Piirinmestaruus ja HS-aluemestaruus / Hämeenlinna

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 13.2.19 23:59:59
Kilpailun nimi Piirinmestaruus ja HS-aluemestaruus / Hämeenlinna
Kilpailun numero 674
Kilpailupaikka Hämeenlinna
Kilpailupaikan osoite Poltinahontie 47, Hämeenlinna
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.02.2019
Osallistumisoikeus kilpailuun on vain Hämeen piirin jäsenseurojen kilpailijoilla
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M9 V 2 km
N9 V 2 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M11 V 3 km
N11 V 3 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M13 V 3 km
N13 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M15 V 5 km
N15 V 5 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M17 V 10 km
N17 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
N50 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 5 km
M60 V 5 km
N60 V 5 km
M70 V 5 km
N70 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Hämeenlinnan Hiihtoseura
Seuranumero 10350782
Yhteyshenkilö Teppo Ahonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 050 516 7217
GSM
Fax
WWW-osoite www.hameenlinnanhiihtoseura.fi/
Sähköposti teppo.ahonen@elisanet.fi
Ilmoittautumiset 13.2. klo 23:59:59 mennessä Osallistumisoikeus kilpailuun on vain Hämeen piirin jäsenseurojen kilpailijoilla
Osanottomaksut 18 v ja vanhemmat 20 €, 17 v ja nuoremmat 15 €
Pankki ja tilinro FI90 5680 0040 0776 00 Hämeenlinnan Hiihtoseura
Tiedustelut ja lisäinfo Kilpailunjohtaja Jyrki Nurminen 044 5011 074 (jyrki.nurminen@live.com) tai Teppo Ahonen
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Kussakin sarjassa palkitaan kolme parasta. Palkintoina PM-mitalit. Palkintojenjako ilmoitetaan ilmoitustaululla ja kenttäkuulutuksin.
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 16.2. Aaro Mettälä 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km V 16.2. Aatu Haikama 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M10 2 km V 16.2. Lennu Seppänen 2009 Kangasalan Kisa
M10 2 km V 16.2. Rasmus Ijäs 2009 Kangasalan Kisa
M10 2 km V 16.2. Eetu Kinnunen 2009 Kankaantaan Kisa
M10 2 km V 16.2. Joona Kivistö 2009 Lempäälän Kisa
M10 2 km V 16.2. Joonas Kolehmainen 2009 Lempäälän Kisa
M10 2 km V 16.2. Milo Äyrämö 2009 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 16.2. Kasperi Suhonen 2009 Ylöjärven Ryhti
M11 3 km V 16.2. Olli Seppälä 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M11 3 km V 16.2. Vilho Peltotalo 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M11 3 km V 16.2. Niilo Linnamaa 2008 Kangasalan Kisa
M11 3 km V 16.2. Matias Ruissalo 2008 Oriveden Ponnistus
M11 3 km V 16.2. Elias Vähä-Ypyä 2008 Pirkkalan Hiihtäjät
M11 3 km V 16.2. Akseli Tanninen 2008 Valkeakosken Haka
M11 3 km V 16.2. Onni Kinnunen 2008 Valkeakosken Haka
M12 3 km V 16.2. Emil Pukkila 2007 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M12 3 km V 16.2. Oliver Kaikkonen 2007 Lempäälän Kisa
M12 3 km V 16.2. Mauri Juhola 2007 Tammelan Ryske
M12 3 km V 16.2. Eino Kärkimaa 2007 Ylöjärven Ryhti
M12 3 km V 16.2. Erik Lillqvist 2007 Ylöjärven Ryhti
M13 3 km V 16.2. Joel Seppälä 2006 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M13 3 km V 16.2. Antti Urvanta 2006 Lempäälän Kisa
M13 3 km V 16.2. Otso Luodeslampi 2006 Lempäälän Kisa
M13 3 km V 16.2. Joona Salminen 2006 Tammelan Ryske
M13 3 km V 16.2. Topias Vesterinen 2006 Tammelan Ryske
M13 3 km V 16.2. Eemil Koskinen 2006 Teiskon Urheilijat
M13 3 km V 16.2. Johannes Alarotu 2006 Teiskon Urheilijat
M13 3 km V 16.2. Paavo Mäntyvaara 2006 Teiskon Urheilijat
M13 3 km V 16.2. Joona Koskinen 2006 Viialan Viri
M14 5 km V 16.2. Aksu Vuorensyrjä 2005 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km V 16.2. Eetu Mäkelä 2005 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km V 16.2. Niko Urho 2005 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M14 5 km V 16.2. Akseli Pitkänen 2005 Teiskon Urheilijat
M14 5 km V 16.2. Thomas Saarela 2005 Valkeakosken Haka
M14 5 km V 16.2. Eetu Koskinen 2005 Viialan Viri
M15 5 km V 16.2. Tuomas Lindholm 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M15 5 km V 16.2. Aatu Seppänen 2004 Kangasalan Kisa
M15 5 km V 16.2. Juho Keskinen 2004 Lempäälän Kisa
M15 5 km V 16.2. Roope Niskanen 2004 Lempäälän Kisa
M15 5 km V 16.2. Aukusti Arvola 2004 Pirkkalan Hiihtäjät
M15 5 km V 16.2. Onni Tiira 2004 Tampereen Pyrintö
M15 5 km V 16.2. Tomas-Casimir Niemi 2004 Tampereen Yritys
M15 5 km V 16.2. Elmeri Syrjälä 2004 Valkeakosken Haka
M15 5 km V 16.2. Rauli Aho 2004 Valkeakosken Haka
M15 5 km V 16.2. Verneri Tanninen 2004 Valkeakosken Haka
M16 8 km V 16.2. Roope Juntunen 2003 Kangasalan Kisa
M16 8 km V 16.2. Elias Mäkinen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 8 km V 16.2. Konsta Mäntyvaara 2003 Kankaantaan Kisa
M16 8 km V 16.2. Tuukka Kupiainen 2003 Kankaantaan Kisa
M16 8 km V 16.2. Atte Urvanta 2003 Lempäälän Kisa
M16 8 km V 16.2. Samuli Jalonen 2003 Lempäälän Kisa
M16 8 km V 16.2. Sebastian Savolainen 2003 Tampereen Pyrintö
M16 8 km V 16.2. Turkka Nieminen 2003 Valkeakosken Haka
M16 8 km V 16.2. Eetu Kärkäinen 2003 Viialan Viri
M17 10 km V 16.2. Matias Lautamäki 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M17 10 km V 16.2. Taavi Nyström 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M17 10 km V 16.2. Niko Keskinen 2002 Kangasalan Kisa
M17 10 km V 16.2. Valtteri Heinimaa 2002 Tampereen Yritys
M17 10 km V 16.2. Iiro Uusitalo 2002 Valkeakosken Haka
M17 10 km V 16.2. Juho Veikkolainen 2002 Valkeakosken Haka
M17 10 km V 16.2. Niilo Syrjälä 2002 Valkeakosken Haka
M17 10 km V 16.2. Oskari Tanninen 2002 Valkeakosken Haka
M17 10 km V 16.2. Onni Koskela 2002 Ylöjärven Ryhti
M17 10 km V 16.2. Veeti Seppälä 2002 Ylöjärven Ryhti
M18 10 km V 16.2. Jukka Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M18 10 km V 16.2. Lauri Vähävihu 2001 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M20 10 km V 16.2. Roope Nyström 1999 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M20 10 km V 16.2. Lari Laine 1999 Kankaantaan Kisa
M20 10 km V 16.2. Eetu Tolvanen 2000 Lempäälän Kisa
M20 10 km V 16.2. Eetu Kurkikangas 1999 Tammelan Ryske
M20 10 km V 16.2. Joni Rauhansalo 1999 Valkeakosken Haka
M35 10 km V 16.2. Lasse Lehtisyrjä 1983 Ylöjärven Urheilijat
M40 10 km V 16.2. Markus Välimäki 1977 Lempäälän Kisa
M45 5 km V 16.2. Arto Hakala 1970 Lempäälän Kisa
M45 5 km V 16.2. Marko Leppämäki 1971 Ylöjärven Urheilijat
M50 5 km V 16.2. Kai Samelin 1969 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M55 5 km V 16.2. Rauno Kokkonen 1964 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M60 5 km V 16.2. Antti Ojala 1955 Tampereen Pyrintö
M60 5 km V 16.2. Leo Ukkonen 1956 Tampereen Pyrintö
M60 5 km V 16.2. Pekka Siiskonen 1959 Tampereen Pyrintö
M60 5 km V 16.2. Pertti Tapani Östman 1958 Tampereen Yritys
M60 5 km V 16.2. Jarmo Kopra 1954 Valkeakosken Haka
M60 5 km V 16.2. Jouko Kaukanen 1955 Virtain Urheilijat
M60 5 km V 16.2. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M70 5 km V 16.2. Väinö Pääkkö 1947 Kankaantaan Kisa
M70 5 km V 16.2. Paavo Vesterinen 1949 Tammelan Ryske
M8 1 km V 16.2. Juho Seppälä 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km V 16.2. Matias Joutvuo 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km V 16.2. Vilho Mennala 2012 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M8 1 km V 16.2. Aleksi Kivistö 2011 Lempäälän Kisa
M8 1 km V 16.2. Luka Laurila 2011 Lempäälän Kisa
M8 1 km V 16.2. Okko Koskinen 2011 Lempäälän Kisa
M8 1 km V 16.2. Martti Juhola 2011 Tammelan Ryske
M8 1 km V 16.2. Akseli Rautakorpi 2011 Valkeakosken Haka
M8 1 km V 16.2. Toivo Leveelahti 2011 Valkeakosken Haka
M8 1 km V 16.2. Veli Kinnunen 2011 Valkeakosken Haka
M9 2 km V 16.2. Antti Mäkelä 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M9 2 km V 16.2. Elias Juutila 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M9 2 km V 16.2. Joona Mäkelä 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M9 2 km V 16.2. Onni Lepistö 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M9 2 km V 16.2. Sisu Lehtonen 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
M9 2 km V 16.2. Konsta Koski 2010 Kangasalan Kisa
M9 2 km V 16.2. Viljo Linnamaa 2010 Kangasalan Kisa
M9 2 km V 16.2. Otto Guttorm 2010 Lempäälän Kisa
M9 2 km V 16.2. Eino Korpela 2010 Tammelan Ryske
M9 2 km V 16.2. Martti Kulmala 2010 Tampereen Pyrintö
M9 2 km V 16.2. Joakim Mustanoja 2010 Valkeakosken Haka
MYL 10 km V 16.2. Jussi Haikka 1979 Kangasalan Kisa
MYL 10 km V 16.2. Olli Niemi 1998 Kangasalan Kisa
MYL 10 km V 16.2. Henri Kaukanen 1986 Kuoreveden Kärki
MYL 10 km V 16.2. Jeri Koponen 1994 Tampereen Yritys
MYL 10 km V 16.2. Joona Koponen 1997 Tampereen Yritys
MYL 10 km V 16.2. Akseli Vuorinen 1995 Valkeakosken Haka
MYL 10 km V 16.2. Juha-Matti Mikkolainen 1987 Valkeakosken Haka
MYL 10 km V 16.2. Tino Tiilikainen 1987 Vuokatti Ski Team Kainuu
N10 2 km V 16.2. Alma Peltotalo 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 16.2. Nia Kytäjä 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 16.2. Silva Kulju 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 16.2. Venla Mennala 2009 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N10 2 km V 16.2. Maija Mäntylä 2009 Kangasalan Kisa
N10 2 km V 16.2. Aada Ylilehto 2009 Lempäälän Kisa
N10 2 km V 16.2. Ronja Viitanen 2009 Oriveden Ponnistus
N10 2 km V 16.2. Taika Kuusela 2009 Tammelan Ryske
N10 2 km V 16.2. Hertta Pitkänen 2009 Teiskon Urheilijat
N10 2 km V 16.2. Hertta Pietilä 2009 Valkeakosken Haka
N10 2 km V 16.2. Reea Hiitelä 2009 Ylöjärven Ryhti
N11 3 km V 16.2. Alina Syrjälä 2008 Forssan Salama
N11 3 km V 16.2. Anna Vähävihu 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N11 3 km V 16.2. Salla Lehtonen 2008 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N11 3 km V 16.2. Aino Koskinen 2008 Lempäälän Kisa
N11 3 km V 16.2. Neea Pyhtilä 2008 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km V 16.2. Aino Aarnio 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km V 16.2. Hanni Koski 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km V 16.2. Iiris Ijäs 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km V 16.2. Tuuli Vallittu 2007 Kangasalan Kisa
N12 3 km V 16.2. Emilia Ylilehto 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km V 16.2. Lotta Tolvanen 2007 Lempäälän Kisa
N12 3 km V 16.2. Ilona Mäkelä 2007 Tampereen Pyrintö
N12 3 km V 16.2. Helmi Koskela 2007 Ylöjärven Ryhti
N12 3 km V 16.2. Miina Palonen 2007 Ylöjärven Ryhti
N13 3 km V 16.2. Annika Rantanen 2006 Tampereen Pyrintö
N13 3 km V 16.2. Emma Kallio 2006 Tampereen Pyrintö
N13 3 km V 16.2. Helmi Haavisto 2006 Tampereen Pyrintö
N13 3 km V 16.2. Linnea Salo 2006 Tampereen Pyrintö
N13 3 km V 16.2. Amanda Saltbacka 2006 Valkeakosken Haka
N13 3 km V 16.2. Elisabet Kujanpää 2006 Valkeakosken Haka
N13 3 km V 16.2. Erika Pyykkö 2006 Valkeakosken Haka
N13 3 km V 16.2. Matilda Saltbacka 2006 Valkeakosken Haka
N13 3 km V 16.2. Johanna Naskali 2006 Ylöjärven Ryhti
N13 3 km V 16.2. Miina Mäki-Korte 2006 Ylöjärven Ryhti
N14 3 km V 16.2. Ada Aarnio 2005 Kangasalan Kisa
N14 3 km V 16.2. Ella Noora Haapalehto 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km V 16.2. Oona Kaikkonen 2005 Lempäälän Kisa
N14 3 km V 16.2. Elice Helenius 2005 Viialan Viri
N14 3 km V 16.2. Emmi Henriksson 2005 Ylöjärven Ryhti
N15 5 km V 16.2. Emilia Miettinen 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N15 5 km V 16.2. Inka Haikama 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N15 5 km V 16.2. Riina Alarotu 2004 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N15 5 km V 16.2. Venla Heinimaa 2004 Kangasalan Kisa
N15 5 km V 16.2. Hetta Niemelä 2004 Lempäälän Kisa
N15 5 km V 16.2. Viveka Kuivalahti 2004 Lempäälän Kisa
N15 5 km V 16.2. Krista Manninen 2004 Nakkilan Vire
N15 5 km V 16.2. Nora Kytäjä 2004 Skiteam 105
N15 5 km V 16.2. Noora Laine 2004 Ylöjärven Ryhti
N15 5 km V 16.2. Venla Haataja 2004 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 16.2. Silja Lamminmäki 2003 Kangasalan Kisa
N16 5 km V 16.2. Fanny Kukonlehto 2003 Tampereen Pyrintö
N16 5 km V 16.2. Ronja Haavisto 2003 Tampereen Pyrintö
N16 5 km V 16.2. Venny Lundberg 2003 Tampereen Pyrintö
N16 5 km V 16.2. Saana Kuusinen 2003 Valkeakosken Haka
N16 5 km V 16.2. Elsa Torvinen 2003 Ylöjärven Ryhti
N16 5 km V 16.2. Matleena Palonen 2003 Ylöjärven Ryhti
N17 5 km V 16.2. Sonja Hakala 2002 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N17 5 km V 16.2. Anni Virta 2002 Valkeakosken Haka
N17 5 km V 16.2. Kerttu Niinimäki 2002 Valkeakosken Haka
N17 5 km V 16.2. Vilma Kanerva 2002 Valkeakosken Haka
N17 5 km V 16.2. Anni Laine 2002 Ylöjärven Ryhti
N20 5 km V 16.2. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N20 5 km V 16.2. Amanda Saari 2000 Tampereen Pyrintö
N20 5 km V 16.2. Sonja Lahtinen 1999 Valkeakosken Haka
N35 5 km V 16.2. Elina Honkavuori 1983 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N50 5 km V 16.2. Irene Kantonen 1968 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N50 5 km V 16.2. Tytti Pelkonen 1966 Paimion Urheilijat
N55 5 km V 16.2. Jaana Kuittinen 1962 Tampereen Yritys
N8 1 km V 16.2. Anniina Hakala 2011 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N8 1 km V 16.2. Sanni Keskinen 2011 Kangasalan Kisa
N8 1 km V 16.2. Emmi Hämäläinen 2011 Oriveden Ponnistus
N8 1 km V 16.2. Alisa Äyrämö 2012 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 16.2. Kiira Suhonen 2011 Ylöjärven Ryhti
N9 2 km V 16.2. Anna Mäkelä 2010 Hämeenlinnan Hiihtoseura
N9 2 km V 16.2. Amanda Onnela 2010 Oriveden Ponnistus
N9 2 km V 16.2. Maija Häkli 2010 Teiskon Urheilijat
N9 2 km V 16.2. Iiris Helenius 2010 Viialan Viri
N9 2 km V 16.2. Vilma Pyhtilä 2010 Ylöjärven Ryhti
NYL 5 km V 16.2. Anna-Stina Hievanen 1994 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km V 16.2. Maija Hakala 1984 Hämeenlinnan Hiihtoseura
NYL 5 km V 16.2. Maaret Pajunoja 1990 Ikaalisten Urheilijat
NYL 5 km V 16.2. Eeva Nurmi 1992 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 16.2. Sanni Alatalo 1997 Lempäälän Kisa
NYL 5 km V 16.2. Elisa Sihvola 1987 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km V 16.2. Emmi Rajala 1997 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km V 16.2. Krista Laitinen 1998 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km V 16.2. Sonja Harjuntausta 1997 Tampereen Pyrintö
NYL 5 km V 16.2. Klaara Leponiemi 1998 Viialan Viri