.12. Helmi Hujanen 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km P 16.12. Amanda Yli-Futka 2004 Nakkilan Vire
N14 3 km P 16.12. Nora Kytäjä 2004 Valkeakosken Haka
N14 3 km P 16.12. Ilona Lampila 2004 Vammalan Seudun Voima
N14 3 km P 16.12. Jessica Junkkala 2004 Vammalan Seudun Voima
N14 3 km P 16.12. Pauliina Koivuniemi 2004 Vammalan Seudun Voima
N14 3 km P 16.12. Aava Häyrynen 2005 Viialan Viri
N14 3 km P 16.12. Elice Helenius 2005 Viialan Viri
N14 3 km P 16.12. Birgit Tuomola 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 16.12. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 16.12. Isabella Lillqvist 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 16.12. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km P 16.12. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km P 16.12. Pinja Aaltonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 5 km P 16.12. Kaarina Nurminen 2002 Kangasalan Kisa
N16 5 km P 16.12. Aino Pihlava 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km P 16.12. Julia Junkkala 2002 Kankaantaan Kisa
N16 5 km P 16.12. Vilma Pesu 2003 Pirkkalan Hiihtäjät
N16 5 km P 16.12. Ilana Onnela 2003 Skiteam 105
N16 5 km P 16.12. Aino Vuorinen 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 16.12. Fanny Kukonlehto 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 16.12. Kerttu Niinimäki 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 16.12. Nea Kytäjä 2002 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 16.12. Saana Kuusinen 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 16.12. Saara Mattila 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km P 16.12. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N18 5 km P 16.12. Sofia Valasti 2001 Borgå Akilles
N20 5 km P 16.12. Siiri Kortejärvi 1999 Borgå Akilles
N20 5 km P 16.12. Essi Lievonen 1998 Hollolan Urheilijat -46
N20 5 km P 16.12. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
N20 5 km P 16.12. Krista Laitinen 1998 Tampereen Pyrintö
N20 5 km P 16.12. Juulia Puheloinen 1999 Valkeakosken Haka
N20 5 km P 16.12. Sonja Lahtinen 1999 Valkeakosken Haka
N20 5 km P 16.12. Riina Perkiö 1999 Vantaan Hiihtoseura
N35 5 km P 16.12. Hanna-Mari Siivonen 1980 Pirkkalan Hiihtäjät
NYL 5 km P 16.12. Anne Pitkänen 1996 Punkalaitumen Kunto
NYL 5 km P 16.12. Milka Reponen 1991 Skiteam 105