Piirinmestaruus- ja Sinisentien Mahtihiihdot (IIVO nuorisocup 3. osakilpailu)

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta Klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 13.2.19 21:59:59
Kilpailun nimi Piirinmestaruus- ja Sinisentien Mahtihiihdot (IIVO nuorisocup 3. osakilpailu)
Kilpailun numero 712
Kilpailupaikka Maaninka
Kilpailupaikan osoite Maaningantie 49, 71750 Maaninka
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.02.2019
Kilpailussa ratkotaan samalla piirinmestaruudet! Nuorisocupin sarjat M/N 8, 10, 12, 14, 16
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
M60 V 5 km
M65 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Maaningan Mahti
Seuranumero 10346958
Yhteyshenkilö Seppo Ollikainen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 044 541 4059
GSM
Fax
WWW-osoite https://maaninganmahti.sporttisaitti.com/
Sähköposti ollikainen.seppo@saunalahti.fi
Ilmoittautumiset Kilmoon 13.2.2019 klo 22.00
Osanottomaksut Alle 16v. 12€ muut 17€
Pankki ja tilinro Maaningan Osuuspankki FI16 5254 0740 0228 03 Maaningan Mahti
Tiedustelut ja lisäinfo Seppo Ollikainen 044 5414059
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Kisakeskus on Maaninkajärven koululla!
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 16.2. Antti Tanskanen 2010 Iisalmen Visa
M10 2 km V 16.2. Juha Komu 2009 Iisalmen Visa
M10 2 km V 16.2. Sisu Suvinen 2009 Leppävirran Viri
M10 2 km V 16.2. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
M10 2 km V 16.2. Elmeri Lång 2009 Puijon Hiihtoseura
M10 2 km V 16.2. Julius Manninen 2010 Suonenjoen Vasama
M10 2 km V 16.2. Tomi Iivanainen 2009 Suonenjoen Vasama
M12 3 km V 16.2. Elias Angeria 2007 Iisalmen Visa
M12 3 km V 16.2. Iiro Säisä 2008 Iisalmen Visa
M12 3 km V 16.2. Joona Arppe 2008 Iisalmen Visa
M12 3 km V 16.2. Sami Moilanen 2007 Iisalmen Visa
M12 3 km V 16.2. Joel Mäki 2008 Kiuruveden Urheilijat
M12 3 km V 16.2. Niilo Kouvalainen 2008 Kiuruveden Urheilijat
M12 3 km V 16.2. Otto Konttinen 2007 Leppävirran Viri
M12 3 km V 16.2. Aaro Kirjavainen 2008 Puijon Hiihtoseura
M12 3 km V 16.2. Lauri Hollmén 2007 Puijon Hiihtoseura
M12 3 km V 16.2. Eelis Jaroma 2007 Siilinjärven Hiihtoseura
M12 3 km V 16.2. Jeremias Heikkinen 2008 Sonkajärven Pahka
M12 3 km V 16.2. Miika Huttunen 2007 Sonkajärven Pahka
M12 3 km V 16.2. Tuukka Ovaskainen 2007 Sonkajärven Pahka
M12 3 km V 16.2. Nuutti Kolehmainen 2008 Suonenjoen Vasama
M14 5 km V 16.2. Kouta Heiskanen 2005 Iisalmen Visa
M14 5 km V 16.2. Pekka Tanskanen 2006 Iisalmen Visa
M14 5 km V 16.2. Jimi Klemettinen 2005 Keravan Urheilijat
M14 5 km V 16.2. Olli Kouvalainen 2005 Kiuruveden Urheilijat
M14 5 km V 16.2. Akseli Kirjavainen 2006 Puijon Hiihtoseura
M14 5 km V 16.2. Eerik Junkkarinen 2005 Puijon Hiihtoseura
M14 5 km V 16.2. Severi Lyytinen 2006 Puijon Hiihtoseura
M14 5 km V 16.2. Kaapo Korhonen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
M14 5 km V 16.2. Teemu Ovaskainen 2005 Sonkajärven Pahka
M14 5 km V 16.2. Kalle Aalto 2006 Suonenjoen Vasama
M16 5 km V 16.2. Aleksi Huttunen 2004 Iisalmen Visa
M16 5 km V 16.2. Jesse Kettunen 2003 Iisalmen Visa
M16 5 km V 16.2. Lasse Komu 2003 Iisalmen Visa
M16 5 km V 16.2. Nico Hämäläinen 2003 Maaningan Mahti
M16 5 km V 16.2. Eemil Juntunen 2003 Pohti SkiTeam
M16 5 km V 16.2. Arttu Heikkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 16.2. Eemi Naumanen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 16.2. Jalmari Bergqvist 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 16.2. Niilo Mäkinen 2004 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 16.2. Nuutti Mäkinen 2003 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 16.2. Santeri Kirjavainen 2003 Puijon Hiihtoseura
M16 5 km V 16.2. Mikko Huttunen 2003 Sonkajärven Pahka
M18 10 km V 16.2. Atte Huttunen 2001 Iisalmen Visa
M18 10 km V 16.2. Tatu Sutinen 2001 Iisalmen Visa
M18 10 km V 16.2. Juuso Kuosma 2001 Maaningan Mahti
M18 10 km V 16.2. Antti-Jussi Räsänen 2001 Puijon Hiihtoseura
M18 10 km V 16.2. Erno Ruuskanen 2002 Siilinjärven Hiihtoseura
M18 10 km V 16.2. Viljami Miettinen 2001 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 10 km V 16.2. Arsi Ruuskanen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
M20 10 km V 16.2. Elmeri Voutilainen 2000 Siilinjärven Hiihtoseura
M35 10 km V 16.2. Juha Remes 1975 Kiuruveden Urheilijat
M35 10 km V 16.2. Risto-Pekka Räty 1984 Kiuruveden Urheilijat
M35 10 km V 16.2. Miko Pironetti 1973 Puijon Hiihtoseura
M35 10 km V 16.2. Matti Korkalainen 1982 Rautavaaran Raiku
M35 10 km V 16.2. Jyri-Juhani Hyvärinen 1971 Suonenjoen Vasama
M45 5 km V 16.2. Jari Mannala 1970 Iisalmen Visa
M45 5 km V 16.2. Sami Karjalainen 1972 Iisalmen Visa
M45 5 km V 16.2. Juha Juntunen 1965 Kiuruveden Urheilijat
M45 5 km V 16.2. Arto Heiskanen 1965 Sonkajärven Pahka
M45 5 km V 16.2. Tommi Nissinen 1974 Suonenjoen Vasama
M45 5 km V 16.2. Ari Säisä 1972 Vieremän Koitto
M55 5 km V 16.2. Seppo Laukkanen 1964 Iisalmen Visa
M55 5 km V 16.2. Pertti Lind 1963 Kiuruveden Urheilijat
M60 5 km V 16.2. Teijo Niskanen 1957 Kiuruveden Urheilijat
M60 5 km V 16.2. Ari Svanberg 1958 Lapinlahden Veto
M60 5 km V 16.2. Jari Svanberg 1959 Lapinlahden Veto
M65 5 km V 16.2. Aito Pennanen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 5 km V 16.2. Martti Tenhunen 1954 Kiuruveden Urheilijat
M65 5 km V 16.2. Eero Lappalainen 1953 Kuopion Hiihtäjät
M65 5 km V 16.2. Eero Mykkänen 1953 Lapinlahden Veto
M65 5 km V 16.2. Pauli Halonen 1952 Säyneisen Salpa
M65 5 km V 16.2. Leino Nisula 1951 Virtain Urheilijat
M8 1 km V 16.2. Kusti-Emil Juntunen 2011 Puijon Hiihtoseura
M8 1 km V 16.2. Onni Ilmari Aalto 2011 Suonenjoen Vasama
MYL 10 km V 16.2. Raul Korolainen 1988 Iisalmen Visa
MYL 10 km V 16.2. Ville Soininen 1993 Iisalmen Visa
MYL 10 km V 16.2. Juuso Tossavainen 1998 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 10 km V 16.2. Joel Sariola 1993 Puijon Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.2. Lauri Gummerus 1996 Puijon Hiihtoseura
N10 2 km V 16.2. Inka Kuningas 2009 KEITELEEN NUJU
N10 2 km V 16.2. Venla Siekkinen 2009 KEITELEEN NUJU
N10 2 km V 16.2. Sara Rönkä 2009 Kiuruveden Urheilijat
N10 2 km V 16.2. Aurora Kirjavainen 2010 Puijon Hiihtoseura
N10 2 km V 16.2. Netta Rauhanen 2009 Puijon Hiihtoseura
N10 2 km V 16.2. Venja Pennanen 2009 Puijon Hiihtoseura
N10 2 km V 16.2. Anni Saksman 2009 Savonlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 16.2. Sanni Katainen 2009 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 2 km V 16.2. Siiri Kauppinen 2010 Siilinjärven Hiihtoseura
N10 2 km V 16.2. Taru Ovaskainen 2010 Sonkajärven Pahka
N10 2 km V 16.2. Ilona Aalto 2009 Suonenjoen Vasama
N10 2 km V 16.2. Minnea Miettinen 2009 Suonenjoen Vasama
N10 2 km V 16.2. Vilma Kettunen 2009 Suonenjoen Vasama
N12 3 km V 16.2. Laura Rönkä 2007 Kiuruveden Urheilijat
N12 3 km V 16.2. Emma Rytkönen 2008 Maaningan Mahti
N12 3 km V 16.2. Emma Lång 2007 Puijon Hiihtoseura
N12 3 km V 16.2. Hilla Happonen 2007 Puijon Hiihtoseura
N12 3 km V 16.2. Lotta Rauhanen 2007 Puijon Hiihtoseura
N12 3 km V 16.2. Moona Kauppinen 2008 Siilinjärven Hiihtoseura
N12 3 km V 16.2. Jonna Kärnä 2008 Sonkajärven Pahka
N12 3 km V 16.2. Helmi Haataja 2007 Suonenjoen Vasama
N12 3 km V 16.2. Hilla Haataja 2007 Suonenjoen Vasama
N14 3 km V 16.2. Iina Holopainen 2005 Nilsiän Nujakka
N14 3 km V 16.2. Ranja Pennanen 2006 Puijon Hiihtoseura
N14 3 km V 16.2. Inka Toikkanen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km V 16.2. Minttu Lehtonen 2006 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km V 16.2. Pinja Laasanen 2005 Siilinjärven Hiihtoseura
N14 3 km V 16.2. Alisa Kärnä 2006 Sonkajärven Pahka
N16 5 km V 16.2. Noora Mäkäräinen 2004 Iisalmen Visa
N16 5 km V 16.2. Anni Föhr 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 16.2. Eveliina Lindsberg 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 16.2. Tiina Niskanen 2003 Nilsiän Nujakka
N16 5 km V 16.2. Iina Savolainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N16 5 km V 16.2. Oona Katainen 2004 Siilinjärven Hiihtoseura
N18 5 km V 16.2. Julia Laitinen 2001 Iisalmen Visa
N18 5 km V 16.2. Veera Säisä 2002 Iisalmen Visa
N20 5 km V 16.2. Iiris Moisio 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km V 16.2. Johanna Laakkonen 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km V 16.2. Reetta Silvasti 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km V 16.2. Siiri Räsänen 1999 Puijon Hiihtoseura
N20 5 km V 16.2. Laura Holopainen 1999 Siilinjärven Hiihtoseura
N20 5 km V 16.2. Maarit Heiskanen 1999 Sonkajärven Pahka
N35 5 km V 16.2. Terhi Mäki 1976 Kiuruveden Urheilijat
N35 5 km V 16.2. Terhi Tuorilainen 1983 Kiuruveden Urheilijat
N35 5 km V 16.2. Tiina Moilanen 1979 Siilinjärven Hiihtoseura
N45 5 km V 16.2. Niina Mäntyniemi 1974 Kempeleen Pyrintö
N45 5 km V 16.2. Pirkko Jaakola-Juntunen 1967 Kiuruveden Urheilijat
N45 5 km V 16.2. Tarja Viertorinne 1970 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 16.2. Aino Myllylä 2012 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 16.2. Anna Siponen 2011 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 16.2. Emilia Siponen 2012 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 16.2. Silja Auvinen 2011 Kiuruveden Urheilijat
N8 1 km V 16.2. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
N8 1 km V 16.2. Lilja Pekonen 2011 Puijon Hiihtoseura
N8 1 km V 16.2. Iina Toikkanen 2011 Rautalammin Urheilijat
N8 1 km V 16.2. Eevi Saksman 2011 Savonlinnan Hiihtoseura
N8 1 km V 16.2. Selma Vasiljev 2011 Suonenjoen Vasama
NYL 5 km V 16.2. Eevi Sormunen 1996 Maaningan Mahti
NYL 5 km V 16.2. Greta Sariola 1995 Puijon Hiihtoseura
NYL 5 km V 16.2. Mari Heiskanen 1996 Sonkajärven Pahka
NYL 5 km V 16.2. Jonna Säisä 1988 Vieremän Koitto