Veteraanien SM-Rullahiihtokilpailu /kansallinen ryhmä.
27.8.-28.8.2022, Kouvola
la 27.8.2022
KILPAILUPÄIVÄ 1
M12 3.2 Km V
1.
Axel
Koiranen,
Hollolan Urheilijat -46
M14 6,4 V
1.
Eeli
Kallio,
Vehkalahden Veikot
2.
Nicholas
Koskinen,
Mäntsälän Urheilijat
3.
Korawik
Saendee,
Lahden Hiihtoseura
M16 9.0 V
1.
Kasperi
Rinta-Jaskari,
Lappeen Riento
2.
Anton
Vainio,
Vehkalahden Veikot
M35 13.5 V
1.
Jaime
Huerta,
Leppävirran Urheilijat
2.
Jani
Koiranen,
Hollolan Urheilijat -46
3.
Matti
Salmensuu,
Hollolan Urheilijat -46
4.
Vesa
Tiihonen,
Hollolan Urheilijat -46
M45 13.5 V
1.
Stefan
Grannas,
Vörå IF
2.
Juha
Hänninen,
Viitasaaren Viesti
3.
Toni
Illaru,
Vihdin Viesti
4.
Pasi
Lounasaho,
Vantaan Hiihtoseura
5.
Jussi
Mökkönen,
Ylivieskan Kuula
6.
Kai
Samelin,
Hämeenlinnan Hiihtoseura
7.
Tero
Tahvanainen,
Hollolan Urheilijat -46
M55 13.5 V
1.
Harri
Alanen,
Pargas IF
2.
Jarkko
Kauppinen,
Ski Jyväskylä
3.
Reijo
Niemi,
Vantaan Hiihtoseura
4.
Jari
Nieminen,
Padasjoen Yritys
5.
Ismo
Parkkonen,
Vetelin Urheilijat
6.
Pasi
Rangell,
Hämeenlinnan Hiihtoseura
7.
Stefan
Storvall,
IF Åsarna
8.
Tuomo
Valkonen,
Vantaan Hiihtoseura
M65 9.0 V
1.
Johnny
Hamström,
Valkealan Kajo
2.
Juhani
Kumpusalo,
Nivalan Urheilijat
3.
Pentti
Määttä,
Österby Sportklubb
4.
Jarmo
Mäkelä,
Anjalan Liitto
5.
Timo
Pullinen,
Tampereen Maratonklubi
6.
Veikko
Purho,
Anjalan Liitto
7.
Leo
Ukkonen,
Tampereen Pyrintö
M75 6,4 V
1.
Pekka
Hietanen,
Joutsan Pommi
2.
Antti Juhani
Silvan,
Ilomantsin Urheilijat
MYL 13.5 V
1.
Patrik
Rautiainen,
Ski Jyväskylä
2.
Niko
Reinikka,
Leppävirran Viri
3.
Jami
Rinta-Jaskari,
Lappeen Riento
N12 3.2 V
-
N14 6.4 V
1.
Ida
Hänninen,
Ski Jyväskylä
2.
Ella
Lehtisuo,
Lahden Hiihtoseura
3.
Petra
Rautiainen,
Ski Jyväskylä
4.
Kristiina
Rinta-Jaskari,
Lappeen Riento
5.
Lydia
Salonen,
Vantaan Hiihtoseura
N16 9.0 V
-
N35 9.0 V
1.
Päivi
Taponen,
Vantaan Hiihtoseura
N45 9.0 V
1.
Mari
Heikinmaa,
Rajamäen Kehitys
2.
Elina
Kotamäki,
Rajamäen Kehitys
3.
Maarit
Talonen,
Joensuun Kataja
N55 6.4 V
1.
Marjo
Ena,
IK Falken
NYL 9.0 V
1.
Tiia
Huuskonen,
Viitasaaren Viesti
2.
Venla
Rantala,
Vehkalahden Veikot
su 28.8.2022
KILPAILUPÄIVÄ 2
M12 3.2 P
-
M14 6.4 P
1.
Nicholas
Koskinen,
Mäntsälän Urheilijat
2.
Korawik
Saendee,
Lahden Hiihtoseura
M16 9.0 P
1.
Lauri
Kortejärvi,
Borgå Akilles
2.
Elias
Ruokostenpohja,
Ski Jyväskylä
3.
Lauri
Sakki,
Ski Jyväskylä
4.
Anton
Vainio,
Vehkalahden Veikot
M35 13.5 P
1.
Jaime
Huerta,
Leppävirran Urheilijat
2.
Niko
Nättinen,
Finlandia-Hiihto Team
3.
Timo
Tapio,
Vantaan Hiihtoseura
M45 13.5 P
1.
Stefan
Grannas,
Vörå IF
2.
Jussi
Häkkinen,
Nurmijärven Hiihtoseura
3.
Juha
Hänninen,
Viitasaaren Viesti
4.
Jani
Hiltunen,
Riihimäen Kiista-Veikot
5.
Jarkko
Mannerkivi,
Lahden Hiihtoseura
6.
Jussi
Mökkönen,
Ylivieskan Kuula
7.
Hans
Nordman,
Österby Sportklubb
8.
Santeri
Ryhänen,
Vantaan Hiihtoseura
9.
Pekka
Suvitie,
Valkealan Kajo
M55 13.5 P
1.
Jan
Alden,
Borgå Akilles
2.
Petri
Heinonen,
Espoon Hiihtoseura
3.
Jarkko
Kauppinen,
Ski Jyväskylä
4.
Pekka
Manninen,
Rantasalmen Urheilijat
5.
Kari
Nevalainen,
Pakilan Veto
6.
Ismo
Parkkonen,
Vetelin Urheilijat
7.
Pasi
Rangell,
Hämeenlinnan Hiihtoseura
8.
Stefan
Storvall,
IF Åsarna
9.
Jari
Turunen,
Juvan Urheilijat
10.
Tuomo
Valkonen,
Vantaan Hiihtoseura
11.
Antero
Vesalainen,
Pertunmaan Ponnistajat
M65 9.0 P
1.
Johnny
Hamström,
Valkealan Kajo
2.
Veli
Koski,
Valkealan Kajo
3.
Juhani
Kumpusalo,
Nivalan Urheilijat
4.
Pentti
Määttä,
Österby Sportklubb
5.
Jarmo
Mäkelä,
Anjalan Liitto
6.
Pentti
Mikkonen,
Riihimäen Kiista-Veikot
7.
Timo
Pullinen,
Tampereen Maratonklubi
8.
Veikko
Purho,
Anjalan Liitto
9.
Heikki
Ruokonen,
Vehkalahden Veikot
10.
Leo
Ukkonen,
Tampereen Pyrintö
M75 6.4 P
1.
Kurt
Dannholm,
Espoon Hiihtoseura
2.
Pekka
Hietanen,
Joutsan Pommi
3.
Antti Juhani
Silvan,
Ilomantsin Urheilijat
MYL 13.5 P
1.
Tuomas
Kaukola,
Iitin Pyrintö
2.
Topi
Palviainen,
Mikkelin Hiihtäjät
3.
Veli-Matti
Räsänen,
Jämsänkosken Ilves
4.
Miika
Ruokonen,
Pakilan Veto
5.
Olli
Tyrväinen,
Ski Jyväskylä
N12 3.2 P
1.
Hilla
Ruokostenpohja,
Ski Jyväskylä
N14 6,4 P
1.
Ida
Hänninen,
Ski Jyväskylä
N16 9.0 P
1.
Iida
Palviainen,
Nastolan Naseva
N35 9.0 P
-
N45 9.0 P
1.
Mari
Heikinmaa,
Rajamäen Kehitys
2.
Elina
Kotamäki,
Rajamäen Kehitys
3.
Maarit
Talonen,
Joensuun Kataja
N55 6.4 P
1.
Marjo
Ena,
IK Falken
NYL 9.0 P
1.
Tiia
Huuskonen,
Viitasaaren Viesti
2.
Noora
Kivikko,
Lahden Hiihtoseura
3.
Venla
Rantala,
Vehkalahden Veikot