Ilmoittautumislista

51. Jämin Kisat

11.3.-12.3.2023, Jämijärvi
la 11.3.2023
KILPAILUPÄIVÄ 1
M6 0,5 km P
1.
Arvo Kangasniemi, Kankaanpään Urheilijat
M7 1 km P
1.
Konsta Aaltonen, Kankaanpään Urheilijat
2.
Aulis Benjamin Valfrid Saarinen, Punkalaitumen Kunto
3.
Reino Uusi-Rajasalo, Kankaanpään Urheilijat
M8 1 km P
1.
Martti Hietaoja, Kankaanpään Urheilijat
2.
Oiva Laine, Ylöjärven Ryhti
3.
Ilmari Matikainen, Kalannin Vankka
4.
Eeli Petäjämäki, Ylöjärven Ryhti
M9 2 km P
1.
Vili Hietaoja, Kankaanpään Urheilijat
2.
Toivo Lielahti, Parkanon Urheilijat
3.
Aapeli Toivola, Lauttakylän Luja
4.
Eero Tuomisto, Vammalan Seudun Voima
5.
Oiva Vilkka, Kankaantaan Kisa
M10 2 km P
1.
Urho Hankaniemi, Ylöjärven Ryhti
2.
Lauri Tarhonen, Lempäälän Kisa
3.
Juho Vainikkala, Pöytyän Urheilijat
M11 3 km P
1.
Kristian Vanhahonko, Honkajoen Seudun Urheilijat
M12 3 km P
1.
Oskari Hankaniemi, Ylöjärven Ryhti
2.
Eemeli Hietaoja, Kankaanpään Urheilijat
3.
Juho Kuuskoski, Kankaanpään Urheilijat
4.
Wihtori Liuksiala, Ylöjärven Ryhti
M13 3 km P
1.
Leevi Kiukkonen, Kauhajoen Karhu
2.
Vesperi Laino, Kankaanpään Urheilijat
3.
Jussi Niemelä, Kauhajoen Karhu
4.
Saku Repo, Lempäälän Kisa
5.
Olli Tenho, Noormarkun Nopsa
M14 3 km P
1.
Aaro Haapamäki, Kauhajoen Karhu
2.
Eetu Kinnunen, Kankaantaan Kisa
3.
Aleksi Saunaluoma, Kankaanpään Urheilijat
M15 5 km P
1.
Oula Kuusiluoma, Parkanon Urheilijat
2.
Niilo Linnamaa, Kangasalan Kisa
3.
Aapo Manner, Noormarkun Nopsa
4.
Lauri Peura, Kauhajoen Karhu
5.
Olavi Tuomisto, Vammalan Seudun Voima
6.
Eemeli Varemäki, Perniön Urheilijat
M16 5 km P
1.
Eevert Salonen, Pöytyän Urheilijat
M18 10 km P
-
M35 10 km P
1.
Mikko Lamminpää, Honkajoen Seudun Urheilijat
2.
Marko Leppämäki, Ylöjärven Urheilijat
3.
Jani Peltotalo, Tampereen Pyrintö
M45 5 km P
1.
Ville Repo, Lempäälän Kisa
M55 5 km P
1.
Ismo Ahonkivi, Noormarkun Nopsa
2.
Veikko Hietaoja, Kankaanpään Urheilijat
MYL 10 km P
1.
Juho Mäki, Raision Kuula
N6 0,5 km P
1.
Heta Hietaoja, Kankaanpään Urheilijat
2.
Helmi-Lumia Koski, Jurvan Urheilijat
3.
Elli Sokura, Kankaanpään Urheilijat
4.
Enni Toivola, Lauttakylän Luja
N7 1 km P
1.
Iida Sofia Lamminpää, Tampereen Pyrintö
2.
Kerttu Ranta, Ylöjärven Ryhti
3.
Veera Vainikkala, Pöytyän Urheilijat
4.
Kerttu Vilkka, Kankaantaan Kisa
N8 1 km P
1.
Anni Lielahti, Parkanon Urheilijat
2.
Minttu Ritola, Noormarkun Nopsa
3.
Joanna Sköld, Kankaanpään Urheilijat
N9 2 km P
1.
Neea Lamminpää, Tampereen Pyrintö
2.
Aliina Liuksiala, Ylöjärven Ryhti
3.
Miina Pyhtilä, Ylöjärven Ryhti
N10 2 km P
1.
Fanni Kiukkonen, Kauhajoen Karhu
2.
Saana Korhonen, Rasti-Lukko
3.
Emma Korpilammi, Kankaanpään Urheilijat
N11 3 km P
1.
Vilja Laine, Ylöjärven Ryhti
2.
Elsa Pitkänen, Pöytyän Urheilijat
3.
Anni Rantasalo, Viialan Viri
4.
Emilia Riikonen, Noormarkun Nopsa
5.
Elviira Salonen, Pöytyän Urheilijat
6.
Isla Seppänen, Rasti-Lukko
N12 3 km P
1.
Aino Hietaoja, Kankaanpään Urheilijat
2.
Anni Korpilammi, Kankaanpään Urheilijat
3.
Kerttu Matikainen, Kalannin Vankka
4.
Julia Sköld, Kankaanpään Urheilijat
5.
Martta Uusipaikka, Pöytyän Urheilijat
6.
Elina Varemäki, Perniön Urheilijat
N13 3 km P
1.
Iiris Helenius, Viialan Viri
2.
Olga Kauko, Rasti-Lukko
3.
Vilma Pyhtilä, Ylöjärven Ryhti
4.
Elli Rantasalo, Viialan Viri
N14 3 km P
1.
Venla Ahtiainen, Rasti-Lukko
2.
Elsa Hietaoja, Kankaanpään Urheilijat
3.
Jenny Sköld, Kankaanpään Urheilijat
N15 5 km P
1.
Inka Kuusiluoma, Parkanon Urheilijat
2.
Linnea Lähde, Vammalan Seudun Voima
3.
Tilta-Maria Liuksiala, Ylöjärven Ryhti
4.
Elma Uusipaikka, Pöytyän Urheilijat
N16 5 km P
-
N18 5 km P
1.
Santra Liuksiala, Ylöjärven Ryhti
N35 5 km P
-
N45 3 km P
-
NYL 5 km P
1.
Ella Anttola, Visa Ski Team Kemi
2.
Varpu Asukas, Kankaanpään Urheilijat
3.
Emmi Hakomäki, Jämin Jänne
4.
Jonna Juva, Perniön Urheilijat
5.
Senni Vuolle, Tampereen Pyrintö
su 12.3.2023
KILPAILUPÄIVÄ 2
M8 1 km V
1.
Martti Hietaoja, Kankaanpään Urheilijat
2.
Arvo Kangasniemi, Kankaanpään Urheilijat
3.
Oiva Laine, Ylöjärven Ryhti
4.
Ilmari Matikainen, Kalannin Vankka
5.
Eeli Petäjämäki, Ylöjärven Ryhti
M10 2 km V
1.
Urho Hankaniemi, Ylöjärven Ryhti
2.
Vili Hietaoja, Kankaanpään Urheilijat
3.
Toivo Lielahti, Parkanon Urheilijat
4.
Juho Vainikkala, Pöytyän Urheilijat
M12 3 km V
1.
Eemeli Hietaoja, Kankaanpään Urheilijat
2.
Juho Kuuskoski, Kankaanpään Urheilijat
3.
Eino Myllymäki, Parkanon Urheilijat
4.
Kristian Vanhahonko, Honkajoen Seudun Urheilijat
M14 5 km V
1.
Vesperi Laino, Kankaanpään Urheilijat
2.
Aleksi Saunaluoma, Kankaanpään Urheilijat
3.
Eero Siivonen, Lempäälän Kisa
M16 5 km V
1.
Eeli Haverinen, Ylöjärven Ryhti
2.
Oula Kuusiluoma, Parkanon Urheilijat
3.
Olavi Nurmo, Punkalaitumen Kunto
4.
Eemeli Varemäki, Perniön Urheilijat
M18 10 km V
-
M35 10 km V
-
M45 5 km V
1.
Jarkko Mäki, Karinaisten Kunto
M55 5 km V
-
MYL 10 km V
1.
Sauli Kaistamo, Tampereen Pyrintö
2.
Juho Mäki, Raision Kuula
3.
Juuso Ruohonen, Raision Kuula
4.
Jussi Valli, Honkajoen Seudun Urheilijat
N8 1 km V
1.
Iida Sofia Lamminpää, Tampereen Pyrintö
2.
Anni Lielahti, Parkanon Urheilijat
3.
Kerttu Ranta, Ylöjärven Ryhti
4.
Joanna Sköld, Kankaanpään Urheilijat
N10 2 km V
1.
Saana Korhonen, Rasti-Lukko
2.
Emma Korpilammi, Kankaanpään Urheilijat
3.
Neea Lamminpää, Tampereen Pyrintö
4.
Aino Siivonen, Lempäälän Kisa
N12 3 km V
1.
Aino Hietaoja, Kankaanpään Urheilijat
2.
Anni Korpilammi, Kankaanpään Urheilijat
3.
Vilja Laine, Ylöjärven Ryhti
4.
Kerttu Matikainen, Kalannin Vankka
5.
Anni Rantasalo, Viialan Viri
6.
Emilia Riikonen, Noormarkun Nopsa
7.
Wilhelmiina Ruohomäki, Noormarkun Nopsa
8.
Anni Siivonen, Lempäälän Kisa
9.
Julia Sköld, Kankaanpään Urheilijat
10.
Elina Varemäki, Perniön Urheilijat
N14 3 km V
1.
Venla Ahtiainen, Rasti-Lukko
2.
Iiris Helenius, Viialan Viri
3.
Elsa Hietaoja, Kankaanpään Urheilijat
4.
Olga Kauko, Rasti-Lukko
5.
Elsa Myllymäki, Parkanon Urheilijat
6.
Vilma Pyhtilä, Ylöjärven Ryhti
7.
Elli Rantasalo, Viialan Viri
8.
Jenny Sköld, Kankaanpään Urheilijat
N16 5 km V
1.
Amanda Kossi, Kankaanpään Urheilijat
2.
Inka Kuusiluoma, Parkanon Urheilijat
3.
Linnea Lähde, Vammalan Seudun Voima
4.
Tilta-Maria Liuksiala, Ylöjärven Ryhti
N18 5 km V
1.
Santra Liuksiala, Ylöjärven Ryhti
N35 5 km V
-
N45 3 km V
-
NYL 5 km V
1.
Emilia Aspimaa, Vaasan Hiihtäjät
2.
Varpu Asukas, Kankaanpään Urheilijat
3.
Julia Häger, IF Minken
4.
Emmi Hakomäki, Jämin Jänne
5.
Hanna-Mari Siivonen, Pirkkalan Hiihtäjät