Huiman Kansalliset Hiihdot

Kilpailutiedot
Kilpailun ajankohta 28.12.2019
Kilpailun alkamisajankohta klo 11.00
Ilmoittautumisen eräpäivä 25.12.19 23:59:59
Kilpailun nimi Huiman Kansalliset Hiihdot
Kilpailun numero 039
Kilpailupaikka Äänekoski
Kilpailupaikan osoite Römminkatu 22, 44120 Äänekoski
Kilpailun luokitus Kansallinen kilpailu
Hiihtotapa V
Ranking Ei
Massahiihto Ei
Sarjat, matkat ja hiihtotapa
Kilpailupäivä 1: La 28.12.2019
Sarja Matka
MYL V 15 km
NYL V 10 km
M8 V 1 km
N8 V 1 km
M10 V 2 km
N10 V 2 km
M12 V 3 km
N12 V 3 km
M14 V 5 km
N14 V 3 km
M16 V 5 km
N16 V 5 km
M18 V 10 km
N18 V 5 km
M20 V 15 km
N20 V 10 km
M40 V 10 km
N40 V 5 km
M50 V 10 km
N50 V 5 km
M60 V 10 km
Seuran tiedot
Järjestävä seura ÄÄNEKOSKEN HUIMA
Seuranumero 10342606
Yhteyshenkilö Eero Hakonen
Lähiosoite
Postiosoite
Puhelin 040 595 3480
GSM
Fax
WWW-osoite www.huima.org
Sähköposti huima.hiihto@pp.inet.fi
Ilmoittautumiset 25.12.2019 klo 23.59
Osanottomaksut 20€, 16v ja nuoremmat 15€
Pankki ja tilinro K-S OP FI22 5543 0120 0986 06, viite oman seuran nro, välttämätön
TD/TDA Sami Hilden
Tiedustelut ja lisäinfo Veikko Tarvainen, puh. 040 542 1672, 'Veikko Tarvainen'
Käytämme KILMOa Kyllä http://www.kilmo.fi
Lisätiedot
Opastus Kaupunkialueella
Majoitus
Palkinnot ja palkintojen jako Palkintojenjako suoritetaan kilpailupaikalla
Muuta tietoa Kilpailussa hiihdetään samalla TUL:n mestaruudesta 2020
Piilota ilmoittautuneet Näytä ilmoittautuneet joukkueet


Sarja Kilpailupäivä Osallistuja Syntymävuosi Seura
M10 2 km V 28.12. Aaron Harju 2011 Haukiputaan Veikot
M10 2 km V 28.12. Elias Tiisanoja 2011 Keuruun Kisailijat
M10 2 km V 28.12. Matias Tikka 2010 Konneveden Urheilijat
M10 2 km V 28.12. Miska Savolainen 2010 Konneveden Urheilijat
M10 2 km V 28.12. Eemeli Suutari 2010 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 28.12. Herkko Heikkinen 2010 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 28.12. Kasper Ekonoja 2010 Ski Jyväskylä
M10 2 km V 28.12. Veikko Kahelin 2010 Viitasaaren Viesti
M12 3 km V 28.12. Aleksi Saarela 2009 Joutsan Pommi
M12 3 km V 28.12. Aapo Aarniolehto 2009 Jyväskylän Hiihtoseura
M12 3 km V 28.12. Jesse Ravolainen 2008 Kangasniemen Kalske
M12 3 km V 28.12. Erkka-Voitto Heinonen 2009 Keuruun Kisailijat
M12 3 km V 28.12. Jussi Kalilainen 2009 Pieksämäen Veikot
M12 3 km V 28.12. Milo Äyrämö 2009 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 28.12. Valtteri Hassinen 2009 Ski Jyväskylä
M12 3 km V 28.12. Miska Hokajärvi 2009 Viitasaaren Viesti
M12 3 km V 28.12. Ilmari Saari 2009 Ähtärin Urheilijat
M12 3 km V 28.12. Aleksi Jalasaho 2008 Äänekosken Huima
M12 3 km V 28.12. Eeli Mäkelä 2009 Äänekosken Huima
M14 5 km V 28.12. Eino Rauhamäki 2007 Hollolan Urheilijat -46
M14 5 km V 28.12. Eeli Keränen 2006 Jyväskylän Hiihtoseura
M14 5 km V 28.12. Aapo Kuronen 2007 Jämsänkosken Ilves
M14 5 km V 28.12. Oscar Rahja 2006 Kalajoen Junkkarit
M14 5 km V 28.12. Antto-Ville Heinonen 2006 Keuruun Kisailijat
M14 5 km V 28.12. Arttu Remes 2007 Keuruun Kisailijat
M14 5 km V 28.12. Elias Ruokostenpohja 2007 Ski Jyväskylä
M14 5 km V 28.12. Veeti Kasperi Savolainen 2007 Ski Jyväskylä
M14 5 km V 28.12. Kalle Tossavainen 2007 Äänekosken Huima
M14 5 km V 28.12. Kasper Kuorinki 2007 Äänekosken Huima
M16 5 km V 28.12. Väinö Koistinen 2005 Joutsan Pommi
M16 5 km V 28.12. Eelis Meriläinen 2004 Jyväskylän Hiihtoseura
M16 5 km V 28.12. Samuli Kankaanpää 2004 Jyväskylän Hiihtoseura
M16 5 km V 28.12. Hannes Nurminen 2004 Jämsänkosken Ilves
M16 5 km V 28.12. Jesse Kähärä 2005 Mikkelin Hiihtäjät
M16 5 km V 28.12. Miska Männynsalo 2005 Pieksämäen Veikot
M16 5 km V 28.12. Johannes Anttila 2005 Ski Jyväskylä
M16 5 km V 28.12. Vilho Stenman 2005 Uuraisten Urheilijat
M16 5 km V 28.12. Otto Hirvilampi 2004 Ähtärin Urheilijat
M18 10 km V 28.12. Aarni Ronkainen 2003 Jämsänkosken Ilves
M18 10 km V 28.12. Matias Sippo 2002 Kangasniemen Kalske
M18 10 km V 28.12. Lauri Pulkkinen 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 28.12. Markus Saaranen 2003 Ski Jyväskylä
M18 10 km V 28.12. Roope Lindroos 2003 Skiteam 105
M18 10 km V 28.12. Roni Hänninen 2003 Vantaan Hiihtoseura
M18 10 km V 28.12. Jussi Rantala 2003 Visa Ski Team Kemi
M20 15 km V 28.12. Patrik Siekkinen 2000 Jämsänkosken Ilves
M40 10 km V 28.12. Tommy Haglund 1968 IF Åsarna
M40 10 km V 28.12. Jarmo Kuorinki 1978 Äänekosken Huima
M40 10 km V 28.12. Tero Viik 1973 Äänekosken Huima
M50 10 km V 28.12. Jari Kuhno 1968 Saarijärven Pullistus
M50 10 km V 28.12. Jarkko Kauppinen 1967 Ski Jyväskylä
M50 10 km V 28.12. Jari Holm 1969 Viitasaaren Viesti
M50 10 km V 28.12. Jouko Vaali 1964 Virtain Urheilijat
M50 10 km V 28.12. Markku Mäkelä 1966 Virtain Urheilijat
M60 10 km V 28.12. Jarmo Lautanen 1960 Alajärven Ankkurit
M60 10 km V 28.12. Sakari Matikainen 1949 Espoon Tapiot
M60 10 km V 28.12. Jouko Kaukanen 1955 Virtain Urheilijat
M60 10 km V 28.12. Tapio Nieminen 1955 Virtain Urheilijat
M8 1 km V 28.12. Paulus Kinnunen 2012 Pieksämäen Veikot
M8 1 km V 28.12. Arttu Jalasaho 2012 Äänekosken Huima
M8 1 km V 28.12. Taavetti Tossavainen 2012 Äänekosken Huima
MYL 15 km V 28.12. Viljam Knif 1990 IF Åsarna
MYL 15 km V 28.12. Ville Soininen 1993 Iisalmen Visa
MYL 15 km V 28.12. Henri Jelonen 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 28.12. Markus Malmberg 1999 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 28.12. Mikko Harju 1987 Jämsänkosken Ilves
MYL 15 km V 28.12. Henri Kaukanen 1986 Kuoreveden Kärki
MYL 15 km V 28.12. Teemu Pöntinen 1994 Kuusamon Erä-Veikot
MYL 15 km V 28.12. Misa Tuomala 1994 Muuramen Urheilijat
MYL 15 km V 28.12. Aleksi Koskela 1998 Sippolan Kunto
MYL 15 km V 28.12. Jonne Seppänen 1991 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 28.12. Kalle Häkkinen 1995 Ski Jyväskylä
MYL 15 km V 28.12. Esa Takala 1989 Äänekosken Huima
MYL 15 km V 28.12. Verneri Poikonen 1998 Äänekosken Huima
N10 2 km V 28.12. Iida Lavia 2010 Joutsan Pommi
N10 2 km V 28.12. Venla Vienola 2010 Jyväskylän Hiihtoseura
N10 2 km V 28.12. Jennika Hopponen 2010 Konneveden Urheilijat
N10 2 km V 28.12. Mette Tikka 2012 Konneveden Urheilijat
N10 2 km V 28.12. Anni Kalilainen 2011 Pieksämäen Veikot
N10 2 km V 28.12. Lilli Eerikäinen 2011 Reisjärven Pilke
N10 2 km V 28.12. Hilla Ruokostenpohja 2011 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 28.12. Lumi-Kukka Saaranen 2011 Ski Jyväskylä
N10 2 km V 28.12. Miida Viinikka 2010 Ähtärin Urheilijat
N10 2 km V 28.12. Reetta Hautala 2010 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km V 28.12. Neea Lindroos 2008 Noormarkun Nopsa
N12 3 km V 28.12. Laura Eerikäinen 2008 Reisjärven Pilke
N12 3 km V 28.12. Ida Hänninen 2009 Ski Jyväskylä
N12 3 km V 28.12. Josefina Kankaanpää 2008 Ski Jyväskylä
N12 3 km V 28.12. Olivia Puranen 2008 Ski Jyväskylä
N12 3 km V 28.12. Martta Stenman 2008 Uuraisten Urheilijat
N12 3 km V 28.12. Minttu Saari 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km V 28.12. Siiri Hautala 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km V 28.12. Viola Jokiaho 2008 Ähtärin Urheilijat
N12 3 km V 28.12. Taru Kautto 2008 Äänekosken Huima
N14 3 km V 28.12. Sanni Hoskari 2006 Alavuden Urheilijat
N14 3 km V 28.12. Elli Lavia 2006 Joutsan Pommi
N14 3 km V 28.12. Karoliina Hirvelä 2006 Jämsänkosken Ilves
N14 3 km V 28.12. Kaisa Koivisto 2006 Kaipolan Vire
N14 3 km V 28.12. Minttu Salonen 2007 Kaipolan Vire
N14 3 km V 28.12. Jenna Ravolainen 2007 Kangasniemen Kalske
N14 3 km V 28.12. Hetaliina Karkiainen 2007 Keuruun Kisailijat
N14 3 km V 28.12. Isla Kinnunen 2006 Pieksämäen Veikot
N14 3 km V 28.12. Aini Soanvaara 2007 Ski Jyväskylä
N14 3 km V 28.12. Lottaliina Holm 2006 Viitasaaren Viesti
N14 3 km V 28.12. Iiris Kuorinki 2007 Äänekosken Huima
N16 5 km V 28.12. Lotta Salonen 2005 Kaipolan Vire
N16 5 km V 28.12. Helmi Karkiainen 2005 Keuruun Kisailijat
N16 5 km V 28.12. Saana Kinnunen 2004 Pieksämäen Veikot
N16 5 km V 28.12. Pauliina Pirinen 2004 Ski Jyväskylä
N16 5 km V 28.12. Siiri Tossavainen 2004 Äänekosken Huima
N18 5 km V 28.12. Maria Hoskari 2002 Alavuden Urheilijat
N18 5 km V 28.12. Elviira Peltonen 2003 Jämsänkosken Ilves
N18 5 km V 28.12. Hanna Koivisto 2003 Kaipolan Vire
N18 5 km V 28.12. Peppi Salonen 2002 Kaipolan Vire
N18 5 km V 28.12. Inka Remes 2003 Keuruun Kisailijat
N18 5 km V 28.12. Sara Leppäsalmi 2002 Keuruun Kisailijat
N18 5 km V 28.12. Varpu-Sofia Heinonen 2003 Keuruun Kisailijat
N18 5 km V 28.12. Ronja Pöyhönen 2003 Kuhmo-Ski
N18 5 km V 28.12. Aino Pääkkönen 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km V 28.12. Sanni Räisänen 2003 Ski Jyväskylä
N18 5 km V 28.12. Siiri Rasimus 2003 Ski Jyväskylä
N20 10 km V 28.12. Aino Veijalainen 2001 Kouvolan Hiihtoseura
N20 10 km V 28.12. Riina Hakala 2000 Kuoreveden Kärki
N20 10 km V 28.12. Jasmin Kähärä 2000 Mikkelin Hiihtäjät
N20 10 km V 28.12. Aino Rantala 2001 Ounasvaaran Hiihtoseura
N20 10 km V 28.12. Tessa Jormakka 2001 Ski Jyväskylä
N40 5 km V 28.12. Ulla Yrjölä 1971 Muuramen Urheilijat
N40 5 km V 28.12. Johanna Holm 1973 Viitasaaren Viesti
N50 5 km V 28.12. Anne Hyytiäinen 1969 Saarijärven Pullistus
N50 5 km V 28.12. Eila Jussila 1959 Ski Jyväskylä
N50 5 km V 28.12. Katri Munukka 1966 Ski Jyväskylä
N50 5 km V 28.12. Tuula Rasimus 1962 Ski Jyväskylä
N50 5 km V 28.12. Heli Hyttinen 1968 Äänekosken Huima
N8 1 km V 28.12. Alexandra Harju 2013 Haukiputaan Veikot
N8 1 km V 28.12. Pinja Vienola 2012 Jyväskylän Hiihtoseura
N8 1 km V 28.12. Alisa Äyrämö 2012 Ski Jyväskylä
N8 1 km V 28.12. Eerika Hokajärvi 2013 Viitasaaren Viesti
NYL 10 km V 28.12. Sini Alusniemi 1981 Ikaalisten Urheilijat
NYL 10 km V 28.12. Anita Kirvesniemi 1990 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 28.12. Ida Meriläinen 1994 Ski Jyväskylä
NYL 10 km V 28.12. Tiia Huuskonen 1985 Viitasaaren Viesti
NYL 10 km V 28.12. Petra Viirumäki 1996 Visa Ski Team Kemi
NYL 10 km V 28.12. Sanna-Mari Purola 1997 Visa Ski Team Kemi