Hiihtokalenteri.fi - Tulevia kilpailuja http://www.hiihtokalenteri.fi/rss/ Tue, 12 Dec 2017 00:00:00 +0200 FIS Skandinavia Cup Vuokatti/ Nuorten MM tarkkailu/ St1-cup / Vuokatti (15.12. - 17.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2273/fis-skandinavia-cup-vuokatti-nuorten-mm-tarkkailu-st1-cup/ SIIRRETÄÄN, Uusi ajankohta ilm. myöhemmin - Lahden XLIII Talvikisat / Lahti (16.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2308/siirret%C3%A4%C3%A4n-uusi-ajankohta-ilm.-my%C3%B6hemmin-lahden-xliii-talvikisat/ FIS MC Toblach / Toblach, Italia (16.12. - 17.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailu/4112/fis-mc-toblach/ Kaamoshiihdot EPH / Seinäjoki (16.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2320/kaamoshiihdot-eph/ Ski Jyväskylä Ensilumenhiihdot / Jyväskylä (16.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2288/ski-jyv%C3%A4skyl%C3%A4-ensilumenhiihdot/ SIIRETÄÄN MYÖH. AJANKOHTAAN - 100-års sprint FSS / Maalahti (16.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailu/4258/siiret%C3%A4%C3%A4n-my%C3%B6h.-ajankohtaan-100-%C3%A5rs-sprint-fss/ Vahterus Hiihdot VSH / Uusikaupunki (16.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2291/vahterus-hiihdot-vsh/ Ensilumen Hiihdot / Valkeakoski (16.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2309/ensilumen-hiihdot/ 22. Rantasalmen Kansalliset hiihdot / Rantasalmi (17.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2306/22.-rantasalmen-kansalliset-hiihdot/ Himangan Urhelijain Hiihdot / Himanka (17.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2315/himangan-urhelijain-hiihdot/ Oravais IF´s DT FSS / Vörå/Vöyri (17.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2333/oravais-if-s-dt-fss/ SIIRETÄÄN 2018 - Oripää XX Säästöpankkihiihdot VSH / Oripää Kangastupa (17.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailu/4263/siiret%C3%A4%C3%A4n-2018-orip%C3%A4%C3%A4-xx-s%C3%A4%C3%A4st%C3%B6pankkihiihdot-vsh/ PERUTTU - IX Keinukallion Tykkihiihdot / Kerava (17.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailu/4311/peruttu-ix-keinukallion-tykkihiihdot/ Santun Hiihdot PKH / Juuka (17.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailu/4291/santun-hiihdot-pkh/ Valkealan Vauhti/Maire hiihdot / Valkeala (26.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2305/valkealan-vauhti-maire-hiihdot/ Katajan hiihdot / Pärnävaara Liperi/Joensuu (26.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2317/katajan-hiihdot-/ Puijon hiihdot, nuorten SM 2019 -esikisat / Kuopio (26.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2329/puijon-hiihdot-nuorten-sm-2019-esikisat/ Tapaninpäivän Hiihdot / Rovaniemi (26.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2327/tapaninp%C3%A4iv%C3%A4n-hiihdot/ Vargbergets Parklopp / Susivuoren Puistohiihdot FSS / Närpes/Närpiö (27.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailu/4287/vargbergets-parklopp-susivuoren-puistohiihdot-fss/ IX Polvijärven Kaivoshiihto PKH / Polvijärvi (28.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailu/4264/ix-polvij%C3%A4rven-kaivoshiihto-pkh/ Joutsan Pommin piirikunnalliset hiihtokilpailut LPH / Joutsa (28.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailu/4268/joutsan-pommin-piirikunnalliset-hiihtokilpailut-lph/ Öjbergsskidningen Öjbergetinhiihto / Vasa, Sundom (28.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailu/4334/%C3%B6jbergsskidningen-%C3%B6jbergetinhiihto/ Posion Kaamoskisat / Posio (30.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2321/posion-kaamoskisat-/ FIS Huiman Hiihdot / Äänekoski (30.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2298/fis-huiman-hiihdot/ Kansalliset Iisalmen Visan hiihdot ja nuorten SM -esikisat / Iisalmi (30.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2304/kansalliset-iisalmen-visan-hiihdot-ja-nuorten-sm-esikisat/ FIS MC Lenzerheide / Lenzerheide Sveitsi (30.12. - 1.1.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailu/4113/fis-mc-lenzerheide/ Seinäjoen XXXVI Talvikisat / Seinäjoki (30.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2319/sein%C3%A4joen-xxxvi-talvikisat-/ Pargas IF:s nationella / Pargas IF:n kansallinen / Parainen (30.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2331/pargas-if:s-nationella-pargas-if:n-kansallinen/ Haapaveden Kansalliset / Haapavesi (30.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2322/haapaveden-kansalliset/ Uudenvuoden Hiihdot / Imatra (30.12.) http://hiihtokalenteri.fi/kilpailukutsu/2325/uudenvuoden-hiihdot/