Ilmoittautumislista

Sammontaontahiihto

14.1.2023, kuhmo
la 14.1.2023
KILPAILUPÄIVÄ 1
M8 1 km V
-
M10 2 km V
1.
Elias Hyvönen, Sotkamon Jymy
2.
Kaarle Kähkönen, Kuhmo-Ski
3.
Aapo Kurkinen, Paltamon Urheilijat
4.
Aapo Sirviö, Kainuun Hiihtoseura
M12 3 km V
1.
Aaro Heikkinen, Sotkamon Jymy
2.
Antto Honkanen, Joensuun Kataja
3.
Topi Kurkinen, Paltamon Urheilijat
4.
Arttu Malinen, Liperin Hiihtoseura
M14 3 km V
1.
Konsta Heikkinen, Sotkamon Jymy
2.
Niilo Jäppinen, Kainuun Hiihtoseura
3.
Marcus Kääriäinen, Sotkamon Jymy
4.
Konsta Malinen, Liperin Hiihtoseura
M16 5 km V
1.
Jaakko Piirainen, Sotkamon Jymy
2.
Aapo Rautiainen, Kiihtelysvaaran Urheilijat
M18 10 km V
1.
Johannes Alarotu, Teiskon Urheilijat
2.
Kasper Heikkinen, Ristijärven Pyry
3.
Juho Hyyryläinen, Vaalan Karhu
4.
Juuso Jormanainen, Ilomantsin Urheilijat
5.
Väinö Kontkanen, Liperin Hiihtoseura
6.
Lukas Kuuttinen, Närpes Kraft Skidförening
7.
Jaakko Kyllönen, Kainuun Hiihtoseura
8.
Paavo Mäntyvaara, Teiskon Urheilijat
9.
Paavo Niemelä, Iin Hiihtoseura
10.
Anton Packalén, Espoon Hiihtoseura
11.
Joel Seppälä, Hämeenlinnan Hiihtoseura
12.
Eero Sorsa, Ristijärven Pyry
13.
Heikki Sumanen, Espoon Hiihtoseura
14.
Tuukka Tolkkinen, Vuokatti Ski Team Kainuu
15.
Artturi Tölli, Kainuun Hiihtoseura
16.
Oliver Törmäkangas, Sotkamon Jymy
M20 10 km V
1.
Otto Hirvilampi, Ähtärin Urheilijat
2.
Oskari Kalliokoski, Pargas IF
3.
Roope Niskanen, Keravan Urheilijat
4.
Eetu Takomo, SkiTeam 105
M23 10 km V
1.
Topi Saastamoinen, Liperin Hiihtoseura
M40 10 km V
1.
Juha Jormanainen, Ilomantsin Urheilijat
2.
Viljo Juntunen, Ristijärven Pyry
3.
Marko Kiiskinen, Kontiolahden Urheilijat
4.
Miika Kuronen, Lieksan Hiihtoseura
5.
Ari Niskanen, Kontiolahden Urheilijat
6.
Kari Paavilainen, Polvijärven Vauhti
7.
Petri Pieviläinen, Ristijärven Pyry
8.
Janne Salo, Perniön Urheilijat
9.
Kimmo Seppänen, Ristijärven Pyry
M50 5 km V
1.
Juha Julkunen, Keminsuun Kisa
2.
Ilkka Kinnunen, Kajaanin Hiihtäjät
3.
Jarmo Kuusitaipale, Kontiolahden Urheilijat
4.
Matti Roininen, Valtimon Vasama
5.
Rauno Saastamoinen, Lieksan Hiihtoseura
6.
Janne Tuhkalainen, Mikkelin Hiihtäjät
M60 3 km V
1.
Markku Kontkanen, Joensuun Hiihtoveikot
M65 3 V
1.
Voitto Parikka, Polvijärven Vauhti
2.
Ilmo Pulkkinen, Kuhmo-Ski
M70 3 km V
1.
Timo Leinonen, Kainuun Hiihtoseura
2.
Eero Mykkänen, Lapinlahden Veto
3.
Eero Okkonen, Kainuun Hiihtoseura
4.
Eero Väisänen, Kuhmon Kiva
M75 3 V
1.
Antero Autio, Kiuruveden Urheilijat
2.
Sauli Hujanen, Iisalmen Visa
MYL 10 km V
1.
Niko Anttola, Visa Ski Team Kemi
2.
Santeri Erola, Imatran Urheilijat
3.
Aleksei Gornistov, Kainuun Hiihtoseura
4.
Iiro-Mikko Harju, Pohti SkiTeam
5.
Oskari Hökkä, Taivalkosken Metsä-Veikot 85
6.
Eppu Honkanen, Liperin Hiihtoseura
7.
Joel Ikonen, Pohti SkiTeam
8.
Eemil Juntunen, Pohti SkiTeam
9.
Jussi Karkkulainen, Ristijärven Pyry
10.
Topias Kemppi, Espoon Hiihtoseura
11.
Juuso Kivilähde, Noormarkun Nopsa
12.
Petteri Kymäläinen, Kuusamon Erä-Veikot
13.
Ville Laatikainen, Ilomantsin Urheilijat
14.
Lauri Mannila, Taivalkosken Metsä-Veikot 85
15.
Eero Mannila, Taivalkosken Metsä-Veikot 85
16.
Konsta Mäntyvaara, Pohti SkiTeam
17.
Ike Melnits, Kankaantaan Kisa
18.
Ville-Petteri Peittola, Sotkamon Jymy
19.
Eero Rantala, Vuokatti Ski Team Kainuu
20.
Antti Rolig, Ski Jyväskylä
21.
Ville-Petteri Saarela, Keminsuun Kisa
22.
Aapo Saastamoinen, Lieksan Hiihtoseura
23.
Joonas Sarkkinen, Puijon Hiihtoseura
24.
Karri Stevander, Kuortaneen Kunto
25.
Tino Tiilikainen, Vuokatti Ski Team Kainuu
26.
Leevi Vuorinen, SkiTeam 105
N8 1 km V
1.
Kiia Hyvönen, Sotkamon Jymy
2.
Aava Peltonen, Sotkamon Jymy
N10 2 km V
1.
Kerttu Kähkönen, Kuhmo-Ski
2.
Tilda Määttä, Kuhmo-Ski
3.
Mette Mäenpää, Sotkamon Jymy
4.
Venla Pasanen, Suomussalmen Rasti
5.
Alma Peltonen, Sotkamon Jymy
N12 3 km V
1.
Elna Heikkinen, Sotkamon Jymy
2.
Mimmi Määttä, Kuhmo-Ski
3.
Pihla Niemelä, Iin Hiihtoseura
4.
Anni Pasanen, Suomussalmen Rasti
5.
Kiira Sirviö, Kainuun Hiihtoseura
6.
Selena Törmäkangas, Sotkamon Jymy
N14 3 km V
1.
Inka Niemelä, Iin Hiihtoseura
2.
Suvi Niskanen, Joensuun Kataja
3.
Fanni Rantaeskola, Suomussalmen Rasti
4.
Linnea Virtanen, Sotkamon Jymy
N16 5 km V
1.
Hilla Heikkinen, Sotkamon Jymy
2.
Karla Kiiskinen, Sotkamon Jymy
3.
Iida Kuronen, Lieksan Hiihtoseura
4.
Salla Niskanen, Joensuun Kataja
N18 10 km V
1.
Emmi Henriksson, Ylöjärven Ryhti
2.
Sanni Kähkönen, Kuhmo-Ski
3.
Lotta Kairikko, Savonlinnan Hiihtoseura
4.
Elina Kansanaho, Siilinjärven Hiihtoseura
5.
Silva Kemppi, Espoon Hiihtoseura
6.
Ronja Kronvall, Borgå Akilles
7.
Olivia Kumara, Laihian Luja
8.
Aada Rautiainen, Kiihtelysvaaran Urheilijat
9.
Linnea Salo, Tampereen Pyrintö
N20 10 km V
1.
Fanny Kukonlehto, Tampereen Pyrintö
2.
Anni Niku, Haapaveden Urheilijat
N23 10 km V
-
N40 5 km V
1.
Outi Helkama, Perniön Urheilijat
2.
Jonna Kuronen, Lieksan Hiihtoseura
N50 5 km V
-
N60 3 km V
1.
Sirpa Pääkkönen, Sotkamon Jymy
N65 3 V
-
N70 3 km V
-
NYL 10 km V
1.
Jenna Kanko, Kontiolahden Urheilijat
2.
Laura Karkkulainen, Ristijärven Pyry
3.
Veera Kontkanen, Kontiolahden Urheilijat
4.
Eeva Nurmi, Lempäälän Kisa
5.
Leena Nurmi, Lempäälän Kisa