Haapaveden Kansalliset

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 30.12.2017
Kilpailun alkamisajankohta 30.12.2017 klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 27.12.17 23:59:59
Kilpailun nimi Haapaveden Kansalliset
Kilpailun numero 036
Kilpailupaikka Haapavesi
Kilpailupaikan osoite Turvetie 1272, 86600 Haapavesi
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 30.12.2017
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M10 V 1 km
N10 V 1 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 3 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Haapaveden Urheilijat
Seuranumero 10351367
Yhteyshenkilö Olli-Pekka Jokinen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0400 174498
GSM
Fax
WWW-osoite www.haapavedenurheilijat.sporttisaitti.com
Sähköposti opjokinen@suomi24.fi
Ilmoittautumiset 27.12.2017 klo 23.59.59 mennessä
Osanottomaksut Sarjat 10-16 15 €. Muut sarjat 20 € / hiihtäjä.
Pankki ja tilinro Haapaveden OP, FI36 5029 0420 1069 04 Haapaveden Urheilijat
Tiedustelut ja lisäinfo Olli-Pekka Jokinen 0400 174 498
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Keskustassa, Pulkkilantieltä ja Turvetieltä
Majoitus Villa Korkatti http://www.villakorkatti.fi/, Hotelli Haapakannel http://www.haapakannel.com/, Kylpyläsaari Camping http://www.kylpylasaari.fi/
Palkinnot ja palkintojen jako Ilmoitetaan kilpailuohjeessa
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1 km V 30.12. Aleksi Hannula 2008 Alavieskan Viri
M10 1 km V 30.12. Eetu Ahola 2008 Haapajärven Kiilat
M10 1 km V 30.12. Vilho Käräjäoja 2009 Haapaveden Urheilijat
M10 1 km V 30.12. Emil Hahtokari 2008 IF Åsarna
M10 1 km V 30.12. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M10 1 km V 30.12. Leo Rautio 2009 Nivalan Urheilijat
M10 1 km V 30.12. Aleksi Siekkinen 2008 Pihtiputaan Tuisku
M10 1 km V 30.12. Lauri Korpela 2008 Saloisten Reipas
M10 1 km V 30.12. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
M12 2 km V 30.12. Eetu Honkala 2006 Haapajärven Kiilat
M12 2 km V 30.12. Arttu Mäntylä 2007 Haapaveden Urheilijat
M12 2 km V 30.12. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M12 2 km V 30.12. Jaakko Parkkila 2007 Pudasjärven Urheilijat
M12 2 km V 30.12. Jani Tytärniemi 2007 Reisjärven Pilke
M12 2 km V 30.12. Veikka Virkkala 2006 Sievin Sisu
M14 3 km V 30.12. Anton Hannula 2005 Alavieskan Viri
M14 3 km V 30.12. Antti Huttunen 2004 Alavieskan Viri
M14 3 km V 30.12. Niko Säily 2004 Alavieskan Viri
M14 3 km V 30.12. Valtteri Leskelä 2005 Haapajärven Kiilat
M14 3 km V 30.12. Lucas Hansén 2004 IF Åsarna
M14 3 km V 30.12. Jirka Oja 2004 Kalajoen Junkkarit
M14 3 km V 30.12. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M14 3 km V 30.12. Viljo Mäkikangas 2005 Oulaisten Huima
M14 3 km V 30.12. Jesse Mokko 2004 Oulun Hiihtoseura
M14 3 km V 30.12. Antti Harjuhaahto 2004 Saloisten Reipas
M14 3 km V 30.12. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M16 5 km V 30.12. Santeri Mäkelä 2002 Himangan Urheilijat
M16 5 km V 30.12. Jussi-Matti Rahja 2002 Kalajoen Junkkarit
M16 5 km V 30.12. Oskari Nissilä 2003 Kokkolan Veikot
M16 5 km V 30.12. Miika Ylikulju 2003 Oulaisten Huima
M16 5 km V 30.12. Lauri Saarela 2003 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 30.12. Vilho Koivula 2003 Oulun Hiihtoseura
M16 5 km V 30.12. Roni Kinnunen 2003 Pyhäjärven Pohti
M16 5 km V 30.12. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 30.12. Roope Etelämäki 2002 Toholammin Urheilijat
M16 5 km V 30.12. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M18 10 km V 30.12. Aleksi Huhtakangas 2000 Alavieskan Viri
M18 10 km V 30.12. Daniel Sorvisto 2000 IF Åsarna
M18 10 km V 30.12. Saku Hautalahti 2000 Nivalan Urheilijat
M18 10 km V 30.12. Konsta Männistö 2001 Oulaisten Huima
M18 10 km V 30.12. Roope Jokela 2000 Oulun Hiihtoseura
M18 10 km V 30.12. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M18 10 km V 30.12. Antti-Olavi Rytky 2001 TEAM SKIERS
M18 10 km V 30.12. Eino Koivula 2001 TEAM SKIERS
M18 10 km V 30.12. Roni Etelämäki 2000 Toholammin Urheilijat
M18 10 km V 30.12. Miska Poikkimäki 2000 Vuokatti Ski Team Kainuu
M20 10 km V 30.12. Axel Aurén 1999 IF Åsarna
M20 10 km V 30.12. Riku Koirikivi 1999 Kiuruveden Urheilijat
M20 10 km V 30.12. Tuomas Ranto 1999 TEAM SKIERS
M45 5 km V 30.12. Jari Mäntylä 1971 Haapaveden Urheilijat
M45 5 km V 30.12. Sören Svenlin 1970 IF Åsarna
M45 5 km V 30.12. Tommy Haglund 1968 IF Åsarna
M45 5 km V 30.12. Pekka Kukkula 1966 Iin Hiihtoseura
M45 5 km V 30.12. Jouko Helenius 1967 Pulkkilan Ponsi
M55 5 km V 30.12. Lauri Jaakola 1957 Alavieskan Viri
M55 5 km V 30.12. Reijo Isola 1956 Iin Hiihtoseura
M55 5 km V 30.12. Juha Hautaniemi 1960 Oulun Hiihtoseura
M55 5 km V 30.12. Väinö Mäkilä 1958 Saloisten Reipas
M55 5 km V 30.12. Kari Kinnunen 1959 Vetelin Urheilijat
M55 5 km V 30.12. Heikki Salminen 1960 Yppärin Urheilijat
M65 5 km V 30.12. Eero Okkonen 1950 Kainuun Hiihtoseura
M65 5 km V 30.12. Eero Väisänen 1949 Kuhmon Kiva
M65 5 km V 30.12. Keijo Salonen 1951 Kuivasjärven Aura
M65 5 km V 30.12. Martti Immonen 1951 Oulaisten Huima
M65 5 km V 30.12. Seppo Ranta-Eskola 1951 Oulaisten Huima
M65 5 km V 30.12. Kalervo Pieksämäki 1948 Pihtiputaan Tuisku
M65 5 km V 30.12. Juhani Jämsä 1951 Toholammin Urheilijat
M65 5 km V 30.12. Mikko Kinnunen 1951 Vetelin Urheilijat
MYL 10 km V 30.12. Tomi Sipilä 1997 Alavieskan Viri
MYL 10 km V 30.12. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 30.12. Matti Linna 1995 Haapaveden Urheilijat
MYL 10 km V 30.12. Eric Storvall 1989 IF Åsarna
MYL 10 km V 30.12. Hugo Karlström 1994 IF Åsarna
MYL 10 km V 30.12. Stefan Storvall 1961 IF Åsarna
MYL 10 km V 30.12. Viljam Knif 1990 IF Åsarna
MYL 10 km V 30.12. Kauko Heinikoski 1976 Iin Hiihtoseura
MYL 10 km V 30.12. Johan Ahlvik 1987 IK Falken
MYL 10 km V 30.12. Sören Östman 1985 IK Falken
MYL 10 km V 30.12. Pekka Pääkkönen 1991 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 30.12. Petteri Kymäläinen 1988 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 30.12. Joona Männistö 1992 Oulaisten Huima
MYL 10 km V 30.12. Hannu Kirstinä 1979 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 30.12. Juho Kämäräinen 1982 Oulun Hiihtoseura
MYL 10 km V 30.12. Juuso Mäkelä 1994 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 30.12. Lauri Gummerus 1996 Puijon Hiihtoseura
MYL 10 km V 30.12. Jussi Hytönen 1958 Pulkkilan Ponsi
MYL 10 km V 30.12. Roope Haapakangas 1997 Pyhäjärven Pohti
MYL 10 km V 30.12. Juha Härkönen 1974 Saloisten Reipas
MYL 10 km V 30.12. Jussi Mökkönen 1978 Sievin Sisu
MYL 10 km V 30.12. Eero Kukkonen 1996 TEAM SKIERS
MYL 10 km V 30.12. Jussi Rytky 1996 TEAM SKIERS
N10 1 km V 30.12. Iisa Savelainen 2009 Haapajärven Kiilat
N10 1 km V 30.12. Veera Leskelä 2008 Haapajärven Kiilat
N10 1 km V 30.12. Reeta Taskila 2009 Haapaveden Urheilijat
N10 1 km V 30.12. Ruuth Törmänen 2009 Haapaveden Urheilijat
N10 1 km V 30.12. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N10 1 km V 30.12. Susanna Ruusunen 2009 Himangan Urheilijat
N10 1 km V 30.12. Mira Marttila 2009 Limingan Niittomiehet
N10 1 km V 30.12. Selma Mäkikangas 2009 Oulaisten Huima
N10 1 km V 30.12. Laura Eerikäinen 2008 Reisjärven Pilke
N10 1 km V 30.12. Venla Nisula 2009 Reisjärven Pilke
N10 1 km V 30.12. Sini Harjuhaahto 2008 Saloisten Reipas
N12 2 km V 30.12. Alisa Kiiski 2007 Borgå Akilles
N12 2 km V 30.12. Iiris Savelainen 2007 Haapajärven Kiilat
N12 2 km V 30.12. Aino Jylänki 2006 Haapaveden Urheilijat
N12 2 km V 30.12. Sofia Ruusunen 2006 Himangan Urheilijat
N12 2 km V 30.12. Alva Svenlin 2007 IF Åsarna
N12 2 km V 30.12. Vilma Hahtokari 2007 IF Åsarna
N12 2 km V 30.12. Lotta Oja 2007 Kalajoen Junkkarit
N12 2 km V 30.12. Iina Laakkonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot
N12 2 km V 30.12. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N12 2 km V 30.12. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N12 2 km V 30.12. Netta Hälinen 2007 Ristijärven Pyry
N14 3 km V 30.12. Irina Aho 2005 Haapaveden Urheilijat
N14 3 km V 30.12. Riina Taskila 2004 Haapaveden Urheilijat
N14 3 km V 30.12. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N14 3 km V 30.12. Anni Niku 2004 Nivalan Urheilijat
N14 3 km V 30.12. Ida Roponen 2004 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 30.12. Neea Taskila 2004 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 30.12. Sanni Pirttikoski 2004 Oulun Hiihtoseura
N14 3 km V 30.12. Essi Parkkila 2005 Pudasjärven Urheilijat
N14 3 km V 30.12. Nella Hälinen 2004 Ristijärven Pyry
N14 3 km V 30.12. Miina Koivisto 2005 Sievin Sisu
N14 3 km V 30.12. Sara Kukkola 2005 Sievin Sisu
N16 5 km V 30.12. Ada Kiiski 2003 Borgå Akilles
N16 5 km V 30.12. Viivi Jylänki 2003 Haapaveden Urheilijat
N16 5 km V 30.12. Janica Hahtokari 2003 IF Åsarna
N16 5 km V 30.12. Salla Tyyskä 2002 Oulaisten Huima
N16 5 km V 30.12. Ada Haapakangas 2003 Pyhäjärven Pohti
N16 5 km V 30.12. Heli Harjuhaahto 2002 Saloisten Reipas
N16 5 km V 30.12. Ella Virkkala 2003 Sievin Sisu
N16 5 km V 30.12. Jenni Kukkola 2003 Sievin Sisu
N16 5 km V 30.12. Iina Koskela 2003 TEAM SKIERS
N16 5 km V 30.12. Helmi Peipinen 2002 Ylikiimingin Nuijamiehet
N16 5 km V 30.12. Oona Kiljala 2003 Ylivieskan Kuula
N16 5 km V 30.12. Veera Vähäkangas 2003 Ylivieskan Kuula
N18 5 km V 30.12. Laura Keskitalo 2001 Haapajärven Kiilat
N18 5 km V 30.12. Niina Holmström 2001 Iin Hiihtoseura
N18 5 km V 30.12. Hanna Ray 2000 IK Falken
N18 5 km V 30.12. Susanna Juhola 2000 Metsä-Veikot 85
N18 5 km V 30.12. Hilla Lehtola 2001 Oulaisten Huima
N18 5 km V 30.12. Aino-Maria Linna 2000 TEAM SKIERS
N20 5 km V 30.12. Emelie Svenlin 1998 IF Åsarna
N20 5 km V 30.12. Silja Saarela 1999 Oulun Hiihtoseura
N45 5 km V 30.12. Tarja Viertorinne 1970 Kiuruveden Urheilijat
NYL 5 km V 30.12. Emilia Pulkkinen 1997 Haapajärven Kiilat
NYL 5 km V 30.12. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 5 km V 30.12. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 5 km V 30.12. Fanny Storvall 1997 IF Åsarna
NYL 5 km V 30.12. Sara Ray 1994 IK Falken
NYL 5 km V 30.12. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL 5 km V 30.12. Riitta-Liisa Roponen 1978 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 30.12. Anni Alakoski 1997 Reisjärven Pilke
NYL 5 km V 30.12. Johanna Niskakoski 1995 Reisjärven Pilke
NYL 5 km V 30.12. Maria Mikkonen 1988 Ski Jyväskylä
NYL 5 km V 30.12. Roosa Juuska 1996 TEAM SKIERS
NYL 5 km V 30.12. Saana Ukkonen 1996 TEAM SKIERS
NYL 5 km V 30.12. Tellervo Ranto 1996 TEAM SKIERS
NYL 5 km V 30.12. Tanja Kellokumpu 1995 Tupoksen Tuisku