Honkamajan Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 19.1.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 11:00
Ilmoittautumisen eräpäivä 16.1.19 19:59:59
Kilpailun nimi Honkamajan Hiihdot
Kilpailun numero 070
Kilpailupaikka Oulainen
Kilpailupaikan osoite Honkamaja Hietalantie 91, Oulainen
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa P
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 19.01.2019
Sarja Matka
MYL P 15 km
NYL P 10 km
M8 P 1 km
N8 P 1 km
M10 P 2 km
N10 P 2 km
M12 P 3 km
N12 P 3 km
M14 P 5 km
N14 P 3 km
M16 P 5 km
N16 P 5 km
M18 P 10 km
N18 P 5 km
M20 P 10 km
N20 P 10 km
M35 P 10 km
N40 P 5 km
M45 P 10 km
M50 P 5 km
N50 P 5 km
M55 P 5 km
N55 P 5 km
M60 P 5 km
N60 P 3 km
M65 P 5 km
M70 P 3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Oulaisten Huima/Oulaisten Taru
Seuranumero 10346848
Yhteyshenkilö jim Kalapudas
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 570 4609
GSM
Fax
WWW-osoite https://oulaistenhuima-fi.directo.fi/hiihto/
Sähköposti jim.kalapudas@kotinet.com
Ilmoittautumiset ke 16.1 klo:20:00 mennessä
Osanottomaksut Alle 16v.15€ Muut sarjat 20€
Pankki ja tilinro OP. FI65 5313 0120 1149 22 Honkamajan hiihdot
TD/TDA Veikko Anttonen
puh:0505170884
Tiedustelut ja lisäinfo anneli.rajaniemi@gmail.com Puh. 044-5952366
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Kantatieltä 86, 3km Oulaisten keskustasta Ouluun päin
Majoitus Pitopalvelu Jorma Vainionpää p.0400890773. Törmänhovi p.0407695274 sp.info@tormanhovi.fi
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km P 19.1. Paavo Kokkoniemi 2009 Haapajärven Kiilat
M10 2 km P 19.1. Matias Tihinen 2009 Laitasaaren Veto
M10 2 km P 19.1. Veeti Rahkolin 2009 Limingan Niittomiehet
M10 2 km P 19.1. Matias Latomaa 2009 Vetelin Urheilijat
M12 3 km P 19.1. Aleksi Hannula 2008 Alavieskan Viri
M12 3 km P 19.1. Eetu Ahola 2008 Haapajärven Kiilat
M12 3 km P 19.1. Ilmari Kokkoniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M12 3 km P 19.1. Arttu Mäntylä 2007 Haapaveden Urheilijat
M12 3 km P 19.1. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M12 3 km P 19.1. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M14 5 km P 19.1. Anton Hannula 2005 Alavieskan Viri
M14 5 km P 19.1. Ville Nieminen 2005 Haapaveden Urheilijat
M14 5 km P 19.1. Kalle Himanka 2005 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km P 19.1. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km P 19.1. Tuukka Törnvall 2006 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km P 19.1. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M14 5 km P 19.1. Viljo Mäkikangas 2005 Oulaisten Huima
M14 5 km P 19.1. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M14 5 km P 19.1. Oliver Törmäkangas 2006 Sotkamon Jymy
M14 5 km P 19.1. Johannes Paaso 2005 Visa Ski Team Kemi
M16 5 km P 19.1. Jirka Oja 2004 Kalajoen Junkkarit
M16 5 km P 19.1. Topias Törmäkangas 2004 Sotkamon Jymy
M16 5 km P 19.1. Lauri Saarela 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 5 km P 19.1. Santtu Outila 2004 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 5 km P 19.1. Vilho Koivula 2003 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M16 5 km P 19.1. Antti Harjuhaahto 2004 Team Skiers
M16 5 km P 19.1. Miika Ylikulju 2003 Team Skiers
M16 5 km P 19.1. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M16 5 km P 19.1. Jimi Leppälä 2003 Ylivieskan Kuula
M18 10 km P 19.1. Santeri Mäkelä 2002 Himangan Urheilijat
M18 10 km P 19.1. Jussi-Matti Rahja 2002 Kalajoen Junkkarit
M18 10 km P 19.1. Konsta Männistö 2001 Oulaisten Huima
M18 10 km P 19.1. Eero Mannila 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km P 19.1. Eino Koivula 2001 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M18 10 km P 19.1. Roope Etelämäki 2002 Toholammin Urheilijat
M18 10 km P 19.1. Miro Jylkkä 2002 Ylivieskan Kuula
M20 10 km P 19.1. Werneri Pudas 2000 Alavieskan Viri
M20 10 km P 19.1. Tuomas Törnvall 2000 Kalajoen Junkkarit
M20 10 km P 19.1. Viljami Vuorre 2000 Kuusamon Erä-Veikot
M20 10 km P 19.1. Jaakko Kotajärvi 1999 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
M20 10 km P 19.1. Tuomas Ranto 1999 Team Skiers
M20 10 km P 19.1. Roni Etelämäki 2000 Toholammin Urheilijat
M35 10 km P 19.1. Matti Myllylahti 1978 Haapajärven Kiilat
M35 10 km P 19.1. Tero Kokkoniemi 1976 Haapajärven Kiilat
M35 10 km P 19.1. Lasse Paavola 1983 Kaustisen Pohjan-Veikot
M35 10 km P 19.1. Hannu Kirstinä 1979 Oulun Hiihtoseura
M35 10 km P 19.1. Sauli Kuopus 1983 Pudasjärven Urheilijat
M35 10 km P 19.1. Hannu Paaso 1976 Sievin Sisu
M35 10 km P 19.1. Jussi Mökkönen 1978 Ylivieskan Kuula
M45 10 km P 19.1. Simo Törnvall 1968 Kalajoen Junkkarit
M45 10 km P 19.1. Jani Laine 1974 Kuivasjärven Aura
M45 10 km P 19.1. Jani Oravamäki 1972 Oulun Hiihtoseura
M45 10 km P 19.1. Marko Törmänen 1971 Oulun Hiihtoseura
M45 10 km P 19.1. Tommi Hyttinen 1969 Saloisten Salama
M50 5 km P 19.1. Pekka Kukkula 1966 Iin Hiihtoseura
M50 5 km P 19.1. Juha Juntunen 1965 Kiuruveden Urheilijat
M50 5 km P 19.1. Jouko Helenius 1967 Pulkkilan Ponsi
M55 5 km P 19.1. Matti Lehtinen 1961 Himangan Roima
M55 5 km P 19.1. Juha Tuulaniemi 1964 Keminsuun Kisa
M55 5 km P 19.1. Heikki Roimas 1961 Kälviän Tarmo
M55 5 km P 19.1. Seppo Piirainen 1963 Saloisten Reipas
M55 5 km P 19.1. Heikki Salminen 1960 Yppärin Urheilijat
M60 5 km P 19.1. Jorma Aalto 1957 Iin Urheilijat
M60 5 km P 19.1. Jorma Kuronen 1957 Kainuun Hiihtoseura
M60 5 km P 19.1. Juhani Kumpusalo 1958 Nivalan Urheilijat
M60 5 km P 19.1. Kai Lappalainen 1956 Pyhäjärven Pohti
M60 5 km P 19.1. Väinö Mäkilä 1958 Saloisten Reipas
M65 5 km P 19.1. Osmo Tiikkainen 1954 Kainuun Hiihtoseura
M65 5 km P 19.1. Martti Immonen 1951 Oulaisten Huima
M65 5 km P 19.1. Seppo Ranta-Eskola 1951 Oulaisten Huima
M65 5 km P 19.1. Juhani Jämsä 1951 Toholammin Urheilijat
M65 5 km P 19.1. Mikko Kinnunen 1951 Vetelin Urheilijat
M65 5 km P 19.1. Leino Nisula 1951 Virtain Urheilijat
M70 3 km P 19.1. Sauli Hujanen 1947 Iisalmen Visa
M70 3 km P 19.1. Kalle Saapunki 1949 Kuusamon Erä-Veikot
M70 3 km P 19.1. Seppo Malila 1949 Pyhäjärven Pohti
M70 3 km P 19.1. Vesa Ranta-Eskola 1946 Saloisten Reipas
M8 1 km P 19.1. Aukusti Hannula 2012 Alavieskan Viri
M8 1 km P 19.1. Atte Kähtävä 2012 Kalajoen Junkkarit
M8 1 km P 19.1. Emil Kähtävä 2014 Kalajoen Junkkarit
M8 1 km P 19.1. Oliver Rahja 2011 Kalajoen Junkkarit
M8 1 km P 19.1. Elias Tihinen 2012 Laitasaaren Veto
MYL 15 km P 19.1. Jouni Komu 1990 Haapajärven Kiilat
MYL 15 km P 19.1. Sami Pahkala 1995 Himangan Urheilijat
MYL 15 km P 19.1. Veikka Heinonen 1998 Kokkolan Veikot
MYL 15 km P 19.1. Joona Männistö 1992 Oulaisten Huima
MYL 15 km P 19.1. Matti Korhonen 1995 Oulun Hiihtoseura
MYL 15 km P 19.1. Edvard Kotajärvi 1997 Oulunsalon Vasama
MYL 15 km P 19.1. Janne Uusitalo 1993 Pihtiputaan Tuisku
MYL 15 km P 19.1. Markus Mattola 1992 Pihtiputaan Tuisku
MYL 15 km P 19.1. Tero Pesonen 1998 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km P 19.1. Markus Isola 1985 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
MYL 15 km P 19.1. Markus Kanamäki 1983 Saloisten Salama
MYL 15 km P 19.1. Eero Kukkonen 1996 Team Skiers
MYL 15 km P 19.1. Petteri Laurén 1998 Team Skiers
N10 2 km P 19.1. Kielo Käräjäoja 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km P 19.1. Martta Pekkala 2010 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km P 19.1. Ruuth Törmänen 2009 Haapaveden Urheilijat
N10 2 km P 19.1. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N10 2 km P 19.1. Ella Pesola 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 2 km P 19.1. Eevi Juka 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km P 19.1. Milja Tihinen 2010 Laitasaaren Veto
N10 2 km P 19.1. Selma Mäkikangas 2009 Oulaisten Huima
N10 2 km P 19.1. Eevi Puoskari 2010 Oulun Hiihtoseura
N10 2 km P 19.1. Sofia Latomaa 2009 Vetelin Urheilijat
N10 2 km P 19.1. Minea Miettunen 2009 Visa Ski Team Kemi
N10 2 km P 19.1. Minttu Rossi 2010 Visa Ski Team Kemi
N12 3 km P 19.1. Lotta Oja 2007 Kalajoen Junkkarit
N12 3 km P 19.1. Anna Heikkilä 2007 Kokkolan Veikot
N12 3 km P 19.1. Emilia Hakasalmi 2008 Kuivasjärven Aura
N12 3 km P 19.1. Aliisa Kärkkäinen 2007 Limingan Niittomiehet
N12 3 km P 19.1. Sanni Tyyskä 2007 Oulaisten Huima
N12 3 km P 19.1. Sanni Yliniitty 2007 Oulaisten Taru
N12 3 km P 19.1. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N12 3 km P 19.1. Sini Harjuhaahto 2008 Saloisten Reipas
N12 3 km P 19.1. Lotta Rossi 2008 Visa Ski Team Kemi
N14 3 km P 19.1. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N14 3 km P 19.1. Assi Hakala 2005 Himangan Urheilijat
N14 3 km P 19.1. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N14 3 km P 19.1. Anni Peltoniemi 2005 Kokkolan Veikot
N14 3 km P 19.1. Hanna Ketonen 2005 Oulaisten Huima
N14 3 km P 19.1. Sara Kukkola 2005 Sievin Sisu
N14 3 km P 19.1. Hanna Niskanen 2005 Visa Ski Team Kemi
N16 5 km P 19.1. Noora Alatalo 2003 Alavieskan Viri
N16 5 km P 19.1. Riina Taskila 2004 Haapaveden Urheilijat
N16 5 km P 19.1. Hanna Soronen 2004 Iin Hiihtoseura
N16 5 km P 19.1. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km P 19.1. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km P 19.1. Aino-Kaisa Parkkila 2004 Limingan Niittomiehet
N16 5 km P 19.1. Jenni Kukkola 2003 Sievin Sisu
N16 5 km P 19.1. Iina Koskela 2003 Team Skiers
N16 5 km P 19.1. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N16 5 km P 19.1. Terhi Junno 2004 Ylivieskan Kuula
N16 5 km P 19.1. Veera Vähäkangas 2003 Ylivieskan Kuula
N18 5 km P 19.1. Petra Alatalo 2001 Alavieskan Viri
N18 5 km P 19.1. Anni Mäkinen 2002 Himangan Urheilijat
N18 5 km P 19.1. Niina Holmström 2001 Iin Hiihtoseura
N18 5 km P 19.1. Heli Harjuhaahto 2002 Saloisten Reipas
N18 5 km P 19.1. Hilla Lehtola 2001 Saloisten Reipas
N18 5 km P 19.1. Aada Peltola 2002 Visa Ski Team Kemi
N20 10 km P 19.1. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
N20 10 km P 19.1. Aino-Maria Linna 2000 Team Skiers
N20 10 km P 19.1. Katriina Autti 1999 Team Skiers
N40 5 km P 19.1. Päivi Peltoniemi 1979 Himangan Urheilijat
N40 5 km P 19.1. Marika Suni-Kähtävä 1975 Kalajoen Junkkarit
N40 5 km P 19.1. Virve Jouhten 1973 Kempeleen Pyrintö
N40 5 km P 19.1. Sanna Henriksson 1976 Oulun Hiihtoseura
N50 5 km P 19.1. Pirkko Jaakola-Juntunen 1967 Kiuruveden Urheilijat
N60 3 km P 19.1. Maija Käkelä 1958 Haukiputaan Veikot
N60 3 km P 19.1. Marianne Niemi 1956 Kuusamon Erä-Veikot
N60 3 km P 19.1. Marjut Vuorenmaa 1952 Oulun Kilpa-Veljet
N8 1 km P 19.1. Eedith Törmänen 2011 Haapaveden Urheilijat
N8 1 km P 19.1. Aada Pesola 2012 Kaustisen Pohjan-Veikot
N8 1 km P 19.1. Lilli Eerikäinen 2011 Reisjärven Pilke
N8 1 km P 19.1. Selena Törmäkangas 2011 Sotkamon Jymy
NYL 10 km P 19.1. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 10 km P 19.1. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 10 km P 19.1. Maria Virpi 1987 Kalajoen Junkkarit
NYL 10 km P 19.1. Anna-Kaisa Saari 1995 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km P 19.1. Pia Vähäkuopus 1996 Oulun Hiihtoseura
NYL 10 km P 19.1. Minna Patanen 1983 Saloisten Salama
NYL 10 km P 19.1. Anna-Riikka Tyni 1991 Taivalkosken Metsä-Veikot 85
NYL 10 km P 19.1. Maria Hiivala 1997 Team Skiers
NYL 10 km P 19.1. Roosa Juuska 1996 Team Skiers