FIS SM-kilpailu, yleinen sarja / Suomen Cup

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 1.2.2019-3.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta 9:30
Ilmoittautumisen eräpäivä 24.1.19 23:59:59
Kilpailun nimi FIS SM-kilpailu, yleinen sarja / Suomen Cup
Kilpailun numero 086
Kilpailupaikka Imatra
Kilpailupaikan osoite Ukonniemi Stadion, Ottelukatu 11, 55420 Imatra
Kilpailun luokitus SM-kilpailu,
Suomen Cup,
FIS-kilpailu
Hiihtotapa P/V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: Pe 01.02.2019
väliaikalähtö
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 10 km
Kilpailupäivä 2: La 02.02.2019
Sarja Matka
MYL P/V 2P + 2V 4x10 km
NYL P/V 1P + 2V 3x5 km
Kilpailupäivä 3: Su 03.02.2019
Sarja Matka
MYL V sprintti
NYL V sprintti
Seuran tiedot
Järjestävä seura Imatran Urheilijat
Seuranumero 10350122
Yhteyshenkilö
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin
GSM
Fax
WWW-osoite www.imatranurheilijat.fi
Sähköposti
Ilmoittautumiset Kilmon kautta torstaihin 24.1.2019 klo 23:59 mennessä. HUOM! FIS-koodi pakollinen!
Osanottomaksut 30€/kilpailija/matka. Viestit 60€/joukkue.
Pankki ja tilinro FI37 1038 3000 3205 70 Nordea Imatra Imatran Urheilijat
TD/TDA TD Toivo Vahvelainen
TDA Niklas Turku
tnj. Jouni Harju
Tiedustelut ja lisäinfo Kari Ahonen, kariolavi.ahonen@gmail.com, 0400 716 386
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus Imatran Kylpylä, www.imatrankylpyla.fi
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Näytä ilmoittautuneet Piilota ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Joukkue/osallistuja Seura
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Anjalan liitto Anjalan Liitto
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. EHS 1 Espoon Hiihtoseura
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. EHS 2 Espoon Hiihtoseura
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Haapajärven Kiilat Haapajärven Kiilat
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. IF Minken IF Minken
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. IF Minken IF Minken
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. If Sibbo Vargarna IF Sibbo-Vargarna
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. IF Åsarna IF Åsarna
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Ilmajoen Kisailijat Ilmajoen Kisailijat
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Imatran Urheilijat 1 Imatran Urheilijat
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Imatran Urheilijat 2 Imatran Urheilijat
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Inarin Yritys Inarin Yritys
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Joensuun Kataja Joensuun Kataja
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Jämin Jänne Jämin Jänne
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Petoteam 1 Jämsänkosken Ilves
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Petoteam 2 Jämsänkosken Ilves
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Keravan Urheilijat Keravan Urheilijat
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Keuruun Kisailijat Keuruun Kisailijat
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. kiteen urheilijat Kiteen Urheilijat
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Kouvolan hiihtoseura Kouvolan Hiihtoseura
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Kuusamon Erä-Veikot I Kuusamon Erä-Veikot
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Kuuusamon Erä-Veikot II Kuusamon Erä-Veikot
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Lempäälän Kisa Lempäälän Kisa
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Liperin Hiihtoseura Liperin Hiihtoseura
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Mikkelin Hiihtäjät Mikkelin Hiihtäjät
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Mikkelin Hiihtäjät Mikkelin Hiihtäjät
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Oulun Hiihtoseura Oulun Hiihtoseura
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Ounasvaaran Hiihtoseura Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Posion Pyrintö Posion Pyrintö
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Puijon Hiihtoseura Puijon Hiihtoseura
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Pyhäjärven Pohti 1 Pyhäjärven Pohti
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Pyhäjärven Pohti 2 Pyhäjärven Pohti
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Saariärven pullistus Saarijärven Pullistus
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Ski Jyväskylä Ski Jyväskylä
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Skiteam 105 Skiteam 105
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Tampereen yritys Tampereen Yritys
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Teuvan Rivakka Teuvan Rivakka
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Valkeakosken Haka Valkeakosken Haka
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Vantaan Hiihtoseura 1 Vantaan Hiihtoseura
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Vantaan Hiihtoseura 2 Vantaan Hiihtoseura
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Vantaan Hiihtoseura 3 Vantaan Hiihtoseura
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Vantaan Hiihtoseura 4 Vantaan Hiihtoseura
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Vehkalahden Veikot Vehkalahden Veikot
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Vihdin Viesti Vihdin Viesti
MYL 2P + 2V 4x10 P/V 2.2. Vuokatti Ski Team Kainuu Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Anjalan liitto Anjalan Liitto
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Enon Kisa-Pojat Enon Kisa-Pojat
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. EHS Espoon Hiihtoseura
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. HlHs Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. IF Femman IF Femman
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. IF Minken IF Minken
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. IF Åsarna IF Åsarna
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. IK Falken IK Falken
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Ikaalisten Urheilijat Ikaalisten Urheilijat
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Imatran Urheilijat 1 Imatran Urheilijat
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Imatran Urheilijat 2 Imatran Urheilijat
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Jämin Jänne Jämin Jänne
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. naiset 3x5 Kainuun Hiihtoseura
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. VisaSkiTeam Kemi Karihaaran Visa
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Keravan Urheilijat Keravan Urheilijat
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Kontiolahden Urheilijat Kontiolahden Urheilijat
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Kuusamon Erä-Veikot Kuusamon Erä-Veikot
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Lappeen Riento Lappeen Riento
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Lempäälän Kisa Lempäälän Kisa
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Liperin Hiihtoseura Liperin Hiihtoseura
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Mikkelin Hiihtäjät Mikkelin Hiihtäjät
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Mikkelin Hiihtäjät Mikkelin Hiihtäjät
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Nastolan Naseva Nastolan Naseva
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Noormarkun Nopsa Noormarkun Nopsa
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Oulun Hiihtoseura 1 Oulun Hiihtoseura
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Oulun Hiihtoseura 2 Oulun Hiihtoseura
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Puijon Hiihtoseura Puijon Hiihtoseura
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Rantasalmen Urheilijat Rantasalmen Urheilijat
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Savonlinnan hiihtoseura Savonlinnan Hiihtoseura
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Seinäjoen Hiihtoseura Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Siilinjärven Hiihtoseura Siilinjärven Hiihtoseura
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Ski Jyväskylä Ski Jyväskylä
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Ski Jyväskylä Ski Jyväskylä
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Ski Jyväskylä Ski Jyväskylä
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Ski Jyväskylä Ski Jyväskylä
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Tampereen Pyrintö 1 Tampereen Pyrintö
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Team Skiers Team Skiers
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Valkeakosken Haka Valkeakosken Haka
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Vantaan Hiihtoseura 1 Vantaan Hiihtoseura
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Vantaan Hiihtoseura 2 Vantaan Hiihtoseura
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Vuokatti Ski Team Kainuu Vuokatti Ski Team Kainuu
NYL 1P + 2V 3x5 P/V 2.2. Vuokatti Ski Team Kainuu Vuokatti Ski Team Kainuu