Satahäme-hiihdot Jämijärvellä
19.3.2023, Jämijärvi, Porin Seudun Hiihtäjien maja
su 19.3.2023
KILPAILUPÄIVÄ 1
M08 1,0 V
1.
Eetu
Hämäläinen,
Oriveden Ponnistus
2.
Eeli
Petäjämäki,
Ylöjärven Ryhti
3.
Anssi
Teho,
Oriveden Ponnistus
M10 2 V
1.
Urho
Hankaniemi,
Ylöjärven Ryhti
2.
Akseli
Heinonen,
Pargas IF
3.
Toivo
Lielahti,
Parkanon Urheilijat
4.
Riku
Moisanen,
Kainuun Hiihtoseura
5.
Peetu
Pikkusaari,
Lahden Hiihtoseura
6.
Teemu
Pirttijoki,
Ylöjärven Ryhti
7.
Lauri
Tarhonen,
Lempäälän Kisa
M12 3 V
1.
Oskari
Hankaniemi,
Ylöjärven Ryhti
2.
Elias
Heinonen,
Pargas IF
3.
Niko
Hynynen,
Kankaantaan Kisa
4.
Kalle
Kallio,
Ylöjärven Ryhti
M14 5 V
1.
Eetu
Kinnunen,
Kankaantaan Kisa
M16 5 V
1.
Eeli
Haverinen,
Ylöjärven Ryhti
2.
Eino
Kärkimaa,
Ylöjärven Ryhti
3.
Viljami
Launonen,
SkiTeam 105
4.
Onni
Vuorinen,
Perniön Urheilijat
M18 10 V
1.
Olli
Lindroos,
Noormarkun Nopsa
2.
Henri
Saunaluoma,
Kankaanpään Urheilijat
M20 10 V
1.
Samuli
Jalonen,
Lempäälän Kisa
2.
Tuomas
Leinamo,
Valkeakosken Haka
3.
Otso
Tukiainen,
Tampereen Pyrintö
M40 5 V
1.
Santtu
Kuosmanen,
Tampereen Pyrintö
2.
Mikko
Lamminpää,
Honkajoen Seudun Urheilijat
3.
Ilkka
Nurminen,
Kangasalan Kisa
M50 5 V
1.
Heikki
Haunia,
Honkajoen Seudun Urheilijat
M60 3 V
-
MYL 10 V
1.
Jussi
Harju,
Tampereen Pyrintö
2.
Aki
Järvelä,
Iso-Mustajärven Urheilijat
3.
Tino
Stenman,
Ylöjärven Ryhti
4.
Jukka
Vähävihu,
Hämeenlinnan Hiihtoseura
5.
Lauri
Vähävihu,
Hämeenlinnan Hiihtoseura
N08 1,0 V
1.
Iida Sofia
Lamminpää,
Tampereen Pyrintö
2.
Anni
Lielahti,
Parkanon Urheilijat
3.
Elina
Moisanen,
Kainuun Hiihtoseura
4.
Kerttu
Ranta,
Ylöjärven Ryhti
5.
Joanna
Sköld,
Kankaanpään Urheilijat
6.
Anni
Tyrkkö,
Ylöjärven Ryhti
N10 2 V
1.
Vilma
Haikka,
Oriveden Ponnistus
2.
Hulda
Ikonen,
Tampereen Hiihtoseura
3.
Vivian
Lahti,
Ylöjärven Ryhti
4.
Neea
Lamminpää,
Tampereen Pyrintö
5.
Miina
Pyhtilä,
Ylöjärven Ryhti
6.
Emmi
Saarinen,
Kankaantaan Kisa
7.
Aino
Siivonen,
Lempäälän Kisa
8.
Alisa
Teho,
Oriveden Ponnistus
9.
Iida
Vuorela,
Ylöjärven Ryhti
N12 3 V
1.
Emmi
Hämäläinen,
Oriveden Ponnistus
2.
Siiri
Jokinen,
Oriveden Ponnistus
3.
Anni
Kinnunen,
Kankaantaan Kisa
4.
Aino
Kovero,
Lempäälän Kisa
5.
Elli
Leppä,
Oriveden Ponnistus
6.
Alina
Luttinen,
Viialan Viri
7.
Anni
Rantasalo,
Viialan Viri
8.
Wilhelmiina
Ruohomäki,
Noormarkun Nopsa
9.
Siiri
Saarinen,
Kankaantaan Kisa
10.
Julia
Sköld,
Kankaanpään Urheilijat
11.
Kiira
Suhonen,
Ylöjärven Ryhti
N14 3 V
1.
Venla
Ahtiainen,
Rasti-Lukko
2.
Hertta
Ikonen,
Tampereen Hiihtoseura
3.
Olga
Kauko,
Rasti-Lukko
4.
Alisa
Launonen,
SkiTeam 105
5.
Amanda
Onnela,
Oriveden Ponnistus
6.
Vilma
Pyhtilä,
Ylöjärven Ryhti
7.
Elli
Rantasalo,
Viialan Viri
8.
Roosa
Teho,
Oriveden Ponnistus
N16 5 V
1.
Helmi
Koskela,
Ylöjärven Ryhti
2.
Miina
Palonen,
Ylöjärven Ryhti
N18 5 V
-
N20 5 V
1.
Venny
Lundberg,
Tampereen Pyrintö
2.
Matleena
Palonen,
Ylöjärven Ryhti
N45 3 V
-
NYL 5 V
1.
Julia
Junkkala,
Kankaantaan Kisa
2.
Jonna
Juva,
Perniön Urheilijat
3.
Mari
Keso,
Jämin Jänne
4.
Hanna-Mari
Siivonen,
Pirkkalan Hiihtäjät