Ilmoittautumislista

Sotkan Hiihdot

2.1.2022, Kauhajoki
su 2.1.2022
KILPAILUPÄIVÄ 1
M8 1 V
1.
Edwin Forsman, IF Minken
2.
Lauri Aukusti Rajala, Seinäjoen Hiihtoseura
3.
Oskari Saari, Ähtärin Urheilijat
4.
Noah Sved, Närpes Kraft Skidförening
5.
Sulo Vehkamäki, Kankaanpään Urheilijat
M10 1 V
1.
Viljo Lehtiniemi, Ilmajoen Kisailijat
2.
Luukas Moilanen, Seinäjoen Hiihtoseura
3.
Vilho Pentilä, Kauhajoen Karhu
4.
Lenni Riutta, Härmänseudun Hiihtäjät
5.
Kristian Vanhahonko, Honkajoen Seudun Urheilijat
6.
Elias Yliselä, Seinäjoen Hiihtoseura
M12 2 V
1.
Max Harju, Teuvan Rivakka
2.
Eemeli Hietaoja, Kankaanpään Urheilijat
3.
Henrik Hjerpe, Sundom IF
4.
Peetu Honkilahti, Teuvan Rivakka
5.
Elliot Krook, Närpes Kraft Skidförening
6.
Juho Kuuskoski, Kankaanpään Urheilijat
7.
Vesperi Laino, Kankaanpään Urheilijat
8.
Alex Lundfors, Malax IF
9.
Jussi Niemelä, Kauhajoen Karhu
10.
Kaarlo Orhanen, Ilmajoen Kisailijat
11.
Leevi Perälä, Teuvan Rivakka
12.
Aatos Pirttinen, Seinäjoen Hiihtoseura
13.
Touko Raunio, Kyrön Voima
14.
Topias Riskula, Teuvan Rivakka
15.
Nuutti Ruusunen, Rasti-Lukko
16.
Walter Sandberg, Närpes Kraft Skidförening
17.
Severi Sievi-Korte, Seinäjoen Hiihtoseura
18.
Viljo Vehkamäki, Kankaanpään Urheilijat
M14 3 V
1.
Alvar Asplund, IK Falken
2.
Hannes Bengs, Närpes Kraft Skidförening
3.
Elias Eriksson, IF Femman
4.
Rasmus Hemminki, Vähänkyrön Viesti
5.
Isak Hertsbacka, Närpes Kraft Skidförening
6.
Kalle Huhdankoski, Kortesjärven Järvi-Veikot
7.
Aatu Joronen, Ilmajoen Kisailijat
8.
Konsta Kalliomäki, Kauhajoen Karhu
9.
Joonas Kolehmainen, Lempäälän Kisa
10.
Juuso Koski, Ylistaron Kilpa-Veljet
11.
Rasmus Koski, Jalasjärven Jalas
12.
Oula Kuusiluoma, Parkanon Urheilijat
13.
Eetu Muhonen, Seinäjoen Hiihtoseura
14.
Santtu Mylläri, Teuvan Rivakka
15.
Johannes Orhanen, Ilmajoen Kisailijat
16.
Lauri Peura, Kauhajoen Karhu
17.
Arvi Riutta, Härmänseudun Hiihtäjät
18.
Ilmari Saari, Ähtärin Urheilijat
19.
Zacharias Storm, IF Femman
20.
Johannes Syrjälä, Kortesjärven Järvi-Veikot
21.
Hannes Wägar, IF Femman
22.
Sander Wikblom, IF Minken
M16 5 V
1.
Hampus Berglund, Vörå IF
2.
Iivar Häggman, Vörå IF
3.
Roope Hemminki, Vähänkyrön Viesti
4.
Matias Hietamäki, Seinäjoen Hiihtoseura
5.
Samuel Kiviharju, Ilmajoen Kisailijat
6.
Aatu Muhonen, Seinäjoen Hiihtoseura
7.
Otto Niemelä, Kauhajoen Karhu
8.
Alvin Nordin, Närpes Kraft Skidförening
9.
Elias Palomäki, Ylöjärven Ryhti
10.
Lari Riippi, Seinäjoen Hiihtoseura
11.
Henri Saunaluoma, Kankaanpään Urheilijat
12.
Noah Sjöblom, IF Femman
13.
Melker Wikblom, IF Minken
M18 8 V
1.
Jakob Ehrs, Vörå IF
2.
Saku Jaakkola, Kauhajoen Karhu
3.
Mika Kärkkäinen, Norrvalla Ski Team
4.
Akseli Latvala, Ähtärin Urheilijat
5.
Teemu Pajuranta, Seinäjoen Hiihtoseura
M20 10 V
1.
Aaron Häggman, Vörå IF
2.
Roope Lindroos, Jämin Jänne
3.
Matias Nevala, Seinäjoen Hiihtoseura
M40 10 V
1.
Stefan Grannas, Vörå IF
2.
Joachim Gustafsson, IF Sibbo-Vargarna
3.
Tommy Haglund, IF Åsarna
4.
Jukka Hemminki, Seinäjoen Hiihtoseura
5.
Jari Kalliokoski, Vetelin Urheilijat
6.
Jussi Kylliäinen, Rasti-Lukko
7.
Markku Mäkelä, Virtain Urheilijat
8.
Ari Orava, Virtain Urheilijat
9.
Miikka Raivio, Virtain Urheilijat
10.
Jouko Vaali, Virtain Urheilijat
M50 5 V
1.
Ilari Köykkä, Kankaanpään Urheilijat
2.
Petri Kurunmäki, Seinäjoen Hiihtoseura
3.
Ari Lundahl, Lapuan Virkiä
4.
Ari Niittymäki, SkiTeam 105
5.
Mats Nordin, Närpes Kraft Skidförening
M60 5 V
1.
Mauri Alakoskela, Lapuan Virkiä
2.
Arto Kytölä, Alajärven Ankkurit
3.
Jyrki Lepistö, SkiTeam 105
4.
Harri Mäkelä, Vammalan Seudun Voima
MYL 10 V
1.
Antti Kartano, Ilmajoen Kisailijat
2.
Lauri Kataja-Rahko, Ilmajoen Kisailijat
3.
Viljam Knif, Saarijärven Pullistus
4.
Jeri Koponen, Tampereen Yritys
5.
Jonatan Lindqvist, IF Minken
6.
Juho Mäki, Jämsänkosken Ilves
7.
Petteri Mattila, Norrvalla Ski Team
8.
Waltteri Vinkanharju, Tampereen Yritys
N8 1 V
1.
Elin Eriksson, IF Femman
2.
Verna Hakamaa, Kauhajoen Karhu
3.
Isa Ingberg, Närpes Kraft Skidförening
4.
Lilja Kataja, Seinäjoen Hiihtoseura
N10 1 V
1.
Aada-Emilia Ankkuri, Seinäjoen Hiihtoseura
2.
Linnea Hertsbacka, Närpes Kraft Skidförening
3.
Silja Hietamäki, Seinäjoen Hiihtoseura
4.
Riina Honkilahti, Teuvan Rivakka
5.
Fanni Kiukkonen, Kauhajoen Karhu
6.
Saga Nordkvist, Sundom IF
7.
Elsa Sippola, Kyrön Voima
8.
Maja Snickars, Närpes Kraft Skidförening
9.
Neea Varsamäki, Kauhajoen Karhu
10.
Ella Yliselä, Seinäjoen Hiihtoseura
N12 2 V
1.
Alma-Kaisa Ala-Kauppila, Seinäjoen Hiihtoseura
2.
Elli Äyrä, Seinäjoen Hiihtoseura
3.
Nova Enlund, Närpes Kraft Skidförening
4.
Ellinor Forsman, IF Minken
5.
Iina Häggman, Vörå IF
6.
Vilma Hakamaa, Kauhajoen Karhu
7.
Heta Harju, Ilmajoen Kisailijat
8.
Reetta Hautala, Ähtärin Urheilijat
9.
Outi Hietamäki, Seinäjoen Hiihtoseura
10.
Noora Hietamäki, Seinäjoen Hiihtoseura
11.
Aino Hietaoja, Kankaanpään Urheilijat
12.
Leah Ingberg, Närpes Kraft Skidförening
13.
Helmi Kataja, Seinäjoen Hiihtoseura
14.
Vera Korkiakangas, Härmänseudun Hiihtäjät
15.
Sofia Koski, Ylistaron Kilpa-Veljet
16.
Alisa Koskinen, Ähtärin Urheilijat
17.
Pinja Kuoppala, Kauhajoen Karhu
18.
Oona Muhonen, Seinäjoen Hiihtoseura
19.
Hilla Nousiainen, Kauhajoen Karhu
20.
Netta Saarela, Teuvan Rivakka
21.
Veera Salokangas, Vörå IF
22.
Anni Sippola, Kyrön Voima
23.
Ines Sved, Närpes Kraft Skidförening
24.
Katri Uusitalo, Teuvan Rivakka
25.
Miida Viinikka, Ähtärin Urheilijat
26.
Jenny Viitanen, Noormarkun Nopsa
N14 3 V
1.
Fanni Äyrä, Seinäjoen Hiihtoseura
2.
Anni Hietamäki, Seinäjoen Hiihtoseura
3.
Moona Honkilahti, Teuvan Rivakka
4.
Enni Kataja, Seinäjoen Hiihtoseura
5.
Saana Kuoppala, Kauhajoen Karhu
6.
Inka Kuusiluoma, Parkanon Urheilijat
7.
Minttu Meriläinen, Seinäjoen Hiihtoseura
8.
Celina Nordkvist, IF Femman
9.
Vilma Pentilä, Kauhajoen Karhu
10.
Kerttu Rajala, Seinäjoen Hiihtoseura
11.
Aliisa Riippi, Seinäjoen Hiihtoseura
12.
Anni Rohila, Rasti-Lukko
13.
Neea Ruotsalainen, Teuvan Rivakka
14.
Minttu Saari, Ähtärin Urheilijat
15.
Lea Snickars, Närpes Kraft Skidförening
N16 5 V
1.
Isabella Enlund, Närpes Kraft Skidförening
2.
Ellinor Halonen, Närpes Kraft Skidförening
3.
Emilia Helmi, Noormarkun Nopsa
4.
Wilma Hjerpe, Norrvalla Ski Team
5.
Iiris Ijäs, Kangasalan Kisa
6.
Maj Köykkä, Kankaanpään Urheilijat
7.
Olivia Kumara, Norrvalla Ski Team
8.
Siiri Laino, Kankaanpään Urheilijat
9.
Maija Rajala, Seinäjoen Hiihtoseura
10.
Miia Saari, Seinäjoen Hiihtoseura
11.
Inez Sandberg, Närpes Kraft Skidförening
12.
Anna Stenroos, Kankaanpään Urheilijat
N18 5 V
1.
Julia Enlund, Närpes Kraft Skidförening
2.
Linda Hyöty, IF Femman
N20 5 V
1.
Laura Kauhajärvi, Kauhajoen Karhu
2.
Felicia Krook, Närpes Kraft Skidförening
N40 5 V
-
N50 5 V
-
N60 5 V
-
NYL 5 V
1.
Maarit Korpi, IF Åsarna
2.
Eevakaisa Loukusa, Ski Jyväskylä
3.
Sanna-Mari Purola, Visa Ski Team Kemi
4.
Tuuli Raunio, Kankaantaan Kisa
5.
Marie Sippus, Vörå IF