Ilmoittautumislista

Suomen Cup/ Vuokatti/ MC-tarkkailu (sprintti)

6.11.-7.11.2021, Sotkamo, Vuokatti
la 6.11.2021
KILPAILUPÄIVÄ 1
MYL Sprintti V
MC-tarkkailu
1.
Olli Ahonen, Imatran Urheilijat
2.
Ville Ahonen, Imatran Urheilijat
3.
Rasmus Ähtävä, Vuokattisport Club
4.
Jalmari Bergqvist, Puijon Hiihtoseura
5.
Niklas Ekström, SkiTeam 105
6.
Santeri Erola, Imatran Urheilijat
7.
Juuso Haarala, Pohti SkiTeam
8.
Antti Häkämies, Posion Pyrintö
9.
Nico Hämäläinen, Maaningan Mahti
10.
Iiro-Mikko Harju, Pohti SkiTeam
11.
Miika Heikkilä, Espoon Hiihtoseura
12.
Valtteri Heinimaa, Tampereen Yritys
13.
Matias Heinonen, Espoon Hiihtoseura
14.
Niilo Helkama, Espoon Hiihtoseura
15.
Aku Hietaharju, Ilmajoen Kisailijat
16.
August Högnabba, IF Minken
17.
Oskari Hökkä, Taivalkosken Metsä-Veikot 85
18.
Niko Husu, Kuusamon Erä-Veikot
19.
Aleksi Huttunen, Iisalmen Visa
20.
Topi Huttunen, Juvan Urheilijat
21.
Perttu Hyvärinen, Puijon Hiihtoseura
22.
Matias Hyvönen, Pohti SkiTeam
23.
Jussi Hyytiäinen, Jämsänkosken Ilves
24.
Joel Ikonen, Pohti SkiTeam
25.
Eero Iso-Tryykäri, Espoon Hiihtoseura
26.
Eemil Juntunen, Pohti SkiTeam
27.
Jussi Jussila, Jämin Jänne
28.
Arttu Kaario, Jämsänkosken Ilves
29.
Waltteri Karhumaa, Ounasvaaran Hiihtoseura
30.
Jussi Karkkulainen, Mikkelin Hiihtäjät
31.
Miro Karppanen, Imatran Urheilijat
32.
Antti Kartano, Ilmajoen Kisailijat
33.
Markus Kasanen, Mikkelin Hiihtäjät
34.
Brian Kennedy, Jämin Jänne
35.
Marko Kilp, Tampereen Yritys
36.
Juuso Kinnunen, Taivalkosken Metsä-Veikot 85
37.
Lasse Komu, Iisalmen Visa
38.
Samppo Kumpumäki, Pohti SkiTeam
39.
Juuso Kuosma, Maaningan Mahti
40.
Lukas Kuuttinen, Närpes Kraft Skidförening
41.
Lauri-Aleksi Laitinen, Mikkelin Hiihtäjät
42.
Petteri Laurén, Team Skiers
43.
Lauri Lepistö, Jämin Jänne
44.
Emil Liekari, Vuokatti Ski Team Kainuu
45.
Remi Lindholm, Imatran Urheilijat
46.
Jeremias Lipsanen, Juvan Urheilijat
47.
Aatu Mäkelä, Joensuun Kataja
48.
Luukas Mäkelä, Liperin Hiihtoseura
49.
Joni Mäki, Pohti SkiTeam
50.
Lauri Mannila, Taivalkosken Metsä-Veikot 85
51.
Matti Mansikka, Liperin Hiihtoseura
52.
Wiljam Mattila, Keravan Urheilijat
53.
Juuso Mattila, Himangan Urheilijat
54.
Ville Maunuksela, Imatran Urheilijat
55.
Ike Melnits, Kankaantaan Kisa
56.
Niilo Moilanen, Pohti SkiTeam
57.
Ville Muhonen, Jämsänkosken Ilves
58.
Juho Neuvonen, Mikkelin Hiihtäjät
59.
Turkka Nieminen, Valkeakosken Haka
60.
Jonas Nordström, IF Sibbo-Vargarna
61.
Aleksi Parttimaa, SkiTeam 105
62.
Santeri Pirneskoski, Visa Ski Team Kemi
63.
Akseli Pitkänen, Teiskon Urheilijat
64.
Miska Poikkimäki, Vuokatti Ski Team Kainuu
65.
Verneri Poikonen, Äänekosken Huima
66.
Veeti Pyykkö, Visa Ski Team Kemi
67.
Rasmus Räikkönen, Imatran Urheilijat
68.
Leo Rantahalvari, SkiTeam 105
69.
Onni Rantahalvari, SkiTeam 105
70.
Eero Rantala, Vehkalahden Veikot
71.
Veli-Matti Räsänen, Jämsänkosken Ilves
72.
Niko Rinta-Keturi, Ilmajoen Kisailijat
73.
Mikael Rovio, Vantaan Hiihtoseura
74.
Ville-Petteri Saarela, Keminsuun Kisa
75.
Ilmari Saarinen, Espoon Hiihtoseura
76.
Tomi Santasalo, Jämin Jänne
77.
Joonas Sarkkinen, Puijon Hiihtoseura
78.
Teemu Sillantaus, Vantaan Hiihtoseura
79.
Turo Sipilä, Vuokatti Ski Team Kainuu
80.
Tino Stenman, Ylöjärven Ryhti
81.
Verneri Suhonen, Hollolan Urheilijat -46
82.
Elmeri Toivanen, Tampereen Yritys
83.
Juuso Tossavainen, Kuusamon Erä-Veikot
84.
Iiro Uusitalo, Jämsänkosken Ilves
85.
Juuso Varis, Liperin Hiihtoseura
86.
Kari Varis, Ilmajoen Kisailijat
87.
Eino Vuollet, Posion Pyrintö
88.
Johannes Vuorela, IF Minken
89.
Lassi Vuorinen, SkiTeam 105
90.
Lauri Vuorinen, SkiTeam 105
91.
Pauli Vuorma, Liperin Hiihtoseura
NYL Sprintti V
MC-tarkkailu
1.
Pinja Aaltonen, Espoon Hiihtoseura
2.
Anni Alakoski, Kainuun Hiihtoseura
3.
Jennifer Antell, IF Femman
4.
Josefiina Böök, Jämin Jänne
5.
Rebecca Ehrnrooth, Espoon Hiihtoseura
6.
Merja Eronen, Puijon Hiihtoseura
7.
Eeva Haasanen, Vantaan Hiihtoseura
8.
Julia Häger, IF Minken
9.
Gisela-Mei Hakkarainen, Limingan Niittomiehet
10.
Olivia Halme, Hollolan Urheilijat -46
11.
Inka Hämäläinen, Kontiolahden Urheilijat
12.
Katariina Hämäläinen, Mikkelin Hiihtäjät
13.
Emma Hämäläinen, Lahden Hiihtoseura
14.
Heli Heiskanen, Team Skiers
15.
Emmi Henriksson, Ylöjärven Ryhti
16.
Maria Hiivala, Team Skiers
17.
Heini Hokkanen, Kainuun Hiihtoseura
18.
Jasmi Joensuu, Vantaan Hiihtoseura
19.
Julia Junkkala, Kankaantaan Kisa
20.
Roosa Juuska, Team Skiers
21.
Vilma Jylhä, Savonlinnan Hiihtoseura
22.
Jasmin Kähärä, Vuokatti Ski Team Kainuu
23.
Anni Kaipainen, Mikkelin Hiihtäjät
24.
Laura Kankkunen, Keravan Urheilijat
25.
Laura Karkkulainen, Mikkelin Hiihtäjät
26.
Nelli-Lotta Karppelin, Limingan Niittomiehet
27.
Nea Katajala, Espoon Hiihtoseura
28.
Vilja Kauranen, Espoon Hiihtoseura
29.
Siiri Kejonen, Hollolan Urheilijat -46
30.
Suvi Kemppainen, Kainuun Hiihtoseura
31.
Aida Koivisto, Seinäjoen Hiihtoseura
32.
Pauliina Koivuniemi, Tampereen Pyrintö
33.
Anita Korva, Kainuun Hiihtoseura
34.
Salla Koskela, Keravan Urheilijat
35.
Fanny Kukonlehto, Tampereen Pyrintö
36.
Noora Kupari, Puijon Hiihtoseura
37.
Lotta Kurttila, Liperin Hiihtoseura
38.
Anne Kyllönen, Kainuun Hiihtoseura
39.
Nora Kytäjä, SkiTeam 105
40.
Saana Lahdelma, Tampereen Pyrintö
41.
Anna-Kajsa Lall, IF Femman
42.
Emmi Lämsä, Visa Ski Team Kemi
43.
Iina Lauren, Team Skiers
44.
Suvi Leinonen, Kainuun Hiihtoseura
45.
Peppi Leppälä, Reisjärven Pilke
46.
Anni Lindroos, Pargas IF
47.
Jennie Lindvall, IF Minken
48.
Eevakaisa Loukusa, Ski Jyväskylä
49.
Saimi Lupala, Österby Sportklubb
50.
Katri Lylynperä, Vuokatti Ski Team Kainuu
51.
Sanna-Mari Määttä, Visa Ski Team Kemi
52.
Krista Manninen, Kankaanpään Urheilijat
53.
Saara Mattila, Valkeakosken Haka
54.
Ida Meriläinen, Team Skiers
55.
Sonja Mörsky, Ski Jyväskylä
56.
Anniina Neuvonen, Mikkelin Hiihtäjät
57.
Katariina Neuvonen, Mikkelin Hiihtäjät
58.
Hilla Niemelä, Ikaalisten Urheilijat
59.
Johanna Niskakoski, Team Skiers
60.
Samina Nummi, Espoon Hiihtoseura
61.
Leena Nurmi, Lempäälän Kisa
62.
Ilana Onnela, SkiTeam 105
63.
Maaret Pajunoja, Ikaalisten Urheilijat
64.
Sanni Räisänen, Ski Jyväskylä
65.
Tuuli Raunio, Kankaantaan Kisa
66.
Henna Rautiainen, Team Skiers
67.
Roosa Riikola, Iisalmen Visa
68.
Vilma Ryytty, Iisalmen Visa
69.
Amanda Saari, Tampereen Pyrintö
70.
Miia Säilynoja, Team Skiers
71.
Reetta Silvasti, Puijon Hiihtoseura
72.
Maija Tiainen, Savonlinnan Hiihtoseura
73.
Eveliina Toivanen, Visa Ski Team Kemi
74.
Elsa Torvinen, Ylöjärven Ryhti
75.
Petra Torvinen, Liperin Hiihtoseura
76.
Eevi-Inkeri Tossavainen, Ylöjärven Ryhti
77.
Johanna Ukkola, Kainuun Hiihtoseura
78.
Pia Vähäkuopus, Team Skiers
79.
Hanna Varjus, Tampereen Pyrintö
80.
Jonna Vestenius, Visa Ski Team Kemi
81.
Petra Viirumäki, Visa Ski Team Kemi
82.
Senni Vuolle, Tampereen Pyrintö
83.
Iitu Vuorma, Liperin Hiihtoseura
su 7.11.2021
KILPAILUPÄIVÄ 2
Joukkue M 3 x 6 km P
Kaikissa joukkuekilpailuissa, pois lukien Suomen Cupin ja yleisen sarjan SM-kilpailujen joukkuekilpailut, vähintään yhden joukkueen jäsenen tulee olla ikäluokkansa mukaisessa sarjassa. Suomen Cupin ja yleisen sarjan SM-kilpailujen joukkuekilpailuissa vähintään yhden joukkueen jäsenen tulee olla vähintään 18-vuotias.
1.
Espoon Hiihtoseura 1
2.
Espoon Hiihtoseura 2
3.
Espoon Hiihtoseura 3
4.
IF Minken 1
5.
IF Minken 2
6.
IF Sibbo-Vargarna
7.
Iisalmen Visa
8.
Ilmajoen Kisailijat 1
9.
Ilmajoen Kisailijat 2
10.
Imatran Urheilijat 1
11.
Imatran Urheilijat 2
12.
Jämin Jänne 1
13.
Jämin Jänne 2
14.
Juvan Urheilijat
15.
Kuusamon Erä-Veikot 1
16.
Kuusamon Erä-Veikot 2
17.
Liperin Hiihtoseura
18.
Mikkelin Hiihtäjät
19.
Petoteam
20.
Petoteam 2
21.
Pohti SkiTeam 1
22.
Pohti SkiTeam 2
23.
Pohti SkiTeam 3
24.
Pohti SkiTeam 4
25.
Posion Pyrintö
26.
Puijon Hiihtoseura 1
27.
Ristijärven Pyry
28.
Ski Jyväskylä
29.
Ski Jyväskylä 2
30.
Skiteam 105 1
31.
Skiteam 105 2.1
32.
Tampereen Yritys
33.
Vantaan hiihtoseura 1
34.
Vehkalahden Veikot
35.
Visa ski team kemi
36.
Vuokatti Ski Team Kainuu
37.
Ylivieskan Kuula
Joukkue N 3 x 4 km P
Kaikissa joukkuekilpailuissa, pois lukien Suomen Cupin ja yleisen sarjan SM-kilpailujen joukkuekilpailut, vähintään yhden joukkueen jäsenen tulee olla ikäluokkansa mukaisessa sarjassa. Suomen Cupin ja yleisen sarjan SM-kilpailujen joukkuekilpailuissa vähintään yhden joukkueen jäsenen tulee olla vähintään 18-vuotias.
1.
Espoon hiihtoseura I
2.
Espoon Hiihtoseura II
3.
Iisalmen Visa
4.
Jämin Jänne
5.
Kainuun Hiihtoseura
6.
Kalajoen Junkkarit
7.
Kontiolahden Urheilijat
8.
Lempäälän Kisa
9.
Limingan Niittomiehet
10.
Liperin Hiihtoseura
11.
Mikkelin Hiihtäjät 1
12.
Mikkelin Hiihtäjät 2
13.
Puijon Hiihtoseura
14.
Savonlinnan Hiihtoseura
15.
Ski Jyväskylä 1
16.
Ski Jyväskylä 2
17.
Skiteam 105
18.
Tampereen Pyrintö 1
19.
Tampereen Pyrintö 2
20.
Tampereen Pyrintö 3
21.
Team Skiers 1
22.
Team Skiers 2
23.
Vantaan hiihtoseura 1
24.
Vantaan hiihtoseura 2
25.
Visa ski team kemi 1
26.
Visa ski team kemi 2
27.
Vuokatti Ski Team Kainuu
28.
Ylöjärven Ryhti