Ilmoittautumislista

Ski Jyvaskylä Ensilumen Hiihdot/ Para Hiihto Cup 1. osakilpailu

4.12.2022, Jyväskylä
su 4.12.2022
KILPAILUPÄIVÄ 1
M8 1 km P
1.
Eetu Hämäläinen, Oriveden Ponnistus
2.
Juuse Salmi, Äänekosken Huima
3.
Anssi Teho, Oriveden Ponnistus
M10 2 km P
1.
Linus Hynönen, Ähtärin Urheilijat
2.
Aatos Pasanen, Äänekosken Huima
3.
Eino Pystynen, Äänekosken Huima
4.
Topias Rönkkö, Ski Jyväskylä
5.
Emil Ruissalo, Oriveden Ponnistus
6.
Aaron Skutnabb, Espoon Hiihtoseura
M12 2 km P
1.
Onni Ilmari Aalto, Suonenjoen Vasama
2.
Nuutti Hietala, Ski Jyväskylä
3.
Eelis Hynönen, Ähtärin Urheilijat
4.
Topias Karjaluoto, Ski Jyväskylä
5.
Kevin Niittyviita, Hollolan Urheilijat -46
6.
Veeti Torppa, Ski Jyväskylä
7.
Taavetti Tossavainen, Äänekosken Huima
M12 K 1 km P
Parasarja
1.
Elmeri Hämäläinen, Oriveden Ponnistus
M14 4 km P
1.
Herkko Heikkinen, Ski Jyväskylä
2.
Lukas Karjaluoto, Ski Jyväskylä
3.
Eero Siivonen, Lempäälän Kisa
4.
Alex Skutnabb, Espoon Hiihtoseura
5.
Eemeli Suutari, Ski Jyväskylä
M16 6 km P
1.
Väinö Haara, Pakilan Veto
2.
Eero Haikola, Pakilan Veto
3.
Lauri Huhtanen, Ski Jyväskylä
4.
Väinö Länsiluoto, Pakilan Veto
5.
Arttu Remes, Keuruun Kisailijat
6.
Lauri Sakki, Ski Jyväskylä
7.
Konsta Salminen, Keuruun Kisailijat
M18 10 km P
1.
Johannes Anttila, Ski Jyväskylä
2.
Eino Haara, Pakilan Veto
3.
Eevert Haikola, Pakilan Veto
4.
Mika Kärkkäinen, IF Minken
5.
Juho Länsiluoto, Pakilan Veto
6.
Patrik Rautiainen, Ski Jyväskylä
M20 10 km P
1.
Nuutti Mäkinen, Puijon Hiihtoseura
2.
Niilo Mäkinen, Puijon Hiihtoseura
M20 LV 1,2 km P
Parasarja
-
M20 LV kelkka 800m P
Parasarja
1.
Henri Kössö, Pakilan Veto
M35 10 km P
1.
Heikki Karjaluoto, Oulun Kilpa-Veljet
2.
Pertti Pulkkinen, Ski Jyväskylä
M45 10 km P
1.
Jari Joutsen, Ski Jyväskylä
2.
Tero Viik, Äänekosken Huima
M50 K 1 km P
Parasarja
-
M50 LV 1 km P
-
M50 LV kelkka 800m P
Parasarja
1.
Erkki Ojala, Joensuun Hiihtoveikot
2.
Kari Palo-Oja, Ski Jyväskylä
M55 6 km P
1.
Jarkko Kauppinen, Ski Jyväskylä
2.
Jarmo Lautanen, Kyyjärven Kyky
3.
Jari Nieminen, Padasjoen Yritys
M65 4 km P
1.
Tapio Nieminen, Virtain Urheilijat
M75 2 km P
1.
Yrjö Teräväinen, Someron Esa
MYL 10 km P
1.
Simeon Hyyppä, Vimpelin Hiihtoseura
2.
Inkki Inola, SkiTeam Kuusa
3.
Oskari Juutinen, Ristijärven Pyry
4.
Mikael Koivisto, Keravan Urheilijat
5.
Juuso Kuosma, Maaningan Mahti
6.
Sami Lähdemäki, Ski Jyväskylä
7.
Petteri Mattila, IF Minken
8.
Saku Miettinen, Imatran Urheilijat
9.
Jonas Nordström, IF Sibbo-Vargarna
10.
Ilmo Räisänen, Ski Jyväskylä
11.
Veli-Matti Räsänen, Jämsänkosken Ilves
12.
Juuso Tossavainen, Kuusamon Erä-Veikot
13.
Olli Tyrväinen, Ski Jyväskylä
14.
Jukka Vähävihu, Hämeenlinnan Hiihtoseura
15.
Lauri Vähävihu, Hämeenlinnan Hiihtoseura
MYL K 1 km P
Parasarja
1.
Mika Nyberg, Ski Jyväskylä
MYL B 1,2 km P
Parasarja
-
MYL LV 1,2km P
Parasarja
1.
Viljami Portimo, Ski Jyväskylä
N8 1 km P
1.
Selma Järvinen, Ski Jyväskylä
2.
Liisi Ruissalo, Oriveden Ponnistus
3.
Sofia Virtanen, Ski Jyväskylä
N10 2 km P
1.
Valpuri Heikkinen, Ski Jyväskylä
2.
Eerika Hokajärvi, Viitasaaren Viesti
3.
Meeri Järvinen, Ski Jyväskylä
4.
Martta Joutsen, Ski Jyväskylä
5.
Aino Siivonen, Lempäälän Kisa
N12 2 km P
1.
Emmi Hämäläinen, Oriveden Ponnistus
2.
Viivi Jarva, Ski Jyväskylä
3.
Anni Kalilainen, Pieksämäen Veikot
4.
Elli Leppä, Oriveden Ponnistus
5.
Hilla Ruokostenpohja, Ski Jyväskylä
6.
Anni Siivonen, Lempäälän Kisa
7.
Aada Suutari, Ski Jyväskylä
8.
Pinja Vienola, Ski Jyväskylä
N14 2 km P
1.
Ilona Aalto, Suonenjoen Vasama
2.
Ida Hänninen, Ski Jyväskylä
3.
Siiri Kauppinen, Siilinjärven Hiihtoseura
4.
Amanda Onnela, Oriveden Ponnistus
5.
Netta Rauhanen, Puijon Hiihtoseura
6.
Petra Rautiainen, Ski Jyväskylä
7.
Scarlett Saarinen, Pyhäjärven Pohti
8.
Roosa Teho, Oriveden Ponnistus
9.
Minea Vesterinen, Ski Jyväskylä
10.
Venla Vienola, Ski Jyväskylä
11.
Julia Virtanen, Äänekosken Huima
N16 4 km P
1.
Iida Kalliomäki, Ski Jyväskylä
2.
Moona Kauppinen, Siilinjärven Hiihtoseura
3.
Taru Kautto, Äänekosken Huima
4.
Olivia Puranen, Ski Jyväskylä
5.
Lotta Rauhanen, Puijon Hiihtoseura
6.
Aini Soanvaara, Ski Jyväskylä
7.
Noora Torkkola, Ski Jyväskylä
N18 6 km P
1.
Alisa Katajamaa, Ski Jyväskylä
2.
Mea Rutanen, Ski Jyväskylä
N20 6 km P
1.
Pinja Aaltonen, Espoon Hiihtoseura
2.
Ronja Haavisto, Tampereen Pyrintö
3.
Venla Heinimaa, Kangasalan Kisa
4.
Iiris Helander, Ski Jyväskylä
5.
Jessica Junkkala, Kankaanpään Urheilijat
6.
Nora Kytäjä, SkiTeam 105
7.
Krista Manninen, Kankaanpään Urheilijat
8.
Siiri Rasimus, Ski Jyväskylä
9.
Nina Välimäki, Kankaanpään Urheilijat
N35 6 km P
1.
Suvi Karjaluoto, Oulun Kilpa-Veljet
2.
Hanna-Mari Siivonen, Pirkkalan Hiihtäjät
3.
Lotta Tuominen, Seinäjoen Hiihtoseura
N45 6 km P
1.
Katri Munukka, Ski Jyväskylä
2.
Anne Virtanen, Ski Jyväskylä
N50 K 1 km P
-
N55 4 km P
1.
Eila Jussila, Ski Jyväskylä
2.
Tuula Rasimus, Ski Jyväskylä
N65 2 km P
1.
Merja Teräväinen, Someron Esa
NYL 6 km P
1.
Tiia Huuskonen, Viitasaaren Viesti
2.
Julia Junkkala, Kankaantaan Kisa
3.
Siiri Kaijansinkko, Iisalmen Visa
4.
Anni Kainulainen, Vantaan Hiihtoseura
5.
Eveliina Korva, Kuusamon Erä-Veikot
6.
Nea Kytäjä, SkiTeam 105
7.
Essi Lievonen, Hollolan Urheilijat -46
8.
Ronja Linna, Ski Jyväskylä
9.
Ida Meriläinen, Team Skiers
10.
Hennariikka Rahkola, Vantaan Hiihtoseura
11.
Katri Saavalainen, Sysmän Sisu
NYL LV kelkka 800m P
Parasarja
1.
Soile Knuuttila, Lahden Hiihtoseura
NYL K 1 km P
Parasarja
1.
Anni Aalto, Ikurin Vire