Ilmoittautumislista

Katajan Kansalliset

10.12.2022, Kontiolahti
la 10.12.2022
KILPAILUPÄIVÄ 1
M8 1km V
Väliaikalähtö, kaikki palkitaan!
1.
Tuukka Airaksinen, Joensuun Kataja
2.
Andrei Zuikov, Joensuun Kataja
M10 2km V
Väliaikalähtö, kaikki palkitaan!
1.
Timi Airaksinen, Joensuun Kataja
2.
Jare Keränen, Joensuun Kataja
3.
Aleksandr Kolomainen, Joensuun Kataja
4.
Eino Parkkinen, Joensuun Kataja
5.
Kirill Zuikov, Joensuun Kataja
M12 2,5km V
Väliaikalähtö, kaikki palkitaan!
1.
Antto Honkanen, Joensuun Kataja
2.
Juuso Juvonen, Joensuun Kataja
3.
Anton Kojo, Joensuun Kataja
4.
Johannes Könttä, Liperin Hiihtoseura
5.
Veikko Kortelainen, Joensuun Kataja
6.
Joona Moilanen, Joensuun Kataja
7.
Santtu Piitulainen, Joensuun Kataja
8.
Peetu Rummukainen, Joensuun Kataja
9.
Oliver Viitanen, Kerimäen Urheilijat
10.
Ville Voutilainen, Joensuun Kataja
M14 5km V
Väliaikalähtö
1.
Eljas Immonen, Joensuun Kataja
2.
Olli-Pekka Kaasila, Joensuun Kataja
3.
Joona Loikkanen, Joensuun Kataja
4.
Toivo Parkkinen, Joensuun Kataja
5.
Väinö Piironen, Joensuun Kataja
6.
Osku Tietäväinen, Tohmajärven Urheilijat
7.
Voitto Voutilainen, Joensuun Kataja
M16 7,5km V
Väliaikalähtö
1.
Eeli Häikiö, Joensuun Kataja
2.
Urho Huttunen, Joensuun Kataja
3.
Veikka Huuskonen, Rantasalmen Urheilijat
4.
Jaakko Ikonen, Mikkelin Hiihtäjät
5.
Henri-Mikael Kaari, Joensuun Kataja
6.
Aleksi Kojo, Joensuun Kataja
7.
Otto Konttinen, Leppävirran Viri
8.
Nuutti Seppänen, Sulkavan Urheilijat -41
M18 10km V
Väliaikalähtö
1.
Kalle Aalto, Suonenjoen Vasama
2.
Arno Hautaniemi, Seinäjoen Hiihtoseura
3.
Ville Huuskonen, Rantasalmen Urheilijat
4.
Jesse Kähärä, Mikkelin Hiihtäjät
5.
Väinö Kontkanen, Liperin Hiihtoseura
6.
Aapo Kurttila, Utajärven Urheilijat
7.
Lukas Kuuttinen, Närpes Kraft Skidförening
8.
Viktor Liljeqvist, Joensuun Kataja
9.
Valtteri Mäkelä, Joensuun Kataja
10.
Anton Packalén, Espoon Hiihtoseura
11.
Joel Seppälä, Hämeenlinnan Hiihtoseura
12.
Heikki Sumanen, Espoon Hiihtoseura
13.
Tuukka Tolkkinen, Vuokatti Ski Team Kainuu
M20 10km V
Väliaikalähtö
1.
Jalmari Bergqvist, Puijon Hiihtoseura
2.
Otto Hirvilampi, Ähtärin Urheilijat
3.
Topias Kemppi, Espoon Hiihtoseura
4.
Luukas Mäkelä, Liperin Hiihtoseura
5.
Nuutti Mäkinen, Puijon Hiihtoseura
6.
Niilo Mäkinen, Puijon Hiihtoseura
7.
Akseli Savola, Puijon Hiihtoseura
8.
Antti Seppänen, Sulkavan Urheilijat -41
9.
Lassi Valta, Liperin Hiihtoseura
10.
Juuso Varis, Liperin Hiihtoseura
11.
Leevi Vuorinen, SkiTeam 105
12.
Pauli Vuorma, Liperin Hiihtoseura
M40 10km V
Väliaikalähtö
1.
Juha Jormanainen, Ilomantsin Urheilijat
2.
Kari Paavilainen, Polvijärven Vauhti
3.
Sami Siimestö, Polvijärven Vauhti
M50 5km V
Väliaikalähtö
1.
Jukka-Pekka Huuskonen, Rantasalmen Urheilijat
M55 5km V
Väliaikalähtö
1.
Heikki Halonen, Juuan Jänne
M60 5km V
Väliaikalähtö
1.
Markku Kontkanen, Joensuun Hiihtoveikot
2.
Ari Niiranen, Liperin Hiihtoseura
3.
Voitto Parikka, Polvijärven Vauhti
4.
Tapani Repo, Joensuun Kataja
M70 3km V
Väliaikalähtö
1.
Pekka Kolehmainen, Joensuun Kataja
2.
Eero Okkonen, Kainuun Hiihtoseura
3.
Arttu Tahvanainen, Pyhäselän Urheilijat
4.
Yrjö Tuovinen, Juuan Jänne
5.
Eero Väisänen, Kuhmon Kiva
M80 3km V
Väliaikalähtö
-
MYL 15km V
Väliaikalähtö
1.
August Högnabba, IF Minken
2.
Oscar Högnabba, IF Minken
3.
Denis Kabanen, Siilinjärven Hiihtoseura
4.
Riku Ollikainen, Siilinjärven Hiihtoseura
5.
Mika Piminäinen, Joensuun Kataja
6.
Ville Tähtinen, SkiTeam 105
7.
Tino Tiilikainen, Vuokatti Ski Team Kainuu
8.
Lauri Vaahto, Pakilan Veto
N8 1km V
Väliaikalähtö, kaikki palkitaan!
1.
Elsi Hämäläinen, Joensuun Kataja
N10 2km V
Väliaikalähtö, kaikki palkitaan!
1.
Minessa Itkonen, Joensuun Kataja
2.
Aino Kortelainen, Joensuun Kataja
3.
Nella Moilanen, Joensuun Kataja
4.
Sohvi Pulkkinen, Joensuun Kataja
N12 2,5km V
Väliaikalähtö, kaikki palkitaan!
1.
Heta Heikkinen, Joensuun Kataja
2.
Sara Keränen, Joensuun Kataja
3.
Liisa Keskisalo, Joensuun Kataja
4.
Hilma Parkkinen, Joensuun Kataja
5.
Lila Riissanen, Joensuun Kataja
N14 2,5km V
Väliaikalähtö
1.
Fanni Heikkinen, Joensuun Kataja
2.
Heta Huttunen, Joensuun Kataja
3.
Minja Itkonen, Joensuun Kataja
4.
Netta Paloheimo, Kerimäen Urheilijat
5.
Lotta Peltola, Joensuun Kataja
N16 5km V
Väliaikalähtö
1.
Mandi Mäkinen, Joensuun Kataja
2.
Sira Riissanen, Joensuun Kataja
3.
Iiris Voutilainen, Joensuun Kataja
4.
Nella Voutilainen, Joensuun Kataja
N18 7,5km V
Väliaikalähtö
1.
Milja Hwang, Joensuun Kataja
2.
Sonja Loikkanen, Joensuun Kataja
3.
Veera Moilanen, Joensuun Kataja
4.
Bertta Silvennoinen, Joensuun Kataja
5.
Annika Tattari, Kiihtelysvaaran Urheilijat
N20 7,5km V
Väliaikalähtö
1.
Iida Tolvanen, Nilsiän Nujakka
N40 5km V
Väliaikalähtö
-
N50 5km V
Väliaikalähtö
1.
Kaija Pyöriäinen, Joensuun Kataja
2.
Maarit Talonen, Joensuun Kataja
N60 5km V
Väliaikalähtö
-
NYL 10km V
Väliaikalähtö
1.
Sofia Joronen, Seinäjoen Hiihtoseura
2.
Nina Kärnä, Sonkajärven Pahka
3.
Fanny Kukonlehto, Tampereen Pyrintö
4.
Elsa Torvinen, Ylöjärven Ryhti
5.
Iida Vuollet, Kalajoen Junkkarit
6.
Iitu Vuorma, Liperin Hiihtoseura