K-P CUP, K-P:n pm-hiihdot normaalimatkat

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo11
Ilmoittautumisen eräpäivä 12.2.19 23:59:59
Kilpailun nimi K-P CUP, K-P:n pm-hiihdot normaalimatkat
Kilpailun numero 639
Kilpailupaikka Kokkola
Kilpailupaikan osoite Hiihtotie 7, 67600 Kokkola
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.02.2019
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 5 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M13 V 3 km
N13 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M15 V 5 km
N15 V 5 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 15 km
N20 V 5 km
M35 V 15 km
N35 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M45 V 10 km
N45 V 5 km
M50 V 5 km
M55 V 5 km
M60 V 5 km
M65 V 5 km
M70 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Kokkolan Veikot
Seuranumero 10348600
Yhteyshenkilö Jorma Harju
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 584 2737
GSM
Fax
WWW-osoite https://kokkolanveikot.sporttisaitti.com/hiihto/
Sähköposti jorma.harju@boliden.com
Ilmoittautumiset 12.2.2019 23:59:59
Osanottomaksut Aikuiset 18 € sekä 16v-sarjat ja nuoremmat 13 €, jälki-ilmoittautuminen 10 €
Pankki ja tilinro Kokkolan Veikot, FI59 5162 0020 1463 72
Tiedustelut ja lisäinfo jorma.harju@boliden.com
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 16.2. Paavo Kokkoniemi 2009 Haapajärven Kiilat
M10 2 km V 16.2. Jaakko Vuotila 2009 Himangan Urheilijat
M10 2 km V 16.2. Joonatan Jaatinen 2010 Kalajoen Junkkarit
M10 2 km V 16.2. Oliver Lastikka 2009 Kannuksen Ura
M10 2 km V 16.2. Armas Höglund 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
M10 2 km V 16.2. Elias Huhtakangas 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
M10 2 km V 16.2. Tiitus Vertanen 2010 Kokkolan Veikot
M10 2 km V 16.2. Leo Rautio 2009 Nivalan Urheilijat
M10 2 km V 16.2. Ohto Järviluoma 2010 Nivalan Urheilijat
M10 2 km V 16.2. Ukko Järviluoma 2009 Nivalan Urheilijat
M10 2 km V 16.2. Arttu Huhtanen 2010 Ylivieskan Kuula
M12 3 km V 16.2. Aleksi Hannula 2008 Alavieskan Viri
M12 3 km V 16.2. Eetu Ahola 2008 Haapajärven Kiilat
M12 3 km V 16.2. Ilmari Kokkoniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M12 3 km V 16.2. Jani Tytärniemi 2007 Haapajärven Kiilat
M12 3 km V 16.2. Teemu Simoinen 2007 Halsuan Toivo
M12 3 km V 16.2. Elmeri Hietala 2007 Kaustisen Pohjan-Veikot
M12 3 km V 16.2. Pyry Huhtakangas 2007 Kaustisen Pohjan-Veikot
M12 3 km V 16.2. Henri Junkkila 2007 Kokkolan Veikot
M12 3 km V 16.2. Jesse Hirvinen 2008 Kokkolan Veikot
M12 3 km V 16.2. Justus Vertanen 2008 Kokkolan Veikot
M12 3 km V 16.2. Santeri Kallio 2007 Kokkolan Veikot
M12 3 km V 16.2. Onni Heiskanen 2008 Nivalan Urheilijat
M12 3 km V 16.2. Aatu Paaso 2007 Sievin Sisu
M12 3 km V 16.2. Atte Huhtanen 2008 Ylivieskan Kuula
M13 3 km V 16.2. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M13 3 km V 16.2. Tuukka Törnvall 2006 Kalajoen Junkkarit
M13 3 km V 16.2. Matias Mutka 2006 Kannuksen Ura
M13 3 km V 16.2. Sisu Peltoniemi 2006 Kaustisen Pohjan-Veikot
M13 3 km V 16.2. Tatu Syrjä 2006 Kinnulan Kinuski Team
M13 3 km V 16.2. Joona Hirvinen 2006 Kokkolan Veikot
M13 3 km V 16.2. Juho Porvari 2006 Kokkolan Veikot
M13 3 km V 16.2. Veikka Virkkala 2006 Sievin Sisu
M14 5 km V 16.2. Valtteri Leskelä 2005 Haapajärven Kiilat
M14 5 km V 16.2. Arttu Nikunen 2005 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km V 16.2. Kalle Himanka 2005 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km V 16.2. Eeli Hautamäki 2005 Kokkolan Veikot
M14 5 km V 16.2. Oliver Dalhem 2005 Kokkolan Veikot
M14 5 km V 16.2. Aapo Heiskanen 2005 Nivalan Urheilijat
M14 5 km V 16.2. Rasmus Huhtamäki 2005 Pietarsaaren Hiihtäjät
M14 5 km V 16.2. Kaapo Paaso 2005 Sievin Sisu
M15 5 km V 16.2. Antti Huttunen 2004 Alavieskan Viri
M15 5 km V 16.2. Jirka Oja 2004 Kalajoen Junkkarit
M15 5 km V 16.2. Rasmus Remesaho 2004 Toholammin Urheilijat
M16 8 km V 16.2. Tuomas Jaakonaho 2003 Haapajärven Kiilat
M16 8 km V 16.2. Jani Simoinen 2003 Halsuan Toivo
M16 8 km V 16.2. Oskari Nissilä 2003 Kokkolan Veikot
M16 8 km V 16.2. Roni Kinnunen 2003 Pyhäjärven Pohti
M16 8 km V 16.2. Jarkko Reijonen 2003 Ylivieskan Kuula
M16 8 km V 16.2. Jimi Leppälä 2003 Ylivieskan Kuula
M18 10 km V 16.2. Santeri Mäkelä 2002 Himangan Urheilijat
M18 10 km V 16.2. Tuukka Marjala 2002 Himangan Urheilijat
M18 10 km V 16.2. Jussi-Matti Rahja 2002 Kalajoen Junkkarit
M18 10 km V 16.2. Onni Mäkelä 2002 Keuruun Kisailijat
M18 10 km V 16.2. Eetu Lakanen 2001 Perhon Kiri
M18 10 km V 16.2. Severi Honkonen 2001 Perhon Kiri
M18 10 km V 16.2. Leevi Virkkala 2001 Sievin Sisu
M18 10 km V 16.2. Aapo Taipale 2001 Vetelin Urheilijat
M18 10 km V 16.2. Miro Jylkkä 2002 Ylivieskan Kuula
M20 15 km V 16.2. Werneri Pudas 2000 Alavieskan Viri
M20 15 km V 16.2. Wiljam Mattila 2000 Keravan Urheilijat
M35 15 km V 16.2. Lasse Paavola 1983 Kaustisen Pohjan-Veikot
M40 10 km V 16.2. Matti Myllylahti 1978 Haapajärven Kiilat
M40 10 km V 16.2. Petteri Arovainio 1975 Haapajärven Kiilat
M40 10 km V 16.2. Jussi Mökkönen 1978 Ylivieskan Kuula
M45 10 km V 16.2. Marko Honkala 1970 IF Brahe
M45 10 km V 16.2. Jari Kalliokoski 1974 Vetelin Urheilijat
M50 5 km V 16.2. Simo Törnvall 1968 Kalajoen Junkkarit
M55 5 km V 16.2. Matti Lehtinen 1961 Himangan Roima
M55 5 km V 16.2. Kauko Himanka 1962 Kalajoen Junkkarit
M55 5 km V 16.2. Jari Mäkelä 1963 Keuruun Kisailijat
M55 5 km V 16.2. Tuure Puutio 1963 Lohtajan Veikot
M55 5 km V 16.2. Ari Puranen 1964 Pietarsaaren Hiihtäjät
M60 5 km V 16.2. Juhani Kumpusalo 1958 Nivalan Urheilijat
M65 5 km V 16.2. Juhani Jämsä 1951 Toholammin Urheilijat
M65 5 km V 16.2. Mikko Kinnunen 1951 Vetelin Urheilijat
M70 5 km V 16.2. Sauli Honkala 1949 Pietarsaaren Hiihtäjät
MYL 15 km V 16.2. Jouni Komu 1990 Haapajärven Kiilat
MYL 15 km V 16.2. Eelis Valikainen 2000 Kalajoen Junkkarit
MYL 15 km V 16.2. Joona Mäkelä 1998 Keuruun Kisailijat
MYL 15 km V 16.2. Konsta Puutio 1997 Kokkolan Veikot
MYL 15 km V 16.2. Veikka Heinonen 1998 Kokkolan Veikot
MYL 15 km V 16.2. Miikka Kinnunen 1991 Pohti SkiTeam
MYL 15 km V 16.2. Tero Pesonen 1998 Pyhäjärven Pohti
MYL 15 km V 16.2. Eero Kukkonen 1996 Team Skiers
N10 2 km V 16.2. Iisa Savelainen 2009 Haapajärven Kiilat
N10 2 km V 16.2. Sandra Tiitto 2010 Haapajärven Kiilat
N10 2 km V 16.2. Mette Kanala 2009 Halsuan Toivo
N10 2 km V 16.2. Siru Koskela 2010 Halsuan Toivo
N10 2 km V 16.2. Jemina Eskola 2009 Kannuksen Ura
N10 2 km V 16.2. Ella Pesola 2010 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 2 km V 16.2. Liina-Maija Hietala 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 2 km V 16.2. Neea Hanhikoski 2009 Kaustisen Pohjan-Veikot
N10 2 km V 16.2. Mona Vertanen 2010 Kokkolan Veikot
N10 2 km V 16.2. Sanni Suomu 2009 Kokkolan Veikot
N10 2 km V 16.2. Emma Parkkila 2009 Reisjärven Pilke
N10 2 km V 16.2. Venla Nisula 2009 Reisjärven Pilke
N12 3 km V 16.2. Iiris Savelainen 2007 Haapajärven Kiilat
N12 3 km V 16.2. Veera Leskelä 2008 Haapajärven Kiilat
N12 3 km V 16.2. Aida Rajala 2008 Kalajoen Junkkarit
N12 3 km V 16.2. Klaara Kivistö 2008 Kalajoen Junkkarit
N12 3 km V 16.2. Alma Syrjä 2008 Kinnulan Kinuski Team
N12 3 km V 16.2. Anna Heikkilä 2007 Kokkolan Veikot
N12 3 km V 16.2. Lotta Järvinen 2007 Kokkolan Veikot
N12 3 km V 16.2. Laura Aho 2008 Reisjärven Pilke
N13 3 km V 16.2. Eveliina Keltamäki 2006 Kokkolan Veikot
N13 3 km V 16.2. Jasmiina Huuskonen 2006 Reisjärven Pilke
N13 3 km V 16.2. Meea Haikara 2006 Reisjärven Pilke
N14 3 km V 16.2. Alissa Oja 2005 Himangan Urheilijat
N14 3 km V 16.2. Assi Hakala 2005 Himangan Urheilijat
N14 3 km V 16.2. Aada Kivistö 2005 Kalajoen Junkkarit
N14 3 km V 16.2. Sanni Vuollet 2005 Kalajoen Junkkarit
N14 3 km V 16.2. Elsa Haikara 2005 Nivalan Urheilijat
N14 3 km V 16.2. Emma Mäkinen 2005 Nivalan Urheilijat
N14 3 km V 16.2. Inka Lakanen 2005 Perhon Kiri
N14 3 km V 16.2. Jenna Rautiala 2005 Pyhäjärven Pohti
N14 3 km V 16.2. Peppi Leppälä 2005 Reisjärven Pilke
N14 3 km V 16.2. Miina Koivisto 2005 Sievin Sisu
N14 3 km V 16.2. Sara Kukkola 2005 Sievin Sisu
N15 5 km V 16.2. Jenni Jaatinen 2004 Kalajoen Junkkarit
N15 5 km V 16.2. Matilda Lillkåla 2004 Kokkolan Veikot
N15 5 km V 16.2. Iida Rautio 2004 Nivalan Urheilijat
N15 5 km V 16.2. Liinu Tiainen 2004 Nivalan Urheilijat
N15 5 km V 16.2. Enni-Sofia Saari 2004 Ylivieskan Kuula
N16 5 km V 16.2. Alisa Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km V 16.2. Friida Kivistö 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km V 16.2. Iida Vuollet 2003 Kalajoen Junkkarit
N16 5 km V 16.2. Viivi Syrjä 2003 Kinnulan Kinuski Team
N16 5 km V 16.2. Iina Koskela 2003 Team Skiers
N16 5 km V 16.2. Iida Haukilahti 2003 Vetelin Urheilijat
N16 5 km V 16.2. Veera Vähäkangas 2003 Ylivieskan Kuula
N18 5 km V 16.2. Eerika Konu 2001 Kokkolan Veikot
N20 5 km V 16.2. Ella Himanka 2000 Kalajoen Junkkarit
NYL 5 km V 16.2. Emilia Pulkkinen 1997 Haapajärven Kiilat
NYL 5 km V 16.2. Elina Mäkitalo 1980 Himangan Urheilijat
NYL 5 km V 16.2. Henna Rautiainen 1991 Himangan Urheilijat
NYL 5 km V 16.2. Johanna Niskakoski 1995 Team Skiers
NYL 5 km V 16.2. Miia Säilynoja 1994 Team Skiers