Ilmoittautumislista

Seinäjoen 40. Talvikisat

22.1.2022, Seinäjoki
la 22.1.2022
KILPAILUPÄIVÄ 1
M8 1 km P
1.
Adrian Eklund, Vörå IF
2.
Eino Haapamäki, Kauhajoen Karhu
3.
Jonne Meriläinen, Seinäjoen Hiihtoseura
4.
Lauri Aukusti Rajala, Seinäjoen Hiihtoseura
5.
Lauri Ruostetoja, Kyrön Voima
M10 2 km P
1.
Aaro Hurin, Vähänkyrön Viesti
2.
Viljo Lehtiniemi, Ilmajoen Kisailijat
3.
Valle Mäkelä, Ilmajoen Kisailijat
4.
Luukas Moilanen, Seinäjoen Hiihtoseura
5.
Anttoni Ristimäki, Seinäjoen Hiihtoseura
6.
Lenni Riutta, Härmänseudun Hiihtäjät
7.
Elias Yliselä, Seinäjoen Hiihtoseura
M12 3 km P
1.
Max Harju, Teuvan Rivakka
2.
Leevi Kiukkonen, Kauhajoen Karhu
3.
Alex Lundfors, Malax IF
4.
Jussi Niemelä, Kauhajoen Karhu
5.
Kaarlo Orhanen, Ilmajoen Kisailijat
6.
Leevi Perälä, Teuvan Rivakka
7.
Eetu Rantanen, Seinäjoen Hiihtoseura
8.
Topias Riskula, Teuvan Rivakka
9.
Severi Sievi-Korte, Seinäjoen Hiihtoseura
M14 4 km P
1.
Eero Antikainen, Ilmajoen Kisailijat
2.
Aaro Haapamäki, Kauhajoen Karhu
3.
Eemeli Hemminki, Ilmajoen Kisailijat
4.
Kalle Huhdankoski, Kortesjärven Järvi-Veikot
5.
Konsta Kalliomäki, Kauhajoen Karhu
6.
Robin Liljeqvist, IF Minken
7.
Aarne Luoto, Ski Jyväskylä
8.
Eetu Muhonen, Seinäjoen Hiihtoseura
9.
Santtu Mylläri, Teuvan Rivakka
10.
Johannes Orhanen, Ilmajoen Kisailijat
11.
Arvi Riutta, Härmänseudun Hiihtäjät
12.
Joakim Savinainen, Ilmajoen Kisailijat
13.
Johannes Syrjälä, Kortesjärven Järvi-Veikot
M16 5 km P
1.
Filip Fröding, IF Fyren
2.
Matias Hietamäki, Seinäjoen Hiihtoseura
3.
Adam Holm, IF Minken
4.
Aatu Muhonen, Seinäjoen Hiihtoseura
5.
Otto Niemelä, Kauhajoen Karhu
6.
Alvin Nordin, Närpes Kraft Skidförening
7.
Lari Riippi, Seinäjoen Hiihtoseura
M18 8 km P
-
M20 10 km P
1.
Petrus Genas, Vaasan Hiihtäjät
2.
Saku Jaakkola, Kauhajoen Karhu
3.
Akseli Latvala, Ähtärin Urheilijat
4.
Leonard Markén, Oravais IF
M35 10 km P
1.
Harri Ala-Lahti, Virtain Urheilijat
2.
Mikael Eklund, Vörå IF
3.
Leif Ena, IK Falken
4.
Ari Orava, Virtain Urheilijat
M45 5 km P
1.
Stefan Grannas, Vörå IF
2.
Mats Nordin, Närpes Kraft Skidförening
3.
Tomas West, Sundom IF
M55 5 km P
1.
Kari Hyttinen, Ikaalisten Urheilijat
2.
Jan-Erik Nordstedt, Vörå IF
3.
Ulf Nylund, IF Minken
4.
Pekka Ollikainen, Lapuan Virkiä
M65 5 km P
1.
Mauri Alakoskela, Lapuan Virkiä
2.
Peter Klemets, IF Femman
3.
Matti Luotio, Keuruun Kisailijat
4.
Kent-Johan Nykamb, IF Fyren
MYL 10 km P
1.
Veikka Heinonen, Kokkolan Veikot
2.
Petja Jantunen, Seinäjoen Hiihtoseura
3.
Tuomas Kaukola, Iitin Pyrintö
4.
Niko Koskela, Ilmajoen Kisailijat
5.
Niko Latva, Jurvan Urheilijat
6.
Petteri Mattila, Norrvalla Ski Team
N8 1 km P
1.
Saga Blomback, Jurvan Urheilijat
2.
Mette Haikara, Reisjärven Pilke
3.
Lilja Kataja, Seinäjoen Hiihtoseura
4.
Elsi Luoto, Ski Jyväskylä
N10 2 km P
1.
Aada-Emilia Ankkuri, Seinäjoen Hiihtoseura
2.
Ronja Hemminki, Ilmajoen Kisailijat
3.
Silja Hietamäki, Seinäjoen Hiihtoseura
4.
Fanni Kiukkonen, Kauhajoen Karhu
5.
Emma Kulmala, Jalasjärven Jalas
6.
Nelli Lassila, Ilmajoen Kisailijat
7.
Minttu Patana, Seinäjoen Hiihtoseura
8.
Neea Varsamäki, Kauhajoen Karhu
9.
Ella Yliselä, Seinäjoen Hiihtoseura
N12 3 km P
1.
Alma-Kaisa Ala-Kauppila, Seinäjoen Hiihtoseura
2.
Elli Äyrä, Seinäjoen Hiihtoseura
3.
Natalie Eklund, Vörå IF
4.
Heta Harju, Ilmajoen Kisailijat
5.
Reetta Hautala, Ähtärin Urheilijat
6.
Outi Hietamäki, Seinäjoen Hiihtoseura
7.
Helmi Kataja, Seinäjoen Hiihtoseura
8.
Pinja Kuoppala, Kauhajoen Karhu
9.
Saga Markén, Oravais IF
10.
Oona Muhonen, Seinäjoen Hiihtoseura
11.
Viola Rinnekari, Kyrön Voima
12.
Wilhelmiina Ruohomäki, Noormarkun Nopsa
13.
Netta Saarela, Teuvan Rivakka
14.
Veera Salokangas, Vörå IF
15.
Katri Uusitalo, Teuvan Rivakka
N14 3 km P
1.
Fanni Äyrä, Seinäjoen Hiihtoseura
2.
Anni Hietamäki, Seinäjoen Hiihtoseura
3.
Enni Kataja, Seinäjoen Hiihtoseura
4.
Saana Kuoppala, Kauhajoen Karhu
5.
Winnie Markén, Oravais IF
6.
Minttu Meriläinen, Seinäjoen Hiihtoseura
7.
Kerttu Rajala, Seinäjoen Hiihtoseura
8.
Aliisa Riippi, Seinäjoen Hiihtoseura
9.
Neea Ruotsalainen, Teuvan Rivakka
10.
Saara Saranpää, Seinäjoen Hiihtoseura
N16 4 km P
1.
Eeva Antikainen, Seinäjoen Hiihtoseura
2.
Meea Haikara, Reisjärven Pilke
3.
Fanny Lindqvist, Närpes Kraft Skidförening
4.
Miia Saari, Seinäjoen Hiihtoseura
N18 5 km P
1.
Sini Hietamäki, Seinäjoen Hiihtoseura
2.
Linda Hyöty, IF Femman
3.
Venla Koivula, Seinäjoen Hiihtoseura
N20 5 km P
1.
Laura Kauhajärvi, Kauhajoen Karhu
N35 5 km P
1.
Marjo Ena, IK Falken
2.
Lotta Tuominen, Seinäjoen Hiihtoseura
NYL 5 km P
1.
Cecilia Back, Oravais IF
2.
Sofia Joronen, Seinäjoen Hiihtoseura
3.
Eevakaisa Loukusa, Ski Jyväskylä
4.
Hennariikka Rahkola, Vantaan Hiihtoseura
5.
Anni Ruostekoski, Vaasan Hiihtäjät
6.
Katja Ruotsalainen, Teuvan Rivakka