Valkealammen Tykkilumihiihdot
12.3.2023, ALAJÄRVI
su 12.3.2023
KILPAILUPÄIVÄ 1
M08 1 V
1.
Oliver
Haapoja,
Seinäjoen Hiihtoseura
2.
Elmo
Kataja,
Seinäjoen Hiihtoseura
3.
Oskari
Saari,
Ähtärin Urheilijat
M10 2 V
1.
Linus
Hynönen,
Ähtärin Urheilijat
2.
Luukas
Moilanen,
Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 V
1.
Jonatan
Hautala,
Sundom IF
2.
Eino
Kinnunen,
Kokkolan Veikot
3.
Anttoni
Ristimäki,
Seinäjoen Hiihtoseura
4.
Lenni
Riutta,
Härmänseudun Hiihtäjät
M14 5 V
1.
Eero
Antikainen,
Ilmajoen Kisailijat
2.
Milo
Äyrämö,
Joutsan Pommi
3.
Miska
Hokajärvi,
Viitasaaren Viesti
4.
Kalle
Huhdankoski,
Härmänseudun Hiihtäjät
5.
Toni
Jääskeläinen,
Perhon Kiri
6.
Konsta
Kalliomäki,
Kauhajoen Karhu
7.
Arvi
Riutta,
Härmänseudun Hiihtäjät
8.
Ilmari
Saari,
Ähtärin Urheilijat
M16 5 V
1.
Johannes
Syrjälä,
Kortesjärven Järvi-Veikot
M18 10 V
-
M20 10 V
-
M35 10 V
1.
Esa
Isosaari,
Ylistaron Kilpa-Veljet
M45 10 V
1.
Matti
Hokajärvi,
Viitasaaren Viesti
2.
Marko
Jokinen,
Karstulan Kiva
3.
Jari
Kalliokoski,
Vetelin Urheilijat
4.
Pasi
Kohtala,
Kurikan Ryhti
5.
Petri
Kurunmäki,
Seinäjoen Hiihtoseura
M55 10 V
1.
Juha
Koskinen,
Keuruun Kisailijat
2.
Jarmo
Lautanen,
Kyyjärven Kyky
3.
Ari
Niittymäki,
SkiTeam 105
4.
Stefan
Storvall,
IF Åsarna
MYL 15 V
1.
Petja
Jantunen,
Seinäjoen Hiihtoseura
2.
Christian
Kronberg,
IF Minken
N08 1 V
1.
Tuua
Koskela,
Halsuan Toivo
2.
Essi
Yliselä,
Seinäjoen Hiihtoseura
N10 2 V
1.
Silja
Hietamäki,
Seinäjoen Hiihtoseura
2.
Amanda
Isosaari,
Ylistaron Kilpa-Veljet
3.
Lilja
Kataja,
Seinäjoen Hiihtoseura
4.
Eva
Penninkangas,
Kuortaneen Kunto
N12 2 V
1.
Aada-Emilia
Ankkuri,
Seinäjoen Hiihtoseura
2.
Alisa
Äyrämö,
Joutsan Pommi
3.
Outi
Hietamäki,
Seinäjoen Hiihtoseura
4.
Ansa
Kanala,
Halsuan Toivo
5.
Helmi
Kataja,
Seinäjoen Hiihtoseura
6.
Nelli
Lassila,
Ilmajoen Kisailijat
7.
Veera
Salokangas,
Vörå IF
8.
Lumi
Vainionpää,
Virtain Urheilijat
9.
Ella
Yliselä,
Seinäjoen Hiihtoseura
N14 3 V
1.
Anni
Hietamäki,
Seinäjoen Hiihtoseura
2.
Mette
Kanala,
Halsuan Toivo
3.
Enni
Kataja,
Seinäjoen Hiihtoseura
4.
Siru
Koskela,
Halsuan Toivo
5.
Alisa
Koskinen,
Ähtärin Urheilijat
6.
Jasmiina
Nelimarkka,
Seinäjoen Hiihtoseura
7.
Viola
Rinnekari,
Kyrön Voima
N16 5 V
1.
Minttu
Saari,
Ähtärin Urheilijat
N18 5 V
-
N20 5 V
1.
Iina
Koskela,
Team Skiers
N35 5 V
1.
Elina
Hietamäki,
Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 5 V
1.
Noora
Kupari,
Puijon Hiihtoseura
2.
Sanna-Mari
Määttä,
Visa Ski Team Kemi