Ilmoittautumislista

FIS Oloksen Tykkikisat

12.11.-14.11.2021, Muonio
pe 12.11.2021
KILPAILUPÄIVÄ 1
MYL Sprintti, 1,4 km P
HUOM! FIS-koodi pakollinen sarjoissa yleinen ja 20!!!
1.
Juuso Haarala, Pohti Skiteam
2.
Aaron Häggman, Vörå IF
3.
Lauri Mannila, Taivalkosken Metsä-Veikot 85
4.
Wiljam Mattila, Keravan Urheilijat
5.
Juuso Mattila, Himangan Urheilijat
6.
Jonni Mukkala, Teuvan Rivakka
7.
Kalle Parantainen, IF Minken
8.
Ville Parantainen, IF Minken
9.
Matias Riipi, Inarin Yritys
10.
Jacob Smeds, Vörå IF
11.
Ivar Thors, Vörå IF
12.
Lassi Vuorinen, Skiteam 105
NYL Sprintti, 1,4 km P
HUOM! FIS-koodi pakollinen sarjoissa yleinen ja 20!!!
1.
Rebecca Ehrnrooth, Espoon Hiihtoseura
2.
Julia Häger, IF Minken
3.
Frida Häggkvist, Närpes Kraft Skidförening
4.
Emilia Kähkönen, Ounasvaaran Hiihtoseura
5.
Linnea Källbacka, Vörå IF
6.
Felicia Krook, Närpes Kraft Skidförening
7.
Anne Kyllönen, Kainuun Hiihtoseura
8.
Anni Lindroos, Pargas IF
9.
Jennie Lindvall, IF Minken
10.
Leena Nurmi, Lempäälän Kisa
11.
Amanda Nyfors, IF Brahe
12.
Kerttu Pirneskoski, Visa Ski Team Kemi
13.
Tuuli Raunio, Kankaantaan Kisa
14.
Amanda Saari, Tampereen Pyrintö
15.
Hanna Varjus, Tampereen Pyrintö
la 13.11.2021
KILPAILUPÄIVÄ 2
M20 15 km P
HUOM! FIS-koodi pakollinen sarjoissa yleinen ja 20!!!
1.
Matias Riipi, Inarin Yritys
2.
Konsta Soikkeli, Kymin Koskenpojat
3.
Leevi Tarjanne, Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km P
HUOM! FIS-koodi pakollinen sarjoissa yleinen ja 20!!!
1.
Juuso Haarala, Pohti Skiteam
2.
Oskari Hökkä, Taivalkosken Metsä-Veikot 85
3.
Isac Holmström, IF Sibbo-Vargarna
4.
Petteri Koivisto, Puijon Hiihtoseura
5.
Juuso Mäkelä, Pohti Skiteam
6.
Lauri Mannila, Taivalkosken Metsä-Veikot 85
7.
Juuso Mattila, Himangan Urheilijat
8.
Iivo Niskanen, Puijon Hiihtoseura
9.
Kalle Parantainen, IF Minken
10.
Ville Parantainen, IF Minken
11.
Alexander Ståhlberg, Norrvalla Ski Team
12.
Benjamin Sundqvist, IF Minken
13.
Alex Svartsjö, IF Femman
14.
Elias Valikainen, Inarin Yritys
15.
Johannes Vuorela, IF Minken
16.
Lassi Vuorinen, Skiteam 105
N20 10 km P
HUOM! FIS-koodi pakollinen sarjoissa yleinen ja 20!!!
1.
Frida Häggkvist, Närpes Kraft Skidförening
2.
Emelie Hägglund, Borgå Akilles
3.
Felicia Krook, Närpes Kraft Skidförening
4.
Noora Nummila, Espoon Hiihtoseura
5.
Tuuli Raunio, Kankaantaan Kisa
6.
Katri Saavalainen, Sysmän Sisu
7.
Jonna Vestenius, Visa Ski Team Kemi
NYL 10 km P
HUOM! FIS-koodi pakollinen sarjoissa yleinen ja 20!!!
1.
Jennifer Antell, IF Femman
2.
Heli Heiskanen, Team Skiers
3.
Eerika Konu, Kokkolan Veikot
4.
Anni Lindroos, Pargas IF
5.
Kerttu Niskanen, Vieremän Koitto
6.
Amanda Nyfors, IF Brahe
7.
Tiia Olkkonen, Haapajärven Kiilat
8.
Amanda Saari, Tampereen Pyrintö
9.
Hanna Varjus, Tampereen Pyrintö
su 14.11.2021
KILPAILUPÄIVÄ 3
M20 15 km V
HUOM! FIS-koodi pakollinen sarjoissa yleinen ja 20!!!
1.
Santeri Kortejärvi, Borgå Akilles
2.
Miika Muotka, Muonion Kiri
3.
Pyry Rannikko, Espoon Hiihtoseura
MYL 15 km V
HUOM! FIS-koodi pakollinen sarjoissa yleinen ja 20!!!
1.
Niila Ahokas, Inarin Yritys
2.
Oskari Hökkä, Taivalkosken Metsä-Veikot 85
3.
Petteri Koivisto, Puijon Hiihtoseura
4.
Jeremias Lipsanen, Juvan Urheilijat
5.
Jonni Mukkala, Teuvan Rivakka
6.
Iivo Niskanen, Puijon Hiihtoseura
7.
Kalle Parantainen, IF Minken
8.
Ville Parantainen, IF Minken
9.
Santeri Pirneskoski, Visa Ski Team Kemi
10.
Verneri Poikonen, Äänekosken Huima
11.
Jaakko Ranta, Imatran Urheilijat
12.
Kasper Sirkka, Ounasvaaran Hiihtoseura
13.
Johannes Vuorela, IF Minken
N20 10 km V
HUOM! FIS-koodi pakollinen sarjoissa yleinen ja 20!!!
1.
Maria Hoskari, Alavuden Urheilijat
2.
Emilia Kähkönen, Ounasvaaran Hiihtoseura
3.
Vilma Kanerva, Valkeakosken Haka
4.
Helmiina Lantta, Savonlinnan Hiihtoseura
5.
Kerttu Pirneskoski, Visa Ski Team Kemi
6.
Katri Saavalainen, Sysmän Sisu
NYL 10 km V
HUOM! FIS-koodi pakollinen sarjoissa yleinen ja 20!!!
1.
Rebecca Ehrnrooth, Espoon Hiihtoseura
2.
Sonja Eskelinen, Vantaan Hiihtoseura
3.
Julia Häger, IF Minken
4.
Heini Hokkanen, Kainuun Hiihtoseura
5.
Erika Jänkä, Jämin Jänne
6.
Jasmin Kähärä, Vuokatti Ski Team Kainuu
7.
Anne Kyllönen, Kainuun Hiihtoseura
8.
Emmi Lämsä, Visa Ski Team Kemi
9.
Suvi Minkkinen, Joutsan Pommi
10.
Kerttu Niskanen, Vieremän Koitto
11.
Krista Pärmäkoski, Ikaalisten Urheilijat
12.
Eveliina Piippo, Vuokatti Ski Team Kainuu
13.
Riitta-Liisa Roponen, Visa Ski Team Kemi
14.
Kaisa Salminen, Aavasaksan Urheilijat
15.
Aino Veijalainen, Kouvolan Hiihtoseura