Juhan Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 2.3.2019
Kilpailun alkamisajankohta KLO 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 28.2.19 23:59:59
Kilpailun nimi Juhan Hiihdot
Kilpailun numero 120
Kilpailupaikka Kurikka
Kilpailupaikan osoite Kurikassa Mietaan hiihtokeskuksessa (Hakunintie 81 Mieto)
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 02.03.2019
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 1 km
N10 V 1 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kurikan Ryhti
Seuranumero 10348095
Yhteyshenkilö Antti Mäki-Ontto
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0500 564 482
GSM
Fax
WWW-osoite www.kurikanryhti.fi
Sähköposti antti@maki-ontto.com
Ilmoittautumiset Kilmoon. Ilmoittautuminen päättyy to 28.2.2019 klo 24.00.
Osanottomaksut 20 €, 16 v ja nuoremmat 15 €
Pankki ja tilinro Kurikan Ryhti/hiihtojaosto FI92 4726 1020 0444 03 (POP-Pankki)
Tiedustelut ja lisäinfo Antti Mäki-Ontto, puh. 0500-564 482
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako
Muuta tietoa Lähtölistat: www.kurikanryhti.fi/jaostot/hiihto-ampumahiihto/
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 1 km V 2.3. Arvi Riutta 2009 Härmänseudun Hiihtäjät
M10 1 km V 2.3. Jaakko Puumila 2010 Jalasjärven Jalas
M10 1 km V 2.3. Juho Puumila 2010 Jalasjärven Jalas
M10 1 km V 2.3. Jussi Niemelä 2010 Kauhajoen Karhu
M10 1 km V 2.3. Leevi Kiukkonen 2010 Kauhajoen Karhu
M10 1 km V 2.3. Kalle Huhdankoski 2009 Kortesjärven Järvi-Veikot
M10 1 km V 2.3. Onni Fränti 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 1 km V 2.3. Veikka Mukkala 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
M10 1 km V 2.3. Otto Granqvist 2009 Vaasan Hiihtäjät
M12 3 km V 2.3. Lauri Peura 2008 Kauhajoen Karhu
M12 3 km V 2.3. Otto Niemelä 2007 Kauhajoen Karhu
M12 3 km V 2.3. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M14 5 km V 2.3. Taneli Salminen 2005 Noormarkun Nopsa
M14 5 km V 2.3. Lari Riippi 2006 Seinäjoen Hiihtoseura
M16 8 km V 2.3. Akseli Latvala 2004 Kyrön Voima
M16 8 km V 2.3. Topias Salminen 2004 Noormarkun Nopsa
M16 8 km V 2.3. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M16 8 km V 2.3. Elias Lehtonen 2004 Ulvilan Ura
M18 10 km V 2.3. Juho Syrjäläinen 2001 Jämin Jänne
M18 10 km V 2.3. Jimi Aalto 2002 Norrvalla Ski Team
M18 10 km V 2.3. Petteri Mattila 2001 Teuvan Rivakka
M35 10 km V 2.3. Ronny Österås 1981 Kimito Sportförening
M35 10 km V 2.3. Ari Orava 1967 Seinäjoen Hiihtoseura
M35 10 km V 2.3. Joel Knif 1983 Solf IK
M35 10 km V 2.3. Eero Lehtonen 1975 Ulvilan Ura
M35 10 km V 2.3. Per-Anders Forsman 1975 Vörå IF
M45 5 km V 2.3. Pasi Kohtala 1971 Kurikan Ryhti
M45 5 km V 2.3. Petri Kurunmäki 1970 Seinäjoen Hiihtoseura
M55 5 km V 2.3. Thommy Klemets 1956 IF Fyren
M55 5 km V 2.3. Esa Kuoppala 1964 Kauhajoen Karhu
M55 5 km V 2.3. Jens Heinonen 1964 Solf IK
M65 5 km V 2.3. Markku Jauhojärvi 1950 Kaukosen Revontulet
M8 1 km V 2.3. Lenni Riutta 2012 Härmänseudun Hiihtäjät
M8 1 km V 2.3. Vilho Pentilä 2012 Kauhajoen Karhu
M8 1 km V 2.3. Väinö Äijö 2011 Kauhajoen Karhu
M8 1 km V 2.3. Peetu Mukkala 2011 Seinäjoen Hiihtoseura
M8 1 km V 2.3. Taavetti Tossavainen 2012 Äänekosken Huima
MYL 15 km V 2.3. Victor Lövdahl 1991 IF Femman
MYL 15 km V 2.3. Timo Mantere 1983 Ilmajoen Kisailijat
MYL 15 km V 2.3. Valtteri Markkila 1997 Vaasan Hiihtäjät
N10 1 km V 2.3. Vilma Pentilä 2009 Kauhajoen Karhu
N10 1 km V 2.3. Hilja Kurunmäki 2009 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km V 2.3. Fiia Karjanlahti 2008 Ilmajoen Kisailijat
N12 3 km V 2.3. Saana Kuoppala 2008 Kauhajoen Karhu
N12 3 km V 2.3. Neea Lindroos 2008 Noormarkun Nopsa
N12 3 km V 2.3. Aliisa Riippi 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km V 2.3. Viola Kurunmäki 2008 Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 km V 2.3. Serafina Karjanlahti 2006 Ilmajoen Kisailijat
N14 3 km V 2.3. Aino Huhdankoski 2006 Kortesjärven Järvi-Veikot
N14 3 km V 2.3. Olivia Kumara 2006 Norrvalla Ski Team
N16 5 km V 2.3. Siiri Peura 2004 Kauhajoen Karhu
N16 5 km V 2.3. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N18 5 km V 2.3. Mimosa Nevala 2002 Kankaanpään Urheilijat
N18 5 km V 2.3. Tuuli Raunio 2002 Kankaantaan Kisa
N18 5 km V 2.3. Lisa-Sofie Fabig 2002 Noormarkun Nopsa
N20 10 km V 2.3. Sonja Katajamäki 1999 IF Minken
N35 5 km V 2.3. Jessica Strandholm 1982 Vörå IF
N8 1 km V 2.3. Vera Korkiakangas 2011 Härmänseudun Hiihtäjät
N8 1 km V 2.3. Heta Harju 2011 Ilmajoen Kisailijat
N8 1 km V 2.3. Pinja Kuoppala 2011 Kauhajoen Karhu
NYL 10 km V 2.3. Anna-Kajsa Lall 1991 IF Femman
NYL 10 km V 2.3. Jennifer Antell 1993 IF Femman
NYL 10 km V 2.3. Emmi Hakomäki 1998 Jämin Jänne
NYL 10 km V 2.3. Jonna Juntunen 1995 Kainuun Hiihtoseura
NYL 10 km V 2.3. Annukka Siltakorpi 1983 Kurikan Ryhti
NYL 10 km V 2.3. Heta Jalonen 1991 Lempäälän Kisa
NYL 10 km V 2.3. Hennariikka Rahkola 1992 Vantaan Hiihtoseura