Piirinmestaruuskilpailut / HS - aluemestaruuskilpailut Pohjois - Karjala / Lieksa

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.2.2019-17.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta la 16.2 klo. 11.00 ja su. 17.2 klo. 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 12.2.19 23:59:59
Kilpailun nimi Piirinmestaruuskilpailut / HS - aluemestaruuskilpailut Pohjois - Karjala / Lieksa
Kilpailun numero 683
Kilpailupaikka Lieksa
Kilpailupaikan osoite Ylätie 20 81720 Lieksa
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.02.2019
Kilpailupäivä 1: La 16.2.2019 Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M6 V 1 km
N6 V 1 km
M7 V 1 km
N7 V 1 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M9 V 2 km
N9 V 2 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M11 V 3 km
N11 V 3 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M13 V 3 km
N13 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M15 V 5 km
N15 V 5 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M17 V 10 km
N17 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
N50 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 5 km
M60 V 5 km
M65 V 5 km
M70 V 5 km
M75 V 5 km
M80 V 3 km
Kilpailupäivä 2: Su 17.02.2019
Kilpailupäivä 2 : Su 17.2.2019 Kilpailun alkamisajankohta 11.00
Sarja Matka
MYL P/V 3x5 km
NYL P/V 3x3 km
M8 P/V 3x1 km
N8 P/V 3x1 km
M10 P/V 3x2 km
N10 P/V 3x2 km
M12 P/V 3x3 km
M14 P/V 3x3 km
N14 P/V 3x3 km
M16 P/V 3x5 km
N16 P/V 3x3 km
M18 P/V 3x5 km
N18 P/V 3x3 km
Joukkue M120 P/V 3x5 km
Joukkue M150 P/V 3x5 km
Joukkue M180 P/V 3x3 km
Joukkue M200 P/V 3x3 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Lieksan Hiihtoseura
Seuranumero 10347795
Yhteyshenkilö Rauno Saastamoinen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 719 0635
GSM
Fax
WWW-osoite www.lieksanhiihtoseura.fi
Sähköposti lieksanhiihtoseura@gmail.com
Ilmoittautumiset 12.2 klo. 23.59.59
Osanottomaksut Aikuiset 15€ alle 16v. 10€, viestijoukkueet 30€ joukkue.
Pankki ja tilinro FI46 5343 3840 0109 29 Lieksan Hiihtoseura
Tiedustelut ja lisäinfo Rauno Saastamoinen puh. 040 7190635
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 16.2. Joona Loikkanen 2009 Joensuun Kataja
M10 2 km V 16.2. Roope Taavetti 2009 Joensuun Kataja
M10 2 km V 16.2. Toivo Parkkinen 2009 Joensuun Kataja
M10 2 km V 16.2. Onni Hurskainen 2009 Kontiolahden Urheilijat
M10 2 km V 16.2. Aapeli Piiroinen 2009 Liperin Hiihtoseura
M10 2 km V 16.2. Leevi Väistö 2009 Tohmajärven Urheilijat
M10 2 km V 16.2. Topi Ahlqvist 2009 Tohmajärven Urheilijat
M11 3 km V 16.2. Aleksi Kojo 2008 Joensuun Kataja
M11 3 km V 16.2. Aapo Rautiainen 2008 Kiihtelysvaaran Urheilij
M11 3 km V 16.2. Urho Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
M11 3 km V 16.2. Saku Reijonen 2008 Liperin Hiihtoseura
M12 3 km V 16.2. Eeli Häikiö 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km V 16.2. Henri-Mikael Kaari 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km V 16.2. Jarkko Pulkkinen 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km V 16.2. Urho Huttunen 2007 Joensuun Kataja
M12 3 km V 16.2. Vili Rosti 2007 Kiteen Urheilijat
M13 3 km V 16.2. Tuukka Viinisalo 2006 Joensuun Kataja
M13 3 km V 16.2. Valtteri Mäkelä 2006 Joensuun Kataja
M13 3 km V 16.2. Viktor Liljeqvist 2006 Joensuun Kataja
M13 3 km V 16.2. Iisakki Sorjonen 2006 Kontiolahden Urheilijat
M14 5 km V 16.2. Juuso Jormanainen 2005 Ilomantsin Urheilijat
M14 5 km V 16.2. Eemeli Hirvonen 2005 Joensuun Kataja
M14 5 km V 16.2. Janne Kalle Nyberg 2005 Liperin Hiihtoseura
M14 5 km V 16.2. Väinö Kontkanen 2005 Liperin Hiihtoseura
M15 5 km V 16.2. Markus Myyry 2004 Kontiolahden Urheilijat
M15 5 km V 16.2. Joni Nyberg 2004 Liperin Hiihtoseura
M15 5 km V 16.2. Lassi Valta 2004 Liperin Hiihtoseura
M15 5 km V 16.2. Luukas Mäkelä 2004 Liperin Hiihtoseura
M15 5 km V 16.2. Matti Mansikka 2004 Liperin Hiihtoseura
M15 5 km V 16.2. Pauli Vuorma 2004 Liperin Hiihtoseura
M15 5 km V 16.2. Juuso Miettinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
M16 8 km V 16.2. Juha Nyberg 2003 Liperin Hiihtoseura
M16 8 km V 16.2. Juuso Varis 2003 Liperin Hiihtoseura
M17 10 km V 16.2. Paavo Pakarinen 2002 Liperin Hiihtoseura
M20 10 km V 16.2. Aapo Saastamoinen 2000 Lieksan Hiihtoseura
M20 10 km V 16.2. Eppu Honkanen 1999 Liperin Hiihtoseura
M35 10 km V 16.2. Juha Jormanainen 1983 Ilomantsin Urheilijat
M35 10 km V 16.2. Ari Niskanen 1979 Kiihtelysvaaran Urheilij
M35 10 km V 16.2. Mika Huuho 1975 Kiteen Urheilijat
M35 10 km V 16.2. Miika Kuronen 1981 Lieksan Hiihtoseura
M50 5 km V 16.2. Heikki Halonen 1965 Juuan Jänne
M50 5 km V 16.2. Timo Makkonen 1965 Kontiolahden Urheilijat
M50 5 km V 16.2. Arttu Kähkönen 1965 KUNNASNIEMEN KUNTO
M50 5 km V 16.2. Jukka Kotiranta 1969 KUNNASNIEMEN KUNTO
M50 5 km V 16.2. Rauno Saastamoinen 1965 Lieksan Hiihtoseura
M55 5 km V 16.2. Markku Kontkanen 1961 Joensuun Hiihtoveikot
M55 5 km V 16.2. Jarmo Kinnunen 1962 KUNNASNIEMEN KUNTO
M6 1 km V 16.2. Eero Laamanen 2013 Pyhäselän Urheilijat
M60 5 km V 16.2. Hannu Haaranen 1959 Ilomantsin Urheilijat
M60 5 km V 16.2. Viljo Martiskainen 1955 Ilomantsin Urheilijat
M60 5 km V 16.2. Risto Rantanen 1955 Lieksan Hiihtoseura
M60 5 km V 16.2. Voitto Parikka 1955 Polvijärven Vauhti
M65 5 km V 16.2. Tapani Repo 1954 Joensuun Kataja
M65 5 km V 16.2. Veikko Kosunen 1951 Kontiolahden Urheilijat
M65 5 km V 16.2. Arttu Tahvanainen 1952 Pyhäselän Urheilijat
M65 5 km V 16.2. Hannu Heinistö 1953 Pyhäselän Urheilijat
M7 1 km V 16.2. Aatos Kolmonen 2012 Joensuun Kataja
M7 1 km V 16.2. Johannes Könttä 2012 Liperin Hiihtoseura
M70 5 km V 16.2. Antti Juhani Silvan 1946 Ilomantsin Urheilijat
M70 5 km V 16.2. Yrjö Tuovinen 1947 Juuan Jänne
M70 5 km V 16.2. Lauri Mikkonen 1946 Kontiolahden Urheilijat
M75 5 km V 16.2. Pekka Kolehmainen 1944 Joensuun Kataja
M75 5 km V 16.2. Yrjö Makkonen 1941 Joensuun Kataja
M75 5 km V 16.2. Paavo Lappalainen 1943 Kontiolahden Urheilijat
M8 1 km V 16.2. Anton Kojo 2011 Joensuun Kataja
M8 1 km V 16.2. Simo Ahlqvist 2011 Tohmajärven Urheilijat
M80 3 km V 16.2. Elmo Nuutinen 1937 Liperin Hiihtoseura
M9 2 km V 16.2. Rasmus Parviainen 2010 Joensuun Kataja
M9 2 km V 16.2. Veikka Viinisalo 2010 Joensuun Kataja
M9 2 km V 16.2. Voitto Voutilainen 2010 Joensuun Kataja
M9 2 km V 16.2. Martti Ikonen 2010 Kiteen Urheilijat
M9 2 km V 16.2. Rasmus Luukkainen 2010 Kiteen Urheilijat
M9 2 km V 16.2. Eeli Ikonen 2010 Liperin Hiihtoseura
M9 2 km V 16.2. Herman Kari 2010 Liperin Hiihtoseura
M9 2 km V 16.2. Lauri Laamanen 2010 Pyhäselän Urheilijat
MYL 10 km V 16.2. Tuukka Gröhn 1996 Joensuun Kataja
MYL 10 km V 16.2. Antti Repo 1994 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km V 16.2. Otto-Eemil Karvinen 1999 Kontiolahden Urheilijat
MYL 10 km V 16.2. Veeti Pyykkö 2002 Liperin Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.2. Jussi Karkkulainen 1996 Mikkelin Hiihtäjät
MYL 10 km V 16.2. Lauri Vaahto 1997 Pakilan Veto
MYL 10 km V 16.2. Niklas Peltoniemi 1993 Teuvan Rivakka
N10 2 km V 16.2. Lotta Peltola 2009 Joensuun Kataja
N10 2 km V 16.2. Noora Hukka 2009 Joensuun Kataja
N10 2 km V 16.2. Saana Martiskainen 2009 Joensuun Kataja
N10 2 km V 16.2. Suvi Niskanen 2009 Kiihtelysvaaran Urheilij
N10 2 km V 16.2. Hanna Emilia Kostamo 2009 Kiteen Urheilijat
N10 2 km V 16.2. Liivia Parkkonen 2009 Kiteen Urheilijat
N10 2 km V 16.2. Venla Vuorikari 2009 Kiteen Urheilijat
N10 2 km V 16.2. Anni Saarelainen 2009 Liperin Hiihtoseura
N10 2 km V 16.2. Siiri Kontkanen 2009 Liperin Hiihtoseura
N11 3 km V 16.2. Siiri Martiskainen 2008 Joensuun Kataja
N11 3 km V 16.2. Sira Riissanen 2008 Joensuun Kataja
N11 3 km V 16.2. Wilma Liljeqvist 2008 Joensuun Kataja
N11 3 km V 16.2. Jasmin Huuho 2008 Kiteen Urheilijat
N11 3 km V 16.2. Tiina Elina Kostamo 2008 Kiteen Urheilijat
N11 3 km V 16.2. Iida Kuronen 2008 Lieksan Hiihtoseura
N11 3 km V 16.2. Veera Kinnunen 2008 Liperin Hiihtoseura
N11 3 km V 16.2. Jenny Miettinen 2008 Pyhäselän Urheilijat
N12 3 km V 16.2. Iiris Voutilainen 2007 Joensuun Kataja
N12 3 km V 16.2. Mandi Mäkinen 2007 Joensuun Kataja
N12 3 km V 16.2. Nella Voutilainen 2007 Joensuun Kataja
N12 3 km V 16.2. Salla Niskanen 2007 Kiihtelysvaaran Urheilij
N12 3 km V 16.2. Aino Sorjonen 2007 Kontiolahden Urheilijat
N13 3 km V 16.2. Annika Tattari 2006 Joensuun Kataja
N13 3 km V 16.2. Bertta Silvennoinen 2006 Joensuun Kataja
N13 3 km V 16.2. Pihla Mattila 2006 Joensuun Kataja
N13 3 km V 16.2. Aada Rautiainen 2006 Kiihtelysvaaran Urheilij
N13 3 km V 16.2. Sara Rosti 2006 Kiteen Urheilijat
N13 3 km V 16.2. Menni Turunen 2006 Kontiolahden Urheilijat
N13 3 km V 16.2. Aino Lajunen 2006 Tohmajärven Urheilijat
N14 3 km V 16.2. Alina Tikka 2005 Joensuun Kataja
N14 3 km V 16.2. Inka Hämäläinen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km V 16.2. Pihla Pyykönen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km V 16.2. Saga Hurskainen 2005 Kontiolahden Urheilijat
N14 3 km V 16.2. Amanda Piiroinen 2005 Liperin Hiihtoseura
N14 3 km V 16.2. Eevi Kettunen 2005 Polvijärven Vauhti
N14 3 km V 16.2. Krista Karttunen 2005 Polvijärven Vauhti
N14 3 km V 16.2. Sesilia Jolkkonen 2005 Polvijärven Vauhti
N15 5 km V 16.2. Ida-Josefina Ilvonen 2004 Juuan Jänne
N15 5 km V 16.2. Siiri Luostarinen 2004 Liperin Hiihtoseura
N15 5 km V 16.2. Iida Sallinen 2004 Pyhäselän Urheilijat
N15 5 km V 16.2. Veera Kuronen 2004 Tohmajärven Urheilijat
N16 5 km V 16.2. Ansa Hakala 2003 Kontiolahden Urheilijat
N16 5 km V 16.2. Riina Takapuro 2003 Kontiolahden Urheilijat
N17 5 km V 16.2. Ella Halonen 2002 Kontiolahden Urheilijat
N17 5 km V 16.2. Iitu Vuorma 2002 Liperin Hiihtoseura
N17 5 km V 16.2. Veera Kontkanen 2002 Liperin Hiihtoseura
N18 5 km V 16.2. Noora Juutinen 2001 Ilomantsin Urheilijat
N18 5 km V 16.2. Aino Veijalainen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N20 5 km V 16.2. Annika Piiparinen 1999 Lieksan Hiihtoseura
N45 5 km V 16.2. Maarit Talonen 1972 Joensuun Kataja
N45 5 km V 16.2. Jonna Kuronen 1974 Lieksan Hiihtoseura
N50 5 km V 16.2. Kaija Pyöriäinen 1965 Joensuun Kataja
N50 5 km V 16.2. Tuula Antikainen 1967 Polvijärven Vauhti
N55 5 km V 16.2. Jaana Juntunen 1963 Joensuun Kataja
N6 1 km V 16.2. Viivi Vuorikari 2013 Kiteen Urheilijat
N7 1 km V 16.2. Kaisa Elisa Kostamo 2012 Kiteen Urheilijat
N8 1 km V 16.2. Hilma Parkkinen 2011 Joensuun Kataja
N8 1 km V 16.2. Lila Riissanen 2011 Joensuun Kataja
N8 1 km V 16.2. Roosa Taavetti 2011 Joensuun Kataja
N8 1 km V 16.2. Milja Pyykkö 2011 Liperin Hiihtoseura
N9 2 km V 16.2. Aino Kolmonen 2010 Joensuun Kataja
N9 2 km V 16.2. Heta Huttunen 2010 Joensuun Kataja
N9 2 km V 16.2. Anastasia Kari 2010 Liperin Hiihtoseura
N9 2 km V 16.2. Sofi Reijonen 2010 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km V 16.2. Jessika Rolig 1996 Enon Kisa-Pojat
NYL 5 km V 16.2. Santra Säde 1997 Kontiolahden Urheilijat
NYL 5 km V 16.2. Ilona Saastamoinen 1997 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km V 16.2. Petra Torvinen 1994 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km V 16.2. Päivi Piminäinen 1990 Liperin Hiihtoseura
NYL 5 km V 16.2. Laura Karkkulainen 1992 Mikkelin Hiihtäjät
NYL 5 km V 16.2. Riina Sorsa 1997 Ski Jyväskylä
N14 3x3 P/V 17.2. Annika Tattari 2006 Joensuun Kataja
N14 3x3 P/V 17.2. Aada Rautiainen 2006 Kiihtelysvaaran Urheilij
N14 3x3 P/V 17.2. Suvi Niskanen 2009 Kiihtelysvaaran Urheilij