Lapin mestaruushiihdot ja Hopeasomman aluekilpailu 2019

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.2.2019-17.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00 molempina päivinä
Ilmoittautumisen eräpäivä 14.2.19 17:59:59
Kilpailun nimi Lapin mestaruushiihdot ja Hopeasomman aluekilpailu 2019
Kilpailun numero 730
Kilpailupaikka Keminmaa
Kilpailupaikan osoite Kallinkankaantie 169, 94400 Keminmaa
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.02.2019
pakkasraja - 17
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M9 V 1 km
N9 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M11 V 2 km
N11 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M13 V 3 km
N13 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M15 V 5 km
N15 V 5 km
M16 V 8 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M35 V 10 km
N35 V 5 km
M45 V 5 km
N45 V 5 km
M55 V 5 km
N55 V 3 km
M60 V 5 km
M65 V 5 km
M70 V 3 km
N70 V 3 km
Kilpailupäivä 2: Su 17.02.2019
pakkasraja - 17
Sarja Matka
MYL P 2x3x1.5 km
NYL P 2x3x1.5 km
M8 P 2x2x0.5 km
N8 P 2x2x0.5 km
M10 P 2x2x0.5 km
N10 P 2x2x0.5 km
M12 P 2x2x0.5 km
N12 P 2x2x0.5 km
M14 P 3x3 km
N14 P 3x3 km
M16 P 3x5 km
N16 P 3x3 km
M18 P 2x3x1.5 km
N18 P 2x3x1.5 km
M20 P 2x3x1.5 km
N20 P N20 2x3x1.5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Keminsuun Kisa
Seuranumero 10348817
Yhteyshenkilö Tuomo Pesonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 0406624351
GSM
Fax
WWW-osoite http://kemski.sporttisaitti.com/
Sähköposti keminsuunkisa@gmail.com
Ilmoittautumiset Ilmoittautumiset Kilmon kautta to14.2. klo 18.00 mennessä.
Osanottomaksut 16 v. ja nuoremmat, 15€, 18 v. ja vanhemmat, 20€, parisprintit ja viestit 30€
Pankki ja tilinro Maksettava ilmoittautumisen yhteydessä Keminsuun Kisan tilille FI93 5131 2740 0097 22
Tiedustelut ja lisäinfo kilpailun johtaja Miia Hannunen p. 050 373 0527
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa Viestijoukkueiden kokoonpano ja hiihtojärjestys ilmoitettava viimeistään 17.2. 2 tuntia ennen joukkueen johtajien kokousta.
Kisapaikalla kahvio ja makkaramyynti. pakkasraja - 17
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 16.2. Leevi Aapajärvi 2009 Keminsuun Kisa
M10 2 km V 16.2. Konsta Muotka 2009 Muonion Kiri
M10 2 km V 16.2. Sebastian Palojärvi 2009 Ounasvaaran Hiihtoseura
M10 2 km V 16.2. Joona Ylimäki 2010 Visa Ski Team Kemi
M11 2 km V 16.2. Elias Tervaniemi 2008 Inarin Yritys
M11 2 km V 16.2. Eemil Männikkö 2008 Keminsuun Kisa
M11 2 km V 16.2. Samuel Männikkö 2008 Keminsuun Kisa
M11 2 km V 16.2. Iisak Liikavainio 2008 Muonion Kiri
M11 2 km V 16.2. Eelis Keränen 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M11 2 km V 16.2. Erkka Petrelius 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M11 2 km V 16.2. Ivan Kharlanov 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M11 2 km V 16.2. Joel Tapio 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M11 2 km V 16.2. Okko Selin 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
M12 3 km V 16.2. Leimu Wäli 2007 Inarin Yritys
M12 3 km V 16.2. Mangnus Eskonniemi 2007 Keminsuun Kisa
M12 3 km V 16.2. Veikka Muotka 2007 Muonion Kiri
M12 3 km V 16.2. Nooa Kaunisto 2007 Visa Ski Team Kemi
M13 3 km V 16.2. Pekka Tervaniemi 2006 Inarin Yritys
M13 3 km V 16.2. Turo Tervo 2006 Inarin Yritys
M13 3 km V 16.2. Joel Niska 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
M13 3 km V 16.2. Tuukka Posio 2006 Visa Ski Team Kemi
M14 5 km V 16.2. Onni Niemimuukko 2005 Inarin Yritys
M14 5 km V 16.2. Jesse Ylimäki 2005 Visa Ski Team Kemi
M14 5 km V 16.2. Johannes Paaso 2005 Visa Ski Team Kemi
M15 5 km V 16.2. Konsta-Elias Similä 2004 Kittilän Urheilijat
M15 5 km V 16.2. Miika Muotka 2004 Muonion Kiri
M15 5 km V 16.2. Matias Karisaari 2004 Visa Ski Team Kemi
M16 8 km V 16.2. Akseli Björkstedt 2003 Inarin Yritys
M16 8 km V 16.2. Marko Kukkonen 2003 Visa Ski Team Kemi
M16 8 km V 16.2. Niko Anttola 2003 Visa Ski Team Kemi
M18 10 km V 16.2. Jarkko Kukkonen 2002 Visa Ski Team Kemi
M20 10 km V 16.2. Kristian Väänänen 1999 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M35 10 km V 16.2. Joni Seppä 1980 Inarin Yritys
M35 10 km V 16.2. Keijo Pintamo-Kenttälä 1981 Inarin Yritys
M35 10 km V 16.2. Tuomas Liikavainio 1978 Muonion Kiri
M35 10 km V 16.2. Janne Vasenius 1980 Ounasvaaran Hiihtoseura
M35 10 km V 16.2. Juha Alm 1969 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M45 5 km V 16.2. Teuvo Kuusela 1969 Keminsuun Kisa
M45 5 km V 16.2. Sakari Törmänen 1965 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M55 5 km V 16.2. Juha Tuulaniemi 1964 Keminsuun Kisa
M55 5 km V 16.2. Pauli Ranta 1963 Muonion Kiri
M55 5 km V 16.2. Kari Ollila 1963 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M60 5 km V 16.2. Jouni Palojärvi 1957 Kemijärven Urheilijat
M60 5 km V 16.2. Sakari Sääskilahti 1955 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M60 5 km V 16.2. Velu Kallunki 1956 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M65 5 km V 16.2. Markku Jauhojärvi 1950 Kaukosen Revontulet
M65 5 km V 16.2. Veikko Imponen 1953 Kemijärven Urheilijat
M65 5 km V 16.2. Timo Kannasvuo 1954 Muonion Kiri
M70 3 km V 16.2. Kai Saksi 1945 Muonion Kiri
M70 3 km V 16.2. Jouni Roivainen 1948 Rovaniemen Maratonhiihtäjät
M70 3 km V 16.2. Mauri Miettunen 1942 Visa Ski Team Kemi
M8 1 km V 16.2. Vili Haataja 2012 Ounasvaaran Hiihtoseura
M9 1 km V 16.2. Lauri Tapio 2010 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.2. Niila Ahokas 1989 Inarin Yritys
MYL 10 km V 16.2. Max Enbuske 1996 Keminsuun Kisa
MYL 10 km V 16.2. Lauri Pyhäjärvi 1996 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.2. Niklas Niska 1992 Ounasvaaran Hiihtoseura
MYL 10 km V 16.2. Eero Vuollet 1997 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 16.2. Tero Similä 1980 Posion Pyrintö
MYL 10 km V 16.2. Santeri Pirneskoski 1998 Visa Ski Team Kemi
N10 2 km V 16.2. Elisa Takkunen 2009 Visa Ski Team Kemi
N10 2 km V 16.2. Minea Miettunen 2009 Visa Ski Team Kemi
N11 2 km V 16.2. Venla Virkkala 2008 Kainuun Hiihtoseura
N11 2 km V 16.2. Lumia Nurmela 2008 Ounasvaaran Hiihtoseura
N11 2 km V 16.2. Lotta Rossi 2008 Visa Ski Team Kemi
N12 3 km V 16.2. Sofia Aarnio 2007 Inarin Yritys
N12 3 km V 16.2. Lotta Ukonaho 2008 Keminsuun Kisa
N12 3 km V 16.2. Asta Jarva 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 16.2. Laura Ojala 2007 Ounasvaaran Hiihtoseura
N12 3 km V 16.2. Edith Kilpiäinen 2007 Visa Ski Team Kemi
N12 3 km V 16.2. Veera Niskanen 2007 Visa Ski Team Kemi
N13 3 km V 16.2. Helmi Korpi 2006 Aavasaksan Urheilijat
N13 3 km V 16.2. Sofia Männikkö 2006 Keminsuun Kisa
N13 3 km V 16.2. Heta Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N13 3 km V 16.2. Hilpi Ruotsala 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N13 3 km V 16.2. Seela Salokangas 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N13 3 km V 16.2. Silja Saarenpää 2006 Ounasvaaran Hiihtoseura
N13 3 km V 16.2. Frida Kilpiäinen 2006 Visa Ski Team Kemi
N14 3 km V 16.2. Emili Portti 2005 Inarin Yritys
N14 3 km V 16.2. Anni Tapio 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 16.2. Sunna Vihervirta 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 16.2. Veera Jarva 2005 Ounasvaaran Hiihtoseura
N14 3 km V 16.2. Aino-Maria Tossavainen 2005 Savonlinnan Hiihtoseura
N14 3 km V 16.2. Elina Parpala 2005 Simon Kiri
N14 3 km V 16.2. Ella Tammi 2005 Simon Kiri
N14 3 km V 16.2. Veera Tammi 2005 Simon Kiri
N14 3 km V 16.2. Hanna Niskanen 2005 Visa Ski Team Kemi
N14 3 km V 16.2. Nea Knuuti 2005 Visa Ski Team Kemi
N15 5 km V 16.2. Heli Korpi 2004 Aavasaksan Urheilijat
N15 5 km V 16.2. Enni Petrelius 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 5 km V 16.2. Seliina Manninen 2004 Ounasvaaran Hiihtoseura
N15 5 km V 16.2. Sara Niskanen 2004 Visa Ski Team Kemi
N16 5 km V 16.2. Anna Korpi 2003 Aavasaksan Urheilijat
N16 5 km V 16.2. Milla Kiviaho 2003 Keminsuun Kisa
N16 5 km V 16.2. Jenni Ojala 2003 Ounasvaaran Hiihtoseura
N16 5 km V 16.2. Eevi-Inkeri Tossavainen 2003 Savonlinnan Hiihtoseura
N16 5 km V 16.2. Kerttu Pirneskoski 2003 Visa Ski Team Kemi
N16 5 km V 16.2. Sanni Pulkkinen 2003 Visa Ski Team Kemi
N18 5 km V 16.2. Henna Korpi 2002 Aavasaksan Urheilijat
N18 5 km V 16.2. Taru Vuorinen 2002 Espoon Hiihtoseura
N18 5 km V 16.2. Mette Ojala 2002 Keminsuun Kisa
N18 5 km V 16.2. Emilia Kähkönen 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 16.2. Piia Juola 2002 Ounasvaaran Hiihtoseura
N18 5 km V 16.2. Katri Saavalainen 2002 Sysmän Sisu
N18 5 km V 16.2. Jonna Vestenius 2002 Visa Ski Team Kemi
N18 5 km V 16.2. Reija Ahola 2002 Visa Ski Team Kemi
N20 5 km V 16.2. Kaisa Salminen 2000 Aavasaksan Urheilijat
N20 5 km V 16.2. Oona-Maria Similä 1999 Kittilän Urheilijat
N20 5 km V 16.2. Elina Tikkanen 2000 Visa Ski Team Kemi
N20 5 km V 16.2. Ella Anttola 1999 Visa Ski Team Kemi
N20 5 km V 16.2. Eveliina Toivanen 2000 Visa Ski Team Kemi
N45 5 km V 16.2. Mari Marttinen 1970 Inarin Yritys
N8 1 km V 16.2. Fanny Pussila 2011 Keminsuun Kisa
N8 1 km V 16.2. Hanna Arriaga Rantapörhölä 2011 Keminsuun Kisa
N8 1 km V 16.2. Essi Jarva 2012 Ounasvaaran Hiihtoseura
N8 1 km V 16.2. Emma Kaunisto 2011 Visa Ski Team Kemi
N8 1 km V 16.2. Siiri Jäärni 2011 Visa Ski Team Kemi
N9 1 km V 16.2. Lilli Haataja 2010 Ounasvaaran Hiihtoseura
N9 1 km V 16.2. Minttu Rossi 2010 Visa Ski Team Kemi
N9 1 km V 16.2. Peppi Poutanen 2010 Visa Ski Team Kemi
NYL 5 km V 16.2. Alisa Pyrrö 1993 Lahden Hiihtoseura
NYL 5 km V 16.2. Krista Lehtola 1991 Visa Ski Team Kemi