58. FIS Ainiovaaran Hiihdot / 22. Tornionlaakson hiihto CUP

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 2.4.2018
Kilpailun alkamisajankohta klo 10:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 27.3.18 23:59:59
Kilpailun nimi 58. FIS Ainiovaaran Hiihdot / 22. Tornionlaakson hiihto CUP
Kilpailun numero 168
Kilpailupaikka Ylitornio
Kilpailupaikan osoite Alkkulanrinne 7, 95600 Ylitornio
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu,
FIS-kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Ma 02.04.2018
MYL, NYL, M20, N20 FIS-sarjoja TORNIONLAAKSON HIIHTOCUP: Tornion jokilaaksossa hiihdetään keväällä pääsiäisen aikaan 4 osakilpailun CUP-kisa. 30.3. FIS Alatornion hiihdot Keminmaa 31.3 FIS Kemin hiihdot Keminmaa 1.4 FIS Kemin hiihdot Keminmaa 2.4. FIS Ainiovaaran hiihdot Ylitornio Cupin parhaat palkitaan Cup-pokaalein. Lisäksi M/N ja N20/M20 voittajat saavat 400 euron stipendit sekä M18/N18 voittajat 200 euron stipendit. Jokaisessa osakilpailussa osakilpailupalkinnot jaetaan erikseen.
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1.5 km
N8 V 1.5 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 2 km
N12 V 2 km
M14 V 2.5 km
N14 V 2.5 km
M16 V 5 km
N16 V 2.5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Aavasaksan Urheilijat
Seuranumero 10342745
Yhteyshenkilö Matti Salminen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 970 7537
GSM
Fax
WWW-osoite www.aavasaksanurheilijat.com
Sähköposti matti.salminen@evl.fi
Ilmoittautumiset ti 27.3. klo 24.00 mennessä KILMOlla ulkomaalaiset matti.salminen@evl.fi
Osanottomaksut 18 v. ja vanhemmat 20 euroa, 16 v. ja nuoremmat 15 euroa
Pankki ja tilinro IBAN FI59 1172 3000 1004 99 SWIFT NDEAFIHH. Aavasaksan Urheilijat
Tiedustelut ja lisäinfo matti.salminen@evl.fi
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa TORNIONLAAKSON HIIHTOCUP:
Tornion jokilaaksossa hiihdetään keväällä pääsiäisen aikaan 4 osakilpailun CUP-kisa.
30.3. FIS Alatornion hiihdot Keminmaa
31.3-1.4. FIS Kemin hiihdot Keminmaa
2.4. FIS Ainiovaaran hiihdot Ylitornio

Cupin parhaat palkitaan Cup-pokaalein. Lisäksi M/N ja N20/M20 voittajat saavat 400 euron stipendit sekä M18/N18 voittajat 200 euron stipendit.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 2.4. Aatos Yliniva 2008 Alatornion Pirkat
M10 2 km V 2.4. Iisak Perkaus 2009 Alatornion Pirkat
M10 2 km V 2.4. Niila Perkaus 2008 Alatornion Pirkat
M10 2 km V 2.4. Olli Halkola 2009 Alatornion Pirkat
M10 2 km V 2.4. Joona Soininen 2008 Espoon Hiihtoseura
M10 2 km V 2.4. Aatos Boström 2008 Iin Urheilijat
M10 2 km V 2.4. Elmeri Mäki-Runsas 2008 Karihaaran Visa
M10 2 km V 2.4. Iisak Liikavainio 2008 Muonion Kiri
M10 2 km V 2.4. Eino Ryytty 2008 Oulun Hiihtoseura
M10 2 km V 2.4. Ivan Kharlanov 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 2.4. Joel Tapio 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 2.4. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 2.4. Akseli Tanninen 2008 Valkeakosken Haka
M10 2 km V 2.4. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
M10 2 km V 2.4. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M12 2 km V 2.4. Justus Vihinen 2007 Espoon Hiihtoseura
M12 2 km V 2.4. Nooa Kaunisto 2007 Karihaaran Visa
M12 2 km V 2.4. Veikka Mäki-Runsas 2006 Karihaaran Visa
M12 2 km V 2.4. Frans Pylkkänen 2006 Keravan Urheilijat
M12 2 km V 2.4. Onni Kukkonen 2007 Oulun Hiihtoseura
M12 2 km V 2.4. Konsta Juutinen 2007 Paltamon Urheilijat
M12 2 km V 2.4. Niklas Haavisto 2006 Sieppijärven Sisu
M12 2 km V 2.4. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M12 2 km V 2.4. Elmeri Helander 2007 Valkeakosken Haka
M12 2 km V 2.4. Topias Vuorela 2007 Ylistaron Kilpa-Veljet
M12 2 km V 2.4. Konsta Manninen 2006 Ylöjärven Ryhti
M14 2.5 km V 2.4. Jesse Ylimäki 2005 Karihaaran Visa
M14 2.5 km V 2.4. Johannes Paaso 2005 Karihaaran Visa
M14 2.5 km V 2.4. Matias Karisaari 2004 Karihaaran Visa
M14 2.5 km V 2.4. Tuomas Laurikainen 2005 Karihaaran Visa
M14 2.5 km V 2.4. Jaakko Salomäki 2004 Keravan Urheilijat
M14 2.5 km V 2.4. Mikael Koivisto 2004 Keravan Urheilijat
M14 2.5 km V 2.4. Konsta-Elias Similä 2004 Kittilän Urheilijat
M14 2.5 km V 2.4. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M14 2.5 km V 2.4. Jalmari Kansanaho 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
M14 2.5 km V 2.4. Aukusti Arvola 2004 Pirkkalan Hiihtäjät
M14 2.5 km V 2.4. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M14 2.5 km V 2.4. Thomas Saarela 2005 Valkeakosken Haka
M14 2.5 km V 2.4. Verneri Tanninen 2004 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 2.4. Matias Riipi 2003 Inarin Yritys
M16 5 km V 2.4. Valtteri Heinimaa 2002 Kangasalan Kisa
M16 5 km V 2.4. Jarkko Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
M16 5 km V 2.4. Marko Kukkonen 2003 Karihaaran Visa
M16 5 km V 2.4. Niko Anttola 2003 Karihaaran Visa
M16 5 km V 2.4. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V 2.4. Timi Heiskanen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
M16 5 km V 2.4. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 2.4. Benjamin Saarela 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 2.4. Oskari Tanninen 2002 Valkeakosken Haka
M16 5 km V 2.4. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km V 2.4. Johannes Vuorela 2000 IF Minken
M18 10 km V 2.4. Oskari Juutinen 2000 Kuhmo-Ski
M18 10 km V 2.4. Konsta Männistö 2001 Oulaisten Huima
M20 10 km V 2.4. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km V 2.4. Aapo Tauru 1999 Kangasalan Kisa
M20 10 km V 2.4. Santeri Pirneskoski 1998 Karihaaran Visa
M20 10 km V 2.4. Leo Rantahalvari 1999 Skiteam 105
M20 10 km V 2.4. Onni Rantahalvari 1999 Skiteam 105
M20 10 km V 2.4. Olli Haavisto 1998 Tampereen Yritys
M20 10 km V 2.4. Jere Alén 1998 Vantaan Hiihtoseura
M20 10 km V 2.4. Roni Lukkarinen 1999 Vantaan Hiihtoseura
M20 10 km V 2.4. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
M35 10 km V 2.4. Ilkka Ruotsala 1974 Kittilän Urheilijat
M35 10 km V 2.4. Jani Tuovila 1976 Sievin Sisu
M35 10 km V 2.4. Heikki Karjaluoto 1977 Ski Jyväskylä
M35 10 km V 2.4. Pertti Pulkkinen 1979 Ski Jyväskylä
M45 5 km V 2.4. Tom West 1968 IK Falken
M45 5 km V 2.4. Jouni Rantala 1972 Kangasalan Kisa
M45 5 km V 2.4. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 5 km V 2.4. Juha Hänninen 1971 Ski Jyväskylä
M45 5 km V 2.4. Pasi Lounasaho 1969 Vantaan Hiihtoseura
M55 5 km V 2.4. Jorma Arvola 1962 Pirkkalan Hiihtäjät
M55 5 km V 2.4. Jussi Hytönen 1958 Pulkkilan Ponsi
M55 5 km V 2.4. Pekka Ollikainen 1963 Seinäjoen Hiihtoseura
M65 5 km V 2.4. Eero Okkonen 1950 Kainuun Hiihtoseura
M65 5 km V 2.4. Markku Jauhojärvi 1950 Kaukosen Revontulet
M65 5 km V 2.4. Veikko Imponen 1953 Kemijärven Urheilijat
M65 5 km V 2.4. Jouni Roivainen 1948 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M8 1.5 km V 2.4. Kevin Niittyviita 2011 Hollolan Urheilijat -46
M8 1.5 km V 2.4. Joona Ylimäki 2010 Karihaaran Visa
M8 1.5 km V 2.4. Jesper Torkell 2010 Keminsuun Kisa
M8 1.5 km V 2.4. Luukas Koivisto 2010 Keravan Urheilijat
M8 1.5 km V 2.4. Lauri Tapio 2010 Ounasvaaran Hiihtoseura
M8 1.5 km V 2.4. Kasper Ekonoja 2010 Ski Jyväskylä
M8 1.5 km V 2.4. Lukas Karjaluoto 2010 Ski Jyväskylä
M8 1.5 km V 2.4. Topias Karjaluoto 2012 Ski Jyväskylä
M8 1.5 km V 2.4. Arttu Huhtanen 2010 Ylivieskan Kuula
MYL 10 km V 2.4. Anssi Koirikivi 1996 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 2.4. Risto Uusivirta 1992 Haapajärven Kiilat
MYL 10 km V 2.4. Joachim Gustafsson 1980 IF Femman
MYL 10 km V 2.4. Johan Gustafsson 1982 IF Femman
MYL 10 km V 2.4. Reima Idström 1982 Inarin Yritys
MYL 10 km V 2.4. Jonne Maunu 1996 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 2.4. Lauri-Aleksi Laitinen 1993 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km V 2.4. Joona Männistö 1992 Oulaisten Huima
MYL 10 km V 2.4. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 2.4. Antti Honkimaa 1992 Puijon Hiihtoseura
MYL 10 km V 2.4. Eerik Puranen 1987 Saarijärven Pullistus
MYL 10 km V 2.4. Paavo Hakanen 1997 Skiteam 105
MYL 10 km V 2.4. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 10 km V 2.4. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 10 km V 2.4. Vilho Moilanen 1992 Vantaan Hiihtoseura
N10 2 km V 2.4. Lotta Rossi 2008 Karihaaran Visa
N10 2 km V 2.4. Minea Miettunen 2009 Karihaaran Visa
N10 2 km V 2.4. Inka Ryytty 2009 Oulun Hiihtoseura
N10 2 km V 2.4. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N10 2 km V 2.4. Siiri Lindholm 2008 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 2.4. Venja Pennanen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 2 km V 2.4. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 2.4. Viivi Manninen 2008 Ylöjärven Ryhti
N12 2 km V 2.4. Helmi Korpi 2006 Aavasaksan Urheilijat
N12 2 km V 2.4. Matilda Boström 2007 Iin Urheilijat
N12 2 km V 2.4. Julia Rantala 2007 Kangasalan Kisa
N12 2 km V 2.4. Edith Kilpiäinen 2007 Karihaaran Visa
N12 2 km V 2.4. Frida Kilpiäinen 2006 Karihaaran Visa
N12 2 km V 2.4. Veera Niskanen 2007 Keminsuun Kisa
N12 2 km V 2.4. Heta Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 2 km V 2.4. Hilpi Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 2 km V 2.4. Seela Salokangas 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 2 km V 2.4. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N12 2 km V 2.4. Ella-Sofia Kaiponen 2007 Savonlinnan Hiihtoseura
N12 2 km V 2.4. Elina Kansanaho 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 2 km V 2.4. Ranja Pennanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 2 km V 2.4. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N14 2.5 km V 2.4. Heli Korpi 2004 Aavasaksan Urheilijat
N14 2.5 km V 2.4. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N14 2.5 km V 2.4. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N14 2.5 km V 2.4. Sunna Vihervirta 2005 Inarin Yritys
N14 2.5 km V 2.4. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N14 2.5 km V 2.4. Hanna Niskanen 2005 Karihaaran Visa
N14 2.5 km V 2.4. Jessika Mäkipörhölä 2004 Karihaaran Visa
N14 2.5 km V 2.4. Nea Knuuti 2005 Keminsuun Kisa
N14 2.5 km V 2.4. Sara Niskanen 2004 Keminsuun Kisa
N14 2.5 km V 2.4. Anni Tapio 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 2.5 km V 2.4. Seliina Manninen 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 2.5 km V 2.4. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N14 2.5 km V 2.4. Iida-Emilia Kaiponen 2004 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 2.5 km V 2.4. Miina Koivisto 2005 Sievin Sisu
N14 2.5 km V 2.4. Jaira Pennanen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 2.5 km V 2.4. Elina Parpala 2005 Simon Kiri
N14 2.5 km V 2.4. Ella Tammi 2005 Simon Kiri
N14 2.5 km V 2.4. Veera Tammi 2005 Simon Kiri
N14 2.5 km V 2.4. Pauliina Pirinen 2004 Ski Jyväskylä
N14 2.5 km V 2.4. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N14 2.5 km V 2.4. Birgit Tuomola 2005 Ylöjärven Ryhti
N14 2.5 km V 2.4. Krista Manninen 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 2.5 km V 2.4. Anna Korpi 2003 Aavasaksan Urheilijat
N16 2.5 km V 2.4. Henna Korpi 2002 Aavasaksan Urheilijat
N16 2.5 km V 2.4. Salla Kunnari 2002 Aavasaksan Urheilijat
N16 2.5 km V 2.4. Heta Neuvonen 2003 Espoon Hiihtoseura
N16 2.5 km V 2.4. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N16 2.5 km V 2.4. Jonna Vestenius 2002 Karihaaran Visa
N16 2.5 km V 2.4. Kerttu Pirneskoski 2003 Karihaaran Visa
N16 2.5 km V 2.4. Minna Kukkonen 2002 Karihaaran Visa
N16 2.5 km V 2.4. Reija Ahola 2002 Karihaaran Visa
N16 2.5 km V 2.4. Sanni Pulkkinen 2003 Karihaaran Visa
N16 2.5 km V 2.4. Mette Ojala 2002 Keminsuun Kisa
N16 2.5 km V 2.4. Milla Kiviaho 2003 Keminsuun Kisa
N16 2.5 km V 2.4. Laura Kankkunen 2002 Keravan Urheilijat
N16 2.5 km V 2.4. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N16 2.5 km V 2.4. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N16 2.5 km V 2.4. Helmi Kukkonen 2003 Oulun Hiihtoseura
N16 2.5 km V 2.4. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 2.5 km V 2.4. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 2.5 km V 2.4. Iina Koskela 2003 TEAM SKIERS
N16 2.5 km V 2.4. Matilda Koivuranta 2003 TEAM SKIERS
N16 2.5 km V 2.4. Sonja Leinamo 2002 Valkeakosken Haka
N16 2.5 km V 2.4. Vilma Kanerva 2002 Valkeakosken Haka
N16 2.5 km V 2.4. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N18 5 km V 2.4. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
N18 5 km V 2.4. Sara Niittyviita 2001 Hollolan Urheilijat -46
N18 5 km V 2.4. Jemina Böök 2000 Jämin Jänne
N18 5 km V 2.4. Anni-Maija Laurikainen 2001 Karihaaran Visa
N18 5 km V 2.4. Henna Hamari 2001 Karihaaran Visa
N18 5 km V 2.4. Pauliina Paaso 2001 Karihaaran Visa
N18 5 km V 2.4. Eerika Salomäki 2001 Keravan Urheilijat
N18 5 km V 2.4. Inka-Olivia Similä 2000 Kittilän Urheilijat
N18 5 km V 2.4. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N18 5 km V 2.4. Saana Vuolle 2000 Seinäjoen Hiihtoseura
N18 5 km V 2.4. Aino-Maria Linna 2000 TEAM SKIERS
N20 5 km V 2.4. Josefiina Böök 1999 Jämin Jänne
N20 5 km V 2.4. Ella Anttola 1999 Karihaaran Visa
N20 5 km V 2.4. Emmi Lämsä 1998 Karihaaran Visa
N20 5 km V 2.4. Oona-Maria Similä 1999 Kittilän Urheilijat
N35 5 km V 2.4. Suvi Karjaluoto 1978 Ski Jyväskylä
N45 5 km V 2.4. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N8 1.5 km V 2.4. Erin Halkola 2011 Alatornion Pirkat
N8 1.5 km V 2.4. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N8 1.5 km V 2.4. Emma Kaunisto 2011 Karihaaran Visa
N8 1.5 km V 2.4. Minttu Rossi 2010 Karihaaran Visa
N8 1.5 km V 2.4. Peppi Poutanen 2010 Karihaaran Visa
N8 1.5 km V 2.4. Elena Ryytty 2011 Oulun Hiihtoseura
N8 1.5 km V 2.4. Lotta Lindholm 2010 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1.5 km V 2.4. Venla Haavisto 2010 Sieppijärven Sisu
NYL 5 km V 2.4. Julia Häger 1996 IF Minken
NYL 5 km V 2.4. Maarit Korpi 1986 IF Åsarna
NYL 5 km V 2.4. Tiina Idström 1988 Inarin Yritys
NYL 5 km V 2.4. Anne Kyllönen 1987 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 2.4. Heini Hokkanen 1986 Kainuun Hiihtoseura
NYL 5 km V 2.4. Essi Heikka 1997 Karihaaran Visa
NYL 5 km V 2.4. Anna-Kaisa Saari 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 5 km V 2.4. Tiia Huuskonen 1985 Ski Jyväskylä