Ilmoittautumislista

2021 Mäkihypyn ja Yhdistetyn Hopeasompa

4.12.-5.12.2021, Taivalkoski
la 4.12.2021
KILPAILUPÄIVÄ 1
Joukkue N/M HS22 & HS40 Mäkihyppy
Parikilpailu: 1 urheilija HS22: T/P12 s.2009 ja nuoremmat. 1 urheilija HS40: T/P14 s.2007 ja nuoremmat.
1.
Hellanmaan Teräs
2.
Hervannan mäkikotkat
3.
Jyväskylän Hiihtoseura I
4.
Jyväskylän Hiihtoseura II
5.
Jyväskylän Hiihtoseura III
6.
KHS 1
7.
KHS 2
8.
KHS 3
9.
Kuusamon Erä-Veikot 1.
10.
Kuusamon Erä-Veikot 2.
11.
LHS 1
12.
LHS 2
13.
LHS 3
14.
LHS 4
15.
LHS 5
16.
LHS 6
17.
LHS 7
18.
LHS 8
19.
Ounasvaaran Hiihtoseura 1
20.
Ounasvaaran Hiihtoseura 2
21.
Paimion Urheilijat
22.
SiiPo 1
23.
Siipo 2
24.
Siipo 3
25.
Sotkamon Jymy 1
26.
Sotkamon Jymy 2
27.
Stadin Konaajat
28.
TaKu I
29.
TaKu II
M P10 / HS12 (IKÄSARJA: s.2011 ja nuoremmat!) Yhdistetty
IKÄSARJA: s.2011 ja nuoremmat!
1.
Aapo Aarniolehto, Jyväskylän Hiihtoseura
2.
Eemeli Dufva, Lahden Hiihtoseura
3.
Arttu Juutila, Helsingin Mäkihyppääjät
4.
Urho Kanervala, Lahden Hiihtoseura
5.
Tore Karavirta, Kouvolan Hiihtoseura
6.
Nuutti Keränen, Jyväskylän Hiihtoseura
7.
Paavo Laasanen, Siilinjärven Ponnistus
8.
Aleksi Lappi, Lahden Hiihtoseura
9.
Ilari Luukkonen, Kuusamon Erä-Veikot
10.
Miro Maaninka, Kuusamon Erä-Veikot
11.
Lappi Nurmela, Ounasvaaran Hiihtoseura
12.
Urho Pitkänen, Kuusamon Erä-Veikot
13.
Aleksanteri Purtsi, Lahden Hiihtoseura
14.
Sampo Runnakko, Kuusamon Erä-Veikot
15.
Henri Salumäe, Siilinjärven Ponnistus
16.
Elia Oskari Vänttilä, Taivalkosken Kuohu
M P12 / HS22 (IKÄSARJA: s.2009 ja nuoremmat!) Yhdistetty
IKÄSARJA: s.2009 ja nuoremmat!
1.
Aale Juntunen, Sotkamon Jymy
2.
Marcus Kääriäinen, Sotkamon Jymy
3.
Pyry Keskinen, Lahden Hiihtoseura
4.
Aapo Komonen, Lahden Hiihtoseura
5.
Matias Koponen, Kouvolan Hiihtoseura
6.
Olli Koponen, Kouvolan Hiihtoseura
7.
Pyry Kykkänen, Jyväskylän Hiihtoseura
8.
Markus Maaninka, Kuusamon Erä-Veikot
9.
Anton Majander, Kouvolan Hiihtoseura
10.
Eero Eemeli Ronkanen, Kouvolan Hiihtoseura
11.
Korawik Saendee, Kouvolan Hiihtoseura
12.
Tomi Saukko, Ounasvaaran Hiihtoseura
13.
Joose Vänttilä, Taivalkosken Kuohu
14.
Akseli Vidgren, Lahden Hiihtoseura
15.
Leevi Viinikainen, Jyväskylän Hiihtoseura
M P14 / HS40 (IKÄSARJA: s.2007 ja nuoremmat!) Yhdistetty
IKÄSARJA: s.2007 ja nuoremmat!
1.
Oskari Hakkarainen, Sotkamon Jymy
2.
Viljami Hakkarainen, Sotkamon Jymy
3.
Andreas Helanne, Helsingin Mäkihyppääjät
4.
Veeti Hyvärinen, Siilinjärven Ponnistus
5.
Elmo Kähkönen, Lahden Hiihtoseura
6.
Aapeli Karislahti, Tampereen Pyrintö
7.
Miika Kesti, Janakkalan Jana
8.
Jere Kukkonen, Lahden Hiihtoseura
9.
Eemeli Kurttila, Taivalkosken Kuohu
10.
Matias Maaninka, Kuusamon Erä-Veikot
11.
Iiro Pohjola, Ounasvaaran Hiihtoseura
12.
Henrik Reimari, Lahden Hiihtoseura
13.
Veeti Alvari Vänttilä, Taivalkosken Kuohu
14.
Misa Vilminko, Lahden Hiihtoseura
M P16 / HS52 (IKÄSARJA: s.2005 ja nuoremmat!) Yhdistetty
IKÄSARJA: s.2005 ja nuoremmat!
1.
Valtteri Holopainen, Siilinjärven Ponnistus
2.
Eeli Keränen, Jyväskylän Hiihtoseura
3.
Tuomas Kinnunen, Lahden Hiihtoseura
4.
Tuomas Meis, Siilinjärven Ponnistus
5.
Juho Ojala, Siilinjärven Ponnistus
6.
Eetu Pulju, Ounasvaaran Hiihtoseura
7.
Peter Räisänen, Taivalkosken Kuohu
8.
Erno Tietäväinen, Kiteen Urheilijat
N T10 / HS12 (IKÄSARJA: s.2011 ja nuoremmat!) Yhdistetty
1.
Viivi Hyvärinen, Siilinjärven Ponnistus
2.
Teresa Karavirta, Kouvolan Hiihtoseura
3.
Mette Korhonen, Siilinjärven Ponnistus
4.
Vilma Kykkänen, Jyväskylän Hiihtoseura
5.
Neela Kytöluhta, Paimion Urheilijat
6.
Nanna Kytöluhta, Paimion Urheilijat
7.
Iida Ylimäki, Lapuan Virkiä
N T12 / HS22 (IKÄSARJA: s.2009 ja nuoremmat!) Yhdistetty
IKÄSARJA: s.2009 ja nuoremmat!
1.
Raakel Karhumaa, Paimion Urheilijat
2.
Saimi Luoma, Alahärmän Kisa
3.
Alisa Luukkonen, Kuusamon Erä-Veikot
4.
Tia-Maria Turunen, Lahden Hiihtoseura
N T14 / HS40 (IKÄSARJA: s.2007 ja nuoremmat!) Yhdistetty
IKÄSARJA: s.2007 ja nuoremmat!
1.
Heta Ellen Hirvonen, Lahden Hiihtoseura
2.
Aino Kanervala, Lahden Hiihtoseura
3.
Anna Kerko, Helsingin Mäkihyppääjät
4.
Lumia Nurmela, Ounasvaaran Hiihtoseura
5.
Emilia Vidgren, Lahden Hiihtoseura
N T16 / HS52 (IKÄSARJA: s.2005 ja nuoremmat!) Yhdistetty
IKÄSARJA: s.2005 ja nuoremmat!
1.
Julia Äikiä, Jyväskylän Hiihtoseura
2.
Minja Korhonen, Siilinjärven Ponnistus
3.
Nonna Laitinen, Lahden Hiihtoseura
4.
Alva Thors, Vörå IF
su 5.12.2021
KILPAILUPÄIVÄ 2
M P10 / HS12 (IKÄSARJA: s.2011 ja nuoremmat!) Mäkihyppy
IKÄSARJA: s.2011 ja nuoremmat!
1.
Eemeli Dufva, Lahden Hiihtoseura
2.
Aatami Heinonen, Tampereen Pyrintö
3.
Arttu Juutila, Helsingin Mäkihyppääjät
4.
Urho Kanervala, Lahden Hiihtoseura
5.
Tore Karavirta, Kouvolan Hiihtoseura
6.
Nuutti Keränen, Jyväskylän Hiihtoseura
7.
Paavo Laasanen, Siilinjärven Ponnistus
8.
Aleksi Lappi, Lahden Hiihtoseura
9.
Ilari Luukkonen, Kuusamon Erä-Veikot
10.
Miro Maaninka, Kuusamon Erä-Veikot
11.
Lappi Nurmela, Ounasvaaran Hiihtoseura
12.
Urho Pitkänen, Kuusamon Erä-Veikot
13.
Aleksanteri Purtsi, Lahden Hiihtoseura
14.
Sampo Runnakko, Kuusamon Erä-Veikot
15.
Henri Salumäe, Siilinjärven Ponnistus
16.
Elia Oskari Vänttilä, Taivalkosken Kuohu
M P12 / HS22 (IKÄSARJA: s.2009 ja nuoremmat!) Mäkihyppy
IKÄSARJA: s.2009 ja nuoremmat!
1.
Aapo Aarniolehto, Jyväskylän Hiihtoseura
2.
Aale Juntunen, Sotkamon Jymy
3.
Marcus Kääriäinen, Sotkamon Jymy
4.
Pyry Keskinen, Lahden Hiihtoseura
5.
Benjamin Koistinen, Ounasvaaran Hiihtoseura
6.
Aapo Komonen, Lahden Hiihtoseura
7.
Matias Koponen, Kouvolan Hiihtoseura
8.
Olli Koponen, Kouvolan Hiihtoseura
9.
Pyry Kykkänen, Jyväskylän Hiihtoseura
10.
Markus Maaninka, Kuusamon Erä-Veikot
11.
Anton Majander, Kouvolan Hiihtoseura
12.
Eero Eemeli Ronkanen, Kouvolan Hiihtoseura
13.
Korawik Saendee, Kouvolan Hiihtoseura
14.
Tomi Saukko, Ounasvaaran Hiihtoseura
15.
Joose Vänttilä, Taivalkosken Kuohu
16.
Akseli Vidgren, Lahden Hiihtoseura
17.
Leevi Viinikainen, Jyväskylän Hiihtoseura
M P14 / HS40 (IKÄSARJA: s.2007 ja nuoremmat!) Mäkihyppy
IKÄSARJA: s.2007 ja nuoremmat!
1.
Oskari Hakkarainen, Sotkamon Jymy
2.
Viljami Hakkarainen, Sotkamon Jymy
3.
Andreas Helanne, Helsingin Mäkihyppääjät
4.
Veeti Hyvärinen, Siilinjärven Ponnistus
5.
Elmo Kähkönen, Lahden Hiihtoseura
6.
Miika Kesti, Janakkalan Jana
7.
Jere Kukkonen, Lahden Hiihtoseura
8.
Eemeli Kurttila, Taivalkosken Kuohu
9.
Matias Maaninka, Kuusamon Erä-Veikot
10.
Pietu Penttilä, Lahden Hiihtoseura
11.
Iiro Pohjola, Ounasvaaran Hiihtoseura
12.
Henrik Reimari, Lahden Hiihtoseura
13.
Sisu Ullvén, Tampereen Pyrintö
14.
Veeti Alvari Vänttilä, Taivalkosken Kuohu
15.
Misa Vilminko, Lahden Hiihtoseura
16.
Aatu Ylimäki, Lapuan Virkiä
M P16 / HS52 (IKÄSARJA: s.2005 ja nuoremmat!) Mäkihyppy
IKÄSARJA: s.2005 ja nuoremmat!
1.
Valtteri Holopainen, Siilinjärven Ponnistus
2.
Eeli Keränen, Jyväskylän Hiihtoseura
3.
Tuomas Kinnunen, Lahden Hiihtoseura
4.
Tuomas Meis, Siilinjärven Ponnistus
5.
Juho Ojala, Siilinjärven Ponnistus
6.
Eetu Pulju, Ounasvaaran Hiihtoseura
7.
Peter Räisänen, Taivalkosken Kuohu
8.
Riku Vartiainen, Puijon Hiihtoseura
N T10 / HS12 (IKÄSARJA: s.2011 ja nuoremmat!) Mäkihyppy
IKÄSARJA: s.2011 ja nuoremmat!
1.
Viivi Hyvärinen, Siilinjärven Ponnistus
2.
Teresa Karavirta, Kouvolan Hiihtoseura
3.
Mette Korhonen, Siilinjärven Ponnistus
4.
Vilma Kykkänen, Jyväskylän Hiihtoseura
5.
Neela Kytöluhta, Paimion Urheilijat
6.
Nanna Kytöluhta, Paimion Urheilijat
7.
Viena-Lotta Penttilä, Pudasjärven Urheilijat
8.
Iida Ylimäki, Lapuan Virkiä
N T12 / HS22 (IKÄSARJA: s.2009 ja nuoremmat!) Mäkihyppy
IKÄSARJA: s.2009 ja nuoremmat!
1.
Raakel Karhumaa, Paimion Urheilijat
2.
Mette Korhonen, Siilinjärven Ponnistus
3.
Saimi Luoma, Alahärmän Kisa
4.
Alisa Luukkonen, Kuusamon Erä-Veikot
5.
Tia-Maria Turunen, Lahden Hiihtoseura
N T14 / HS40 (IKÄSARJA: s.2007 ja nuoremmat!) Mäkihyppy
IKÄSARJA: s.2007 ja nuoremmat!
1.
Heta Ellen Hirvonen, Lahden Hiihtoseura
2.
Vuokko Hyvärinen, Jyväskylän Hiihtoseura
3.
Aino Kanervala, Lahden Hiihtoseura
4.
Anna Kerko, Helsingin Mäkihyppääjät
5.
Lumia Nurmela, Ounasvaaran Hiihtoseura
6.
Oosa Thure, Siilinjärven Ponnistus
7.
Emilia Vidgren, Lahden Hiihtoseura
N T16 / HS52 (IKÄSARJA: s.2005 ja nuoremmat!) Mäkihyppy
IKÄSARJA: s.2005 ja nuoremmat!
1.
Julia Äikiä, Jyväskylän Hiihtoseura
2.
Minja Korhonen, Siilinjärven Ponnistus
3.
Nonna Laitinen, Lahden Hiihtoseura
4.
Alva Thors, Vörå IF