Ilmoittautumislista

Kaustisen kisat

8.1.2022, Kaustinen
la 8.1.2022
KILPAILUPÄIVÄ 1
M8 0,8km P
1.
Edwin Forsman, IF Minken
2.
Linus Hynönen, Ähtärin Urheilijat
3.
Emil Kähtävä, Kalajoen Junkkarit
4.
Eddi Pietilä, Kokkolan Veikot
M10 1,5km P
1.
Asla Anttila, Haapaveden Urheilijat
2.
André Dahlnäs, IF Åsarna
3.
Eelis Hynönen, Ähtärin Urheilijat
4.
Arttu Jalasaho, Äänekosken Huima
5.
Atte Kähtävä, Kalajoen Junkkarit
6.
Oliver Korpela, Lohtajan Veikot
7.
Amiel Lidsle, Kokkolan Veikot
8.
Iivari Murto, Haapajärven Kiilat
9.
Martti Niininen, Vetelin Urheilijat
10.
Aleksi Peltoniemi, Kaustisen Pohjan-Veikot
11.
Peetu Polet, Kalajoen Junkkarit
12.
Heikki Saari, Ylivieskan Kuula
13.
Luukas Tiitto, Haapajärven Kiilat
M12 2km P
1.
Eemeli Aarnio, Himangan Urheilijat
2.
Sigge Ahlfors, IF Minken
3.
Tobias Cederholm, IF Minken
4.
Wiliam Kronholm, IF Brahe
5.
Eino Kyösti, Himangan Urheilijat
6.
Aapo Mattila, Himangan Urheilijat
7.
Jussi Niemelä, Kauhajoen Karhu
8.
Oliver Rahja, Kalajoen Junkkarit
9.
Atte Rautakoski, Kalajoen Junkkarit
10.
Jonne Seppänen, Kokkolan Veikot
11.
Roni Sjölund, IF Brahe
12.
Elias Sundberg, IF Minken
M14 5km P
1.
Eetu Ahola, Haapajärven Kiilat
2.
Elias Eriksson, IF Femman
3.
Erik Gäddnäs, IF Brahe
4.
Emil Hahtokari, IF Åsarna
5.
Aleksi Jalasaho, Äänekosken Huima
6.
Jakob Karl Emil Jungell, IF Brahe
7.
Paavo Kokkoniemi, Haapajärven Kiilat
8.
Niki Kuhno, Koiviston Kipinä
9.
Matias Latomaa, Vetelin Urheilijat
10.
Robin Liljeqvist, IF Minken
11.
Lauri Peura, Kauhajoen Karhu
12.
Leo Rautio, Reisjärven Pilke
13.
Eino Ryytty, Oulun Hiihtoseura
14.
Hannes Sundberg, IF Minken
15.
Sander Wikblom, IF Minken
M16 8km P
1.
Miro Auvinen, IF Brahe
2.
Filip Dahlnäs, IF Åsarna
3.
Eeli Gäddnäs, IF Brahe
4.
Elmeri Helander, Visa Ski Team Kemi
5.
Elmeri Hietala, Kaustisen Pohjan-Veikot
6.
Eetu Juola, Oulun Hiihtoseura
7.
Samuel Kiviharju, Ilmajoen Kisailijat
8.
Ilmari Kokkoniemi, Haapajärven Kiilat
9.
Rasmus Krook, IF Åsarna
10.
Kasper Kuorinki, Äänekosken Huima
11.
Otto Niemelä, Kauhajoen Karhu
12.
Atte Niemi, Ylivieskan Kuula
13.
Aatu Paaso, Sievin Sisu
14.
Oscar Rahja, Kalajoen Junkkarit
15.
Tatu Syrjä, Kinnulan Kinuski Team
16.
Tuukka Törnvall, Kalajoen Junkkarit
17.
Matias Uusitalo, Iin Urheilijat
18.
Melker Wikblom, IF Minken
M18 10km P
1.
Antti Harjuhaahto, Team Skiers
2.
Kalle Himanka, Kalajoen Junkkarit
3.
Valtteri Leskelä, Haapajärven Kiilat
4.
Ville Nieminen, Sievin Sisu
5.
Kaapo Paaso, Sievin Sisu
6.
Roope Sassi, Iin Urheilijat
7.
Mico Sjölund, IF Brahe
M20 10km P
1.
Jimi Leppälä, Ylivieskan Kuula
2.
Roope Lindroos, Jämin Jänne
3.
Lauri Pulkkinen, Ski Jyväskylä
4.
Jussi-Matti Rahja, Kalajoen Junkkarit
5.
Jarkko Reijonen, Ylivieskan Kuula
6.
Markus Saaranen, Ski Jyväskylä
7.
Miika Ylikulju, Team Skiers
M35 7,5km P
1.
Pasi Auvinen, IF Brahe
2.
Robin Eklund, IK Falken
3.
Jan Grankull, IK Falken
4.
Herman Hjulfors, IK Falken
5.
Mats Jakobsson, IF Minken
6.
Jussi Mökkönen, Ylivieskan Kuula
7.
Lasse Paavola, Kaustisen Pohjan-Veikot
8.
Pertti Pulkkinen, Ski Jyväskylä
M45 7,5km P
1.
Harri Ala-Lahti, Virtain Urheilijat
2.
Jari Holm, Viitasaaren Viesti
3.
Marko Jokinen, Karstulan Kiva
4.
Jari Kalliokoski, Vetelin Urheilijat
5.
Markku Mäkelä, Virtain Urheilijat
6.
Vesa Moilanen, Ylivieskan Kuula
7.
Jari Niskakoski, Reisjärven Pilke
8.
Johan Nylund, IK Falken
9.
Ari Orava, Virtain Urheilijat
10.
Hannu Paaso, Sievin Sisu
11.
Kuisma Taipale, Vetelin Urheilijat
12.
Simo Törnvall, Kalajoen Junkkarit
13.
Jouko Vaali, Virtain Urheilijat
M55 5km P
1.
Arto Kytölä, Alajärven Ankkurit
2.
Jarmo Lautanen, Alajärven Ankkurit
3.
Jari Mäkelä, Keuruun Kisailijat
4.
Jukka-Pekka Ojala, Ylivieskan Kuula
5.
Ismo Parkkonen, Vetelin Urheilijat
6.
Patrik Still, IF Brahe
7.
Stefan Storvall, IF Åsarna
M65 5km P
1.
Mauri Alakoskela, Lapuan Virkiä
2.
Mikko Kinnunen, Vetelin Urheilijat
3.
Peter Klemets, IF Femman
4.
Tapio Tikkanen, Valkealan Kajo
MYL 10km P
1.
Roni Etelämäki, Toholammin Urheilijat
2.
Veikka Heinonen, Kokkolan Veikot
3.
Casper Hjerpe, Norrvalla Ski Team
4.
Vicktor Hjulfors, IK Falken
5.
Toni Huuskonen, Viitasaaren Viesti
6.
Jonatan Lindqvist, IF Minken
7.
Christoffer Lindvall, Ski Team Mäenpää
8.
Robin Mäenpää, Ski Team Mäenpää
9.
Eerik Puranen, Saarijärven Pullistus
10.
Eric Storvall, IF Åsarna
11.
David Sulkakoski, IK Falken
12.
Aapo Taipale, Vetelin Urheilijat
N8 0,8km P
1.
Matilda Aarnio, Himangan Urheilijat
2.
Molly Ahlfors, IF Minken
3.
Anni Jalasaho, Äänekosken Huima
4.
Sofia Korpela, Lohtajan Veikot
5.
Saana Suomu, Kokkolan Veikot
N10 1,5km P
1.
Siri Biskop, IF Åsarna
2.
Amanda Grannas, IF Brahe
3.
Iida Harmaala, Haapajärven Kiilat
4.
Iida Koski-Vähälä, Ylivieskan Kuula
5.
Frida Nyberg, IF Åsarna
6.
Elsa Paavola, Kaustisen Pohjan-Veikot
7.
Aada Pesola, Kaustisen Pohjan-Veikot
8.
Eeda Pietilä, Kokkolan Veikot
N12 2km P
1.
Ronja Aarnio, Himangan Urheilijat
2.
Nella Aho, Kaustisen Pohjan-Veikot
3.
Pihla Anttila, Haapaveden Urheilijat
4.
Adela Brännbacka, IF Brahe
5.
Ellinor Forsman, IF Minken
6.
Silva Hynönen, Ähtärin Urheilijat
7.
Ansa Kanala, Halsuan Toivo
8.
Rebekka Känsälä, Kaustisen Pohjan-Veikot
9.
Essi Kola, Kaustisen Pohjan-Veikot
10.
Siru Koskela, Halsuan Toivo
11.
Aada Lakanen, Kokkolan Veikot
12.
Alina Lidsle, Kokkolan Veikot
13.
Neea Murto, Haapajärven Kiilat
14.
Lovisa Myrskog, IF Åsarna
15.
Oona Pesämaa, Iin Hiihtoseura
16.
Ella Pesola, Kaustisen Pohjan-Veikot
17.
Pinja Polet, Kalajoen Junkkarit
18.
Elena Ryytty, Oulun Hiihtoseura
19.
Lumi-Kukka Saaranen, Ski Jyväskylä
20.
Sandra Tiitto, Haapajärven Kiilat
N14 3km P
1.
Laura Aho, Reisjärven Pilke
2.
Ellen Biskop, IF Åsarna
3.
Sara Cederholm, IF Minken
4.
Wilma Grannas, IF Brahe
5.
Tessa Herronen, Kokkolan Veikot
6.
Liina-Maija Hietala, Kaustisen Pohjan-Veikot
7.
Mette Kanala, Halsuan Toivo
8.
Taru Kautto, Äänekosken Huima
9.
Iina Kiiskilä, Kokkolan Veikot
10.
Mette Kleemola, Kokkolan Veikot
11.
Minea Miettunen, Visa Ski Team Kemi
12.
Lina Myrskog, IF Åsarna
13.
Lyyli Niinikoski, Kokkolan Veikot
14.
Ester Nybacka, IK Falken
15.
Ellen Nyberg, IF Åsarna
16.
Iida Paavola, Kaustisen Pohjan-Veikot
17.
Saaga Pesämaa, Iin Hiihtoseura
18.
Inka Ryytty, Oulun Hiihtoseura
19.
Scarlett Saarinen, Pyhäjärven Pohti
20.
Alma Syrjä, Kinnulan Kinuski Team
21.
Reeta Taskila, Haapaveden Urheilijat
N16 5km P
1.
Vilma Hahtokari, IF Åsarna
2.
Wilma Hjerpe, Norrvalla Ski Team
3.
Lottaliina Holm, Viitasaaren Viesti
4.
Lotta Järvinen, Kalajoen Junkkarit
5.
Alma Junnikkala, Kalajoen Junkkarit
6.
Olivia Kumara, Norrvalla Ski Team
7.
Agnes Liljeqvist, IF Minken
8.
Lotta Oja, Kalajoen Junkkarit
9.
Maiju Palosaari, Limingan Niittomiehet
10.
Iina Rantakangas, Toholammin Urheilijat
11.
Miia Saari, Seinäjoen Hiihtoseura
12.
Saaga Sassi, Iin Urheilijat
13.
Iiris Savelainen, Haapajärven Kiilat
N18 5km P
1.
Assi Hakala, Himangan Urheilijat
2.
Miina Koivisto, Kalajoen Junkkarit
3.
Inka Lakanen, Perhon Kiri
4.
Peppi Leppälä, Reisjärven Pilke
5.
Anni Niku, Haapaveden Urheilijat
6.
Alissa Oja, Himangan Urheilijat
7.
Enni-Sofia Saari, Ylivieskan Kuula
8.
Riina Taskila, Haapaveden Urheilijat
9.
Sanni Vuollet, Kalajoen Junkkarit
N20 5km P
1.
Ruut Asiala, Toholammin Urheilijat
2.
Viivi Jylänki, Haapaveden Urheilijat
3.
Jenni Kukkola, Ylivieskan Kuula
4.
Aada Peltola, Visa Ski Team Kemi
N35 5km P
1.
Anne Hyytiäinen, Saarijärven Pullistus
2.
Anu Junnila, Kokkolan Veikot
3.
Minna Pietilä, Kälviän Tarmo
4.
Malin Stenman, IF Brahe
N45 5km P
1.
Maria Björkman, IF Brahe
2.
Marjo Ena, IK Falken
3.
Johanna Holm, Viitasaaren Viesti
4.
Katri Munukka, Ski Jyväskylä
5.
Marika Suni-Kähtävä, Kalajoen Junkkarit
NYL 7,5km P
1.
Iida Haukilahti, Kalajoen Junkkarit
2.
Eerika Konu, Kokkolan Veikot
3.
Heidi Lindfors, Vaasan Hiihtäjät
4.
Johanna Niskakoski, Team Skiers
5.
Sanna-Mari Purola, Visa Ski Team Kemi
6.
Anna-Kaisa Saari, Ylivieskan Kuula