Piirinmestaruushiihdot Varsinais-Suomi

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 16.2.2019
Kilpailun alkamisajankohta 10.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 13.2.19 23:59:59
Kilpailun nimi Piirinmestaruushiihdot Varsinais-Suomi
Kilpailun numero 643
Kilpailupaikka Lieto
Kilpailupaikan osoite Pahkalaukkaantie 58, 21350 Ilmarinen
Kilpailun luokitus Piirikunnallinen
Hiihtotapa V
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 16.02.2019
Sarja Matka
MYL V 10 km
NYL V 5 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 2.5 km
N12 V 2.5 km
M13 V 2.5 km
N13 V 2.5 km
M14 V 5 km
N14 V 2.5 km
M15 V 5 km
N15 V 5 km
M16 V 7.5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 10 km
N20 V 5 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M50 V 5 km
N50 V 5 km
M60 V 5 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura Liedon Luja
Seuranumero 10347821
Yhteyshenkilö Marika Liski
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin +358 50 569 1721
GSM
Fax
WWW-osoite www.liedonluja.fi
Sähköposti hiihto@liedonluja.fi
Ilmoittautumiset Kilmon kautta 13.2.2019 kello 23.59 mennessä
Osanottomaksut 20 €, alle 16 v 15 €, jälki-ilm. 1,5 kertainen maksu
Pankki ja tilinro FI88 4309 1240 0007 68 Liedon Luja
Tiedustelut ja lisäinfo Marika Liski, puh. 050-5691721, marika.liski@hkscan.com
Maksurengas Kyllä
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Muuta tietoa HUOM! Henkilökohtainen pm-kilpailu alkaa lauantaina kello 10.00 ja pm-parisprintit/HS-viestit sunnuntaina 12.00!
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 16.2. Eetu Puisto 2010 Alastaron Urheilijat
M10 2 km V 16.2. Tuomas Suopajärvi 2009 Kalannin Vankka
M10 2 km V 16.2. Tuure Kulju 2010 Pöytyän Urheilijat
M10 2 km V 16.2. Niki Sirén 2010 Raision Kuula
M12 2.5 km V 16.2. Elias Hyytiä 2007 Kalannin Vankka
M12 2.5 km V 16.2. Eemeli Varemäki 2008 Perniön Urheilijat
M12 2.5 km V 16.2. Onni Vuorinen 2008 Perniön Urheilijat
M12 2.5 km V 16.2. Eevert Salonen 2007 Pöytyän Urheilijat
M12 2.5 km V 16.2. Veikka Kulju 2008 Pöytyän Urheilijat
M12 2.5 km V 16.2. Aleksander Onnela 2007 Skiteam 105
M12 2.5 km V 16.2. Viljami Launonen 2008 Skiteam 105
M13 2.5 km V 16.2. Väinö Rantala 2006 Alastaron Urheilijat
M13 2.5 km V 16.2. Lauri Kilpeläinen 2006 Paimion Urheilijat
M13 2.5 km V 16.2. Otto Multamäki 2006 Pöytyän Urheilijat
M13 2.5 km V 16.2. Otto Syrjälä 2006 Pöytyän Urheilijat
M13 2.5 km V 16.2. Aaro Lähteenoja 2006 Raision Kuula
M13 2.5 km V 16.2. Einari Pänkäälä 2006 Raision Kuula
M13 2.5 km V 16.2. Amos Pöllänen 2006 Skiteam 105
M14 5 km V 16.2. Daniel Onnela 2005 Skiteam 105
M14 5 km V 16.2. Jussi Ankelo 2005 Skiteam 105
M15 5 km V 16.2. Akseli Hyytiä 2004 Kalannin Vankka
M15 5 km V 16.2. Lauri Saarinen 2004 Kalannin Vankka
M15 5 km V 16.2. Sampo Kalevo 2004 Liedon Luja
M15 5 km V 16.2. Eemeli Laukkanen 2004 Pöytyän Urheilijat
M15 5 km V 16.2. Eetu Takomo 2004 Skiteam 105
M16 7.5 km V 16.2. Aapeli Leppä 2003 Raision Kuula
M16 7.5 km V 16.2. Leevi Vuorinen 2003 Skiteam 105
M18 10 km V 16.2. Akseli Lindgren 2002 Raision Kuula
M18 10 km V 16.2. Matias Vesma 2002 Raision Kuula
M18 10 km V 16.2. Mikko Vesma 2002 Raision Kuula
M20 10 km V 16.2. Juho Mäki 1999 Jämsänkosken Ilves
M20 10 km V 16.2. Aleksi Hellman 1999 Liedon Luja
M20 10 km V 16.2. Joonas Vuohijoki 2000 Pöytyän Urheilijat
M20 10 km V 16.2. Jere Helminen 1999 Skiteam 105
M40 10 km V 16.2. Juha Pöllänen 1970 Skiteam 105
M40 10 km V 16.2. Marko Takomo 1973 Skiteam 105
M50 5 km V 16.2. Mika Parjanen 1965 Liedon Luja
M50 5 km V 16.2. Juha Juhanoja 1962 Paimion Urheilijat
M50 5 km V 16.2. Heikki Sorvoja 1969 Pöytyän Urheilijat
M50 5 km V 16.2. Seppo Kauppinen 1968 Pöytyän Urheilijat
M50 5 km V 16.2. Jari Jaakkola 1966 Raision Kuula
M50 5 km V 16.2. Seppo Kuhanen 1961 Raision Kuula
M50 5 km V 16.2. Ari Niittymäki 1965 Skiteam 105
M50 5 km V 16.2. Matti Pääkkönen 1965 Skiteam 105
M60 5 km V 16.2. Pauli Pesonen 1954 Liedon Luja
M60 5 km V 16.2. Pentti Tammisaari 1946 Liedon Luja
M60 5 km V 16.2. Jukka Mäentaus 1954 Pöytyän Urheilijat
M60 5 km V 16.2. Yrjö Teräväinen 1948 Someron Esa
M8 1 km V 16.2. Aku Puisto 2012 Alastaron Urheilijat
M8 1 km V 16.2. Veikka Akkola 2012 Liedon Luja
M8 1 km V 16.2. Iivari Pänkäälä 2011 Raision Kuula
MYL 10 km V 16.2. Eero Lapila 1998 Liedon Luja
MYL 10 km V 16.2. Otso Akkola 1986 Liedon Luja
MYL 10 km V 16.2. Simo Siltanen 1997 Perniön Urheilijat
MYL 10 km V 16.2. Kalle Linnasaari 1997 Raision Kuula
MYL 10 km V 16.2. Otso Kuokka 1990 Raision Kuula
MYL 10 km V 16.2. Lassi Vuorinen 1998 Skiteam 105
MYL 10 km V 16.2. Matti Piha 1992 Skiteam 105
MYL 10 km V 16.2. Mika Piha 1994 Skiteam 105
MYL 10 km V 16.2. Ville Tähtinen 1988 Skiteam 105
N10 2 km V 16.2. Anni Vainio 2009 Kalannin Vankka
N10 2 km V 16.2. Emma Tättilä 2010 Kalannin Vankka
N10 2 km V 16.2. Greta Aarnio 2009 Perniön Urheilijat
N10 2 km V 16.2. Jatta Haltsonen 2009 Pöytyän Urheilijat
N10 2 km V 16.2. Linda Hemling 2009 Pöytyän Urheilijat
N10 2 km V 16.2. Maija-Liisa Laukkanen 2010 Pöytyän Urheilijat
N10 2 km V 16.2. Oosa Riikonen 2010 Pöytyän Urheilijat
N10 2 km V 16.2. Roosa Syrjälä 2009 Pöytyän Urheilijat
N10 2 km V 16.2. Alisa Launonen 2010 Skiteam 105
N12 2.5 km V 16.2. Anni Saarinen 2007 Kalannin Vankka
N12 2.5 km V 16.2. Elli Tättilä 2008 Kalannin Vankka
N12 2.5 km V 16.2. Elma Uusipaikka 2008 Pöytyän Urheilijat
N13 2.5 km V 16.2. Karoliina Olli 2006 Pöytyän Urheilijat
N14 2.5 km V 16.2. Aino Saarinen 2005 Kalannin Vankka
N14 2.5 km V 16.2. Selma Pirkola 2005 Kalannin Vankka
N14 2.5 km V 16.2. Ada Jokinen 2005 Liedon Luja
N15 5 km V 16.2. Aino Uusipaikka 2004 Pöytyän Urheilijat
N15 5 km V 16.2. Sara Syrjälä 2004 Pöytyän Urheilijat
N16 5 km V 16.2. Ilana Onnela 2003 Skiteam 105
N18 5 km V 16.2. Milla Alikeskikylä 2001 Pöytyän Urheilijat
N18 5 km V 16.2. Fanni Lehtinen 2002 Skiteam 105
N18 5 km V 16.2. Ulla-Maija Peltomaa 2002 Skiteam 105
N20 5 km V 16.2. Bettina Wikström 1999 Perniön Urheilijat
N50 5 km V 16.2. Merja Teräväinen 1955 Someron Esa
N8 1 km V 16.2. Alisa Vainio 2011 Kalannin Vankka
N8 1 km V 16.2. Elina Varemäki 2011 Perniön Urheilijat
N8 1 km V 16.2. Wilma Aarnio 2011 Perniön Urheilijat
N8 1 km V 16.2. Elviira Salonen 2012 Pöytyän Urheilijat
N8 1 km V 16.2. Lotta Hemling 2012 Pöytyän Urheilijat
N8 1 km V 16.2. Martta Uusipaikka 2011 Pöytyän Urheilijat
NYL 5 km V 16.2. Sofia Raininko 1998 Paimion Urheilijat
NYL 5 km V 16.2. Jonna Juva 1998 Perniön Urheilijat
NYL 5 km V 16.2. Tiina Mäkinen 1995 Raision Kuula